Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2010 р. Справа № 2-а-2415/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Кравченко К.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
12 травня 2010 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України (далі - Управління) звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - Підприємець) про стягнення фінансових (штрафних) санкцій в сумі 3400,00 грн. на підставі рішення від 29.03.2010 року № 210465-2121-32.
Ухвалою суду від 13.05.2010 року за вказаним позовом Управління було відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2415/10/2170.
26 травня 2010 року ПП ОСОБА_1 звернувся з позовом до Управління, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення про застосування фінансових санкцій від 29.03.2010 року № 210465-2121-32.
За позовом ПП ОСОБА_1 ухвалою суду від 26.05.2010 було відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2645/10/2170.
Ухвалою суду від 18.08.2010 року адміністративні справи № 2а-2415/10/2170 та № 2а-2645/10/2170 були об'єднані в одне провадження для спільного розгляду з присвоєнням об'єднаній справі № 2а-2415/10/2170.
Позовні вимоги Управління до ПП ОСОБА_1 ґрунтуються на факті порушення положень статті 15 Закону України № 481 «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» (далі - Закон № 481), а саме: зберігання алкогольних напоїв в місці, не внесеного до єдиного державного реєстру місць зберігання; роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії. На підставі цих порушень Управлінням винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 29.03.2010 р. № 210465-2121-31. Оскільки рішення про застосування штрафних санкцій є чинним і у встановлені терміни Підприємцем не виконано, то Упраління просить стягнути вказану суму санкцій з ПП ОСОБА_1 в судовому порядку.
Позовні вимоги ПП ОСОБА_1 до Управління ґрунтуються на порушенні вимог ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу". Підприємець вважає, що перевірка була проведена з порушенням законодавства, а тому дане рішення про застосування фінансових санкцій від 29.03.2010 року № 210465-2121-32 є незаконним.
Представник Упраління надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
ПП ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
04 березня 2010 року посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області проведена перевірка кафе "Гудвин", розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить ПП ОСОБА_1, з питань контролю за дотриманням норм законодавства про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, за результатами якої складено акт перевірки № 38/32/01/2311321376.
З акту перевірки від 04.03.10 р. № 38/32/01/2311321376 вбачається, що перевірка проведена у присутності ПП ОСОБА_1. В ході перевірки встановлено факт зберігання алкогольних виробів в місці, не внесеного до Єдиного державного реєстру місць зберігання, а також факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії, що є порушенням ст. 15 Закону №481.
На підставі цього акту перевірки Управлінням прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 210465-2121-32 від 29.03.2010 р., згідно до якого до Підриємця застосована штрафна санкція на суму 3400,00 грн.
Відповідно до ст. 11-1 Закону України № 590 " Про державну податкову службу в Україні" проведення планових виїзних перевірок здійснюється органами державної податкової служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів). Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 11-2 зазначеного закону посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, 2) копії наказу керівника про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.
Отже, ревізори які здійснювали перевірку діяли на підставі направлення від 02.03.2010 року № 39-П та наказу регіонального управління про проведення позапланових виїзних перевірок від 02.03.2010 року № 39-п.
Згідно наказу ДПА України від 21.08.2009 року № 453 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів позапланових перевірок окремих видів діяльності суб'єктів господарювання" за результатами проведення позапланових виїзних перевірок у разі встановлення порушень законодавства оформляється акт перевірки. Акт - службовий документ, який стверджує факт проведення виїзної позапланової перевірки господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства, яке регулює виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів з використанням спирту етилового.
Зразки форм актів (довідок) перевірки розроблено з метою їх використання посадовими (службовими) особами Департаменту САТ ДПА України та його регіональних управлінь при оформленні матеріалів позапланових перевірок суб'єктів господарювання та застосовуються при складанні актів (довідок) позапланових перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання організаційних, технічних та технологічних вимог провадження господарської діяльності щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із використанням спирту етилового. У матеріалах перевірок можливе викладення більш розширеної інформації щодо перевірених даних.
Дії ревізорів по проведенню перевірки ПП ОСОБА_1 відповідають діючому законодавству, порушень визначеного законодавством порядку проведення перевірки судом не встановлено.
Щодо правомірності застосування до ПП ОСОБА_1 штрафних санкцій, то відповідно до ст.15 Закону №481 зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить місце зберігання, або того, за заявою якого субєкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Таким чином, факт зберігання в кафе "Гудвин" алкогольних напоїв в місці, не внесеного до Єдиного державного реєстру місць зберігання доведено належними доказами.
Згідно ч.2 ст.17 названого Закону до субєктів господарювання за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, застосовується штрафна санкція у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії, передбачено порушення ст. 15 Закону № 481, де вказується що, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Відповідно до ст. 17 данного Закону оптова (включаючи імпорт та експорт) і роздрібна торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Застосовані до Підприємця розміри штрафів відповідають ст. 17 Закону №481.
Статтею 17 Закону України № 481 та пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.03 року № 790 визначено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Рішення про застосування фінансових санкцій № 210465-2121-32 від 29.03.2010р вручено Підприємцю 03.04.10 року, про що свідчить особистий підпис на поштовому повідомлені.
На час розгляду справи сума штрафу Підприємцем не сплачена.
За статтею 17 Закону №481 у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування штрафних санкцій, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Управління до Підприємця є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Позовні вимоги Підприємця до Управління задоволенню не підлягають.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету на (р/р31116106700002, код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010) штраф у розмірі 3,400,00 грн. (три тисячі чотириста грн.).
Відмовити в задоволенні позовних вимог приватного підприємця ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.
кат. 6.6.5