Рішення № 132701622, 10.12.2025, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
10.12.2025
Номер справи
161/18829/25
Номер документу
132701622
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 161/18829/25

Провадження № 2/161/6099/25

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 грудня 2025 року м. Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Антіпової Т.А.

за участю секретаря судового засідання Семенової І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Луцького спеціального комунального автотранспортного підприємства «Луцькспецкомунтранс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості з оплати житлово- комунальних послуг,-

В С Т А Н О В И В:

12.09.2025 позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просить стягнути з відповідачів солідарно на користь Луцького спеціального комунального автотранспортного підприємства «Луцькспецкомунтранс» заборгованість у розмірі 10 632,67 гривень та судові витрати по справі.

Свій позов мотивує тим, що відповідачі є споживачами послуг з управління з побутовими відходами, що надається ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс».

Відповідачі є зареєстрованими мешканцями квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , відтак вони несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати послуг з управління з побутовими відходами.

Відповідачі свого обов`язку по оплаті вказаних послуг не виконували, у них перед ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» виникла заборгованість за вказаною житлово-комунальною послугою в розмірі 10632,67 гривень.

Просить суд стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь позивача заборгованість за надані послуги з поводження з побутовими відходами в розмірі 10632,67 гривень та понесені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 3028,00 гривень.

Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 16вересня 2025року відкрито провадження по справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін (а.с. 20).

Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

13.10.2021 на адресу суду надійшов відзив від відповідача ОСОБА_1 , відповідно якого вона вважає вищевказаний позов необґрунтований з підстав, викладених у ньому. Як вбачається із розрахунку заборгованості, нарахування заборгованості здійснено за період з червня 2021 року до серпня 2025 року.

У додатку до позовної заяви додано типовий індивідуальний договір про надання послуги з управління побутовими відходами від 20 серпня 2025 року, де наведено тариф на послуги згідно з рішенням від 31.07.2025 № 473-1 «Про встановлення тарифів на послуги, що надаються ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» із серпня 2025 року.

У розрахунок заборгованості із 2021 року до серпня 2025 року не зазначено кількість осіб, яким надавалась послуга та за яким тарифом здійснювався нарахування заборгованості. Без вказання тарифу, який діяв з червня 2021 року та наступні роки, не можна перевірити розрахунок заборгованості заявлений позивачем.

Крім того, зазначає, що із 27 лютого 2022 року не могла утримувати і не було можливості отримувати інформацію з України, так як з члени сім`ї знаходились за кордоном.

Також, зазначає, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був неповнолітнім, і не міг нести відповідальність за сплату заборгованості, не мав свого доходу і майна, тому не може бути відповідачем по справі (а.с.22-70).

Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 15жовтня 2025року задоволено клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Голошви Володимира Лук`яновича про витребування доказів (а.с. 79-80).

Витребувано від Луцького спеціального комунального автотранспортного підприємства «Луцькспецкомунтранс» інформацію щодо розміру тарифів, які діяли з 2021 року до серпня 2025 року, з метою розрахунку заборгованості, яка б відповідала дійсній кількості осіб, які фактично проживали за цей період в квартирі АДРЕСА_2 .

23.10.2025 року на адресу суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив (а.с. 82-85), відповідно до якої вважає заперечення відповідачів, викладені у відзиві ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс», безпідставними та такими, що не підлягають взяттю до уваги з підстав викладених у відповіді на відзив. Позивач зазначив, що він є єдиним виконавцем послуг з поводження з побутовими відходами, що визначений на конкурсних засадах, на території Луцької територіальної громади відповідно до рішення Виконавчого комітету Луцької міської ради від 01.12.2021 № 973-1-1 і в подальшому.

Розміщення публічного договору на сайті Луцької міської ради є належним способом доведення публічності умов договору до відома споживачів, а тому позивачем дотримано всіх вимог законодавства України щодо укладення публічного договору про надання комунальних послуг.

