Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №554/10460/25
Провадження № 2-а/552/125/25
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.11.2025 Київський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді Кузіної Ж.В.
секретар судового засідання Безугла А.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Північно-східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення. У позовній заяві зазначив, що 30 червня 2025 року головним державним інспектором відділу з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Полтавській області Ярмоленко Я.М. винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення № ПНС/ПЛ/2294/209ПНС/ПЛ/14263/ПАА024682/П/ ПТ/ПС про притягнення його, тимчасового адміністратора ПрАТ «СК «Саламандра» ( далі Товариство) до адміністративної відповідальності за порушення статті 188-6 КУпАП.
Постанову від 30.06.2025 року вважає незаконною, такою, що винесена з порушенням норм діючого законодавства при неповному з`ясуванні всіх обставин справи, при неврахуванні введення на підприємстві тимчасової адміністрації та пов`язаних з цим обмежень.
24.03.2025, 24.04.2025 та 26.05.2025 року ПрАТ «СК «Саламандра» направляли листи відповідачу як захід реагування на виконання вимог припису, в яких зазначено розмір заборгованості з виплати заробітної плати та вказали, що розрахункові рахунки арештовані в рамках примусового виконання рішень органами виконавчої служби, у зв`язку з чим здійснення погашення заборгованості з виплати заробітної плати не є можливим. Подальші заходи до врегулювання заборгованості будуть мати місце після винесення судового рішення у справі № 917/943/24 за позовом Національного банку України до Товариства про ліквідацію Товариства. Національний банк України ухвалив рішення №166-рш про застосування до ПрАТ СК Саламандра заходу впливу у вигляді анулювання ліцензій. Рішення про застосування заходу впливу набрало чинності 14 травня 2024 року та прийнято рішення про призначення тимчасової адміністрації, відсторонення органів управління ПрАТ «СК «Саламандра» від управління. 24.06.2024 Господарським судом Полтавської області відкрито провадження у справі №917/943/24 за позовом Національного банку України до ПрАТ «СК «Саламандра» про ліквідацію.
На рахунки ПрАТ «СК «Саламандра» накладено арешти органами виконавчої служби в рамках відкритих виконавчих проваджень. Позивач, як тимчасовий адміністратор, обмежений в діях, спрямованих на погашення заборгованості страхової компанії. З 14.05.2024 та до дня прийняття Господарським судом Полтавської області рішення у справі № 917/943/24 виконання ПрАТ «Страхова компанія «Саламандра» грошових зобов`язань, строк виконання яких настав, а також вчинення заходів, спрямованих на забезпечення їх виконання, прямо заборонене чинним законодавством України.
Позивач звертався до Національного банку України з листом щодо сприяння в забезпеченні дотримання вимог ч. 5 ст. 123 Закону України «Про страхування» щодо сприяння в достроковому припиненні Договору на строковий вклад (депозит) №30.00.0000000788 від 29.12.2023 р. з метою розпорядження коштами в тому числі, шляхом виплати заборгованості із заробітної плати, проте строковий вклад арештований, а з рахунку здійснювались списання в межах виконавчих проваджень.
Просив визнати протиправною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення № ПНС/ПЛ/2294/209-ПНС/ПЛ/14263/ПАА024682/П/ПТ/ПС від 30 червня 2025 року про притягнення його як тимчасового адміністратора ПРрАТ «СК «Саламандра» до адміністративної відповідальності за порушення статті 188-6 КУпАП та закрити провадження у зв`язку з відсутністю складу правопорушення. Судові витрати по справі покласти на відповідача.
Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 10 вересня 2025 року відкрито провадження по справі, розгляд справи проводити за правилами спрощеного провадження без виклику сторін.
Представником відповідача надано відзив на позовну заяву щодо не визнання позовних вимог, а саме Головним управлінням статистики у Полтавській області надано відповідачу перелік підприємств, якими станом на 27.01.2025 подано до Головного управління статистики у Полтавській області звіт за формою № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці» на 01.01.2025, в якому зазначено суму заборгованості з виплати заробітної плати працівникам. У даному переліку наявне ПрАТ «СК «Саламандра». Сума зазначеної заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємства 836100 гривень. Позивач (тимчасовий адміністратор на строк з 26.07.2024 до дня призначення Господарським судом ліквідатора Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра») є керівником Товариства. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати. Під час перевірки встановлено, що у товаристві з червня 2024 року по лютий 2025 року виплата заробітної плати проводиться нерегулярно, сума заборгованості з виплати заробітної плати станом на 01.02.2025 становить 903 500 гривень.
Викладені вище обставини відображені в акті складеному за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері праці №ПНС/ПЛ/2294/209 від 24.02.2025. Позивачем порушено законодавство про працю в частині виплати заробітної плати.
Приписом Міжрегіонального управління про усунення виявлених порушень законодавства про працю № ПНС/ПЛ/2294/209/П від 24.02.2025 зобов`язано тимчасового адміністратора ПАТ «СК «Саламандра» ОСОБА_1 усунути порушення та забезпечити додержання норм законодавства про працю щодо виплати заробітної плати працівникам підприємства, проте припис не був виконаний .
