Єдиний державний реєстр судових рішень
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.12.2025 Справа №607/26637/25 Провадження №1-кс/607/7550/2025
м. Тернопіль
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 підозрюваного ОСОБА_4 , захисника адвоката ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області клопотання прокурора відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 42025212060000001 від 03.01.2025, про продовження строку відсторонення від посади
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Гнилиці Підволочиського району Тернопільської області, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , із вищою освітою, одруженого, працюючого на посаді голови Скориківської сільської ради, раніше не судимого,
який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч.2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 42025212060000001 від 03.01.2025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч.1 ст. 366, ч. 2 ст. 364, ч.1 ст. 209 КК України, звернувся до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із клопотанням про продовження строку відсторонення від посади ОСОБА_4 терміном на 2 місяці.
Клопотання мотивоване тим, що слідчими слідчого управління ГУНП в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025212060000001 від 03.01.2025, серед іншого, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
Як зазначає прокурор, досудовим розслідуванням встановлено, 15.07.2016 ОСОБА_6 зареєстрував у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія «Вся Україна» (40660354, юридична адреса: Тернопільська область, Тернопільський район, село Ступки, вул. Тернопільська, будинок 83а), з видами господарської діяльності 43.99 (Інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у.) (основний), 43.12 (підготовчі роботи на будівельному майданчику), 43.39 (інші роботи із завершення будівництва), 43.91 (покрівельні роботи), 46.49 (оптова торгівля іншими товарами господарського призначення) та 46.90 (неспеціалізована оптова торгівля).
Будучи керівником вказаного товариства, маючи доступ до участі в публічних закупівлях, що проводились на території Тернопільської області за бюджетні кошти, володіючи спеціальними знаннями інженера та вміннями щодо створення проектно-кошторисної документації для будівництва/капітального ремонту об`єктів нерухомості та будучи наділеним організаторськими здібностями, у ОСОБА_6 , у невстановлений досудовим розслідуванням час та у невстановленому досудовим розслідуванням місці, виник злочинний умисел на заволодіння коштами бюджетних організації області, за участі інших суб`єктів господарювання та посадових осіб розпорядників бюджетних коштів, на замовлення яких здійснювались будівельні роботи.
Розуміючи, що самостійно не зможе втілити злочинний намір у життя, у ОСОБА_6 у невстановлений в ході досудового розслідування час, однак не пізніше грудня 2021 року, залучив до свого злочинного плану в якості пособників керівника ТОВ «БК Люксбудквартал» ОСОБА_7 , хоча насправді від імені товариства діяв ОСОБА_6 , інженера технічного нагляду ТОВ «БУДІНТЕХ» ОСОБА_8 , роль якого полягала в тому, що він шляхом усунення перешкод, а саме погодження актів приймання виконаних будівельних робіт, мав усувати перешкоди до заволодіння бюджетними коштами та голову Скориківської сільської ради ОСОБА_4 який повинен був прийняти виконані роботи, шляхом підписання актів виконаних робіт.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб. В подальшому зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, Указом від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року № 2500-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року № 2738-IX, Указом від 6 лютого 2023 року № 58/2023, затвердженим Законом України від 7 лютого 2023 року № 2915-IX, Указом від 1 травня 2023 року № 254/2023, затвердженим Законом України від 2 травня 2023 року № 3057-IX, Указом від 26 липня 2023 року № 451/2023, затвердженим Законом України від 27 липня 2023 року № 3275-IX, Указом від 6 листопада 2023 року № 734/2023, затвердженим Законом України від 8 листопада 2023 року № 3429-IX, Указом від 5 лютого 2024 року № 49/2024, затвердженим Законом України від 6 лютого 2024 року № 3564-IX, Указом від 6 травня 2024 року № 271/2024, затвердженим Законом України від 8 травня 2024 року № 3684-IX, Указом від 23 липня 2024 року № 469/2024, затвердженим Законом України від 23 липня 2024 року № 3891-IX, Указом від 28 жовтня 2024 року № 740/2024, затвердженим Законом України від 29 жовтня 2024 року № 4024-IX, Указом від 14 січня 2025 року № 26/2025, затвердженим Законом України від 15 січня 2025 року № 4220-IX, та Указом від 15 квітня 2025 року № 235/2025, затвердженим Законом України від 16 квітня 2025 року № 4356-IX, строк дії воєнного стану в Україні продовжувався, востаннє з 05 години 30 хвилин 7 серпня 2025 року строком на 90 діб. Таким чином, всі обставини щодо заволодіння коштами Скориківської сільської ради мали місце під час дії воєнного стану в Україні.
Рішенням першої сесії восьмого скликання Скориківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області від 13.11.2020 № 1 ОСОБА_4 обраний на посаду Скориківського сільського голови Тернопільського району Тернопільської області.
Згідно з п. 1 ст. 12, п.п. 13, 14, 16 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі Закон) сільський голова є головною посадовою особою територіальної громади, розпорядником бюджетних коштів, представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради.
Відповідно до ч. 5 ст. 42 Закону сільський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
Окрім того, відповідно до посадової інструкції голови Скориківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, затвердженої Рішенням виконавчого комітету Скориківської сільської ради від 02.12.2020 № 3, а саме п.2.11. сільський голова є розпорядником бюджетних коштів, позабюджетних цільових коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою. Згідно п.2.13 укладає від імені територіальної громади, сільської ради та виконавчого комітету договори відповідно до законодавства; п.4.1. повинен знати загальнотеоретичні основи управлінської діяльності та правничих дисциплін в обсязі, необхідному для здійснення професійного керування у сфері місцевого самоврядування, зміцнення законності та правопорядку, бездоганного виконання своїх службових обов?язків. Пунктом 6.1. посадової інструкції визначено, що сільський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
Згідно з приміткою до ст. 358 КК України під офіційним документом слід розуміти документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи ? докази у правозастосовчій діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв`язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити.
Відповідно до домовленості, за безпосереднього впливу ОСОБА_6 , 10 жовтня 2024 року між Скориківською сільською радою (надалі Замовник) в особі сільського голови ОСОБА_4 , що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони та ТОВ «Будівельна компанія Люксбудквартал» (надалі Підрядник) в особі директора ОСОБА_7 , що діє на підставі Статуту, з іншої сторони, був укладений Договір № 591 про закупівлю підрядних робіт на об`єкті «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області» (далі Договір).
Досудовим розслідуванням встановлено, що вказана закупівля здійснювалась за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України (розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2024 року № 763-р «Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти у 2024 році», із змінами).
