Єдиний державний реєстр судових рішень
У к р а ї н а
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
26100, смт. Новоархангельськ Кіровоградської області, вул. Слави, 26, тел. 2-10-45, E-mail: inbox@na.kr.court.gov.ua
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10.12.2025 2-о/394/58/25
394/1150/25
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2025 року Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого: судді - Запорожець О.М.
присяжних: Мойсюк Л.Д.
Стоколос Ю.І.
при секретарі: Лясковській О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Новоархангельськ цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , військова частина НОМЕР_1 про оголошення особи померлою,
В С Т А Н О В И В:
Представник заявника в інтересах останнього звернувся до суду із заявою про оголошення померлим ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на те, що останній призваний ІНФОРМАЦІЯ_2 27.06.2023 року.
З 07.08.2023 року ОСОБА_3 зарахований до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 та призначений на посаду гранатометника 1 механізованого відділення бойової машини 1 механізованого взводу 1 механізованої роти.
15.11.2023 року солдат ОСОБА_3 виконував завдання по захисту Батьківщини та відсічі збройної агресії російської федерації поблизу населеного пункту Синьківка Куп`янського району Харківської області та зник безвісти за особливих обставин під час ведення бойових дій у період дії воєнного стану, що підтверджується копією акту службового розслідування за фактом зникнення безвісного зникнення за особливих умов військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , копією витягу з наказу №1246 від 16.11.2023 про призначення службового розслідування, копією витягу з наказу №876 від 02.12.2023 про результати проведення службового розслідування, копією сповіщення №6230 та копією сповіщення сім`ї №21.
21 листопада 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за №12023120000001393 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.
Відповідно до витягу з Єдиного реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин №20241114-1654 має статус зниклого безвісти за особливих обставин.
Станом на сьогоднішній день повідомлення про перебування вищевказаного військовослужбовця у полоні противника не надходили, викладене підтверджується копією листа Об`єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при Службі безпеки України №34.7-зв-8549 від 14.10.2025р. та копією листа Державного підприємства «Український національний центр розбудови миру» №08 11/34063 від 13.10.2025 року, додатково відповідями від 02.01,2025р. та 31 12.2024р.
Відомості про самовільне залишення військової частини, дезертирство під час бою, добровільну здачу в полон не підтвердились, що підтверджується копією акту службового розслідування.
Згідно листа Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби України №17.07/1 від 17.07.2025р. паспортом для виїзду за кордон не користувався.
Згідно листа Голованівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі Кіровоградської області від 25.07.2025р. №369-333-26 актові записи про зміну імені та смерті відносно ОСОБА_3 відсутні.
Згідно листа Куп`янської окружної прокуратури від 05.03.2025р. відомостей про співпадіння не надходили як і станом на дату подачі заяви до суду.
Оголошення ОСОБА_3 померлим необхідне заявнику для отримання свідоцтва про смерть.
Просив суд оголосити померлим - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявник та його представник в судовому засіданні заявлене прохання підтримали в повному обсязі та просили суд його задовольнити.
Заінтересована особа ОСОБА_2 просила суд задовольнити заяву.
Представник заінтересованої особи військової частини НОМЕР_1 в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Суд на місці ухвали проводити розгляд справи за відсутності представника зазначеної військової частини.
Заслухавши заявника, його представника, заінтересовану особу та дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно частин1та2ст.2ЦПКУкраїни завданнямцивільногосудочинстває справедливий,неупередженийтасвоєчасний розглядівирішенняцивільних справзметоюефективного захиступорушених,невизнанихабооспорюваних прав,свободчиінтересів фізичнихосіб,правтаінтересів юридичнихосіб,інтересівдержави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Ч. 1 ст. 4 ЦПК України вказує, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
В розумінні ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою.
Ст.305ЦПКУкраїнивизначено підсудністьзаяви,зокрема заява про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою подається до суду за місцем проживання заявника або за останнім відомим місцем проживання (перебування) фізичної особи, місцеперебування якої невідоме, або за місцезнаходженням її майна.
