Рішення № 132036070, 24.11.2025, Новозаводський районний суд м. Чернігова

Дата ухвалення
24.11.2025
Номер справи
751/7461/25
Номер документу
132036070
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Рішення

Іменем України

24 листопада 2025 року місто Чернігів

Справа №751/7461/25

Провадження №2/751/2150/25

Н о в о з а в о д с ь к и й р а й о н н и й с у д м і с т а Ч е р н і г о в а

в складі: головуючого - судді Маслюк Н. В.

секретаря судового засідання Стрижак В. П., Грищенко Ю.В.

учасники справи:

позивач ОСОБА_1

відповідач Комунальне некомерційне підприємство «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області

третя особа - Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації

представник позивача Святна Ольга Володимирівна

представник відповідача Хоменко Сергій Миколайович

представник третьої особи Захарченко Олена Михайлівна

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернігова в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області, третя особа: Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації, про визнання незаконними дій та стягнення заборгованості по заробітній платі,

В с т а н о в и в :

І. Стислий виклад позиції позивача

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Комунального некомерційного підприємства «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області про визнання незаконними дій по нарахуванню та виплаті заробітної плати з 01.01.2025 нижче мінімального розміру 15 000,00 грн, встановленого постановою Кабінету Міністрів України №28 від 13.01.2023 «Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров`я» зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України №1503 від 24.12.2024 та стягнення 59 611,70 грн заборгованості за період з 01.01.2025 до 29.07.2025 (а.с.1-7, 50-56).

Заявлені вимоги обґрунтовує тим, що з 01.08.2024 до 31.07.2026 її прийнято на посаду лікаря-інтерна зі спеціальності «Внутрішні хвороби» КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради з посадовим окладом 8 320,00 грн в місяць. У період з 02.09.2024 до 29.11.2024 вона була відряджена для проходження очної частини інтернатури на базу Національного університету охорони здоров`я України ім. П.Л. Шупика. Наказом №39-к КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області від 22.04.2025 направлена для проходження інтернатури згідно змін до затвердженого індивідуального плану проходження інтернатури до КНП «Чернігівська міська лікарня №2» Чернігівської міської ради з 27.01.2025 до 30.06.2025; до КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради з 01.08.2025 до 17.08.2025; до КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради з 18.08.2025 до 08.03.2026. Згідно наказу №56-к з 01.07.2025 до 29.07.2025 перебувала у щорічній та додатковій щорічній відпустці. Згідно змін, які внесені 24.12.2024 до постанови Кабінету Міністрів України №28 від 13.01.2023 «Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров`я» з 01 січня 2025 року в державних та комунальних закладах охорони здоров`я, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики встановлено мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації за виконану у повному обсязі місячну(годинну) норму праці в межах фонду оплати праці на рівні не менше 15 000 гривень для осіб, які займають посади у закладах охорони здоров`я лікарів-інтернів, що віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців. Однак всупереч вказаних норм закону після 01.01.2025 її заробітна плата є значно меншою ніж визначений мінімальний розмір, а тому недоплата становить 59 611,70 грн.

ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи та інші процесуальні дії у справі

Новозаводський районний суд м. Чернігова ухвалою від 01.09.2025 позов ОСОБА_1 залишив без руху, оскільки не відповідав вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України. У встановлений строк позивачем виправлені недоліки позову.

Новозаводський районний суд м. Чернігова ухвалою від 03.09.2025 відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