Розподіл коштів зазначеної субвенції здійснено на виконання індикатору Плану «Інвестиція 1. Інвестиції в освіту», відповідальним за впровадження вказаної інвестиції є Міністерство освіти і науки України.
Враховуючи вищезазначене, на вказану закупівлю поширюються умови Рамкової угоди, щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування ЄС для України згідно з інструментом Ukraine Facility, яку ратифіковано Законом України від 06.06.2024 № 3786-IХ «Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом «Ukraine Facility».
З метою реалізації ініціативи Європейського Союзу «Ukraine Facility», запровадженої Регламентом (ЄС) Європейського Парламенту та Ради (ЄС) від 29 лютого 2024 року № 2024/792, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 року N? 244-р «Про схвалення Плану України» схвалено План України.
В державному бюджеті на 2024 рік Уряд виділив кошти на покращення доступу до безпечної та якісної освіти, регіональним та місцевим рівням, за відповідними індикаторами, зокрема: якісне харчування; матеріали та обладнання для навчальних закладів, які спрямовані на інвестиційні індикатори (проекти) в рамках бюджетної програми.
Згідно п. 1.1 Розділу І Договору, Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до проектно-кошторисної і тендерної документації та умов Договору виконання будівельних робіт з капітального ремонту (код за ДК 021:2015 454530000-7) в межах ціни цього Договору (далі Роботи), склад та обсяги яких визначені вказаними документаціями.
Відповідно до п. 1.6 Розділу І Договору, Підрядник повинен виконати передбачені цим Договором Роботи, якість яких відповідає державним стандартам, будівельним нормам і правилам, іншим нормативно-правовим актам, умовам проектно-кошторисної та тендерної документації на Об`єкт.
Відповідно до п. 3.1 Розділу ІІІ Договору, вартість Робіт є твердою і становить 2 406 618,20 грн. (два мільйони чотириста шість тисяч шістсот вісімнадцять гривень 20 коп.), а згідно п. 3.5 цього ж розділу, джерелом фінансування є субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти та кошти місцевого бюджету. 11 листопада 2024 року між Замовником та Підрядником укладено додаткову угоду № 2 до Договору № 591 на закупівлю підрядних робіт, де сторони внесли зміни до п. 3.5 розділу ІІІ Договору, виклавши його у новій редакції: «п. 3.5. Джерело фінансування робіт (послуг) здійснюється за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти в сумі 1 923 400,00 грн. (один мільйон дев`ятсот двадцять три тисячі чотириста гривень 00 копійок) та коштів місцевого бюджету в сумі 483 218,20 грн. (чотириста вісімдесят три тисячі двісті вісімнадцять гривень 20 копійок)».
Згідно із п. 4.4 Розділу IV Договору, Підрядник зобов`язується власними силами (або із залученням, на умовах визначених цим Договором, субпідрядних організацій), за власні кошти та з використанням власних матеріалів, якісно та у встановлені цим Договором терміни, відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації виконати Роботи, що є предметом цього Договору, та спільно із Замовником забезпечити введення в експлуатацію Об`єкта у встановлений пунктом 2.2 цього Договору строк до 31 грудня 2024 року; своєчасно, у встановлені цим Договором терміни, виконати Роботи, що є предметом цього Договору, з дотриманням державних будівельних норм, стандартів та правил, що діють в Україні. Оформити відповідно до ДБН А.3.1-5:2016 «Організація будівельного виробництва» виконавчу документацію та інші документи, необхідні для здачі Об`єкта в експлуатацію за цим Договором.
Відповідно до п. 9.1 Розділу ІХ Договору, Підрядник для виконання Робіт на Об`єкті забезпечує необхідну чисельність робітників відповідної кваліфікації відповідно до трудовитрат робітників, визначених у Календарному графіку виконання робіт.
Згідно із п. 12.1 Розділу ХІІ Договору, розрахунки за виконані Роботи на Об`єкті проводяться на підставі «Актів приймання виконаних будівельних робіт» за формою № КБ-2в та «Довідок про вартість будівельних робіт та витрат» за формою № КБ-3, проміжними платежами в міру виконання Робіт за видами Робіт або за повністю завершені Роботи за умови наявності бюджетного фінансування протягом 30 календарних днів.
Замовник зобов`язаний підписати подані Підрядником документи, що підтверджують виконання Робіт, або з урахуванням вимог п. 21.12 Договору обґрунтувати причини відмови від їх підписання протягом 10 календарних днів з дня одержання зазначених документів.
Відповідно до п. 12.10 Розділу ХІІ Договору, при виявленні Замовником або Підрядником у кошторисах виконаних робіт (примірні форми № КБ-2в «Акт приймання виконаних будівельних робіт» та № КБ-3 «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати», які були оформлені та оплачені у попередні періоди) безперечних помилок та порушень чинного порядку визначення вартості будівництва загальна вартість виконаних підрядних Робіт підлягає уточненню з моменту виявлення зазначених помилок з урахуванням термінів позовної давності згідно з законодавством України.
Відповідно до п. 14.2 Розділу ХІV Договору, з метою контролю за відповідністю Робіт та матеріально-технічних ресурсів установленим вимогам Замовник (відповідні посадові особи Замовника, які визначені наказом Замовника) забезпечує здійснення технічного нагляду за виконання робіт на Об`єкті у порядку встановленому законодавством.
Згідно з п. 14.3 Розділу ХІV Договору, Замовник здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання Робіт відповідно до частини першої статті 849 Цивільного кодексу України та у порядку, передбаченому Договором.
Відповідно до п. 14.5 Розділу ХІV Договору, у разі виявлення невідповідності виконаних робіт установленим вимогам Замовник приймає письмове рішення про усунення Підрядником допущених недоліків або про зупинення виконання Робіт до повного усунення недоліків Підрядником.
Згідно з п. 15.1 Розділу ХV Договору, Підрядник гарантує якість виконаних Робіт і змонтованих конструкцій та обладнання, досягнення показників, визначених у проектній документації, та можливість експлуатації Об`єкта відповідно до Договору.
Відповідно до Розділу ІV Договору, Замовник має право:
-п. 4.1.1 відмовитися від прийняття результату Робіт, їх частини у разі виявлення недоліків, до фактичного усунення таких недоліків Підрядником;
-п. 4.1.2 у будь-який час здійснювати контроль та нагляд за ходом і якістю Робіт, що виконуються Підрядником, дотриманням Підрядником термінів та строків їх виконання, якістю матеріалів та обладнання, що надаються Підрядником, не втручаючись при цьому в оперативно-господарську діяльність Підрядника;
-4.1.3 вносити зміни у проектно-кошторисну документацію за погодженням з Підрядником;
-4.1.4 достроково розірвати в односторонньому порядку цей Договір у разі, якщо Підрядник порушив державні будівельні норми, стандарти і правила, вимоги проектно-кошторисної документації під час виконання Робіт на Об`єкті та не усунув їх протягом 20 календарних днів з дня їх виявлення Замовником;
-п. 4.1.6 вимагати від Підрядника своєчасного та якісного виконання Робіт на Об`єкті, передачу Об`єкта відповідно до умов Договору і вимог чинного законодавства України.
