Рішення № 132445982, 09.12.2025, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2025
Номер справи
600/1537/25-а
Номер документу
132445982
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/1537/25-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маренича І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся в суд з позовом до Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви від 21.02.2025 ОСОБА_1 про призначення компенсації, як фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;

- зобов`язати Кельменецьку селищну раду Дністровського району Чернівецької області відповідно до вимог Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859, розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.02.2025 про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про призначення компенсації, як фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, яке направити заявнику не пізніше наступного дня.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є онуком ОСОБА_2 , яка є особою, що потребує постійного, цілодобового стороннього догляду, тому в лютому 2025 року звернувся до відповідача із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, проте листом від 20.03.2025 року відповідач відмовив у розгляді його заяви, мотивуючи тим, що наявне кримінальне провадження. Позивач вважає, що посилання на кримінальне провадження не знаходить свого логічного обґрунтування, оскільки воно не стосується його та поданих ним документів, а тому не може слугувати підставою для не прийняття жодного рішення про надання соціальних послуг у відповідності до вимог Порядку №859.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Не погоджуючись із позовними вимогами позивача, відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому вказував, що 20.03.2025 року Кельменецькою селищною радою заява позивача була розглянута, проте рішення не прийнято, так як на даний час відкрите кримінальне провадження №42024266100000101 від 20.09.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190, ч.1, 4 ст.358 КК України, що унеможливлює встановити можливість здійснення ОСОБА_1 надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі. Зазначав, що позивачу повідомлено, що про прийняте рішення йому буде повідомлено додатково.

Вважаючи відзив на позовну заяву необгрунтованим, позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якому зазначав, що посилання відповідача на кримінальне провадження №42024266100000101 від 20.09.2024 року, не знаходить свого логічного обґрунтування та не доводить факт правомірної бездіяльності відповідачем, що полягає у не прийнятті рішення протягом 10 днів про призначення компенсації або про відмову в її наданні, що передбачено п.14 Порядку №859.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є онуком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка є особою, яка потребує постійного, цілодобового стороннього догляду.

21.02.2025 року ОСОБА_2 звернулась до Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області із заявою, в якій погоджувалась отримувати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі від ОСОБА_1

21.02.2025 року позивач звернувся до Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області із заявою, в якій надав згоду на надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі ОСОБА_2 .

Листом від 20.03.2025 №02-10/477 Кельменецькою селищною радою Дністровського району Чернівецької області повідомлено позивача про те, що заяву від 21.02.2025 №17706002122500031 про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі гр. ОСОБА_2 розглянуто. Проте, враховуючи те, що в провадженні слідчого відділення Дністровського районного відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області перебуває кримінальне провадження за №42024266100000101 від 20.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190, ч. 1, 4 ст. 358 КК рішення про призначення/перерахунок компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859, не прийнято.

Не погоджуючись із бездіяльністю Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду його заяви від 21.02.2025, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою та другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 65 Конституції України визначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов`язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім`ям, які перебувають у складних життєвих обставинах визначаєЗакон України "Про соціальні послуги" від 17.01.2019 № 2671-VIII(далі - Закон №2671-VIII).

Відповідно до пункту 17 частини першоїстатті 1 Закону №2671-VIIIсоціальні послуги - це дії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають. Особі/сім`ї можуть надаватися одна або одночасно декілька соціальних послуг. Порядок організації надання соціальних послуг затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 1 частини першоїстатті 1 Закону №2671-VIIIбазові соціальні послуги це соціальні послуги, надання яких отримувачам соціальних послуг відповідно до цьогоЗаконузабезпечується Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, а також виконавчими органами сільських, селищних, міських рад об`єднаних територіальних громад, створених згідно іззакономта перспективним планом формування територій громад і визнаних Кабінетом Міністрів України спроможними в порядку, встановленому законом (далі - ради об`єднаних територіальних громад).

Пунктом 3 частини першоїстатті 11 Закону №2671визначено, що до уповноважених органів системи надання соціальних послуг належать виконавчі органи міських рад міст обласного значення, рад об`єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини шостоїстатті 13 Закону №2671фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цьогоЗаконубез здійснення підприємницької діяльності, можуть надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг отримувачам соціальних послуг з числа членів своєї сім`ї, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права і обов`язки та є: 1) особами з інвалідністю I групи; 2) дітьми з інвалідністю; 3) громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями; 4) невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися; 5) дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежні), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги. Перелік зазначених тяжких захворювань, розладів, травм, станів дітей, яким не встановлено інвалідність, затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно з частиною сьомоюстатті 13 Закону №2671фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цьогоЗаконубез здійснення підприємницької діяльності, виплачується компенсація за догляд.

