Рішення № 132072120, 05.11.2025, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
05.11.2025
Номер справи
334/6984/25
Номер документу
132072120
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Дата документу 05.11.2025

Справа № 334/6984/25

Провадження № 2/334/3759/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2025 року Дніпровський районний суд міста Запоріжжя

у складі: головуючого судді Ісакова Д.О.,

за участі секретаря судового засідання Прийменко А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Запоріжжя в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого об`єму природного газу, -

ВСТАНОВИВ:

05 листопада 2025 року до Дніпровського районного суду міста Запоріжжя надійшла позовна заява Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого природного газу у розмірі 11675,84 гривень.

В обґрунтування позову позивач вказує, що 07.07.2020 року працівниками AT «Запоріжгаз» був оглянутий газовий лічильник на об`єкті споживання, який знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вулиця Котляревського, буд. 58, та виявлено факт позаштатного режиму роботи ЗВТ.

З урахуванням виявлених порушень представниками Оператора ГРМ складено акт про порушення №74 від 07.07.2020 року. Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками AT «Запоріжгаз» та відповідачем без зауважень.

07.07.2020 лічильник було демонтовано для проведення його експертизи, про що складено протокол №000383 направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу, що підписано представником Оператора ГРМ та відповідачем.

23.07.2020 року за результатами проведеної експертизи, комісією, виявлено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ: при огляді пломб виявлено, що розміри та шрифти літер, цифр та елементів відбитків тавра про повірку ЗВТ на мастичній повірочній пломбі, встановленій на відліковому механізмі лічильника, не відповідають встановленому зразку. Позаштатний режим роботи ЗВТ (відсутність зміни показань лічильника газу фактичній витраті). Лічильник не придатний до подальшої експлуатації, підлягає заміні. Лічильник упаковано в пакет, опломбовано пломбою № С59399818.

У зв`язку з виявленням порушення Кодексу ГРМ, яке не було зафіксовано актом про порушення №74 від 07.07.2020 року., керуючись приписами п. 2 гл. 5 розд. XI Кодексу ГРМ, за результатами вказаної експертизи, працівниками AT «Запоріжгаз» було складено акт про порушення №ВЛВ-0004 від 23.07.2020 року. Акт у порядку визначеному Кодексом ГРМ підписано працівниками AT «Запоріжгаз» та відповідачем із зауваженнями.

За фактом втручання відповідача в роботу ЗВТ, комісією AT «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення акту про порушення № ВЛВ-0004 від 23.07.2020 року частково, а саме в частині несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, що відображено у протоколі № 1203 від 14.08.2020 року.

АТ «Запоріжгаз» на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено Акт-розрахунок необлікованого об`єму природного газу і його вартість та рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості, з пропозицією погашення вартості не облікованого об`єму природного газу у сумі 11675,84 гривень протягом 10 днів, однак на день подання позову заборгованість не погашена.

Зважаючи на вищевикладене позивач просить стягнути з відповідача вартість донарахованого не облікованого об`єму природного газу у розмірі 11675,84 гривень та судові витрати.

28.08.2025 року ухвалою судді відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

03.11.2025 року представник відповідача - ОСОБА_2 подав до суду прояснення у справі, в яких зазначив, що комісія не довела належними доказами той факт, що споживач здійснив втручання у роботу лічильника.

Представник позивача Швайковський А.А. подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, проти позову заперечує, просить відмовити у задоволенні позову.

Відповідно до частини 2статті 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно достатті 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно до частини 1статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до вимогстатті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно до статтей 81, 83 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Взаємовідносини між оператором ГРМ та споживачем щодо розподілу природного газу, підстави проведення донарахування об`ємів природного газу та їх вартості, врегульовано спеціальними актами законодавства -Законом України «Про ринок природного газу»та Кодексом газорозподільних систем затвердженимпостановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30 вересня 2015 року № 2494.

У відповідності до п. 1 глави 1 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, суб`єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог цього Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.

Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРС та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.

У відповідності до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей633,634,641, 642Цивільного КодексуУкраїни за формою Типового договору розподілу природного газу.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , з 02.10.2015 року, що підтверджується відповіддю №1703523 від 26.08.2025 року з Єдиного державного демографічного реєстру.

За вказаною адресою відкритий особовий рахунок № НОМЕР_1 на ОСОБА_1 , а тому відповідач є побутовим споживачем природного газу.