Відповідно до Розділу ІV Договору, Замовник зобов`язаний:
-п. 4.2.2 прийняти результати Робіт за цим Договором у порядку, передбаченому цим Договором та чинним законодавством України;
-п. 4.2.4 протягом 10 робочих днів з моменту отримання від Підрядника проекту виконання робіт, розглянути та надіслати його із супровідним листом на адресу Підрядника;
-п. 4.2.6 за умови відповідності Об`єкта проектній документації та умовам Договору своєчасно і згідно з умовами Договору прийняти Об`єкт, що передається для введення в експлуатацію.
Згідно із Розділом ХІІІ Договору:
-п. 13.1. Приймання-передача закінчених Робіт на Об`єкті проводиться відповідно до чинних нормативних актів, які регламентують прийняття закінчених будівництвом об`єктів в експлуатацію.
-п. 13.2. Недоліки у закінчених Роботах, виявлені в процесі приймання-передачі закінчених Робіт на Об`єкті, які виникли з вини Підрядника, повинні бути усунуті Підрядником протягом строків, визначених письмово Замовником. Замовник може письмово попередити Підрядника про порушення ним своїх зобов`язань, і, якщо Підрядник без затримки не буде вживати необхідних заходів для виправлення ситуації, Замовник має право усунути недоліки своїми силами або із залученням третіх осіб за рахунок Підрядника.
Одночасно, з метою здійснення технічного нагляду на Об`єкті, 1 листопада 2024 року Скориківська сільська рада в особі секретаря ОСОБА_9 , що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Замовник), та ТОВ «БУДІНТЕХ» (38512886, юридична адреса: Тернопільська область, Тернопільський район, село Біла, провулок Морозенка, будинок 1) в особі директора ОСОБА_10 , що діє на підставі Статуту (Виконавець), уклали договір № 661 надання послуг з технічного нагляду. Для здійснення технічного нагляду на даному Об`єкті, директором ТОВ «БУДІНТЕХ» ОСОБА_10 був визначений інженер з технічного нагляду ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до Розділу 1 «Предмет договору» Договору № 661, Замовник доручає, а виконавець зобов`язується здійснювати технічний нагляд на об`єкті «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області».
Згідно із п. 2.1 Розділу 2 Договору № 661, Виконавець зобов`язаний:
-якісно, та у встановлені Сторонами терміни виконувати дії, передбачені п. 1.1 цього Договору;
-при організації технічного нагляду контролювати дотримання під час капітального ремонту умов, передбачених Державними будівельними нормами та правилами України;
-виконувати будь-які інші дії, необхідні для виконання зобов?язань за цим Договором;
-повідомляти Замовнику на його вимогу всі відомості про результати виконання Договору;
-забезпечити технічний нагляд за капітальним ремонтом відповідно до вимог затвердженої проектної документації;
-забезпечити контроль якості об?ємів робіт на Об?єкті капітального ремонту;
-вести перевірку наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час капітального ремонту Об?єкта, - технічні паспорта, сертифікати, документи, що відображають результати лабораторних випробувань, приладів і технологій відповідно до проектної документації, законодавства і граничних показників вартості робіт, тощо;
-брати участь в контрольних обмірах, що проводяться, в перевірках органами державного нагляду, відомчими інспекціями, представляти для цього необхідні документи, а також самостійно проводити контрольні обміри виконаних робіт.
Після підписання вказаного Договору № 591 у Скориківського сільського голови ОСОБА_4 , який відповідно до ст. 18 КК України є службовою особою та згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення, на якого згідно п. 14.3 Договору № 591 покладений обов`язок щодо здійснення контролю за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання Робіт, виник злочинний умисел направлений на здійснення пособництва у заволодінні чужим майном, а саме бюджетними коштами, що перебувають у володінні Скориківської сільської ради, в користь фактичного керівника ТОВ «БК Люксбудквартал» ОСОБА_6 , шляхом зловживання своїм службовим становищем у особливо великих розмірах.
Реалізовуючи свій злочинний умисел, Скориківський сільський голова ОСОБА_4 , впродовж жовтня-грудня 2024 року, достовірно знаючи, що роботи по об`єкту «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області», не виконуються, в порушення п. 14.3 Договору № 591, ч. 1 ст. 849 ЦК України, умисно не здійснював контролю за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання Робіт.
