Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 331/7317/25
Провадження № 3/331/2493/2025
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Олександрівського районного суду міста Запоріжжя Кольц Д.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділу поліції № 2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області за протоколами серії ВАД №682172 від 11.12.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Мар`ївка Запорізької області, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 1 ст. 187 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно матеріалів протоколу серії ВАД №682172 від 11.12.2025 року 24.03.2023 року Жовтневим районним судом м. Запоріжжя у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд, 31.07.2025 року адміністративний нагляд продовжено з обов`язком з`являтись на реєстрацію до Відділу поліції № 2 у 1-й, 2-й, 3-й, 4-й четвер кожного місяця, однак 04.12.2025 року ОСОБА_1 на реєстрацію не з`явився, чим порушив правила адміністративного нагляду.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав. Пояснив, що не прийшов на реєстрацію, бо переплутав дні тижня. Розкаявся, просив суворо не карати.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особо) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяло майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції
У судовому засіданні були дослідженні письмові матеріали справи, а саме:
-протокол про адміністративне правопорушення ВАД №682172 від 11.12.2025, в якому викладено суть правопорушень;
-письмові пояснення ОСОБА_1 , які тотожні тим, які він надав в судовому засіданні;
-рапорт дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції В. Цимбал-Люшні від 05.12.2025 року, де остання вказала, що ОСОБА_1 , у відношенні якого встановлено адміністративний нагляд, до обов`язків якого входить з`являтись на реєстрацію до відділу поліції 04.12.2025 року на реєстрацію не з`явився;
-постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 24.03.2025 (провадження № 1-в/331/37/2023)відносно ОСОБА_1 було встановлено адміністративний нагляд із обов`язком з`являтись на реєстрацію до відділу поліції у 1-й, 2-й, 3-й, 4-й четвер кожного місяця;
-постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 20.02.2024 року (провадження № 1-в/331/34/2024), якоюпродовжено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 6 місяців з обмеженнями та обов`язками;
-постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 14.08.2024 року (провадження № 1-в/331/123/2024), якою продовжено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 6 місяців з обмеженнями та обов`язками;
-постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 03.02.2025 року (провадження № 1-в/331/23/2025), якою продовжено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 6 місяців з обмеженнями та обов`язками;
--постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 31.07.2025 року (провадження № 1-в/331/81/2025), якою продовжено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 6 місяців з обмеженнями та обов`язками;
-довідка про ознайомлення з постановою про встановлення адміністративного нагляду, де ОСОБА_1 ознайомлений зі змістом постанови Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 24.03.2025 ( провадження № 1-в/331/37/2023);
-реєстраційний лист особи, що перебуває під адміністративним наглядом у відділі поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області, де зазначено, що ОСОБА_1 на реєстрацію 04.12.2025 року не з`явився,
З огляду на досліджені докази, та пояснення особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, які він надав у судовому засідання, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, та накладення на нього передбаченого чинним законодавством стягнення, суддя у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан порушника, обставини, що пом`якшують та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.ст. 40-1, 283 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути судовий збір.
При вищевикладеному, керуючись ст. 187, ст. ст. 268, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) грн..
Реквізити для сплати штрафу: Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»)
Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;
- витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривні 60 копійок.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Олександрівський районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги.
Суддя Д.М. Кольц