Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 585/4674/25
Номер провадження 3/585/1511/25
П О С ТА Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2025 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючої судді Машина І.М.,розглянувши матеріалиякі надійшливід Роменськогорайонного відділуполіцій Головногоуправління національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
мешканця АДРЕСА_1 , місце роботи не встановлено, тел. НОМЕР_1 ,
за вчиненняправопорушень,передбачених ч.5 ст. 126, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення від 28.11.2025 року серії ЕПР 1 №525993 вбачається, що 28.11.2025 року о 10:48 ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21113 д.н.з. НОМЕР_2 , при цьому не мав права керування транспортними засобами відповідної категорії, чим порушив вимоги п.2.1.а ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 5 ст. 126 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 28.11.2025 року серії ЕПР 1 №526027 вбачається, що 28.11.2025 року о 10:48 ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21113 д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп`яніння, огляд на стан сп`яніння зі згоди водія в установленому законом порядку проводився із застосуванням приладу Драгер6820. Проба позитивна, 0,41 проміле, чим порушив вимоги п.2.9 «а» ПДР - керування ТЗ особами в стані алк., нарк., чи ін., сп`яніння, що знижують їх увагу та швидкість реакції, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяв про відкладення розгляду справи, чи/або про розгляд справи у його відсутності, суду не надавав, причин своєї неявки не повідомляв.
Таким чином, суд вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності особи, відносно якої розглядається справа.
В матеріалах справи мається відеозапис при перегляді якого видно, як ОСОБА_1 під час перевірки працівниками поліції його документів вказує на те, що посвідчення водія не має, та проходить огляд на стан сп`яніння на місці зупинки за допомогою приладу Драгер, результат 0,41 проміле. Також на відеозаписі зафіксований момент складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Згідно зіст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно дост. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 5 ст. 126 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбаченихчастинами другою - четвертоюцієї статті.
Частиною 2 ст. 126 КУпАП визначена відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, частиною 4 цієї статті за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з вимогами п. 2.1 «а» ПДР водій механічноготранспортного засобуповинен матипри собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Як вбачається з п. 2.9 «а» Правил дорожньогоруху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Провина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст. 130 ч.1 та ст. 126 ч.5 КУпАП доведена протоколами про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 525993 та серії ЕПР 1 № 526027 від 28.11.2025, результатом тестування з приладу Драгер 0,41 проміле та відповідним Актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відеозаписом з нагрудної відеокамери працівника поліції.
З постанови серії ЕНА №5306240 від 24.07.2025 вбачається про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 126 КУпАП (а.с.3).
Згідно довідки ст. інспектора САП Роменського РВП Ковальов І.О. отримував посвідчення водія категорії «С» НОМЕР_3 від 05.09.2020, які здані на збереження (а.с.4) .
Відповідно ст.251КУпАП доказами у справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постановою суду від 10.12.2025 адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ст. 126 ч.5 та ст. 130 ч.1 КУпАП об`єднані в одне провадження.
Таким чином, ОСОБА_1 будучі особою, позбавленою права керування транспортними засобами повторно протягом року керував транспортним засобом без посвідчення водія та в стані алкогольного сп`яніння.
За таких обставин, дії ОСОБА_1 підпадають під ознаки правопорушень, передбачених ст.130 ч.1 та ст. 126 ч. 5 КУпАП.
Відповідно доч.1,2ст.36КУпАП привчиненні однієюособою двохабо більшеадміністративних правопорушеньадміністративне стягненнянакладається закожне правопорушенняокремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, суд вважає за необхідне застосувати до правопорушника за вчинення правопорушень адміністративне стягнення в межах санкції ст. 126 КУпАП (за більш тяжке правопорушення з числа вчинених) у виді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом та без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки він йому не належить.
Керуючись ст. 126 ч.5, ст. 130 ч.1, ст.ст. 36, 221, 283-284,ч.2 ст. 287 КУпАП,- суд
постановив:
ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ) притягнути до адміністративної відповідальності за ч.5 ст. 126 та ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн., з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п`ять років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ) на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п`ять гривень шістдесят копійок). (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄРПОУ) - 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходівбюджету - 22030106).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що на підставі ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно до ч. 4 ст. 307 КУпАП, документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 КУпАП, постанова буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Відповідно до ч.2 ст. 308 КУпАП,у порядкупримусового виконанняпостанови простягнення штрафуза вчиненняадміністративного правопорушення, органом державної виконавчої служби з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначений у даній постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в Сумському апеляційному суді через Роменський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ І.М. Машина