Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/48131/25-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Чорної А.І., прокурора Грушковського В.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), несвоєчасно, 07.11.2025 о 13:15 год., повідомив Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані, шляхом внесення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), в зв?язку із отриманням 22.10.2024 доходу на суму 1 200 000 грн, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2024 року, за наступних обставин:
Відповідно до розпорядження Київської обласної держаної адміністрації від 20.09.2021 р. №82-к ОСОБА_1 призначено на посаду начальника управління пасажирських перевезень Київської обласної державної адміністрації.
Відповідно до витягу з розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 29.09.2022 N?676 перейменовано (змінено найменування) структурних підрозділів, зокрема, Управління пасажирських перевезень Київської обласної державної адміністрації на Управління транспортної інфраструктури Київської обласної державної адміністрації.
Розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 03.04.2024 №139-к ОСОБА_2 , начальнику управління транспортної інфраструктури Київської обласної державної адміністрації присвоєно черговий 3 (третій) ранг державного службовця в межах посад державної служби категорії «Б».
Таким чином, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_3 є суб?єктом, на якого поширюється дія Закону.
Тому, згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1, ч. 4 ст. 52 Закону, приміткою до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ОСОБА_2 є суб?єктом декларування та суб?єктом правопорушення.
Згідно з примітками до ст.ст. 51-3 та 56 Закону посади, які належать до посад державної служби категорії "Б" відносяться до службових осіб які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до Закону України від 08.07.2022 № 2381-IХ «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану», який набрав чинності 03.08.2022, суб?єкт декларування зобов?язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кінцевий строк подання якої припадає на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», протягом дев?яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.
Законом України від 20.09.2023 № 3384-IХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12 жовтня 2023, відновлено декларування у порядку та строки, визначені ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Частиною четвертою статті 52 Закону встановлено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб?єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб?єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов?язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Положення частини четвертої цієї статті застосовуються до суб?єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб?єктів декларування, які займають посади, пов?язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 513 цього Закону.
Згідно з статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 становить 3 028,00 гривень.
Таким чином, з 01.01.2024 суб?єкти декларування зобов?язані повідомляти Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, а саме отримання доходу, придбання майна та здійснення видатку на суму, що перевищує 151 400,00 гривень.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру транспортних засобів ОСОБА_1 уклав договір купівлі-продажу транспортного засобу від 22.10.2024 N?8047/2024/4951528, оформленого та підписаного сторонами в сервісному центрі РСЦ ГСЦ в м. Київ (філія) №8047 в присутності адміністратора ОСОБА_4 .
Відповідно до вказаного договору купівлі-продажу ОСОБА_1 продав автомобіль марки BMW X6 2016 р.в. (VIN НОМЕР_2 ) вартістю 1 200 000 грн., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2024 року.
Частиною 1 статті 334 Цивільного кодексу України визначено, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Пунктом 2.1. договору купівлі-продажу транспортного засобу від 22.10.2024 №8047/2024/4951528, підписаного ОСОБА_1 (продавцем) і ОСОБА_5 (покупцем) визначено, що передача транспортного засобу продавцем і прийняття його покупцем здійснюється після повної оплати вартості майна.
Пунктом 2.2. вищезазначеного договору визначено, що право власності на транспортний засіб переходить до покупця з моменту підписання договору.
Пункт 5.1. передбачає, що покупець зобов?язаний в порядку та на умовах, визначених договором, сплатити продавцеві ціну транспортного засобу.
Зважаючи на вищевикладене, ОСОБА_6 будучи особою, на яку розповсюджується дія Закону, був зобов?язаний до 00 год. 00 хв. 02.11.2024 подати до Реєстру повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, шляхом заповнення форми повідомлення на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з відомостями з Реєстру, у період з 22.10.2024 (день отримання доходу) по 01.11.2024 (останній день подачі повідомлення) ОСОБА_6 не вчиняв дій щодо створення та заповнення повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно з відомостями з Реєстру, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, ОСОБА_1 подав 07.11.2024 о 13:15 (унікальний ідентифікатор декларації - 653e4707-db09-4ddb-8823-4b137b5790f9), а отже несвоєчасно.
Вказане правопорушення вчинено 07.11.2024.
Днем виявлення правопорушення є 26.09.2025.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин епізоду невчасного подання ним декларації, визнав частково, підтримав клопотання від 14.10.2025 про закриття провадження у зв`язку із малозначністю, зазначив, що подав на шість днів пізніше зміни у своєму майновому стані, оскільки його персональний комп`ютер вийшов з ладу, умислу приховати дохід не мав, підтримав письмові пояснення, які містяться в матеріалах справи від 18.08.2025.
Прокурор Грушковський В.Ю. в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, долучив письмовий висновок, за змістом якого просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 1 700 грн.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення, усними та письмовими поясненнями ОСОБА_1 в судовому засіданні, який не заперечив, що подав зміни в майновому стані пізніше на 6 днів, інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Позиція ОСОБА_7 щодо наявності у нього поважних причии невчасної подачі декларації спростовується листом КОВА від 11.09.2025 (арк. справи 40), згідно якого у період проведення ремонтних робіт його персонального комп`ютера ОСОБА_7 використовував комп`ютер заступника начальника Управління для підпису та ознайомлення документів, а відтак останній мав змогу з цього комп`ютера також вчасно подати декларацію.
Стосовно позиції ОСОБА_1 щодо закриття справи за малозначністю, то суд зазначає що, одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, як неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 1 700 гривень.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.Е. Константінова