Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 752/25733/25
Провадження №: 3/752/8664/25
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 листопада 2025 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Бойко О.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Новоград-Волинський, Житомирської області, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , працюючого інженером в Державному виробничому підприємстві «Будремсервіс» Національної академії наук України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади директора Державного виробничого підприємства «Будремсервіс» Національної академії наук України, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, усупереч вимогам абзацу 1 частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корцпції», 14.10.2025 року о 20 год. 31 хв., несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2024 по 15.07.2024 (при звільнені), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програм засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті. Вказаними діями ОСОБА_1 , вчинив адміністративний проступок передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Окрім того, ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади директора Державного виробничого підприємства «Будремсервіс» Національної академії наук України, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, усупереч вимогам абзацу 2 частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корцпції», 02.04.2025 року, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за 2024 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програм засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті. Вказаними діями ОСОБА_1 , вчинив адміністративний проступок передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Куций С.В. в судовому засіданні зазначив, що діях ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_1 , у судовому засідання свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.
Вислухавши прокурора та особи, на яку складено протокол, приходжу до висновку про наявність вини ОСОБА_1 , у скоєнні правопорушення, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України Закону №1700-VII правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом №1700-VII вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ч. 1 ст. 651 Закону №1700-VII за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності, у встановленому законом порядку.
Відповідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичної особи публічного права.
Згідно Роз`яснення Національного агенства щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані) від 03.02.2021 року №1 визначено «Хто вважається «посадовими особами юридичних осіб публічного права» відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону № 1700-VII.
Як вбачається із вимоги законодавства та Роз`яснення Національного агенства щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», на ОСОБА_1 , лежав обов`язок по дотриманню антикорупційного законодавства, зокрема в частині подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зокрема, ОСОБА_1 , несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік та декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Оскільки ОСОБА_1 вчинив два правопорушення, які розглядаються одночасно, то згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, йому необхідно призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Отже, судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 605, 60 грн., підлягає стягненню із ОСОБА_1 .
На підставі ст.172-6 КУпАП та керуючись ст.ст. 283, 284, 285 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 , на користь держави, судовий збір, в розмірі 605, 60 (шістсот п`ять гривень) грн. 60 (шістдесят) коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Голосіївський районний суд м. Києва, протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя: О.В. Бойко