Так, у ході виконання робіт на вказаному об`єкті, ОСОБА_6 , який здійснював фактичне керівництво та управління ТОВ «БК Люксбудквартал», та поєднував у своїй злочинній діяльності ролі організатора та виконавця, з метою заволодіння бюджетними коштами, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у грудні 2024 року (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), діючи в умовах воєнного стану, в порушення умов Договору № 591 та вимог ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», видав завідомо підроблені офіційні документи, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», а саме акти виконаних робіт форми КБ-2в з недостовірними відомостями щодо обсягів виконаних робіт та поставленого обладнання - акти приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року. У даних актах із внесеними неправдивими даними щодо об`ємів фактично виконаних будівельних робіт, в тому числі щодо фактично встановленого обладнання та устаткування на об`єкті «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області», по таких позиціях: КР12-66-1 «Ґрунтування стін антимікробною ґрунтовкою»; С111-2014-8 «Антимікробна ґрунтовка Ceresit СТ 99»; С114-103 «Сітка Ceresit СТ325»; С111-1604 «Папір шліфувальний»; КБ34-58-1 «Обклеювання склотканиною стін в один шар»; С111-1375 «Шпаклівка Ceresit СТ 25»; С111-2016 «Шпаклівка Ceresit IN 95»; КБ15-56-3 «Безпіщане накриття поверхонь стін розчином із клейового гіпсу [типу "сатенгіпс"] товщиною шару 1 мм при нанесенні за 2 рази»; КБ15-56-4 «Безпіщане накриття поверхонь стін розчином із клейового гіпсу [типу "сатенгіпс"] товщиною шару 0,5 мм додавати до товщини 2мм»; КР12-49-5 «Поліпшене фарбування полівінілацетатними водоемульсійними сумішами стін по збірних конструкціях, підготовлених під фарбування»; С111-1604 «Папір шліфувальний»; С111-1608 «Дрантя»; С111-2014-6 «Ґрунтовка глибоко проникна Ceresit СТ17»; С111-2016-9 «Інтер`єрна акрилова матова фарба Ceresit IN 51»; КР20-12-1 «Обрамлення прорізів із сталі кутової»; С111-324 «Кисень технічний газоподібний»; С111-1381-1 «Шпилька, діаметр різьби 8 мм»; С111-1513 «Електроди, діаметр 4 мм, марка 342»; С111-1848 «Болти будівельні з гайками та шайбами»; С1110-173-1 «Сталь кутова 63x63x6 мм»; С1518-5-1 «Полоса 50x5 мм»; С1546-66 «Пропан-бутан технічний Робота + матеріали»; КРЗ-28-4 «Мурування окремих ділянок внутрішніх стін із цегли (прорізів)»; С142-10-2 «Вода»; С1422-10936 «Цегла керамічна одинарна повнотіла, розміри 250x120x65 мм, марка М100»; С1425-11688 «Розчин готовий кладковий важкий цементно-вапняковий, марка М50»; КМ28-928-6 «Монтаж марміта електричного»; КМ28-927-5 «Монтаж сковороди електричної»; КМ28-924-2 «Монтаж котла харчоварильного електричного»; КМ28-927 -11 «Монтаж шафи (конвекційної печі)»; КБ15-25-2 «Облицювання поверхонь стін керамічними плитками на розчині із сухої клеючої суміші, число плиток в 1м? понад 7 до 12 шт.»; С111-2014-6 «Ґрунтовка глибоко проникна Ceresit СТ17»; С111-2000-1 «Клеюча суміш для керамічної плитки Ceresit Easy Fix»; С111-255/1 «Плитки керамічні для внутрішнього облицювання стін»; С111-258 «Хрестики для плитки (200 шт)»; С111-2001-1-1 «Кольоровий шов 2-5мм Ceresit СЕ 40»; КБ11-29-2 «Улаштування покриттів з керамічних плиток на розчині із сухої клеючої суміші, кількість плиток в 1 m2 понад 7 до 12 шт.»; С111-2014-6 «Ґрунтовка глибокопроникна Ceresit СТ17»; С111-283/2 «Плитки для підлог»; С111-2014-6 «Клеюча суміш для керамічної плитки Ceresit CM 117»; С111-258 «Хрестики для плитки (200 шт)»; С111-2001-2 «Полімерцементна суха суміш для заповнення швів між облицювальними плитками всередині та зовні будівель (ширина шва 1-6 мм) CERESIT СЕ 33 PLUS»; КР15-19-1 «Прокладання трубопроводів водопостачання з поліпропіленових труб зовнішнім діаметром 20 мм»; С113-1689/1 «Труби поліпропіленові EKOPLASTIK EVO PP-RCT діам. 20x2.3 мм; С1630-2010-2/2 «Кран кульовий ЕVCI» діам. 20 мм для паяння поліпропіленових труб PPR»; КБ26-11-1 «Ізоляція трубопроводів»; C114-99 «Теплоізоляція для труб діам. 20-22x9 мм, товщина 9 мм Canflex Stabil»; C113-1706/1 «Кутник 90 град, із поліпропілену діам. 20мм»; C113-1776-3 «Трійник діам. 20x20x20 мм»; C113-1722-2-2 «Хомут із вкладишем epdm 20-32 мм.»; C113-1722-5 «Обвід довгий PPR PESTAN діам. 20 мм (упаковка 10шт)»; КР15-18-1 «Прокладання трубопроводів каналізації з поліетиленових труб діаметром 50 мм Труби поліпропіленові для внутрішньої»; C113-2226 «Труби поліпропіленові для внутрішньо каналізації діам. 50 мм»; C1630-1-12 «Фасонні частини ПП (коліно, трійники, муфти, кріплення)»; C111-196-А/1 «Герметик силіконовий Ceresit CS 15 280мл»; КБ18-21-1 «Установлення фільтрів для очищення води діаметром 25 мм»; C1630-950-2 «Фільтр самопромивний для холодної води, 1/2", з редуктором тиску SF128W15C SD Forte»; КМ10-608-2 «Монтаж фільтра зворотного осмосу Ecosoft RObust 4000 180л/год»; С130-255-22 «Фільтр зворотного осмосу Ecosoft RObust 4000 180л/год»; КР15-32-10 «Установлення жироуловлювача»; C122547-7-6 «Жировловлювач Vairom AguaClean NGO/3»; КР17-11-9 «Монтаж світильник для люмінесцентних ламп які встановлюються в підвісних стелях кількість ламп 1 шт»; КМ36-2-1 «Монтаж машини пральної»; КМ28-929-1 «Монтаж машини посудомийної»; 551-190-2-26/1 «Тактильна мнемосхема»; витрати на складання та розміщення устаткування, інвентарю та меблів, що не монтується; 241996-19102-2 «Сковорода перекидна Kovinastroj РКР- 7/40 40л»; 241996-19102-4 «Марміт для перших та других страв Orest ME-3GN1/1»; 241996-19102-6 «Холодильна шафа енергозберігаюча BRILLIS GRN-BN9-EV-SE-LED»; 241996-19102-7 «Морозильна шафа енергозберігаюча BRILLIS GRN-BL18-EV-SE-LED»; 241996-19102-13 «Візок сервіровочний Orest ВС-3.1»; 241996-19102-22 «Кришка для гастроємності GN »; 241996-19102-10 «Машина посудомийна фронтальна Krupps C537 UP»; 55101-190-24 «Пральна машина із сушкою LG F2J6HG0W»; 280222-12061-2 «Кондиціонер Samsung AR12BXFAMWKNUA», із завищеною вартістю виконаних робіт на загальну суму 1 175 328,93 грн. з ПДВ, підписав їх зі сторони Підрядника шляхом скріплення печаткою ТОВ «БК Люксбудквартал» та факсиміле підпису її директора ОСОБА_7 , після чого передав їх інженеру технічного нагляду ОСОБА_8 .
У подальшому, ОСОБА_8 , будучи працівником ТОВ «БУДІНТЕХ», виконуючи роль пособника, будучи обізнаним із злочинним планом ОСОБА_6 , у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, отримав підписані Підрядником акти приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми №КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» після чого, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини, які регулюють службову діяльність в сфері здійснення технічного нагляду під час будівництва, фактично не здійснюючи нагляд та контроль за виконанням робіт на вищезазначеному об`єкті, достовірно знаючи, що працівники ТОВ «БК Люксбудквартал» не виконали усього об`єму будівельних робіт та не встановили усе обладнання і устаткування згідно із проектною документацією, погодив своїм підписом акти приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми № КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», тим самим посвідчив відомості про відповідність обсягів та якості робіт проектно-кошторисній документації, затверджуючи таким чином як інженер технічного нагляду факт виконання вказаних будівельних робіт в повному обсязі, надавши їм юридичної сили, чим здійснив видачу офіційних документів із завідомо неправдивими відомостями, які надалі передав Замовнику.
