Постанова № 133039475, 29.12.2025, Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
29.12.2025
Номер справи
338/1519/25
Номер документу
133039475
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 338/1519/25

29 грудня 2025 року селище Богородчани

Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Куценко О. О., з участю секретаря Двібородчин І. В., прокурора Поповича П. В., за участю особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, одруженої,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 відповідно до постанови Солотвинської селищної територіальної виборчої комісії Івано-Франківського району Івано-Франківської області №16/1 від 09.12.2020 року "Про визнання обраною та реєстрацію ОСОБА_1 депутатом Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області" визнано та зареєстровано депутатом Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року в єдиному багатомандатному виборчому окрузі за єдиним виборчим списком від Івано-Франківської обласної організації політичної партії Всеукраїнське Об`єднання "Платформа громад". У відповідності до підпункту "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог ч.1 ст.45 цього Закону, ОСОБА_1 будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування і суб`єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, поза межами встановленого законом терміну (не пізніше 31.03.2025), а саме 18.06.2025, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції", тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування і суб`єктом декларування, у відповідності до підпункту "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, поза межами встановленого законом терміну (не пізніше 31.01.2024), а саме 11.10.2025, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції", тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 погодилася з тим, що не виконала буквально норму закону, однак зробила це неумисно, а через зайнятість у громадській роботі. Вину визнала, щиро розкаялась та просила суворо не карати.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого висновку.

Судом встановлено, що відповідно до постанови Солотвинської селищної територіальної виборчої комісії Івано-Франківського району Івано-Франківської області №16/1 від 09 грудня 2020 року "Про визнання обраною та реєстрацію ОСОБА_1 депутатом Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області", ОСОБА_1 обрано та зареєстровано депутатом Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року в єдиному багатомандатному виборчому окрузі за єдиним виборчим списком від Івано-Франківської обласної організації політичної партії Всеукраїнське Об`єднання "Платформа громад".

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до п.п. "б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи зазначені у пункті 1 підпунктах "а", "в"- "ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 27 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" № 3384 прийнятий 20.09.2023, набрав чинності 12.10.2023.

Відповідно ДО роз`яснень НАЗК щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4 (зі змінами) за загальним правилом суб`єкти декларування повинні подати щорічні декларації (з будь якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди до 31.01.2024.

Отже, ОСОБА_1 зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік до 00:00 год. 01.02.2024. Крім того, ОСОБА_1 зобов`язана була до 1 квітня 2025 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Крім визнання ОСОБА_1 вини в судовому засіданні, факт вчинення нею адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується наступними доказами:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №476 від 28 жовтня 2025 року;

- копією постанови Солотвинської селищної територіальної виборчої комісії Івано-Франківського району Івано-Франківської області №16/1 від 09 грудня 2020 року "Про визнання обраною та реєстрацію ОСОБА_1 депутатом Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області", відповідно до якої ОСОБА_1 обрано та зареєстровано депутатом Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року;

- дані з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з яких вбачається, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік 18 червня 2025 року;

- копією присяги депутата Солотвинської селищної ради ОСОБА_1 від 14 грудня 2020 року.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних порушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1 .

Обставиною, що пом`якшує відповідальність за вчинені правопорушення є щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.

Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 , з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП, необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, Закону України "Про запобігання корупції", керуючись ст. 40-1, 283-284 КУпАП,

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, який слід стягнути на р/р UA248999980313090106000009574, отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Дзвиняч/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Копію постанови вручити ОСОБА_1 .

Відповідно до вимог ч.2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду.

Суддя