Розмір компенсації за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цьогоЗаконубез здійснення підприємницької діяльності на непрофесійній основі, незалежно від кількості осіб, за якими здійснюється догляд, розраховується як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, встановленимзакономна 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи - надавача соціальної послуги за попередніх шість місяців, що передують місяцю подання заяви про згоду надавати соціальні послуги. Середньомісячний сукупний дохід фізичної особи - надавача соціальної послуги обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу її сім`ї на кількість членів сім`ї, які включаються до її складу. Методика обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації за догляд затверджує Кабінет Міністрів України.

Механізм призначення і виплати компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг особам із числа членів своєї сім`ї, які спільно з нею проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки та є, зокрема, особами з інвалідністю I групи, встановлено Порядком подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №859(далі - Порядок №859).

Згідно вимог пункту 6 Порядку № 859 для отримання компенсації фізичною особою, яка надає соціальні послуги, подаються до уповноваженого органу заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та документи/відомості у паперовій або електронній формі, зазначені в пункті 7 цього Порядку.

Особою/законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг, подається заява про згоду отримувати соціальні послуги.

Якщо заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі подає законний представник особи, яка потребує надання таких послуг, заява про згоду отримувати соціальні послуги не подається.

Під час подання заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги пред`являється паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу (посвідка на постійне проживання/посвідчення біженця/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, - для іноземця та особи без громадянства).

Форми заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги затверджуються Мінсоцполітики.

Пунктом 7 Порядку №859 передбачено що, призначення і виплата компенсації здійснюються уповноваженим органом з місяця подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, таких документів:

1) у паперовій формі:

заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;

заяви про згоду отримувати соціальні послуги;

копії свідоцтва про народження дитини (у разі надання дитині соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі);

декларації про доходита майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У декларації також зазначається інформація про склад сім`ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги;

копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю);

висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;

висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ;

копії медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ;

довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ;

копії рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);

копії рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для опікунів або піклувальників).

Копії поданих документів засвідчуються посадовими особами уповноваженого органу або центру надання адміністративних послуг, який прийняв заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги.

Також, згідно із п. 7 Порядку №859 уповноважений орган перевіряє подані/надіслані фізичною особою, яка надає соціальні послуги, документи/відомості, зазначає кількість прийнятих документів, порядковий номер заяви, дату її реєстрації, кількість неподаних документів, які необхідно подати, і дату, до якої такі документи повинно бути подано.

Повідомлення про прийняття заяви з пакетом документів видається особисто фізичній особі, яка надає соціальні послуги, під час їх подання або надсилається протягом одного робочого дня з дати подання заяви на поштову адресу або адресу електронної пошти такої особи.

Якщо заява з пакетом документів надсилається поштою, днем подання заяви вважається дата відправлення, зазначена на календарному штемпелі.

Якщо до заяви не додано всіх необхідних документів, уповноважений орган протягом трьох робочих днів із дати отримання заяви надсилає на поштову адресу або адресу електронної пошти фізичної особи, яка надає соціальні послуги, повідомлення про те, що документи потрібно подати. Якщо документи подано не пізніше ніж через один місяць з дня отримання повідомлення, днем подання заяви вважається день її прийняття уповноваженим органом або відправлення поштою.

Згідно п. 14 Порядку №859 рішення про призначення компенсації або про відмову в її наданні приймається уповноваженим органом протягом 10 робочих днів з дати подання документів, зазначених упункті 7цього Порядку, і наступного дня після його прийняття надсилається фізичній особі, яка надає соціальні послуги. Форма рішення про призначення компенсації або про відмову в її наданні затверджується Мінсоцполітики.

Із системного аналізу наведеними вище норм вбачається, що для призначення виплати компенсації заявник подає до уповноваженого органу відповідну заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та вичерпний перелік документів, передбачених пунктом 7 Порядку №859. При цьому уповноважений орган має обов`язок прийняти та розглянути подані фізичною особою документи з визначенням ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг. В той же час, якщо до заяви не додано всіх необхідних документів, такий орган має проінформувати про це заявника в трьохденний термін та повідомити про необхідність подання документів, яких не вистачає. За результатами розгляду заяви та поданих до неї документів уповноважений орган, протягом 10 робочих днів з дати подання документів, приймає рішення про призначення компенсації або про відмову в її наданні.

Як зазначалось судом вище, позивач 21.02.2025 року звернувся до Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області із заявою, в якій надав згоду на надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі ОСОБА_2 .

