Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 931/921/25
Провадження № 3/931/486/25
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2025 року селище Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Масляна С.В., за участю прокурора Трофімука О.В. (в режимі відеоконференції), ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , депутата Затурцівської сільської ради восьмого скликання, керівника КУ "Центр надання соціальних послуг" Затурцівської сільської ради, протягом року не притягувалася до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИЛА:
02.12.2025 року до Локачинського районного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
25.11.2025 року ст. оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань у Волинській області Рудчиком П.О. складено протокол № 403 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП про те, що остання, будучи депутатом Затурцівської сільської ради восьмого скликання, відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, порушила вимоги ч. 1 ст. 45 цього Закону, а саме, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), а саме: 27.03.2024 року, маючи обов`язок подати декларацію не пізніше 31.01.2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст 172-6 КУпАП, визнала, зазначила, що не звернула належної уваги на закінчення термінів подання декларації. З врахуванням того, що вперше притягується до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення та не мала умислу приховувати свої доходи, просила звільнити її від адміністративної відповідальності на підставі 22 КУпАП за малозначністю правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Прокурор зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, вина ОСОБА_1 підтверджується доказами, доданими до протоколу, а тому її слід притягнути до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, встановлено наступне.
Відповідно до рішення Затурцівської сільської ради Локачинського району Волинської області восьмого скликання «Про початок повноважень депутатів Затурцівської сільської ради» від 24.11.2020 № 1/1 ОСОБА_1 приступила до повноважень депутата Затурцівської сільської ради Волинської області восьмого скликання.
Згідно з підпунктом «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VІІ суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є також депутати місцевих рад.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Абзацом 1 пункту 2-7 розділу XІІІ «Прикінцеві положення» Закону встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 47 Закону подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання. Зазначені у декларації відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, місця проживання, дати народження фізичних осіб, щодо яких зазначається інформація в декларації, місцезнаходження об`єктів, які наводяться в декларації (крім області, району, населеного пункту, де знаходиться об`єкт), номера рахунку в банківській чи іншій фінансовій установі, є інформацією з обмеженим доступом та не підлягають відображенню у відкритому доступі.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
Отже, депутат Затурцівської сільської ради VIII скликання ОСОБА_1 була зобов`язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік не пізніше 31 січня 2024 року.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію за 2022 рік подано несвоєчасно, а саме 27 березня 2024 року.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Окрім визнання вини, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №403 від 25.11.2025 року; рапортом П.Рудчика від 17.10.2025 року; листом Затурцівської сільської ради від 20.10.2025 року № 979/01-15 з додатками; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, уповноважених на виконання функцій держави, листом НАЗК від 06.08.2024 року №47-10/57396, письмовими та усними поясненнями ОСОБА_1 .
Враховуючи вищезазначене, а також те, що ОСОБА_1 не наведено поважних причин несвоєчасного подання декларацій, приходжу до висновку, що в її діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Щодо заяви ОСОБА_1 про застосування вимог статті 22 КУпАП України, як малозначного правопорушення та звільнення її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, суд таких підстав не вбачає, враховуючи конкретні обставини вчиненого нею правопорушення, а також те, що адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не може бути визнано малозначним, оскільки є корупційним правопорушенням, тяжкість якого обумовлена ступенем недовіри суспільства до осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, дані про особу порушниці, ступінь її вини, те, що вона вперше притягається до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, має позитивну характеристику, свою вину визнала, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
У зв`язку з ухваленням відносно ОСОБА_1 постанови про накладення адміністративного стягнення, з останньої слід стягнути судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 36, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст. 45, п.2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", ЗУ "Про судовий збір", суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови на рахунок за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/с. Затурці/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009371, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача UA108999980313030106000003514, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн 60 коп., на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) , код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Строк звернення постанови до виконання становить три місяці з дати винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду С.В. Масляна