Згідно з пунктом 1 глави 6 розділу X Кодексу ГРС власник комерційного ВОГ або суб`єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).

Статтею 13 Закону України «Про ринок природного газу»визначено, що споживач зобов`язаний не допускати несанкціонованого відбору природного газу. У разі порушення або невиконання своїх обов`язків споживач несе відповідальність згідно із законом.

Згідно пункту 7 глави 9 розділу X Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку ознак нижченаведених порушень представник Оператора ГРМ на місці перевірки складає у порядку, визначеному цим Кодексом, акт про порушення, зокрема про: 1) пошкодження пломб; 2) пошкодження ЗВТ (лічильника газу); 3) наявність зміни параметрів параметризації обчислювача чи коректора об`єму газу; 4) непрацездатність комерційного ВОГ чи його складових та/або його (їх) невідповідність умовам експлуатації чи узгодженій проектній документації або умовам договору; 5) наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ; 6) наявність несанкціонованого газопроводу; 7) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок чого перевищується діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу).

07.07.2020 року працівниками AT «Запоріжгаз» був оглянутий газовий лічильник на об`єкті споживання, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , та виявлено факт позаштатного режиму роботи ЗВТ. З урахуванням виявлених порушень представниками Оператора ГРМ складено акт про порушення №74 від 07.07.2020 року. Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками AT «Запоріжгаз» та відповідачем без зауважень.

07.07.2020 року лічильник було демонтовано для проведення його експертизи, про що складено протокол №000383 направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу, що підписано представником Оператора ГРМ та відповідачем.

23.07.2020 року за результатами проведеної експертизи, комісією, виявлено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ: при огляді пломб виявлено, що розміри та шрифти літер, цифр та елементів відбитків тавра про повірку ЗВТ на мастичній повірочній пломбі, встановленій на відліковому механізмі лічильника, не відповідають встановленому зразку. Позаштатний режим роботи ЗВТ (відсутність зміни показань лічильника газу фактичній витраті). Лічильник не придатний до подальшої експлуатації, підлягає заміні. Лічильник упаковано в пакет, опломбовано пломбою № С59399818.

У зв`язку з виявленням порушення Кодексу ГРМ, яке не було зафіксовано актом про порушення №74 від 07.07.2020 року, керуючись приписами п. 2 гл. 5 розд. XI Кодексу ГРМ, за результатами вказаної експертизи, працівниками AT «Запоріжгаз» було складено акт про порушення №ВЛВ-0004 від 23.07.2020 року. Акт у порядку визначеному Кодексом ГРМ підписано працівниками AT «Запоріжгаз» та відповідачем із зауваженнями.

Відповідно до Протоколу засідання комісії №1203 з розгляду актів про порушення ГРМ «Запоріжгаз» від 14.08.2020 року, акт про порушення №ВЛВ-0004 від 23.07.2020 року задоволено частково в частині втручання в робота ЗВТ.

За правилами частини 2, 3статті 18 Закону України «Про ринок природного газу» від 9 квітня 2015 року N 329-VIII, приладовий облік природного газу здійснюється з метою визначення за допомогою вузла обліку природного газу обсягів його споживання та/або реалізації, на підставі яких проводяться взаєморозрахунки суб`єктів ринку природного газу.

Постачання природного газу споживачам здійснюється за умови наявності вузла обліку природного газу.

Результати вимірювань вузла обліку природного газу можуть бути використані за умови забезпечення єдності вимірювань.

Статтею 13 Закону України «Про ринок природного газу»визначено, що споживач зобов`язаний не допускати несанкціонованого відбору природного газу. У разі порушення або невиконання своїх обов`язків споживач несе відповідальність згідно із законом.

Відповідно до абзацу 3 частини 3статті 18 Закону України «Про ринок природного газу», вимоги до складових частин вузла обліку природного газу, правил експлуатації приладів обліку, порядку вимірювання обсягів та визначення якості природного газу визначаються технічними регламентами та нормами, правилами, що встановлюються і затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в нафтогазовому комплексі.

Відповідно до частини 1статті 59Закону України «Про ринок природного газу»суб`єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулюєфункціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно із законом.

Згідно з пунктом 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ несанкціонований відбір природного газу - це відбір (споживання) природного газу з газорозподільної системи з порушенням вимог чинного законодавства, зокрема цьогоКодексу.

Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу XI Кодекс ГРМ до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу у оператора газорозподільної системи(далі - ГРМ) (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належить, зокрема, несанкціоноване втручання в роботу засобів вимірювальної техніки (далі - ЗВТ), зокрема лічильника газу.

Згідно з пунктом 4 глави 1 розділу І Кодекс ГРМ несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - це втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Експертиза засобу вимірювальної техніки/експертиза пломб - це комплекс заходів, які здійснюються комісією з проведення експертизи ЗВТ та пломб, яка затверджується наказом оператора ГРМ, або суб`єктами судово-експертної діяльності, діяльність яких регулюєтьсяЗаконом України «Про судову експертизу», з метою отримання даних щодо відповідності засобу вимірювальної техніки/пломб параметрам, визначеним їх виробниками, умовам монтажу та експлуатації, їх цілісності чи відповідності метрологічним характеристикам, а також пересвідчення у відсутності інших ознак впливу на засіб вимірювальної техніки/пломбу, які можуть свідчити про втручання в засіб вимірювальної техніки/пломбу та викривлення результатів вимірювання.

За результатами повірки лічильника газу G6 МКМ №9714348, Premagas, встановлено, що засіб вимірювальної техніки не відповідає вимогам п.6.4.1 Р 50-071-98 Метрологія. Лічильники газу побутові, Методи та засоби повірки (пожежа). Підстави для визнання ЗВТ непридатним: непридатність.

Відповідно пункту 1 глави 3 розділу XI Кодексу у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Відповідно дост. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно ст.610 ЦК Українипорушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно ст.611 ЦК Україниу разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно розрахункуне облікованого(донарахованого)об`єму(обсягу)природного газуі йоговартості завиявлене порушенняза періодз 23.01.2020по 06.07.2020,з урахуваннямпідключених газовихприладів (плитагазова -2шт.,газовий котел-1шт., газовий водонагрівач - 1 шт.,). Опалювальна площа становить 62,2 кв.м., кількість зареєстрованих осіб - 1, сума не облікованого об`єму природного газу складає 11675,84 гривень.

10.09.2020 року AT «Запоріжгаз» на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено Акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу і його вартості, рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату, які отримані споживачем, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суд звертає увагу, що вказаний розрахунок відповідачем не спростовано.

Також, судом встановлено, що сума заборгованості відповідачем не сплачена, доказів, що спростовують зазначене, відповідачем не надано.

Положеннями частини 4статті 119 ЦК Українипередбачено, що власність зобов`язує. Це правило орієнтує власників на те, що кожен з них не лише має суб`єктивні права, але й несе відповідальність перед суспільством за належне використання цих прав.

Пунктом 10 Глави 3 Розділу VІ ГРМ визначено, що у разі звільнення займаного об`єкта або приміщення (остаточного припинення користування природним газом) споживач зобов`язаний повідомити про це Оператора ГРМ не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня звільнення об`єкта або приміщення (остаточного припинення користування природним газом) та остаточно розрахуватись з ним за договором розподілу природного газу до вказаного споживачем дня звільнення об`єкта або приміщення (остаточного припинення користування природним газом) включно.

Оператор ГРМ зобов`язаний припинити розподіл (газопостачання) природного газу споживачу із заявленого ним дня звільнення об`єкта або приміщення (остаточного припинення користування природним газом).

У разі неповідомлення або несвоєчасного повідомлення споживачем Оператора ГРМ про звільнення об`єкта або приміщення (остаточне припинення користування природним газом) споживач зобов`язаний здійснювати оплату послуг за договором розподілу природного газу, як випливає з умов договору.

Крім того, відповідно до пункту 3 глави 4 розділу IX Кодексу ГРМ, споживач зобов`язаний своєчасно, але не пізніше ніж у місячний строк письмово повідомляти Оператора ГРМ про всі зміни, що стосуються видів споживання газу, та/або опалювальної площі, та/або кількості осіб, зареєстрованих на його об`єкті.

Згідно з пунктом 4 глави 6 розділу X Кодексу ГРС за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

З аналізу вищенаведених норм вбачається, що саме споживач природного газу, несе відповідальність за збереження і цілісність вузла обліку природного газу (ВОГ), навіть у тому разі, якщо несанкціоновані заходи, здійснені не споживачем, а іншою особою, внаслідок яких здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу (близький за змістом висновок, викладений Верховним Судом у постановах від 02 липня 2019 року у справі №904/2741/18, від 18 травня 2021 року у справі № 902/417/20, від 11 серпня 2021 року у справі № 927/89/18).