Ч. 1 ст.308ЦПКУкраїни вказує, що, суд розглядає справу за участю заявника, свідків, зазначених у заяві, та осіб, яких сам суд визнає за потрібне допитати, і ухвалює рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або про оголошення її померлою.
Як вбачається з матеріалів справи, заявник народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Українка Жовтневого району Миколаївської області, його батьком записано ОСОБА_3 , матір`ю ОСОБА_4 (світлокопія свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 ) /а.с.11/.
ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Скалева Новоархангельського району Кіровоградської області, його батьком записано ОСОБА_5 , матір`ю ОСОБА_2 ( світлокопія свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 ) /а.с.18/.
ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_5 в м.Миколаїв (світлокопія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 ) /а.с.19/.
ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_6 в с. Синюха Голованівського району Кіровоградської області (світлокопія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5 ) /а.с.59/.
Відповідно до витягу наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 07.08.2023 року № 219 солдата ОСОБА_3 зараховано до списків особового складу на всі види забезпечення /а.с.27/.
З листів Об`єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ від 02.01.2025 року та від 09.10.2025 року слідує, що здійснюється облік оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора, та незаконно позбавлених волі внаслідок агресії проти України, здійснює координацію заходів щодо пошуку, звільнення таких категорій осіб. В Об`єднаному центрі наявна інформація про факт зникнення військовослужбовця ОСОБА_3 Під час взаємодії з органами, які уповноважені на розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, міжнародними організаціями відомості про місцезнаходження ОСОБА_3 , перебування його у полоні держави-агресора тощо Об`єднаним центром не отримувалась /а.с.9,20/.
Згідно листа Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби України №17.07/1 від 17.07.25 року факт виїзду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 28.07.2025 року за кордон задокументований не був /а.с.13/.
Відповідно до сповіщень № 21 та № 6230 від 17.11.2023 року солдат ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 гранатометник 1 механізованого відділення 1 механізованого взводу 1 механізованої роти військової частини НОМЕР_1 , 15.11.2023 року після штурмових дій противника та тривалого артилерійського обстрілу поблизу населеного пункту Синьківка Куп`янського району Харківської області, при перевірці особового складу виявився відсутнім. Станом на сьогоднішній день рахується зниклим безвісти за особливих обставин, проводяться пошуки свідків, які б могли б спростувати чи підтвердити факт потрапляння в полон чи загибелі /а.с.15, 16/.
З листа Куп`янської окружної прокуратури від 05.03.2025р. слідує, що досудове розслідування щодо розшуку ОСОБА_3 триває, виконуються необхідні слідчі дії спрямовані на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.
Наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 16.11.2023 року № 1246 призначено службове розслідування за фактом безвісного зникнення за особливих умов військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 солдата ОСОБА_3 /а.с.28/.
З наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 02.12.2023 року № 876 слідує, що в результаті службового розслідування встановлено факт, що солдат ОСОБА_3 безвісті зник за особливих умов /а.с.32/.
З акту службового розслідування за фактом безвісного зникнення за особливих умов військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 солдата ОСОБА_3 вбачається, що останній зник безвісти внаслідок штурмових дій /а.с.24-26/.
Згідно листа Голованівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі Кіровоградської області від 25.07.2025р. №369-333-26 актові записи про зміну імені та смерті відносно ОСОБА_3 відсутні /а.с.14/.
З листа координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими від 17.11.2025 слідує, що до координаційного штабу не надходили повідомлення від Міжнародного Комітету Червоного Хреста або із сторони російської федерації про перебування ОСОБА_3 у полоні, стану здоров`я та місця утримання /а.с.51/.
Правовідносини щодо оголошення фізичної особи померлої регулюються наступними нормами права.
