Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 626/3291/25
Провадження № 3/626/924/2025
ПОСТАНОВА
Іменем України
18.11.2025 року м. Берестин
Суддя Берестинського районного суду районного суду Харківської області Бєлостоцька О.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління Служби безпеки України в Харківській області України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Красноград, Харківської область, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої т.в.о. керівника РСО у ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст.212-2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу № 38 про адміністративне правопорушення від 08.10.2025 року, 29.09.2025 року до Управління СБ України в Харківській області з ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшли матеріали щодо скасування допуску до державної таємниці ОСОБА_2 , у зв`язку з відсутністю у нього подальшої потреби діяльності, пов`язаної з державною таємницею. Зазначені матеріали щодо скасування допуску до державної таємниці надійшли з порушенням вимог щодо забезпечення охорони державної таємниці під час переоформлення допуску до державної таємниців частині додержання строків, визначених Порядком організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 939 від 18.12.2013. Допуск до державної таємниці начальнику відділення забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 надано розпорядженням Управління СБУ в Харківській області №44 від 28.02.2025 року. Однак, ІНФОРМАЦІЯ_4 доступ до державної таємниці ОСОБА_2 не надано, у зв`язку з відсутністю протягом шести місяців після отримання допуску до державної таємниці обґрунтованої потреби в діяльності, у зв`язку з якою цей доступ було надано. Відповідно до абз. 2 п. 77 Порядку № 939, за відсутності у громадянина подальшої потреби у діяльності, пов`язаної з держаною таємницею, до органу СБУ, за місцем провадження громадянином такої діяльності, протягом п`яти робочих днів після закінчення шести місяців з дня припинення доступу до секретної інформації РСО надсилаються документи, передбачені п. 80 цього Порядку. Матеріали щодо скасування допуску до державної таємниці ОСОБА_2 мали бути направлені до органу СБУ в період з 29.08.2025 року по 02.09.2025 року.
08.10.2025 року в ході вивчення матеріалів встановлено, що зазначені порушення норм діючого законодавства щодо забезпечення охорони державної таємниці під час скасування допуску до державної таємниці з боку т.в.о. керівника РСО ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 .
Так, ОСОБА_1 , 17.09.2025 року, перебуваючи на території ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою: АДРЕСА_2 , підготувала супровідний лист (вих. №96дск) щодо направлення до Управління СБ України облікової картки № 38дск від 13.02.2025 року, для скасування ОСОБА_2 допуску до державної таємниці з порушенням строків, визначених у абз. 2 п. 77 Порядку № 939.
В порушення ст. 21 Закону України "Про державну таємницю", абз. 3 п.77 Порядку № 939 т.в.о. ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_1 , в період з 29.08.2025 року по 02.09.2025 року, після закінчення шести місяців з дня припинення допуску до секретної інформації, не направлено на адресу Управління СБ України в Харківській області документи, передбачені п. 80 Порядку № 939, для скасування допуску до державної таємниці ОСОБА_2 .
ОСОБА_1 порушила законодавство про державну таємницю, а саме невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, незабезпечення контролю за охороною державної таємниці, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбаченогоп. 6 ч. 1 ст.212-2 КУпАП.
ОСОБА_1 , про дату, місце та час розгляду повідомлялася в законному порядку, в матеріалах справи міститься заява, в якій просить суд розглянути справи без її участі, зазначила, що провину у вчинені даного визнає.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч. 1 ст.212-2 КУпАП підтверджується зібраними по справі доказами: протоколом про адміністративне правопорушення № 38 від 08.10.2025 року, в якому ОСОБА_1 зазначила, що суть правопорушення їй зрозуміла, зауважень не має, провину визнає; копією довідки №9 від 06.10.2025 року про надання допуску до державної таємниці ОСОБА_1 ; копією зобов`язання ОСОБА_1 у зв`язку з допуском до державної таємниці, з яким ОСОБА_1 ознайомлена 30.01.2023 року; копією витягу з наказу №123 від 18.04.2025 року начальника ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Відповідно до диспозиції п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП порушення законодавства про державну таємницю, а саме невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону України "Про державну таємницю державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, що провадять діяльність, пов`язану з державною таємницею, з метою розроблення та здійснення заходів щодо забезпечення режиму секретності, постійного контролю за їх додержанням створюються на правах окремих структурних підрозділів режимно-секретні органи (далі - РСО), які підпорядковуються безпосередньо керівнику державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації.
Основними завданнями РСО, зокрема, є недопущення необґрунтованого допуску та доступу осіб до секретної інформації; забезпечення запровадження заходів режиму секретності під час виконання всіх видів робіт, пов`язаних з державною таємницею, та під час здійснення зовнішніх відносин; організація та ведення секретного діловодства; здійснення контролю за станом режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях та на підпорядкованих їм об`єктах (п. а, д, е, є ч. 8 ст. 21 Закону України "Про державну таємницю").
Відповідно до абз. 2, 3 п. 77 Порядку № 939 за відсутності у громадянина подальшої потреби у діяльності, пов`язаної з держаною таємницею, до органу СБУ, за місцем провадження громадянином такої діяльності, протягом п`яти робочих днів після закінчення шести місяців з дня припинення доступу до секретної інформації РСО надсилаються документи, передбачені п. 80 цього Порядку, для скасування такого допуску до державної таємниці. Контроль та відповідальність за надсилання до органу СБ України документів, необхідних для скасування громадянину допуску до державної таємниці, у визначені цим Порядком строки покладаються на керівника РСО підприємства, установи, організації.
Враховуючи викладене,вважаю,що обставини,викладені впротоколі про адміністративнеправопорушення №38 від 08.10.2025 року знайшлисвоє підтвердженняв судовомузасіданні іпровина ОСОБА_1 у вчиненніправопорушення,передбаченого п. 6 ч. 1 ст.212-2 КУпАП,є доведеною.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене п. 6 ч. 1ст. 212-2 КУпАП, а саме, невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Відповідно до ст.23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її провини, ставлення до скоєного, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору, що стягується з правопорушника, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.33-37,283,284, ст.212-2 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст.212-2 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят гривень) гривень.
Штраф підлягає сплаті в 15 денний термін на розрахунковий рахунок: UA298999980314090542000020611 код одержувача 37874947, одержувач ГУДКСУ у Харківській області.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу у розмірі 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок на користь держави, стягувач: Державна судова адміністрація України, (місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду.
Суддя