Чинне законодавство не містить норм, які б звільняли від відповідальності споживача за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ у разі подачі споживачем заяви про проведення планової повірки лічильника газу. Адже законодавством встановлена періодичність проведення такої повірки, цей інтервал зазначається у паспорті приладу. Натомість, термін проведення планової повірки за заявою споживача, законодавством не встановлений.

Крім того суд не вбачає підстави для застосування позовної давності позовних вимог, виходячи з такого.

Позовна давність це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу (стаття 256 ЦК України). Позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (частини третя тачетверта статті 267 ЦК України).

Загальна позовна давність встановлюється тривалістю утри роки (стаття 257 ЦК).

За загальним правилом перебіг загальної і спеціальної позовної давності починається з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (ч. 1ст. 261ЦК України).

Початок позовної давності співпадає з моментом виникнення у зацікавленої сторони права на позов, тобто можливості реалізувати своє право в примусовому порядку через суд.

Згідно з ч. 2ст. 267 ЦК Українипозовнадавність застосовується судом за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення.

Згідно зіст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Оскільки заборгованість за житлово-комунальні послуги нараховувалась позивачем щомісяця, то перебіг загальної позовної давності слід відраховувати від кожного щомісячного платежу.

Суд застосовує позовну давність лише тоді, коли є підстави для задоволення позовної вимоги. Тобто, перш ніж застосувати позовну давність, суд має з`ясувати та зазначити у судовому рішенні, чи порушене право або охоронюваний законом інтерес позивача, за захистом якого той звернувся до суду. Якщо таке право чи інтерес не порушені, суд відмовляє у задоволенні позову через його необґрунтованість. Лише якщо буде встановлено, що право або охоронюваний законом інтерес особи дійсно порушені, але позовна давність спливла, і про це зробила заяву інша сторона спору, суд відмовляє у позові через сплив позовної давності за відсутності поважних причин її пропуску, наведених позивачем.

Відповідачу донараховано вартість не облікованого природного газу за період з 23.01.2020 року по 06.07.2020 року.

Законом України від 30 березня 2020 № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»розділ «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу Українидоповнено, зокрема, пунктом 12 такого змісту: «Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями257,258цьогоКодексу, продовжуються на строк дії такого карантину».

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»(із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України) установлено з 12 березня 2020 на всій території України карантин, який неодноразово продовжувався Постановами Кабінету Міністрів України.

Відповідно дост. 58 Конституції Українизакони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, починаючи з дня набрання чинностіЗакону України від 30 березня 2020 № 540-IX, тобто саме з 02.04.2020 по 30.06.2023 діяло положення про продовження строків позовної давності на період карантину.

Законом України від 15.03.2022 № 2120-ІХПрикінцеві іперехідні положення ЦК Українибули доповнені пунктом 19, який також передбачав, що у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану строки, визначені статтями257-259,362,559,681,728,786,1293 ЦК України, продовжуються на строк його дії.

Отже, позовні вимоги до відповідача про стягнення заборгованості було подано в межах строку позовної давності, а тому у суду відсутні підстави для відмови у позові із підстав пропуску строку позовної давності.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до відповідача про стягнення вартості донарахованого (не облікованого) об`єму природного газу є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст.264 ЦПК Українипід час ухвалення рішення суд вирішує, у тому числі, питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.

У відповідності зіст. 141 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, а тому з відповідача на користь позивача також необхідно стягнути судовий збір в розмірі по 3028,00 гривень.

Керуючись статтями: 12, 13, 76-81, 141, 247, 263-265, 268, 280-282, 354 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позов Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого природного газу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» вартість донарахованого (необлікованого) об`єму та обсягу природного газу у сумі 11675 (одинадцять тисяч шістсот сімдесят п`ять) гривень 84 копійки.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» витрати по сплаті судового збору в розмірі 3028,00 гривень.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Інформація про учасників справи відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України.

Позивач: Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», ЄДРПОУ 03345716, адреса: м. Запоріжжя, вулиця Заводська, буд. 7.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .

Суддя Ісаков Д.О.