Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 354/1594/25
Провадження № 3/354/930/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2025 року м. Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 (м.Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
громадянина України, не працюючого, жителя
АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, тобто, дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Правопорушення вчинено за наступних обставин.
23.11.2024року о22год 00хв.,громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи в м.Яремче, по вул. Свободи, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, на стадіоні, біля Ліцею №1, здійснював дрифтування на автомобілі, чим порушив громадський порядок і спокій громадян.
У судовомузасіданні особа,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП визнав повністю, суду пояснив, що щиро розкаюється у вчиненому та обіцяє більше не вчиняти подібних правопорушень та просив суворо не карати.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Орган(посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи ст. 280 КУпАП.
Положеннями ст.ст.254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.
Відповідно достатті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Окрім власноговизнання вини,вина ОСОБА_1 у вчиненніадміністративного правопорушення,повністю доведенаматеріалами справи,дослідженими всудовому засіданні,а саме:відомостями,які зафіксованіу протоколіпроадміністративне правопорушеннясерії ВАД№254342від 11.12.2025року,згідно якого,23.11.2024року о22год 00хв.,громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи в м.Яремче, по вул.Свободи, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, на стадіоні, біля Ліцею №1, здійснював дрифтування на автомобілі, чим порушив громадський порядок і спокій громадян; постановою про закриття кримінального провадження від 17.11.2025 року, згідно якої, кримінальне провадження №12024091110000167 від 25.11.2024 закрито на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України у зв`язку із відсутністю в діях ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , та ОСОБА_1 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.194 КК України; рапортом поліцейського Управління поліції охорони в Івано-Франківській області Головчука М.М. від 24.11.2025 року, згідно якого 24.11.2024 року о 16:18 год, надійшло повідомлення зі служби 102 від директора Яремчанського ліцею №1 ОСОБА_5 , про те, що в м.Яремче, по вул.Свободи, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, на стадіоні біля Ліцею №1, водій невстановленого автомобіля пошкодив покриття стадіону та лавку для тренерів; протоколом про прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 24.11.2024 року та письмовими поясненнями ОСОБА_5 від 24.12.2024 року згідно яких, 23.11.2024 року у темну пору доби, невідомий транспортний засіб заїхав на територію Яремчанського міського ліцею №1, а саме на стадіон, де здійснював неодноразові маневри розвороту, внаслідок чого було пошкоджено покриття стадіону. Крім того водій транспортного засобу не впорався з керуванням, внаслідок чого здійснив наїзд на підвіс для тренерів; протоколом огляду місця події від 25.11.2024 року, згідно якого проведено огляд місця події в м.Яремче, вул.Свободи, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, на території Яремчанського ліцею №1, де встановлено пошкодження покриття стадіону; фотокартками з місця події, а саме стадіону Яремчанського ліцею №1 по вул.Свободи, м.Яремче, району, Івано-Франківської області, на яких зафіксовано пошкодження футбольного поля та лавку для тренерів; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 25.11.2024 року, згідно яких 23.11.2024 року, близько 20:00 год, він зустрівся зі своїми друзями в м.Яремче і вони всі разом вирішити поїхати на власних автомобілях на стадіон Яремчанського ліцею №1. На стадіоні випав легенький сніг і вони вирішили зайнятись дрифтом, внаслідок чого пошкодили покриття стадіону, а також підвіс для тренерів.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП дрібне хуліганство, тобто, дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
Накладаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного, визнання ним своєї вини, щире каяття, його матеріальний та сімейний стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому приходить до висновку, що на нього слід накласти стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП слід стягнути із ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 27, 33, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 7 (семи) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 119 (сто дев`ятнадцять) гривень.
Стягнутиз ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядкупримусового виконанняпостанови простягнення штрафуза вчиненняадміністративного правопорушенняз ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 238 (двісті тридцять вісім) гривень 00 коп. в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.
Суддя: Тетяна ВАВРІЙЧУК