Відповідачі не вчиняли жодних дій, які б свідчили про відмову від послуги управління побутовими відходами, скарги та заперечення від них на адресу позивача не надходили.

Відповідачі вказують, що з 27.02.2022 не могли ознайомитися із договором оскільки були за кордоном, однак договір було опубліковано до виїзду ними за кордон на офіційному сайті органу місцевого самоврядування, доступ до якого не обмежується навіть у зв`язку з перебуванням за кордоном.

Розрахунок за адресою: АДРЕСА_1 здійснюється на 6 зареєстрованих осіб: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та Писарського Марка Теодора Вікторовича.

Відповідач - 1 вказує що інформація про осіб що задекларували або зареєстрували своє місце проживання в житлі є неактуальною, оскільки вона разом із дітьми 27.02.2022 виїхала за кордон .

Однак, вони не знімалися із місця реєстрації і жодним чином не повідомляли ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» про відсутність у житлі, відповідно, позивач жодним чином не міг знати про місце перебування відповідачів.

Саме на споживача послуг законодавець поклав обов`язок повідомляти виконавця про своє фактичне місце проживання: п. 11 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово комунальні послуги» зобов`язує споживачів інформувати управителя, виконавців комунальних послуг про зміну власника житла (іншого об`єкта нерухомого майна) та про фактичну кількість осіб, які постійно проживають у житлі споживача. Водночас, положеннями п. 6 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об`єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг.

У період з 01.12.2024 по 31.05.2025 за заявою ОСОБА_1 було знято нарахування з 3х осіб за послугу з управління побутовими відходами за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач-1 вказує про те, що вона із своєю сім`єю перебувала за кордоном, а тому фізично не могла користуватися послугами ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс», відповідно не повинна сплачувати за них, а нарахування плати є безпідставним. Однак, законодавство України встановлює право на неоплату лише у випадку звернення до надавача послуг та документального підтвердження у відсутності в помешканні. Оскільки, звернення від відповідачів було лише в грудні 2024 року, то нарахування плати за послугу з управління побутовими відходами у період з червня 2021 по грудень 2024 та з червня 2025 по серпень 2025 здійснювалося за наявними відомостями про кількість зареєстрованих осіб у житлі з реєстру Луцької міської територіальної громади.

Відповідач у відзиві на позовну заяву звертає увагу, що за період нарахування заборгованості ОСОБА_3 був неповнолітнім. Нарахування плати за послугу з управління побутовими відходами нараховується відповідно до кількості зареєстрованих осіб. Тобто, тариф, визначений на одну людину в місяць відповідно до норм надання послуг з управління побутовими відходами множиться на кількість зареєстрованих осіб за конкретною адресою. Кожна фізична особа, незалежно від віку, у процесі життєдіяльності утворює побутові відходи - упаковку, харчові залишки, папір, інші предмети побутового використання. Норми надання послуги та порядок розрахунку не розрізняють дітей і дорослих, тому оплата визначається з розрахунку на всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Отже, ОСОБА_3 є утворювачем відходів, в розумінні Закону України «Про управління відходами», а й відповідно споживачем послуг з управління побутовими відходами до досягнення ним повноліття. На момент звернення позивача до суду досягнув повноліття і несе солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

05 листопада 2025 року на адресу суду від представника позивача надійшло клопотання про долучення доказів (а.с.86-127).

10 грудня 2025 року на адресу суду від представника ОСОБА_1 - адвоката Голошви В.Л. надійшла заява. Щодо наданого позивачем розрахунку і приєднаних наказів про встановлення абонентської плати, зазначає, що у ньому не зазначено розмір тарифу і розмір абонентського обслуговування, так як вони вводились не в один період, а тому перевірити правильність розрахунку не є можливим. Заборгованість нарахована з червня 2021 року до грудня 2021 року, однак як в позовній заяві і відповіді на відзив не зазначено рішення виконкому Луцької міської ради, яким встановлено цей тариф і його розмір.