За результатами розгляду поданої заяви листом від 20.03.2025 №02-10/477 Кельменецькою селищною радою Дністровського району Чернівецької області повідомлено позивача про те, що заяву від 21.02.2025 №17706002122500031 про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі гр. ОСОБА_2 розглянуто. Проте, враховуючи те, що в провадженні слідчого відділення Дністровського районного відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області перебуває кримінальне провадження за №42024266100000101 від 20.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190, ч. 1, 4 ст. 358 КК рішення про призначення/перерахунок компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859, не прийнято.

Отже, всупереч імперативним положенням пункту 14 Порядку №859 уповноваженим органом протягом 10 днів не прийнято рішення про призначення компенсації або про відмову в її наданні, що власне підтверджується відповіддю Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області, оформленою листом від 20.03.2025 №02-10/477, тобто суб`єкт владних повноважень не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом.

Суд зауважує, що відповідь у формі листа Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області від 20.03.2025 №02-10/477 свідчить про надання позивачу відповіді в межахЗакону України "Про звернення громадян", яким не врегульовано правовідносини щодо призначення ти виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, тоді як рішення за результатами поданої позивачем заяви щодо призначення компенсації як фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, в межах Порядку №859 відповідачем не приймалось.

При цьому, лист Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області від 20.03.2025 №02-10/477, у відповідь на заяву позивача про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, за змістом та формою не може вважатися відмовою у розумінні Порядку №859, оскільки у даному випадку відповідач наділений повноваженнями або призначити компенсацію або надати відповідну відмову шляхом прийняття відповідного рішення, проте жодного рішення прийнято не було.

Стосовно безпосереднього посилання відповідача на мотиви не прийняття рішення, такі як, наявність відкритого кримінального провадження №42024266100000101 від 20.09.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190, ч.1, 4 ст.358 КК України, що унеможливлює встановити можливість здійснення ОСОБА_1 надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі, що зазначені у листі, то суд зазначає, що такі не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки вказані обставини не є правовою підставою для неприйняття рішення за результатами розгляду заяви з поданими документами в розумінні положень Порядку №859.

При вирішенні даного спору, суд зазначає, що рішення про призначення компенсації, яке приймається за наслідками розгляду пакету документів, перелік яких зазначений у пунктах 7, 10-1 Порядку №859, є адміністративним актом, прийняттю якого повинна передувати визначеназакономадміністративна процедура, зокрема і перевірка повноти та обґрунтованості наданих на розгляд документів.

В даному випадку судом встановлено, що уповноважений орган Кельменецька селищна рада Дністровського району Чернівецької області не прийняла жодного рішення за результатами розгляду заяви позивача від 21.02.2025 щодо призначення компенсації чи відмови у її наданні, тобто не вчинив визначенихзакономдій та не аналізував обставини, з`ясування яких є необхідним і важливим при розгляді згаданого питання.

Отже, з урахуванням встановлених обставин цієї справи, суд прийшов до висновку, що у даному випадку має місце протиправна бездіяльність відповідача.

Враховуючи ту обставину, що відповідач у відповідності до вимог пункту 14 Порядку №859 не приймав жодного рішення за результатами розгляду заяви від21.02.2025 та наданих позивачемдокументів для виплати компенсації особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійні основі, то суд вважає, що в даному випадку належним та достатнім способом захисту прав позивача буде зобов`язання відповідача відповідно до вимог Порядку №859 розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.02.2025 про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про призначення компенсації, як фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та прийняти відповідне рішення з врахуванням правової позиції, висловленої судом у даному рішенні.

Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

При цьому, з метою логічності та зрозумілості рішення суду його резолютивна частина буде викладена дещо в іншому формулюванні ніж заявлені позовні вимоги, однак вказане не впливатиме на зміст останніх та обсяг їх задоволення.

Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки, позов задоволено повністю, суд присуджує на користь позивача судові витрати (судовий збір) у сумі 2422,40 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправною бездіяльність Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви від 21.02.2025 ОСОБА_1 про призначення компенсації, як фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

3. Зобов`язати Кельменецьку селищну раду Дністровського району Чернівецької області розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.02.2025 про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про призначення компенсації, як фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, за результатами якого прийняти рішення у відповідності до вимог Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859.

У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

Відповідач Кельменецька селищна рада Дністровського району Чернівецької області (площа Центральна, буд. 4, селище Кельменці, Дністровський район, Чернівецька область, 60100, Код ЄДРПОУ 04417010).

Суддя І.В. Маренич