У свою чергу, Скориківський сільський голова ОСОБА_4 , будучи обізнаним із злочинним планом ОСОБА_6 , отримавши наприкінці грудня 2024 року від невстановленої досудовим розслідуванням особи акти приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми №КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», із проставленою печаткою ТОВ «БК Люксбудквартал» та ніби-то підписами його директора ОСОБА_7 в графі «Підрядник», а також підписами та печаткою інженера технічного нагляду ОСОБА_8 в рядку «ТЕХНАГЛЯД», та в яких внесено завідомо неправдиві відомості щодо об`ємів фактично виконаних будівельних робіт, в тому числі щодо фактично встановленого обладнання та устаткування, діючи умисно, достовірно знаючи, що працівники ТОВ «БК Люксбудквартал» не виконали усього об`єму будівельних робіт та не встановили усе обладнання і устаткування згідно із проектною документацією, шляхом проставлення власного підпису та відтиску печатки Скориківської сільської ради в рядку «Замовник» в один із днів наприкінці грудня 2024 року (точний час та дата досудовим розслідуванням не встановлено) у невстановленому досудовим розслідуванням місці погодив вище зазначені акти приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми №КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» із внесеними неправдивими даними щодо об`ємів фактично виконаних будівельних робіт, в тому числі щодо фактично встановленого обладнання та устаткування на об`єкті «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області», які надалі були надані бухгалтеру Скориківської сільської ради для оформлення платіжних доручень та подальшого проведення Головним управлінням Державної казначейської служби України в Тернопільській області оплати підряднику ТОВ «Будівельна компанія Люксбудквартал».
У результаті, на підставі поданих Скориківською сільською радою актів приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми № КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», із зазначеними неправдивими відомостями щодо об`ємів фактично виконаних робіт, у тому числі щодо фактично встановленого обладнання та устаткування на Об`єкті «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області», Головним управлінням Державної казначейської служби України в Тернопільській області, відповідно до поданих платіжних доручень були перераховані грошові кошти на рахунок ТОВ «Будівельна компанія Люксбудквартал» на загальну суму 2 406 618,20 грн.
Вказаними діями ОСОБА_4 закінчив здійснення пособництва шляхом усунення перешкод, а саме погодження актів приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми № КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» у вчиненні злочину ОСОБА_6 , посприявши таким чином останньому у заволодінні бюджетними коштами Скориківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області на суму 1 175 328,93 грн., що станом на 2024 рік становило 776 розмірів неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, внаслідок чого бюджету Скориківської сільської ради завдано збитки в особливо великих розмірах.
Окрім того, у ОСОБА_4 , який у відповідності до умов Договору № 591, укладеного між Скориківського сільською радою та ТОВ «Будівельна компанія Люксбудквартал», в особі ніби-то директора ОСОБА_7 (досудовим розслідуванням встановлено, що насправді всі дії від імені ТОВ «Люксбудквартал» здійснював ОСОБА_6 , використовуючи факсиміле з підписом директора ОСОБА_7 ) зобов`язаний був здійснювати контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання Робіт на об`єкті «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області» та відповідно до ст. 18 КК України є службовою особою, оскільки наділений організаційно-розпорядчими функціями за спеціальними повноваженнями, виник злочинний умисел, направлений на видачу службовою особою завідомо неправдивих документів.
Так, у ході виконання робіт на вказаному об`єкті, ОСОБА_6 , який здійснював фактичне керівництво та управління ТОВ «БК Люксбудквартал», з метою заволодіння бюджетними коштами, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у грудні 2024 року (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), діючи в умовах воєнного стану, в порушення умов Договору № 591 та вимог ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», видав завідомо підроблені офіційні документи, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», а саме акти виконаних робіт форми КБ-2в з недостовірними відомостями щодо обсягів виконаних робіт та поставленого обладнання - акти приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року. У даних актах із внесеними неправдивими даними щодо об`ємів фактично виконаних будівельних робіт, в тому числі щодо фактично встановленого обладнання та устаткування на об`єкті «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області», по таких позиціях: КР12-66-1 «Ґрунтування стін антимікробною ґрунтовкою»; С111-2014-8 «Антимікробна ґрунтовка Ceresit СТ 99»; С114-103 «Сітка Ceresit СТ325»; С111-1604 «Папір шліфувальний»; КБ34-58-1 «Обклеювання склотканиною стін в один шар»; С111-1375 «Шпаклівка Ceresit СТ 25»; С111-2016 «Шпаклівка Ceresit IN 95»; КБ15-56-3 «Безпіщане накриття поверхонь стін розчином із клейового гіпсу [типу "сатенгіпс"] товщиною шару 1 мм при нанесенні за 2 рази»; КБ15-56-4 «Безпіщане накриття поверхонь стін розчином із клейового гіпсу [типу "сатенгіпс"] товщиною шару 0,5 мм додавати до товщини 2мм»; КР12-49-5 «Поліпшене фарбування полівінілацетатними водоемульсійними сумішами стін по збірних конструкціях, підготовлених під фарбування»; С111-1604 «Папір шліфувальний»; С111-1608 «Дрантя»; С111-2014-6 «Ґрунтовка глибоко проникна Ceresit СТ17»; С111-2016-9 «Інтер`єрна акрилова матова фарба Ceresit IN 51»; КР20-12-1 «Обрамлення прорізів із сталі кутової»; С111-324 «Кисень технічний газоподібний»; С111-1381-1 «Шпилька, діаметр різьби 8 мм»; С111-1513 «Електроди, діаметр 4 мм, марка 342»; С111-1848 «Болти будівельні з гайками та шайбами»; С1110-173-1 «Сталь кутова 63x63x6 мм»; С1518-5-1 «Полоса 50x5 мм»; С1546-66 «Пропан-бутан технічний Робота + матеріали»; КРЗ-28-4 «Мурування окремих ділянок внутрішніх стін із цегли (прорізів)»; С142-10-2 «Вода»; С1422-10936 «Цегла керамічна одинарна повнотіла, розміри 250x120x65 мм, марка М100»; С1425-11688 «Розчин готовий кладковий важкий цементно-вапняковий, марка М50»; КМ28-928-6 «Монтаж марміта електричного»; КМ28-927-5 «Монтаж сковороди електричної»; КМ28-924-2 «Монтаж котла харчоварильного електричного»; КМ28-927 -11 «Монтаж шафи (конвекційної печі)»; КБ15-25-2 «Облицювання поверхонь стін керамічними плитками на розчині із сухої клеючої суміші, число плиток в 1м? понад 7 до 12 шт.»; С111-2014-6 «Ґрунтовка глибоко проникна Ceresit СТ17»; С111-2000-1 «Клеюча суміш для керамічної плитки Ceresit Easy Fix»; С111-255/1 «Плитки керамічні для внутрішнього облицювання стін»; С111-258 «Хрестики для плитки (200 шт)»; С111-2001-1-1 «Кольоровий шов 2-5мм Ceresit СЕ 40»; КБ11-29-2 «Улаштування покриттів з керамічних плиток на розчині із сухої клеючої суміші, кількість плиток в 1 m2 понад 7 до 12 шт.»; С111-2014-6 «Ґрунтовка глибокопроникна Ceresit СТ17»; С111-283/2 «Плитки для підлог»; С111-2014-6 «Клеюча суміш для керамічної плитки Ceresit CM 117»; С111-258 «Хрестики для плитки (200 шт)»; С111-2001-2 «Полімерцементна суха суміш для заповнення швів між облицювальними плитками всередині та зовні будівель (ширина шва 1-6 мм) CERESIT СЕ 33 PLUS»; КР15-19-1 «Прокладання трубопроводів водопостачання з поліпропіленових труб зовнішнім діаметром 20 мм»; С113-1689/1 «Труби поліпропіленові EKOPLASTIK EVO PP-RCT діам. 20x2.3 мм; С1630-2010-2/2 «Кран кульовий ЕVCI» діам. 20 мм для паяння поліпропіленових труб PPR»; КБ26-11-1 «Ізоляція трубопроводів»; C114-99 «Теплоізоляція для труб діам. 20-22x9 мм, товщина 9 мм Canflex Stabil»; C113-1706/1 «Кутник 90 град, із поліпропілену діам. 20мм»; C113-1776-3 «Трійник діам. 20x20x20 мм»; C113-1722-2-2 «Хомут із вкладишем epdm 20-32 мм.»; C113-1722-5 «Обвід довгий PPR PESTAN діам. 20 мм (упаковка 10шт)»; КР15-18-1 «Прокладання трубопроводів каналізації з поліетиленових труб діаметром 50 мм Труби поліпропіленові для внутрішньої»; C113-2226 «Труби поліпропіленові для внутрішньо каналізації діам. 50 мм»; C1630-1-12 «Фасонні частини ПП (коліно, трійники, муфти, кріплення)»; C111-196-А/1 «Герметик силіконовий Ceresit CS 15 280мл»; КБ18-21-1 «Установлення фільтрів для очищення води діаметром 25 мм»; C1630-950-2 «Фільтр самопромивний для холодної води, 1/2", з редуктором тиску SF128W15C SD Forte»; КМ10-608-2 «Монтаж фільтра зворотного осмосу Ecosoft RObust 4000 180л/год»; С130-255-22 «Фільтр зворотного осмосу Ecosoft RObust 4000 180л/год»; КР15-32-10 «Установлення жироуловлювача»; C122547-7-6 «Жировловлювач Vairom AguaClean NGO/3»; КР17-11-9 «Монтаж світильник для люмінесцентних ламп які встановлюються в підвісних стелях кількість ламп 1 шт»; КМ36-2-1 «Монтаж машини пральної»; КМ28-929-1 «Монтаж машини посудомийної»; 551-190-2-26/1 «Тактильна мнемосхема»; витрати на складання та розміщення устаткування, інвентарю та меблів, що не монтується; 241996-19102-2 «Сковорода перекидна Kovinastroj РКР- 7/40 40л»; 241996-19102-4 «Марміт для перших та других страв Orest ME-3GN1/1»; 241996-19102-6 «Холодильна шафа енергозберігаюча BRILLIS GRN-BN9-EV-SE-LED»; 241996-19102-7 «Морозильна шафа енергозберігаюча BRILLIS GRN-BL18-EV-SE-LED»; 241996-19102-13 «Візок сервіровочний Orest ВС-3.1»; 241996-19102-22 «Кришка для гастроємності GN »; 241996-19102-10 «Машина посудомийна фронтальна Krupps C537 UP»; 55101-190-24 «Пральна машина із сушкою LG F2J6HG0W»; 280222-12061-2 «Кондиціонер Samsung AR12BXFAMWKNUA», із завищеною вартістю виконаних робіт на загальну суму 1 175 328,93 грн. з ПДВ, підписав їх зі сторони Підрядника шляхом скріплення печаткою ТОВ «БК Люксбудквартал» та факсиміле підпису її директора ОСОБА_7 , після чого передав їх інженеру технічного нагляду ОСОБА_8 .
У подальшому, ОСОБА_8 , будучи працівником ТОВ «БУДІНТЕХ», виконуючи роль пособника, будучи обізнаним із злочинним планом ОСОБА_6 , у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, отримав підписані Підрядником акти приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми №КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» після чого, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини, які регулюють службову діяльність в сфері здійснення технічного нагляду під час будівництва, фактично не здійснюючи нагляд та контроль за виконанням робіт на вищезазначеному об`єкті, достовірно знаючи, що працівники ТОВ «БК Люксбудквартал» не виконали усього об`єму будівельних робіт та не встановили усе обладнання і устаткування згідно із проектною документацією, погодив своїм підписом акти приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми № КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», тим самим посвідчив відомості про відповідність обсягів та якості робіт проектно-кошторисній документації, затверджуючи таким чином як інженер технічного нагляду факт виконання вказаних будівельних робіт в повному обсязі, надавши їм юридичної сили, чим здійснив видачу офіційних документів із завідомо неправдивими відомостями, які надалі передав Замовнику.