У встановлений строк від представника відповідача надійшов відзив (а.с.65-67, 68-69), відповідно якого у задоволенні позову просив відмовити повністю. Зазначає, що 21.08.2024 генеральним директором КНП «Чернігівська ЦРЛ», за погодженням з головним експертом-координатором УОЗ Чернігівської ОДА за напрямком «Терапія», затверджено Індивідуальний навчальний план спеціалізації (інтернатури) за спеціальністю «Внутрішні хвороби» лікаря-інтерна ОСОБА_1 . Наказом Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації від 02.09.2024 № 168-І визначено терміни і медичні заклади, відмінні від бази стажування та зобов`язано генерального директора КНП «Чернігівська ЦРЛ» направити лікаря-інтерна ОСОБА_1 до вказаних медичних закладів відповідно до індивідуального плану проходження інтернатури. Проте, з особистої ініціативи лікаря-інтерна ОСОБА_1 , наказом Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації від 13.02.2025 № 10-І внесено зміни до наказу Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації від 02.09.2024 №168-І в частині зміни термінів її стажування в інших медичних закладах, відмінних від бази стажування. На виконання приписів цього наказу затверджено нову редакцію індивідуального плану проходження інтернатури лікаря-інтерна ОСОБА_1 . На час відрядження лікаря-інтерна до закладу вищої освіти, іншого закладу охорони здоров`я на нього поширюються гарантії, передбачені ст. 122 Кодексу Законів про працю України, тобто за лікарем-інтерном гарантовано зберігається посада за основним місцем роботи. Фінансування підготовки в інтернатурі за кошти державного бюджету у період перебування лікаря-інтерна у відрядженні здійснюється за основним місцем роботи відповідно до тарифу, визначеного у порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у поточному році, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 року № 695. За період перебування лікаря-інтерна в іншому закладі охорони здоров`я, відмінному від бази інтернатури (медичного закладу, де лікар-інтерн зарахований на посаду фахівці відповідної спеціальності) йому виплачується середня зарплата, яка розраховується згідно Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року № 100. Відповідно до п. 2 розділу ІІ цього Порядку, середня заробітна плата лікаря-інтерна обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов`язана відповідна виплата. Відповідач у період з 27.01.2025 року по 30.06.2025 року перебувала у іншому медичному закладі, а тому для обчислення середньої заробітної плати було взято заробітну плату за останні два місяці роботи листопад-грудень 2024 року. Отже, у даному випадку, відповідач, здійснюючи нарахування та виплату заробітної плати лікарю-інтерну ОСОБА_1 діяв відповідно до приписів чинного законодавства, що регулюють дані правовідносини.

У судовому засіданні позивач позов підтримала, просила його задовольнити, посилалася на обставини, зазначені в позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити у його задоволенні з підстав, зазначених у відзиві.

Представник третьої особи в судове засідання не прибув, надав заяву про розгляд справи без його участі, одночасно просив врахувати, що для розрахунку заробітної оплати лікаря-інтерна на період його відрядження до іншого закладу охорони здоров`я для здобуття повного переліку компетентностей, слід застосовувати норми постанови КМУ від 28.006.1997 №695 «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва», у вигляді збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи. Відповідний механізм обчислення середньої заробітної плати закріплений у Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» здійснюючи нарахування та виплату заробітної плати лікарю-інтерну ОСОБА_1 діяло відповідно до нормативних документів, які регулюють дані правовідносини.

Суд, відповідно до положень ч.1 ст. 244 ЦПК України, 19.11.2025 оголосив про перехід до стадії ухвалення судового рішення, відклав ухвалення та проголошення судового рішення, оголосив дату та час його проголошення 24.11.2025 о 16 год 50 хв.

ІІІ. Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин

Наказом Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації №120-1 від 16.07.2024 випускницю Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України ОСОБА_1 зараховано на посаду лікаря-інтерна зі спеціальності «Внутрішні хвороби» КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради з 01.08.2024 до 31.07.2026 (а.с.12).

Наказом №68-ос Комунального некомерційного підприємства «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області від 29 липня 2024 ОСОБА_1 прийнято на посаду лікаря-інтерна терапевтичного відділення з кардіологічними та паліативними ліжками зі спеціальності «Внутрішні хвороби» з посадовим окладом 8 320 грн в місяць, з 01.08.2024 до 31.07.2026 (а.с.13).

Наказом Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації № 168-1 від 02.09.2024 ОСОБА_1 направлено в наступні заклади охорони здоров`я області: до КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради з 21.04.2025 - 30.06.2025, з 01.08.2025 - 31.08.2025, з 07.04.2025 - 20.04.2025, з 01.09.2025 - 04.01.2026; до КНП « Чернігівська міська лікаря № 2» Чернігівської міської ради - з 27.01.2025 до 06.04.2025; до КНП « Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради з 05.01.2026 до 01.02.2026, з 02.02.2026 до 01.03.2026 (а.с.15-16).