Вважає, що розрахунок заборгованості наведений ЛСКП «Луцькспецкомунтранс» складений без вказання тарифу і часу його дії. Відомості про частину рішень виконкому Луцької міської ради відсутні у вільному доступі і не надані Позивачем суду, що унеможливлює перевірку його вірності. Розрахунок заборгованості з червня 2021 року до 1 грудня 2021 року, взагалі не підтверджується ніяким рішенням виконкому Луцької міської Ради. Вважає, що необхідно врахувати час перебування відповідачами на території України і можливість користуватися наданими послугами. З розрахунку приєднаного вбачається, що загальна заборгованість складає (41.4+41.4+406.29+824+1484.35+1312,36)=4109.8 грн. Просить, суд врахувати наведену інформацію, при розгляді позовних вимог ЛСКП «Луцькспецкомунтранс» (а.с.143-157).

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось через неявку у судове засідання всіх учасників справи, що не суперечить вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши та дослідивши в сукупності докази у справі, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,зареєстровані та проживають на території Луцької територіальної громади за адресою: Волинська область, місто Луцьк, вулиця Коперника, будинок 62, кватира 15 (а.с. 7,15-19).

Вказані обставини стороною відповідачів належними та допустимими доказами не спростовані.

Питання надання послуг з вивезення побутових відходів регулюються спеціальним законодавством -Житловим кодексом України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги»,Законом України «Про управління відходами», а такожЗаконом України "Про відходи"(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Приписами пункту 2 частини 1 статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що до житлово-комунальних послуг належать комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Відповідно до п.п. 1, 5 ч. 2 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом; оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Частиною 1 статті 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Згідно з приписами частин 1, 3, 4 статті 25Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов`язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. Критерієм якості послуг з вивезення побутових відходів є дотримання графіка вивезення побутових відходів, дотримання правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, дотримання вимог законодавства щодо надання послуг з вивезення побутових відходів. Послуга з поводження з побутовими відходами надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, та вимогами правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

У ч. 2, 3 ст.35-1Закону України "Про відходи"передбачено, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів. Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Судом з`ясовано, що ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» є єдиним виконавцем послуг з управління побутовими відходами, що визначений на конкурсних засадах на території Луцької територіальної громади відповідно до рішень виконавчого комітету Луцької міської ради від 01.12.2021 №973-1 «Про визначення виконавців послуг з вивезення побутових відходів у Луцькій міській територіальній громаді» та від 20.08.2025 № 506 1 «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів у Луцькій міській територіальній громаді».

Як передбачено статтею 28 Закону України «Про управління відходами», плата за надану послугу з управління побутовими відходами нараховується щомісяця відповідно до умов договору про надання послуги з управління побутовими відходами і тарифів, що формуються відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку згідно з ч. 4 ст. 34 Закону України «Про управління відходами.

Плата виконавцю послуги за індивідуальним договором та договором з індивідуальним споживачем про надання послуги з управління побутовими відходами складається з плати за послугу та плати за абонентське обслуговування, що вносяться споживачем виконавцю послуги щомісяця однією сумою в порядку та розмірах згідно з умовами відповідного договору.

Відповідно до частин 2 та 3 статті 31 Закону України «Про управління відходами» утворювачі побутових відходів зобов`язані: 1) укладати договори з виконавцем послуги з управління побутовими відходами та вносити у встановленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами; 2) забезпечувати передачу побутових відходів до системи управління побутовими відходами, а побутові відходи, на які поширюється розширена відповідальність виробника, - до системи приймання або роздільного збирання, створеної організаціями розширеної відповідальності виробників; 3) забезпечувати у встановленому порядку роздільне збирання відходів за наявності об`єкта оброблення відходів.

