Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №760/29573/25
3/760/8158/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2025 року Солом`янського районного суду м. Києва Агафонов С.А., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від Головного управління ДПС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ДП «НАФТОГАЗ-ЕНЕРГОСЕРВІС», що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , -
ВСТАНОВИВ:
16.10.2025 року, за адресою АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140, пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), у результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 146 795 грн., в т.ч. за 2023 рік на суму 146 795 гривень, п. 49.2.1 ст. 49, п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), оскільки не подано до контролюючого органу Декларації з акцизного податку за жовтень, листопад, грудень 2023 року, п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), оскільки до органу ДПС не подано (несвоєчасно подано) повідомлення про наявні в СГ об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, п.49.2 пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, ст. 51, п. 70.16 ст. 70, пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), а саме подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь фізичних осіб, в податковому розрахунку за 1,2,3,4 квартал 2019 року, 3,4 квартал 2021 року, 3 квартал 2022 року, оскільки не правильно відображено ідентифікаційний номер фізичної особи, що призвело до зміни платника податку, що підтверджується актом про результати документальної планової перевірки Дочірнього підприємства «НАФТОГАЗ-ЕНЕРГОСЕРВІС» №89633/Ж5/26-15-07-01-03-20/30167066 від 16.10.2025 року. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
На підставі вищевикладеного на ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення №4686/АПр/26-15-07-01-03 від 16.10.2025 року.
У судове засідання ОСОБА_1 для розгляду справи не з`явився, своєчасно повідомлявся про час та місце розгляду справи. Крім того, на офіційному сайті Солом`янського районного суду м.Києва, в розділі «Громадянам» у вкладці «Список судових справ, призначених до розгляду» була зазначена дата, час та місце розгляду справи. При цьому, при перевірці явки учасників судового процесу було встановлено, що ОСОБА_1 до суду не з`являвся, клопотання про відкладення судового засідання не подав, причини неявки не повідомив.
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення може бути розглянута під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України» згідно з положеннями ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору.
Згідно з вимогами ч.1 ст.268 КУпАП участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи за ч.1 ст.163-1 КУпАП не є обов`язковою.
Враховуючи наведені обставини, оскільки ОСОБА_1 належно сповіщався про час і місце розгляду справи, суддя відповідно до вимог ч.1 ст.268 КУпАП вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, за наявними в ній доказами, що сприятиме досягненню завдань, визначених ст.ст.1, 245 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення №4686/АПр/26-15-07-01-03 від 16.10.2025 року, актом про результати документальної планової перевіркиДочірнього підприємства «НАФТОГАЗ-ЕНЕРГОСЕРВІС» №89633/Ж5/26-15-07-01-03-20/30167066 від 16.10.2025 року.
Відповідно до ст. 251 КУПАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно вимог ст. 252 КУпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За змістом ст.ст. 279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення.
Таким чином, суддя вважає, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а вина особи повністю встановлена під час судового розгляду.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Приймаючи до уваги наведене, характер вчиненого правопорушення, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, керуючись ст. ст. 40-1, 221, 283, 284 КУпАП та на підставі ст. 163-1 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 85 (вісімдесят п`ять) гривень, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Солом`янському районі, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812, Номер рахунку (IBAN):UA278999980313090106000026010, Код класифікації доходів бюджету: 21081100 Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача /код ЄДРПОУ/37993783, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3(три) місяці.
Суддя С.А. Агафонов