Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 352/2865/25
Провадження № 3/352/1131/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2025 рокум. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Гриньків Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , керівника ТОВ «Західлегпром»
за частиною 1 статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (даліКУпАП), -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, вчинив несвоєчасне подання на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП за наступних обставин:
ОСОБА_1 як посадова особа вчинив порушення, а саме: несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов`язання по податку на додану вартість за період з 01.09.2025 року по 19.09.2025 року, фактично сплачено узгоджену суму податкового зобов`язання по податку на додану вартість 19.09.2025 року, граничний термін сплати 01.09.2025, порушивши п. 16.1.4, п.16.1 ст.16, п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями). Місце і час вчинення правопорушення: 19.09.2025 року, акт перевірки від 13.11.2025 року №25181/09-19-04-05-15/39252065, вул. Б.Хмельницького,13, м. Тисмениця, Тисменицька ТГ, Івано-Франківська область,.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому визнав.
Відповідно до змісту вимогст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оцінивши всі зібрані по справі докази за своїм внутрішнім переконанням, з врахуванням всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1ст.163-2 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до вимогст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими засобами.
Вимогамист.280 КУпАПпередбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, при розгляді даної адміністративної справи судом достовірно було встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1 ст.163-2 КУпАП, доводиться матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зокрема: протоколом №2652 про адміністративне правопорушення від 10.12.2025 року, копією акту про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати податків, зборів, платежів №25181/09-19-04-05-15/39252065 від 13.11.2025 року.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний 16.1.4. сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно ч.203.2. ст. 203 Податкового кодексу України сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Як вбачається з акту про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати податків, зборів, платежів №25181/09-19-04-05-15/39252065 від 13.11.2025 року граничним терміном сплати до бюджету ПДВ за податковими деклараціями за 20.08.2025 року - є 01.09.2025 (фактична сплата 19.09.2025), що свідчить про несвоєчасну сплату узгоджених сум грошового зобов`язання з ПДВ.
Відповідно до вимог ч.1ст.163-1 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Як встановлено судом ОСОБА_1 допустив порушення згаданих вимогПодаткового кодексу України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбаченеч.1ст.163-2 КУпАП.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильнокваліфіковано за ч.1ст.163-2 КУпАП, оскільки він будучи посадовою особою вчинив несвоєчасне подання на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Відповідно до вимогст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Статтею 33 КУпАПпередбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченогоч. 1 ст.163-2 КУпАПта з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1 характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, слід з метою виховання останньої та запобіганню вчинення нових правопорушень накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкціїч. 1 статті 163-2 КУпАП, зокрема у виді штрафу. Суд вважає, що саме такий вид стягнення буде відповідати завданнюКодексу України про адміністративні правопорушеннящодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержанняКонституціїі законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків та відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ст.40-1КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.40-1,283,284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.163-2 КУпАПта накластина ньогоадміністративне стягненняу видіштрафу врозмірі п"ятинеоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п"ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн 60 коп.
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Тисменицького районного суду
Івано-Франківської області Гриньків Д.В.