Утворювачі побутових відходів мають права та обов`язки споживачів житлово-комунальних послуг, передбаченіЗаконом України "Про житлово-комунальні послуги"

Згідно зістаттею 33 Закону України "Про управління відходами", послуга з управління побутовими відходами є комунальною послугою і надається відповідно до законодавства про житлово-комунальні послуги та правил, встановлених Кабінетом Міністрів України, з урахуванням регіональних та місцевих планів управління відходами та правил благоустрою населеного пункту. До складу послуги з управління побутовими відходами входять операції із збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів.

Відповідно до пункту 3 Правил надання послуги з управління побутовими відходами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2023року №835 (надалі- Правила), до складу послуги з управління побутовими відходами входять операції із збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів, а також діяльність, пов`язана з організацією роботи системи управління побутовими відходами, що провадиться виконавцем послуги.

Як передбачено пунктом 24 Правил, послуги надаються споживачеві згідно з умовами договору, що укладається відповідно до типових договорів про надання послуги з управління побутовими відходами відповідно до статей 13,14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Отже, із заначеного вище вбачається, що послуги з управління побутовими відходами відносяться до комунальних, договір на виконання яких укладається у порядку статей 13 і 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», з урахування особливостей з урахуванням особливостей, визначених цим Законом,Законом України "Про управління відходами" та вимогами правил надання послуг з управління побутовими відходами, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Системне тлумачення вказаних норм свідчить, що на фізичних осіб покладено законодавчий обов`язок укласти договір та вносити плату за користування послугами з вивезення побутових відходів; а тому у випадку відсутності прийняття оферти шляхом погодження на укладання договору про вивезення відходів або конклюдентних дій, які свідчать про прийняття пропозиції, таке прийняття може бути також у вигляді мовчання (правова позиція міститься в постанові Верховного Суду від 22 лютого 2018 року у справі № 641/2634/16-ц, та в постанові від 13 грудня 2018 року у справі № 641/533/17).

Для виникнення правовідносин з вивезення побутових відходів на підставі публічної оферти не потрібно інших доказів ніж публікація публічного договору та відсутність заперечень з іншої сторони(правова позиція міститься в постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 11 листопада 2019 року у справі №646/834/17).

ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс», як виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території Луцької міської територіальної громади, здійснено публічну оферту та опубліковано текст публічного договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами опублікованому на офіційному сайті Луцької міської рад, де визначено, що виконавець зобов`язується, згідно з графіком, надавати послуги з поводження з побутовими відходами, а споживач зобов`язується своєчасно оплачувати послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених цим договорами.

Позивачем було повідомлено, що протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами вважаються укладеними, якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем житлово-комунальної послуги; власники індивідуальних будинків не вчинили дії щодо відключення (відмови) від комунальної послуги.

Статтею 27 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено порядок оформлення претензій споживачів, зокрема, у разі ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальних послуг споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості та/або якості наданих послуг.

Належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів того, що відповідачі не користуються послугами ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» по вивезенню побутових відходів з території, де вони мешкають, або уклали договір про вивезення відходів з іншим виконавцем послуг, матеріали справи не містять, а тому відповідачі вважаються такими, що прийняли оферту.

Доказів ненадання або надання позивачем послуг неналежної якості чи не користування цими послугами відповідачами також не надано.

Щодо твердження, ОСОБА_1 щодо інформації про осіб, що задекларували або зареєстрували своє місце проживання в житлі є неактуальною оскільки вона разом із родиною 27.02.2022 виїхала за кордон, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Суд звертає увагу на те, що відповідачі не знімалися із місця реєстрації і жодним чином не повідомляли ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» про відсутність у житлі, відповідно позивач жодним чином не міг знати про місце перебування відповідачів.

Саме на споживача послуг законодавець поклав обов`язок повідомляти виконавця про своє фактичне місце проживання: п. 11 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово комунальні послуги» зобов`язує споживачів інформувати управителя, виконавців комунальних послуг про зміну власника житла (іншого об`єкта нерухомого майна) та про фактичну кількість осіб, які постійно проживають у житлі споживача. Водночас, положеннями п. 6 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об`єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг.