Так ст.46ЦКУкраїнивизначено,що фізичнаособа можебути оголошенасудом померлою,якщо умісці їїпостійного проживаннянемає відомостейпро місцеїї перебуванняпротягом трьохроків,а якщовона пропалабезвісти заобставин,що загрожувалиїй смертюабо даютьпідставу припускатиїї загибельвід певногонещасного випадку,-протягом шестимісяців,а заможливості вважатифізичну особузагиблою відпевного нещасноговипадку абоінших обставинвнаслідок надзвичайнихситуацій техногенногота природногохарактеру -протягом одногомісяця післязавершення роботиспеціальної комісії,утвореної внаслідокнадзвичайних ситуаційтехногенного таприродного характеру. Фізичнаособа,яка пропалабезвісти узв`язку звоєнними діями,збройним конфліктом,може бутиоголошена судомпомерлою післяспливу двохроків віддня закінченнявоєнних дій.З урахуваннямконкретних обставинсправи судможе оголоситифізичну особупомерлою ідо спливуцього строку,але нераніше спливушести місяців. Фізичнаособа оголошуєтьсяпомерлою віддня набраннязаконної силирішенням судупро це.Фізична особа,яка пропалабезвісти заобставин,що загрожувалиїй смертюабо даютьпідстави припуститиїї загибельвід певногонещасного випадкуабо узв`язкуз воєннимидіями,збройним конфліктом,може бутиоголошена померлоювід дняїї вірогідноїсмерті. Порядок оголошення фізичної особи померлою встановлюєтьсяЦивільним процесуальним кодексом України.
Оголошення особи померлою має своїм призначенням усунення невизначеності, яка склалася щодо правовідносин за участю особи, яка тривалий час є відсутньою за місцем свого постійного проживання і місце перебування якої невідоме.
В розумінні ст. 46 ЦК України рішення про оголошення фізичної особи померлої приймається судом за наявності таких підстав: 1) відсутність особи в місці її постійного проживання; 2) відсутність відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона зникла безвісті за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку - протягом шести місяців; 3) за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру - протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Особливістю даної категорії справ, є те що висновок суду про оголошення громадянина померлим ґрунтується на юридичному припущенні смерті особи.
Порядок оголошення фізичної особи померлою встановлюється нормами ЦПК України, на які суд послався вище.
Крім цього суд вказує на те, що заявник при зверненні до суду повинен мати особисту цивільну-правову заінтересованість і зміні правового стану особи, яку він просить оголосити померлою. Для підтвердження цього повинні бути наведені обставини, які свідчать про те, що між заявником та особою, яку він просить оголосити померлою існують особисті або майнові правовідносини матеріально-правовий зв`язок або за відсутності такого зв`язку - дані про те, що відсутність фізичної особи є для заявника перешкодою у реалізації суб`єктивних прав або виконання обов`язків.
Оголошення фізичної особи померлою (смерть in absentia) - це судове визнання померлою фізичної особи, щодо якої за місцем її постійного проживання немає будь-яких відомостей про місце перебування протягом встановленого законом строку.
У правовому контекстіоголошення фізичної особи померлою є припущенням її смерті(praesumptio mortis), що має наслідком припинення правосуб`єктності. Суд під час оголошення фізичної особи померлою достеменно не може встановити факт її смерті, а лише припускає це на підставі непрямих доказів або у зв`язку із тривалою безвісною відсутністю.
Оголошення фізичної особи померлою є юридичною фікцією, техніко-правовим прийомом, за якого суд визнає дійсними юридичні факти і обставини, які не підтверджуються неспростовними доказами через брак останніх або їх недостатність.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 ЦК України фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців, а за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру - протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
За змістом ч. 2 ст. 46 ЦК України фізична особа, яка пропала безвісти у зв`язку з воєнними діями, збройним конфліктом, може бути оголошена судом померлою після спливу двох років від дня закінчення воєнних дій. З урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до спливу цього строку, але не раніше спливу шести місяців.
Приписи ч. 2 ст. 46 ЦК України пов`язують оголошення фізичної особи померлою у зв`язку з воєнними діями, збройним конфліктом, а не у зв`язку з воєнним станом як таким.
Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні абов окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень (ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).
За змістом ст. 1 Закону України від 06 грудня 1991 року «Про оборону України» - воєнний стан це особливий правовий режим, що вводиться в Україні абов окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень; бойові дії - форма застосування з`єднань, військових частин, підрозділів (інших сил і засобів) Збройних Сил України, інших складових сил оборони для вирішення бойових (спеціальних) завдань в операціях або самостійно під час відсічі збройної агресії проти України або ліквідації (нейтралізації) збройного конфлікту, виконання інших завдань із застосуванням будь-яких видів зброї (озброєння); воєнні дії - організоване застосування сил оборони та сил безпеки для виконання завдань з оборони України; район воєнних (бойових) дій - визначена рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України частина сухопутної території України, повітряного або/та водного простору, на якій впродовж певного часу ведуться або/та можуть вестися воєнні (бойові) дії.
Відповідно бойові дії є однією із форм воєнних дій. Ці категорії співвідносять як ціле (воєнні дії) та частина (бойові дії). Тому воєнні дії, які законодавець згадує у ч. 2 ст. 46 ЦК України, не обмежуються лише бойовими діями.
Збройний конфлікт - це збройне зіткнення між державами (міжнародний збройний конфлікт, збройний конфлікт на державному кордоні) або між ворогуючими сторонами в межах території однієї держави, як правило, за підтримки ззовні (внутрішній збройний конфлікт) (п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України«Про національну безпеку України»).
Законодавець розмежовує категорії «воєнні дії», «збройний конфлікт» і «воєнний стан».
Ч. 2 ст. 46 ЦК України послуговується категоріями «воєнні дії»і «збройний конфлікт», а не «воєнний стан». Тому немає підстав пов`язувати початок перебігу строків, зазначених у ч. 2 ст. 46 ЦК України, із введенням, припиненням або скасуванням воєнного стану в Україні. Такий правовий висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 11 грудня 2024 року у справі 755/11021/22 (провадження № 14-94цс24).
У постанові від 11 грудня 2024 року у справі 755/11021/22 (провадження№ 14-94цс24) Велика Палата Верховного Суду виснувала, що шість місяців, які визначені в реченні другому ч. 2 ст. 46 ЦК України, мають відраховуватися від дня закінчення активних бойових дій на місці (на території) ймовірної загибелі фізичної особи, що дозволятиме надати правову охорону людям, які постраждали від війни та у яких у зв`язку з вірогідною смертю зниклої фізичної особи виникають певні цивільні права та правомірні інтереси, і забезпечуватиме правову справедливість.
Конкретні воєнні дії мають територіальну і часову характеристики. Джерелом офіційної інформації про ці характеристики є Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309.
У цьому Наказі зазначені території, на яких ведуться (велися) бойові дії, зокрема: території можливих бойових дій; території активних бойових дій; території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси; тимчасово окуповані рф території України. До того ж цей Наказ містить інформацію про дату початку та завершення бойових дій на відповідній території.
Велика Палата Верховного Суду наголошувала на тому, що обчислення шестимісячного строку, зазначеного у реченні другому ч. 2 ст. 46 ЦК України, від дня припинення або скасування воєнного стану в Україні загалом або закінчення воєнних дій, збройного конфлікту на усій її території суперечилоб принципу правовладдя (верховенства права) та його складовій - правовій визначеності.
У ч. 2 ст. 46 ЦК України йдеться про воєнні дії, збройний конфлікт,а не про воєнний стан. Не можна тлумачити цей припис як такий, що його можливо застосувати стосовно оголошення особи померлою винятково після скасування воєнного стану на усій території України.
