Єдиний державний реєстр судових рішень
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 500/6184/25
11 грудня 2025 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Дерех Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання позивача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Тернопільського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 03.11.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Позивач подала до суду клопотання про зупинення провадження в даній справі до моменту вирішення по суті заяви позивача про проведення службового розслідування по факту втрати службових документів про нагородження батька позивача, солдата Військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , орденом "За Мужність".
Розглядаючи подане клопотання, суд зазначає, що частиною третьою ст. 193 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, КАС України) передбачено, що провадження у справі на стадії її розгляду по суті зупиняється тільки з підстав, встановлених пунктами 1-6 частини першої та пунктами 1-3 частини другої статті 236 цього Кодексу.
Водночас, статтею 236 КАС України визначені підстави обов`язкового зупинення провадження у справі та випадки, коли суд має право зупинити провадження у справі, а також строки зупинення провадження у справі.
Перелік підстав для зупинення провадження у справі передбачений статтею 236 КАС України є вичерпним, та не підлягає широкому трактуванню.
Зупинення провадження в адміністративній справі - це тимчасове припинення вчинення у справі будь-яких процесуальних дій у зв`язку з обставинами, що перешкоджають розглядові справи, до моменту, коли ці обставини перестануть існувати або будуть вчинені необхідні дії.
Разом з тим, ст.236 КАС України не передбачено такої підстави для зупинення провадження у справі як вирішення по суті заяви про проведення службового розслідування.
Слід також зазначити, що пунктом 3 частини першої ст. 236 КАС України обумовлено, що суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Враховуючи викладене, суд вважає, що підстави для зупинення провадження у справі відсутні, а тому клопотання позивача про зупинення провадження у справі не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 236, 241, 243, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання позивача про зупинення провадження в даній адміністративній справі - відмовити повністю.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Повний текст ухвали виготовлено і підписано 11 грудня 2025 року.
Головуюча суддяДерех Н.В.