Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 342/1160/25
Провадження № 3/342/256/2025
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2025 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області у складі судді Андріюк І.Г., розглянувши справупро адміністративнеправопорушення,яка отримана від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області (м. Івано-Франківськ) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ФОП,
за ч.1ст.155-1 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , будучи ФОП, порушила порядок проведення розрахунків.
Адміністративне правопорушення вчинено за наступних обставин.
Так, 29.10.2025 року о 13 год 10 хв під час проведення фактичної перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ФОП ОСОБА_1 , виявлено порушення встановленого порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: проведено розрахункову операцію на повну суму покупки без застосування РРО, не видано розрахунковий документ встановленого зразка на повну суму покупки. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.1, п.2 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 із змінами та доповненнями, та вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, 03.12.2025 подала до суду заяву про розгляд справи без її участі, де зазначила, що вину у вчиненому правопорушенні визнає.
Оскількистаття 268 КУпАПне містить імперативної заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП,за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, тому суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.
Статтею 9 КУпАПвизначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 статті 155-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п?яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Диспозиція ч.1 ст.155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, та є бланкетною.
У п.п.1, 2ст.3Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але невиключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення у діях особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, підтверджується даними, що містяться у:
протоколі про адміністративне правопорушення № 2345 від 29.10.2025 року;
копії акту фактичної перевірки реєстраційний № 23648/09/17/рро/2716409002 від 29.10.2025;
копії опису готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків;
копії акту № 2104 про відмову від підпису у направленнях на перевірку платником податків та/або посадовими (службовими) особами платника податків (його представниками або особами, які фактично проводять розрахункові операції) від 29.10.2025;
копії акту № 2105 про відмову від підписання акту (довідки) фактичної перевірки від 29.10.2025 (вводиться вручну або не застосовується) бланк 091122 (вводиться вручну або не застосовується);
копії акту № 2106 від 29.10.2025 відмови від підпису та отримання другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення.
Суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адмінправопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Відповідно дост.33КУпАП,обираючи адміністративнестягнення ОСОБА_1 ,суд враховуєхарактер вчиненогоправопорушення,особу порушниціта ступіньїї вини,майновий стан,обставину,що пом`якшуєвідповідальність заадміністративне правопорушення-визнання вини,відсутність обставин,що обтяжуютьвідповідальність заадміністративне правопорушення,тому приходитьдо переконання,що їйслід призначитиадміністративне стягненняу межах санкції ч.1 ст.155-1 КУпАП у виді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Такий вид адміністративного стягнення, у відповідності до ст.23 КУпАП, буде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно дост. 40-1 КУпАПособа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.23,27,33-35, 40-1, ч.1 ст.155-1, ст.ст.221,283-287,289,294 КУпАП,-
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 до спеціального фонду Державного бюджету України (стягувач - Державна судова адміністрація України, отримувач коштів:ГУК ум.Києві/м.Київ/22030106,код отримувача(заЄДРПОУ):37993783,банк отримувача: КазначействоУкраїни (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету:22030106) судовий збір у сумі 605,60 грн (шістсот п`ять гривень 60 коп).
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Андріюк І.Г.