Також не можна відраховувати шестимісячний строк, передбачений ч. 2 ст. 46 ЦК України, від дати ймовірної загибелі фізичної особи на території ведення активних бойових дій, оскільки внаслідок триваючих активних бойових дій ситуація на певній території може бути невизначеною та непередбачуваною. Зокрема, зв`язок із особою може перерватися з різних причин, особа може бути змушена змінити місце постійного проживання, перебування або потрапити в полон, що ускладнює встановлення обставин її зникнення. В умовах воєнних дій, збройного конфлікту часто бракує достовірної інформації, що унеможливлює навіть гіпотетичне визначення дати ймовірної загибелі, а відтак і об`єктивне обчислення строків для оголошення особи померлою.
Шестимісячний строк, який у цьому випадку обраховується з дня закінчення активних бойових дій, виконує функцію своєрідного запобіжника, спрямованого на захист прав та інтересів фізичної особи, яка може перебувати в невідомому місці або тимчасово не мати змоги вийти на зв`язок з різних причин, пов`язаних з обставинами воєнних дій, збройного конфлікту. Така правова гарантія запобігає передчасному оголошенню особи померлою, враховуючи, що в умовах війни можуть бути численні фактори, які заважають встановленню фактичного місця перебування людини. Цей строк забезпечує можливість з`ясування додаткових обставин або отримання нової інформації про зниклу особу, що сприяє уникненню помилкових судових рішень, які могли б призвести до негативних правових наслідків для самої особи, її родичів і суспільства загалом.
Велика Палата Верховного Суду звертала увагу, що з урахуванням конкретних обставин справи суд може розпочати відлік шестимісячного строку для оголошення особи померлою від дня настання події, яка спричинила загибель фізичної особи,у разі якщо ця подія відбулася за межами території ведення активних бойових дій, проте є наслідком воєнних дій.
У такому випадку у разі подій (наприклад, авіаударів, ракетних обстрілів, терактів, підривів на мінах, загибелі під час евакуації чи гуманітарної місії) на територіях, які формально не є зоною активних бойових дій, але мають прямий зв`язок з воєнними діями, збройним конфліктом, суд має право розпочати відлік шестимісячного строку з моменту такої події. Якщо докази, як-от: відеоматеріали, документи або показання свідків тощо, дозволяють з високим ступенем вірогідності припустити ймовірну загибель особи, зволікання у визнанні фізичної особи померлою стає невиправданим і не відповідає принципу правової визначеності.
У даній справі заявник просив оголосити померлим його батька військовослужбовця ОСОБА_3 , який загинув в районі населеного пункту Синьківка Куп`янського району Харківської області під час проходження військової служби та забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони Батьківщини та територіальної цілісності, відсічі і стримування збройної агресії з боку збройних сил російської федерації на території Харківської області, але станом на день розгляду справи воєнні дії на зазначеній території не закінчені, а тому відлік встановленого у ч. 2 ст. 46 ЦК України дворічного та шестимісячного строків не розпочався, у зв`язку із чим звернення заявника до суду із заявою про оголошення фізичної особи померлою є передчасним.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що заява про оголошення фізичної особи є передчасною та не підлягає задоволенню.
Приймаючи до уваги викладене та керуючись ст. 46 ЦК України, ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», ст. 1 Закону України від 06 грудня 1991 року «Про оборону України», п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України«Про національну безпеку України», ст. ст. 2, 4, 258, 259, 263, 264, 265, 293, 294, 305, 308 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про оголошення особи померлою - відмовити.
Ідентифікаційні дані учасників:
ОСОБА_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_6 , РНОКПП НОМЕР_7 .
ОСОБА_2 , місце проживання АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_8 .
Військова частина НОМЕР_1 , місце знаходження: АДРЕСА_3 , код юридичної особи в єдиному державному реєстрі підприємств і організацій 26613639.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи,якому повнерішення судуне буловручено удень йогопроголошення абоскладення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 ЦПК України.
Копію даного рішення негайно направити учасникам справи.
Повний текст рішення виготовлено 15 грудня 2025 року.
Суддя: О.М.Запорожець
Присяжні: Л.Д. Мойсюк
Ю.І.Стоколос