Наказом Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації № 10-1 від 13.02.2025 внесені зміни до наказу Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації № 168-1 від 02.09.2024 про проходження інтернатури ОСОБА_1 , а саме: вилучено з наказу терміни стажування з 07.04.2025 до 30.06.2025, з 01.08.2025 до 04.01.2026, з 02.03.2026 до 08.03.2026 та додано «з 18.08.2025 до 08.03.2026 стажування на базі КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради»; вилучено з наказу термін стажування з 05.01.2026 до 01.03.2026 та додано «з 01.08.2025 до 17.08.2025 стажування на базі КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради»; вилучено з наказу терміни стажування з 27.01.2025 до 06.04.2025 та додано «з 27.01.2025 до 30.06.2025 стажування на базі КНП «Чернігівська міська лікаря № 2» Чернігівської міської ради» (а.с.17).

21.08.2024 генеральним директором КНП «Чернігівська ЦРЛ», за погодженням з головним експертом-координатором УОЗ Чернігівської ОДА за напрямком «Терапія», затверджено Індивідуальний навчальний план спеціалізації (інтернатури) за спеціальністю «Внутрішні хвороби» лікаря-інтерна ОСОБА_1 (а.с.18-20).

Крім того, 10.02.2025 генеральним директором Комунального некомерційного підприємства «Чернігівська центральна районна лікарня» затверджено нову редакцію індивідуального плану проходження інтернатури лікаря-інтерна ОСОБА_1 (а.с.21-24).

Згідно розрахункових листів за період з серпня 2024 року до вересня 2025 року ОСОБА_1 отримувала заробітну плату, де загальна нарахована сума становить 149 699,64 грн (а.с.25-28, 31, 101-102).

Відповідно розрахунку заборгованості, який міститься у позовній заяві, загальна нарахована сума по заробітній платі ОСОБА_1 за період з 01.08.2024 до 29.07.2025 становить 120 092,34 грн, загальна сума, яка мала бути нарахована 179 704,04 грн (а.с.5-6).

ОСОБА_1 зверталася до Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації з приводу оплати її праці, яке 21.04.2025 надіслало відповідь, що на підставі табеля відпрацьованого робочого часу, який складається закладом охорони здоров`я, де лікар-інтерн тимчасово проходить програму підготовки в інтернатурі. за основним місцем роботи за ним зберігається мінімальний розмір оплати праці за виконану у повному обсязі місячну (годинну) норму праці на рівні не менше ніж визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 №28 «Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров`я», а саме 15 000,00 грн (а.с.29).

Також ОСОБА_1 зверталася до Комунального некомерційного підприємства «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області і їй було 20.05.2025 направлено роз`яснення, що розрахунок її заробітної плати здійснено виходячи з виплат за листопад грудень 2024 року, відповідно до п.2 розділу ІІ Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 (а.с.30).

Крім того на звернення ОСОБА_1 . Міністерство охорони здоров`я України та Центральне міжрегіональне управління державної служби з питань праці також надали відповіді від 09.04.2025, 20.06.2025, де зазначали, що мінімальний розмір оплати праці лікарів-інтернів за виконану у повному обсязі місячну (годинну) норму праці установлюється в межах фонду оплати праці на рівні не менше ніж визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 №28 «Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров`я» (а.с.32, 33-34).

Згідно акту Центрального міжрегіонального управління державної служби з питань праці №Ц/ЧН/12466/467 від 16.06.2025, складеного за результатами проведення позапланової перевірки Комунального некомерційного підприємства «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області порушень законодавства в частині оплати праці лікарю-інтерну ОСОБА_1 не встановлено (а.с.93-96).

ІV. Норми права, які застосував суд та оцінка аргументів сторін

Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 3 КЗпП України законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Законодавство про працю складається з Кодексу законів про працю України та інших актів законодавства України, прийнятих відповідно до нього (cт.4 КЗпП України).