За змістом п. 5 ч. 2ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами

Тарифи на послуги із вивезення твердих побутових відходів та послугу з управління з побутовими відходами затверджуються рішенням виконавчого комітету, які відповідно ч. 11ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»підлягають обов`язковому оприлюдненню. Відтак, усі вказані рішення розміщенні на сайті Луцької міської ради.

А тому, оскільки відповідачі не надали суду належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів того, що вони не користуються послугами ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» по вивезенню побутових відходів з території, вони вважаються такими, що прийняли оферту, оскільки факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживачів від оплати послуг у повному обсязі.

Крім того, доказів, що від відповідачів надходили скарги щодо якості надання послуги недотримання графіку чи неприбуття спеціальної техніки не надано суду.

Твердження відповідачів, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на момент розрахунку заборгованості був неповнолітнім, а тому не може бути відповідачем по справі суд не бере до уваги оскільки це спростовується наступним.

Нарахування плати за послугу з управління побутовими відходами нараховується відповідно до кількості зареєстрованих осіб. Тобто, тариф, визначений на одну людину в місяць відповідно до норм надання послуг з управління побутовими відходами множиться на кількість зареєстрованих осіб за конкретною адресою.

Кожна фізична особа, незалежно від віку, у процесі життєдіяльності утворює побутові відходи - упаковку, харчові залишки, папір, інші предмети побутового використання. Норми надання послуги та порядок розрахунку не розрізняють дітей і дорослих, тому оплата визначається з розрахунку на всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Отже, ОСОБА_3 є утворювачем відходів, в розумінні Закону України «Про управління відходами», а й відповідно споживачем послуг з управління побутовими відходами до досягнення ним повноліття.

На момент звернення позивача до суду досягнув повноліття і несе солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг, відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідачі належним чином не виконували свій обов`язок щодо оплати житлово-комунальних послуг, у зв`язку з чим за період з червня 2021 року до серпень 2025 року у них виникла заборгованість по оплаті послуг з управління побутовими відходами у сумі 10632,67 грн. (а.с. 6).

Оскільки, вказаний розрахунок відповідачами не спростований, контрозрахунок суду не наданий, суд приходить до висновку, що розрахунок, позивача є обґрунтованим та таким, що відповідає дійсності.

Таким чином, оцінивши зібрані і дослідженні в судовому засіданні докази в їх сукупності суд дійшов висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення, з відповідачів слід стягнути солідарно в користь позивача встановлену суму заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Крім того, на підставі ч. 1ст. 141 ЦПК України з відповідачів на користь ДКП «Луцьктепло» підлягають стягненню судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028 грн.

На підставі ст.ст.11,15,16,509,625 ЦК України,ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»,ЗУ «Про управління відходами»керуючись ст. ст.10,12,13,77-81,141,259,263-268,352,354 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В:

Позов Луцького спеціального комунального автотранспортного підприємства «Луцькспецкомунтранс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості з оплати житлово- комунальних послуг- задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь Луцького спеціального комунального автотранспортного підприємства «Луцькспецкомунтранс» суму заборгованості за послуги з поводження з побутовими відходами в розмірі 10632 ( десять тисяч шістсот тридцять дві ) гривень 67 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь Луцького спеціального комунального автотранспортного підприємства «Луцькспецкомунтранс» судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1009 ( одна тисяча дев`ять) гривень 33 копійок з кожного.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження,якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: Луцьке спеціальне комунальне автотранспортне підприємство «Луцькспецкомунтранс», адреса місцезнаходження: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Дубнівська, 64, код ЄДРПОУ: 30659101.

Відповідач: ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач: ОСОБА_3 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Повний текст рішення виготовлено 17 грудня 2025 року.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області Т.А. Антіпова