У свою чергу, Скориківський сільський голова ОСОБА_4 , діючи за попередньою з мовою з ОСОБА_6 , отримавши наприкінці грудня 2024 року від невстановленої досудовим розслідуванням особи акти приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми №КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», із проставленою печаткою ТОВ «БК Люксбудквартал» та ніби-то підписами його директора ОСОБА_7 в графі «Підрядник», а також підписами та печаткою інженера технічного нагляду ОСОБА_8 в рядку «ТЕХНАГЛЯД», та в яких внесено завідомо неправдиві відомості щодо об`ємів фактично виконаних будівельних робіт, в тому числі щодо фактично встановленого обладнання та устаткування, діючи умисно, достовірно знаючи, що працівники ТОВ «БК Люксбудквартал» не виконали усього об`єму будівельних робіт та не встановили усе обладнання і устаткування згідно із проектною документацією, шляхом проставлення власного підпису та відтиску печатки Скориківської сільської ради в рядку «Замовник» в один із днів наприкінці грудня 2024 року (точний час та дата досудовим розслідуванням не встановлено) у невстановленому досудовим розслідуванням місці погодив вище зазначені акти приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми №КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», із внесеними неправдивими даними щодо об`ємів фактично виконаних будівельних робіт, в тому числі щодо фактично встановленого обладнання та устаткування на об`єкті «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області», які надалі були надані бухгалтеру Скориківської сільської ради для оформлення платіжних доручень та подальшого проведення Головним управлінням Державної казначейської служби України в Тернопільській області оплати підряднику ТОВ «Будівельна компанія Люксбудквартал».
У результаті, на підставі поданих Скориківською сільською радою актів приймання виконаних будівельних робіт № 1.1 за грудень 2024 року та № 2 за грудень-2 2024 року, форми № КБ-2в, форма яких визначена додатком № 36 Настанови визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», із зазначеними неправдивими відомостями щодо об`ємів фактично виконаних робіт, у тому числі щодо фактично встановленого обладнання та устаткування на Об`єкті «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області», Головним управлінням Державної казначейської служби України в Тернопільській області, відповідно до поданих платіжних доручень були перераховані грошові кошти на рахунок ТОВ «Будівельна компанія Люксбудквартал» на загальну суму 2 406 618,20 грн.
З огляду на наведене прокурор вважає, що у кримінальному провадженні №42025212060000001 від 03.01.2025 наявна обґрунтована підозра щодо вчинення ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, що підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами.
29.09.2025 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
Ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду від 24.10.2025 №607/2188/25 підозрюваного ОСОБА_4 відсторонено від посади Скориківського сільського голови на строк до 23 год. 59 хв. 24.12.2025.
Прокурор вказує, що на даний час у кримінальному провадженні необхідно провести та завершити ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій для забезпечення повного та об`єктивного дослідження усіх обставин кримінального провадження, у зв`язку з чим, ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду від 16.12.2025 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до шести місяців.
При цьому, провести вказані слідчі (розшукові) дії протягом дії попередньої ухвали слідчого судді про відсторонення ОСОБА_4 від посади не виявилось можливим у зв`язку із значною кількістю учасників кримінального провадження та кримінальних правопорушень, щодо яких воно здійснюється, великим обсягом вилученого у кримінальному провадженні майна та документів, а також тривалим проведенням та черговістю призначення судових експертиз.
Водночас, обставини, які стали підставою для застосування до ОСОБА_4 відсторонення від посади, на цей час продовжують існувати.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що кримінальні правопорушення, у яких обґрунтовано підозрюється ОСОБА_4 , вчинено останнім саме під час перебування на посаді Скориківського сільського голови Тернопільського району Тернопільської області із використанням наданих йому повноважень, тобто перебування його на цій посаді сприяло вчиненню кримінальних правопорушень, що може свідчити про суспільно-небезпечний характер поведінки підозрюваного під час перебування на зазначеній посаді.
Також встановлено, що саме за сприяння ОСОБА_4 , як сільського голови, окремі роботи на об`єкті «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області за адресою: вул. Зелена, 26 а, с. Скорики Тернопільського району Тернопільської області», замість ТОВ «БК Люксбудквартал» виконували працівники школи, які є жителями Скориківської територіальної громади ( ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 ), а також ФОП ОСОБА_15 із працівниками ОСОБА_16 та ОСОБА_17 , та які допитані у ході розслідування як свідки.
Окрім того, в матеріалах провадження наявні дані про те, що Скориківський сільський голова ОСОБА_4 , всупереч своїм посадовим повноваженням, діяв не в інтересах громади, а у неправомірних інтересах фактичного директора ТОВ «БК Люксбудквартал» ОСОБА_6 , вчиняючи дії щодо приховування вчиненого злочину, у тому числі шляхом спотворення документів, які мають значення для досудового розслідування.
Займаючи посаду Скориківського сільського голови, підозрюваний ОСОБА_4 надалі зможе, використовуючи службове становище входити у господарські стосунки із іншими суб`єктами господарювання, та зловживаючи таким становищем знову зможе вчинити аналогічні злочини.
Продовжуючи перебувати під час проведення досудового розслідування на посаді Скориківського сільського голови, ОСОБА_4 зможе впливати на вказаних свідків у кримінальному провадженні, які є жителями Скориківської територіальної громади, у тому числі на працівників Скориківської сільської ради, які були дотичні до вказаної закупівлі, з метою дачі ними неправдивих показань з приводу обставин вчиненого кримінального правопорушення, а також знищити, сховати чи спотворити документи, які мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У зв`язку із вищенаведеним, з метою припинення або запобігання протиправної поведінки підозрюваного ОСОБА_4 , недопущення незаконного впливу на свідків у кримінальному провадженні, знищенню, приховуванню чи спотворенню документів, які мають суттєве значення для досудового розслідування та перешкоджанню кримінальному провадженню іншим чином, прокурор просить клопотання задовольнити.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав подане клопотання, просив задовольнити та продовжити строк відсторонення ОСОБА_4 від посади. Додатково зазначив, що після повідомлення ОСОБА_4 про підозру, Скориківською сільською радою складалися нові акти про прийняття майна на баланс, у зв`язку із чим планується призначення експертизи для визначення розміру заподіяного матеріального збитку.
У судовому засіданні захисник підозрюваного ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_5 з приводу задоволення клопотання заперечив та зазначив, що ризики на які посилається прокурор у клопотанні не доведенні належними доказами. Вважає, посилання у клопотанні на ризик того, що ОСОБА_4 може знищити чи підробити документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування є безпідставним, оскільки в межах даного кримінального провадження, вже були проведені обшуки, в ході яких вже було вилучено усі документи, які мають значення для кримінального провадження. Також ризик спливу на свідків нівелюється ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області, якою ОСОБА_4 продовжено строк дії обов`язків, передбаченихп.4 ч.5 ст. 194 КПК України, у тому числі не спілкуватися із свідками у даному кримінальному провадженні. Більше того, допитані в рамках даного кримінального провадження свідки не працюють у Скориківській сільській раді. З приводу нових актів захисник зазначив, що такі складалися не за участі ОСОБА_4 та їм в подальшому буде надана відповідна правова оцінка. З огляду на викладене просив відмовити у задоволені клопотання.
Підозрюваний ОСОБА_4 підтримав позицію захисника.