Згідно ст. 2 КЗпП України право громадян України на працю, - тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, - включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою. Держава створює умови для ефективної зайнятості населення, сприяє працевлаштуванню, підготовці і підвищенню трудової кваліфікації, а при необхідності забезпечує перепідготовку осіб, вивільнюваних у результаті переходу на ринкову економіку.

Згідно із ч. 1 ст. 94 КЗпП України, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

У відповідності до вимог ч. ч. 1, 4 ст. 95 КЗпП України заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов`язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров`я визначається Кабінетом Міністрів України, у тому числі з дотриманням гарантій щодо мінімальної заробітної плати.

Згідно ст.122 КЗпП при направленні працівників для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва за ними зберігається місце роботи (посада) і провадяться виплати, передбачені законодавством.

Відповідно до положень ч.5 ст.121 КЗпП працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Відповідно до Положення про інтернатуру, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України №1254 від 22 червня 2021 (в редакції наказу Міністерства охорони здоров`я України від 16.03.2022) № 493, інтернатура - це форма первинної спеціалізації осіб за лікарськими та фармацевтичними спеціальностями для отримання професійної кваліфікації лікаря-спеціаліста або фармацевта-спеціаліста.

Основним завданням інтернатури є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки інтернів, їх професійної готовності до самостійної діяльності за фахом з метою присвоєння звання «лікар-спеціаліст» або «фармацевт-спеціаліст» за відповідною спеціальністю.

Бази стажування інтернів - заклади охорони здоров`я державної, комунальної, приватної форми власності, в тому числі аптеки (зокрема, що здійснюють діяльність як фізичні особи - підприємці), в яких здійснюється практична частина підготовки в інтернатурі за відповідною спеціальністю.

Порядок рейтингового розподілу, планування, зарахування, організації навчання та проходження інтернатури випускниками другого (магістерського) рівня вищої освіти регламентується Положенням про інтернатуру, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров`я від 22.06.2021 № 1254 (зі змінами).

Відповідно до пункту 2 розділу V зазначеного вище Положення, у разі неможливості здобути інтерном повного переліку компетентностей, передбачених програмою підготовки в інтернатурі, у закладі охорони здоров`я, до якого його розподілено, через відсутність відділень (фахівців) відповідного профілю, керівник такого закладу охорони здоров`я зобов`язаний забезпечити спільно з керівником групи інтернів закладу вищої освіти обрання та відрядження до іншого закладу охорони здоров`я інтерна з метою здобуття відповідних компетентностей на підставі договорів про співпрацю між закладами охорони здоров`я.

При цьому, на час відрядження до закладу вищої освіти, іншого закладу охорони здоров`я за інтерном гарантовано зберігається посада за основним місцем роботи.

Фінансування підготовки в інтернатурі за кошти державного бюджету у період перебування інтерна у відрядженні здійснюється за основним місцем роботи відповідно до тарифу, визначеного у порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у поточному році, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Механізм оплати праці лікарів-інтернів, які відряджаються для здобуття повного переліку компетентностей, передбачених програмою підготовки в інтернатурі, визначений Положенням про інтернатуру та постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2024 №1503 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2025 році».

Відповідно до пункту 180 глави 42 постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2024 №1503 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2025 році» тариф за пакетом медичних послуг «Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров`я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів» визначається як добуток мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» та коефіцієнта 1,22.

Оплата праці лікарів-інтернів здійснюється у відповідності до Постанови КМУ від 13.01.2023 № 28 «Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров`я» зі змінами, мінімальний розмір якої встановлено на рівні 8 000,00 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1503 від 24 грудня 2024 року було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 року №28 «Деякі питання праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров`я», відповідно до яких з 01 січня 2025 року в державних та комунальних закладах охорони здоров`я, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики встановлено мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації за виконану у повному обсязі місячну(годинну) норму праці в межах фонду оплати праці на рівні не менше: 15 000 гривень для осіб, які займають посади у закладах охорони здоров`я лікарів-інтернів, що віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців.

