Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 626/3599/25
Провадження № 3/626/995/2025
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.12.2025 року м. Берестин
Суддя Берестинського районного суду Харківської області Рибальченко І.Г., за участю прокурора Берестинської окружної прокуратури Іванової І.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Красноград Харківської області, депутат Берестинської міської ради Харківської області, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , щодо вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП-,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 ,будучи депутатом Берестинської (Красноградської) міської ради Харківської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п.2-7 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2024 року, 07.10.2024 року о 21 -й годині 51 хв., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданніне заперечував факту подачі декларації не в строки установлені законом.
Прокурор ІвановаІ.В. зазначила,що ОСОБА_1 ,був обізнаний просвій обов`язокподати деклараціїшляхом заповненняна офіційномувеб-сайтіНаціонального агентстваз питаньзапобігання корупціїза встановленоюформою однак,подав такудекларацію іззапізненням.Просила судвизнати ОСОБА_1 ,винним за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , з`ясувавши позицію прокурора, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне:
Відповідно до положень ч. 1ст. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ч.1ст.172-6 КУпАПнастає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до Рішення Красноградської міської ради І сесії VІІІ скликання № 2 - VІІІ від 14.12.2020 року ОСОБА_1 дійсно є депутатом Красноградської (з 26.09.2024 року Берестинської) міської ради VІІІ скликання.
Відповідно до постанови Красноградської міської територіальної виборчої комісії Красноградського району Харківської області № 61 від 30.11.2020 року «Про визнання обраними депутатами Красноградської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі» ОСОБА_1 визнано обраним депутатом.
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб`єктами на яких поширюється дія цього закону.
Таким чином ОСОБА_1 є суб`єктом декларування у розумінні п.п. «б» п.1 ч. 1, ст.3 та ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VIIта на нього поширюється дія зазначеногоЗакону.
Відповідно докопії деклараціїза 2023рік вбачається,що ОСОБА_1 подав щорічнудекларацію 07.10.2024року о21-йгод.51хв.(термінподання непізніше 01квітня 2024 року), тобто з порушенням строків декларування.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першоїстатті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-IX від 20.09.2023 року, який набрав чинності 12.10.2023 року, відновлено обов`язок подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та ряд інших зобов`язань, які були призупинені під час дії воєнного стану на території України.
Згідно п. 2-7Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно дост. 45 цього Законуі кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України «Про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені в ч.ч. 7-14 ст. 45 цього закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені ч.ч. 7-14 ст. 45 цього закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
ОСОБА_1 без поважних причин подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік несвоєчасно, поза межами встановлених строків, чим порушив вимоги ч.1ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції»та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1ст. 172-6 КУпАП.
Доказів поважності причин несвоєчасного подання декларації за вищевказаний період ОСОБА_1 не надав.
За таких обставин, вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченогоч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є підтвердженим та доведеним.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, за яких скоєно правопорушення, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
У відповідності достатті 304 КУпАПпитання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно зістаттею 307 КУпАПштраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно вимогКУпАП, питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Вирішуючи клопотання правопорушника про розстрочення виконання постанови, суд, з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, згідно з якою з огляду на каральну мету стягнення, провадження у справах про адміністративне правопорушення є кримінальним (рішення у справі "Надточій проти України" від 15 травня 2008 року, рішення у справі "Лучанінова проти України" від 09 червня 2011 року), приходить до висновку, що дане питання слід розглянути за аналогією закону, відповідно до частини 4статті 53 КК України, яка визначає, що з урахуванням майнового стану особи суд може призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком до одного року.
З урахуванням викладеного, зважаючи що у ОСОБА_1 , який є особою з інвалідністю, відсутня можливість одноразово сплати штраф у розмірі 850,00 грн., у зв`язку з тим, що на даний час потребує коштів для проходження лікування, тому вважаю за доцільне задовольнити клопотання про розстрочку виконання постанови про накладення адміністративного стягнення і з урахуванням майнового стану ОСОБА_1 призначити вищевказаний штраф із розстрочкою виплати частинами строком на 5 місяців, що становить 170,00 гривень, до 20 числа включно кожного місяця починаючи з місяця, в якому ця постанова набере законної сили.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору, що стягується з правопорушника, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 172-6,245,283,284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Штраф підлягає сплаті в 15 денний термін (одержувач: ГУДКСУ у Харківській області 21081100; р/р UA298999980314090542000020611, код одержувача 37874947).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу у розмірі 1700, 00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. на користь держави, стягувач: Державна судова адміністрація України, (місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Розстрочити виконання цієїпостановив частині сплати штрафу на 5 ( п`ять) місяців, встановивши такий графік його оплати: по 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок до 20 числа відповідного місяця. Обчислювати цей строк, починаючи з місяця, в якому ця постанова набере законної сили.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.
Суддя