Заслухавши доводи сторін кримінального провадження, дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими сторони обґрунтовують свою позицію, слідчий суддя приходить до наступного висновку:
Стаття 43 Конституції України передбачає, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, тому будь-які обмеження щодо реалізації цього права, в тому числі і відсторонення від посади під час кримінального провадження, повинно здійснюватись виключно з підстав та у порядку, передбаченому КПК України.
У статті 2 КПК України встановлено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Заходи забезпечення кримінального провадження, до яких належить і відсторонення від посади, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ч. 1, 2 ст. 131 КПК України).
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Відповідно до ч. 5 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Частини 1, 2 ст.154 КПК України визначають, що відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.157 КПК України при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов`язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2)достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 157 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Крім цього, слідчий суддя, суд відмовляє у продовженні строку відсторонення від посади, якщо прокурор не доведе, що: 1) обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати; 2) сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали (ч. 2 ст. 158 КПК України).
Встановлено, що слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025212060000001 від 03.01.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 209 КК України.
В ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні 29.09.2025 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану та у складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 24.10.2025 у справі № 607/21881/25, підозрюваного ОСОБА_4 відсторонено від посади Скориківського сільського голови Тернопільського району Тернопільської області, строком до 23 год. 59 хв. 24.12.2025.
Так, про обґрунтованість підозри, пред`явленої ОСОБА_4 , та його причетність до вчинених кримінальних правопорушень свідчать матеріали кримінального провадження у їх сукупності, зокрема: документи, на підставі яких проводився «Капітальний ремонт харчоблоку базової кухні з впровадженням енергозберігаючого обладнання Скориківського ліцею Скориківської сільської ради Тернопільської області»; протоколи допиту свідків ОСОБА_11 від 10.07.2025, ОСОБА_12 від 23.07.2025, ОСОБА_13 від 23.07.2025, ОСОБА_14 від 23.07.2025, ОСОБА_15 від 15.07.2025, 24.09.2025, ОСОБА_16 від 15.07.2025, ОСОБА_17 від 15.07.2025, ОСОБА_18 від 24.09.2025; висновок експерта № 464/25-22 від 14.08.2025, за результатами судової будівельно-технічної експертизи; висновок експерта № 609/25-22 від 11.09.2025, за результатами судової економічної експертизи; висновок експерта № СЕ-19/120-25/11567-ПЧ від 19.09.2025, за результатами судово-почеркознавчої експертизи; протокол за результатами проведення НСРД аудіо, відео-контролю від 18.08.2025; протокол за результатами проведення НСРД зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 17.06.2025.
Отже, з урахуванням змісту долучених до клопотання матеріалів кримінального провадження у їх сукупності, слідчий суддя встановив, що зазначені у клопотанні обставини підозри мають місце і підтверджуються на даному етапі розслідування достатньою сукупністю доказів.
Враховуючи, що слідчий суддя на цьому етапі провадження лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то з огляду на наведені у клопотанні та встановлені у судовому засіданні дані слідчий суддя доходить висновку про обґрунтованість підозри та можливу причетність ОСОБА_4 до вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
Щодо існування обставин, які стали підставою для відсторонення від посади, та досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, слідчий суддя зазначає таке.
Одним із елементів, які формують правову підставу для відсторонення підозрюваного від посади, є наявність підстав вважати, що перебування особи на посаді сприяло вчиненню кримінального правопорушення та наявність обґрунтованих підстав вважати, що подальше перебування підозрюваної особи на посаді перешкоджатиме кримінальному провадженню.
Як вбачається зі змісту ухвали від 24.10.2025, при застосуванні до ОСОБА_4 заходу забезпечення кримінального провадження у виді відсторонення від посади, слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області вважав доведеним що, перебуваючи на займаній посаді, підозрюваний може впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні; знищити, сховати чи спотворити документи, які мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Разом з тим, у судовому засіданні встановлено і не заперечувалось учасниками судового провадження, що за місцем роботи підозрюваного ОСОБА_4 були проведені обшуки, під час яких вилучені документи, що стосуються обставин вчинення кримінального правопорушення. Беручи до уваги те, що необхідні органу досудового розслідування документи були отримані ним під час проведення обшуку, слідчий суддя вважає, що це мінімізує ризик знищення, схову чи спотворення документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального провадження. Відтак такий ризик не може покладатися в основу продовження заходу забезпечення кримінального провадження.
Також до підозрюваного на даний час застосований запобіжний захід у виді застави та на нього покладені обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, у тому числі зобов`язано утримуватися від спілкування зі свідками у цьому кримінальному провадженні. Відтак цей ризик нівелюється в іншому, передбаченому КПК України порядку, ніж відсторонення від посади. Більше того стороною обвинувачення не доведено, що особи, які є підлеглими ОСОБА_4 , є свідками у цьому кримінальному провадженні, а тому відсутні підстави вважати, що підозрюваний може використовувати займану посаду для впливу на цих свідків.
Таким чином стороною обвинувачення не доведено, що обставини, які стали підставою для відсторонення ОСОБА_4 від займаної посади, продовжують існувати, а також враховуючи час, протягом якого здійснюється досудове розслідування, що сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали слідчого судді.
Окрім цього, при вирішенні клопотання слідчий суддя у відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 157 КПК України також враховує наслідки відсторонення ОСОБА_4 від посади Скориківського сільського голови Тернопільського району Тернопільської області, а саме те, що продовження строку відсторонення ОСОБА_4 від посади голови Скориківської сільської ради може негативно вплинути на роботу громади у цілому 2026 році, так як завершується 2025 рік та здійснюється підготовка та проведення тендерів (газ, електрика, пальне, продукти харчування для навчальних закладів громади), а також формування та прийняття бюджету на 2026 рік зокрема медицина, освіта, культура, благоустрій громади, що вбачається із рішення Скориківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області № 1897 від 24.11.2025, у яким сільська рада просила не відсторонювати ОСОБА_4 від посади сільського голови.
За таких підстав слідчий суддя доходить висновку, що стороною обвинувачення не доведено, що продовження застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як відсторонення від посади необхідне для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного. Таким чином відсутні підстави вважати, що потреби досудового розслідування і надалі виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи підозрюваного ОСОБА_4 , про який йдеться в клопотанні прокурора, що відповідно до приписів ст. 132, 158 ч. 2 КПК України не дає підстав для продовження строку відсторонення ОСОБА_4 від займаної посади.
Керуючись ст. 43 Конституції України, ст. 2, 131, 132, 154, 157, 158, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання прокурора відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку відсторонення підозрюваного ОСОБА_4 , від посади голови Скориківської сільської ради під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за №42025212060000001 від 03.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч.2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1