На час відрядження лікаря-інтерна до закладу вищої освіти, іншого закладу охорони здоров`я на нього поширюються гарантії, передбачені ст. 122 Кодексу Законів про працю України, тобто за лікарем-інтерном гарантовано зберігається посада за основним місцем роботи. Фінансування підготовки в інтернатурі за кошти державного бюджету у період перебування лікаря-інтерна у відрядженні здійснюється за основним місцем роботи відповідно до тарифу, визначеного у порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у поточному році, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 року № 695.

За період перебування лікаря-інтерна в іншому закладі охорони здоров`я, відмінному від бази інтернатури (медичного закладу, де лікар-інтерн зарахований на посаду фахівці відповідної спеціальності) йому виплачується середня зарплата, яка розраховується згідно Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року № 100 (далі Порядок № 100).

Відповідно до п. 2 розділу ІІ цього Порядку, середня заробітна плата лікаря-інтерна обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов`язана відповідна виплата.

Наказом генерального директора КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» від 23 січня 2025 року №5-к лікар-інтерн ОСОБА_1 , відповідно до індивідуального плану проходження інтернатури, направлена до КНП «Чернігівська міська лікарня № 2» з 27.01.2025 до 06.04.2025.

У зв`язку із коригуванням індивідуального плану проходження інтернатури лікаря-інтерна ОСОБА_1 , наказом генерального директора КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» №39-к від 22 квітня 2025 року внесені зміни до попереднього наказу в частині терміну проходження інтернатури у КНП «Чернігівська міська лікарня № 2», де термін перебування у іншому медичному закладі, відмінному від бази стажування визначений «з 27.01.2025 до 30.06.2025».

Відповідно розрахункового листка за серпень, грудень 2024 року (а.с.25), оклад (тариф) лікаря-інтерна ОСОБА_1 встановлений у розмірі 8 320,00 грн.

Подія, яка є юридично значимою для необхідності обчислення середньої заробітної плати лікаря-інтерна ОСОБА_1 , настала ІНФОРМАЦІЯ_1 (дата, з якої остання, згідно вище зазначених наказів керівника бази інтернатури, перебувала в іншому закладі охорони здоров`я).

Таким чином, у відповідності до Порядку № 100, для обчислення середньої заробітної плати, у даному випадку, взято заробітну плату лікаря-інтерна ОСОБА_1 за останні два місяці роботи листопад-грудень 2024 року.

Отже, здійснюючи нарахування та виплату середнього заробітку за спірний період з 01.01.2025 до 29.07.2025 лікарю-інтерну ОСОБА_1 відповідач діяв відповідно до приписів чинного законодавства, що регулюють дані правовідносини.

Суд не приймає до уваги посилання сторони позивача на розрахункові листки за серпень вересень 2025, відповідно до яких за указаний період здійснено виплату із розрахунку 15 000,00 грн (а.с.80-81), оскільки указані докази не стосуються спірного періоду, а суд, відповідно до положень ст.13 ЦПК України, розглядає справи у межах заявлених вимог.

Таким чином, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об`єктивно наявні у справі докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв`язок у сукупності, з`ясувавши усі обставини справи, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням того, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичної особи, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.

V. Розподіл судових витрат.

Порядок розподілу судових витрат між сторонами визначений ст. 141 ЦПК України.

За правилами ч. 1, 2 цієї статті судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі відмови в позові - на позивача.

Оскільки в задоволенні позову відмовлено повністю, судові витрати, понесені позивачем не стягуються.

Керуючись ст. ст. 12, 19, 42, 81, 89, 141, 259, 263, 265, 274-279, 354, 355 ЦПК України, ст.ст. 2-3, 94, 121-122, 233 КЗпП, суд -

Вирішив:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області, третя особа: Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації, про визнання незаконними дій та стягнення заборгованості по заробітній платі відмовити повністю.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення суду складено 24.11.2025.

Позивач ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач Комунальне некомерційне підприємство «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області (місцезнаходження: вул. Шевченка, буд.114 м. Чернігів 14030, код ЄДРПОУ 02006544)

Третя особа - Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації (місцезнаходження: вул. Івана Мазепи, буд.1-б м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 02013290)

Суддя Н. В. Маслюк