Єдиний державний реєстр судових рішень
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
за наслідками розгляду звіту про виконання судового рішення
15 грудня 2025 року ЛуцькСправа № 140/5714/25 Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши в порядку письмового провадження звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , поданим в його інтересах законним представником ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 як законний представник звернулася в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправними дій щодо не нарахування та невиплати пенсії неповнолітньому ОСОБА_1 згідно вимог Рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 №1-р(ІІ)/2021, відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-ХІІ (далі Закон №796-ХІІ) у редакції Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 06.06.1996 №230/96-ВР (далі Закон №230/96-ВР), та зобов`язання здійснити перерахунок основної пенсії за період з 28.03.2025, відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 №1-р(ІІ)/2021, статті 54 Закону №796-ХІІ у редакції Закону №230/96-ВР, у розмірі 3 (трьох) мінімальних пенсій за віком та провести відповідні виплати, з урахуванням раніше виплачених сум, а також виплачувати в подальшому основну пенсію у розмірі не менше трьох мінімальних пенсій за віком.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15.08.2025, позов задоволено повністю. Визнано протиправними дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови у перерахунку ОСОБА_1 пенсії по інвалідності відповідно до статті 54 Закону №796-ХІІ. Зобов`язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити перерахунок основної пенсії по інвалідності ОСОБА_1 , законним представником якого є ОСОБА_2 , за період з 28.03.2025 відповідно до рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 №1-р(ІІ)/2021, відповідно до статті 54 Закону №796-ХІІ у редакції Закону №230/96-ВР, у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком, провести відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.
04.11.2025 до суду надійшла заява ОСОБА_2 , законного представника неповнолітнього сина ОСОБА_1 , про зобов`язання ГУ ПФУ у Волинській області подати звіт про виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у цій справі.
Ухвалою суду від 06.11.2025 заяву про зобов`язання подати звіт про виконання судового рішення задоволено. Зобов`язано ГУ ПФУ у Волинській області подати звіт про виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі №140/5714/25, та встановлено строк для подання звіту 30 днів з дня отримання цієї ухвали.
05.12.2025 через систему «Електронний суд» надійшов звіт ГУ ПФУ у Волинській області про виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі №140/5714/25, у якому відповідач повідомив про здійснення усіх залежних від нього дій для забезпечення виконання вказаного судового рішення.
Письмових заперечень щодо зазначеного звіту до суду не надходило.
При розгляді звіту про виконання судового рішення суд враховує таке.
19.12.2024 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль за виконанням судових рішень» від 21.11.2024 № 4094-IX (далі Закон № 4094-ІХ), яким статтю 382 КАС України викладено у новій редакції, а КАС України доповнено статтями 381-1, 382-1, 382-2, 382-3.
Згідно із пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4094-ІХ справи у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цим Законом, розглядаються з урахуванням особливостей, що діють після набрання чинності цим Законом.
Відтак, розгляд звіту про виконання судового рішення здійснено судом з урахуванням особливостей, що діють після набрання чинності Законом № 4094-ІХ.
За приписами частин першої, другої статті 381-1 КАС України (тут і надалі в редакції Закону №4094-ІХ) судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції. Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу.
Згідно із частиною першою статті 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до частин другої, третьої статті 382-1 КАС України за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб`єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.
За приписами частини першої статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;
5) відомості про виконання суб`єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;
6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб`єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;
7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
До звіту додаються:
1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися;
2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу (частини друга, третя статті 382-2 КАС України).
Згідно із частиною першою статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1цього Кодексу.
Так, у поданому до суду звіті відповідач зазначив, що на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі №140/5714/25 розмір пенсії ОСОБА_1 обчислено з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 28.03.2025 2361,00грн. Доплата за період з 28.03.2025 по 30.11.2025 становить 9177,51грн та буде виплачена у порядку, встановленому чинним законодавством України.
Відповідач до звіту додав витяг з пенсійної справи, з якого видно, що на виконання рішення суду у цій справі проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 28.03.2025 з урахуванням прожиткового мінімуму 2361,00грн. ОСОБА_1 встановлено основний розмір пенсії 7083,00грн згідно із рішенням суду (2361,00грн х 3) з 28.03.2025.
Враховуючи, що ухвалою суду від 06.11.2025 було задоволено заяву законного представника позивача про зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення, яка була подана з підстави не проведення перерахунку основної пенсії в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком (на момент звернення із заявою про встановлення судового контролю розмір пенсії становив 6077,69грн), а відповідач подав до суду звіт разом із доказами проведення такого перерахунку, внаслідок чого розмір пенсії збільшився (становить 7083,00грн), що свідчить про вжиття відповідачем усіх залежних від нього заходів, спрямованих на виконання судового рішення, при цьому, позивач та його законний представник письмових заперечень щодо звіту не подали, тому, на думку суду, наявні правові та фактичні підстави для прийняття звіту ГУ ПФУ у Волинській області про виконання рішення суду у цій справі.
Керуючись статтями 248, 381-1, 382 382-3 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (поданий 05 грудня 2025 року) про виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30 червня 2025 року у справі №140/5714/25 за позовом ОСОБА_1 , поданим в його інтересах законним представником ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М. Валюх
15 грудня 2025 року