Міжрегіональним управлінням складено протокол про адміністративне правопорушення № ПНС/ПЛ/2294/209-ПНС/ПЛ/14263/ПАА024682/П/ПТ від 30.06.2025 відносно позивача та винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення № ПНС/ПЛ/2294/209-ПНС/ПЛ/14263/ПАА024682/П/ПТ/ПС від 30.06.2025 за ст. 188-6 КУпАП щодо позивача, накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1360 грн.
Посилання позивача щодо скасування постанови є безпідставними, оскільки норми КЗпП України та Закону України «Про оплату праці» поширюються на всіх суб`єктів господарювання. Норми Кодексу України з процедур банкрутства жодним чином не звільняють позивача від обов`язку дотримуватися вимог законів, які стосуються прав інших осіб,зокрема, працівників, та виконувати законні і справедливі приписи Міжрегіонального управління. Підстави для скасування постанови відсутні, тому просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
Позивачем надана відповідь на відзив де він посилався, що доводи відповідача ґрунтуються на формальному викладенні норм трудового законодавства без урахування спеціального правового режиму тимчасової адміністрації, запровадженої у ПрАТ «СК «Саламандра» рішенням Національного банку України. Постанова винесена з порушенням ст.. 280 КУпАП. Національний банк України звернувся з позовною заявою до ПрАТ «СК «Саламандра» про ліквідацію страховика, дана справа провадженням зупинена до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 320/35687/24. Зупинення господарським судом провадження у справі про ліквідацію означає, що перехід до наступного етапу процедури ліквідаційної, є неможливим до вирішення спору в адміністративному суді; ліквідатор не може бути призначений до набрання законної сили рішенням у справі №320/35687/24; а тимчасова адміністрація продовжує здійснювати свої повноваження, передбачені ст. 57 Закону України «Про страхування». Тимчасовий адміністратор ПрАТ «СК «Саламандра», не має законних повноважень ініціювати перехід до ліквідаційної процедури або впливати на її початок, так само не може скасувати арешти з рахунків товариства та здійснювати виплати, оскільки ці повноваження належать ліквідатору, який наразі не призначений .
Суд , дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Відповідно до частини другоїстатті 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
Згідно з частиною другоюстатті 2 КАС Україниу справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцієюта законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Порядок діяльності органів державної влади, їх посадових осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення, розглядати справи про такі правопорушення та притягати винних осіб до адміністративної відповідальності за їх вчинення, регулюєтьсяКУпАП, статтею 7 якого визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження у справах про адміністративні правопорушення, у тому числі й віднесених до компетенції органів внутрішніх справ, здійснюється на основі додержання принципу законності.
Згідно зістаттею 245 КУпАПзавданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 246 КУпАПпередбачено, що порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в органах (посадовими особами), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначається цим Кодексом та іншими законами України.
Судом установлено, що постановою Північно-східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці по справі про адміністративне правопорушення № ПНС/ПЛ/2294/209-ПНС/ПЛ/14263/ПАА024682/П/ПТ/ПС від 30.06.2025 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 188-6 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1360 грн.
Постановою встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правоnорушення в частині невиконання законних вимог посадових осіб територіального органу, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, визначених приписом від 24.02.2025 № ПНС/ПЛ/2294/209/П. а саме: пунктом 1 припису 24.02.2025 № ТТНС/ПЛ/2294/209/П тимчасового адміністратора ПРАТ "СК "Саламандра" ОСОБА_1 зобов`язано у строк до 26.05.2025 вжити заходів шодо забезпечення виплати заробітної плати працівникам Товариства на умовах визначених трудовим договором.
Відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» заробітна плата виплачvється працівнику на умовах визначених трудовим договором, зокрема заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місць, через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. та не пізніше семи днів після закінчення періоду за який здійснюється виплата.
Під час позапланової перевірки, проведеної з 21.02.2025 по 24.02.2025 (акт № ПНС/ПЛ/2294/209) встановлено, що в Товаристві у період з червня 2024 року по лютий 2025 року виплата заробітної плати проводилась не регулярно, рідше двох разів на місяць через проміжок часу, шо перевищує 16 календарних днів, пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Зокрема, згідно оборотно-сальдової відомості по рахунку № 661 сума заборгованості з виплати заробітноі плати станом на 01.02.2025 становила 903.5 тис. грн. перед 18 працівниками, з них: перед 8 працюючими та 10 звільненими.
Згідно письмової інформації. наданої посадовими особами ПрАТ "СК "Саламандра'', на момент проведення перевірки (станом на 24.02.2025) заборгованість з виплати заробітної плати становила 942.0 тис. грн. перед 18 працівниками з них:
перед 8 працюючими (з яких 5 жінок та 3 чоловіків) в сумі 862.6 тис. грн:
перед 10 звільненими (з яких 9 жінок та 1 чоловік) в сумі 79.4 тис. грн.
Не виплачена заробітна плата:
-за червень 2024 рокv - 61.4 тис. грн;
-за липень 2024 року - 110.6 тис. грн:
-за серпень 2024 рокv 154.3 тис. грн:
-за вересень 2024 рокv 117,7 тис. грн;
-за жовтень 2024 рокv 117. 8 тис. грн:
-за листопад 2024 року 117,7 тис. грн;
-за грудень 2024 року 113. І тис. грн:
-за січень 2025 рокv 110.9 тис. гр..:
- за першу половину лютого 2025 року 38.5 тис. грн. Термін заборгованості складав - 8.5 місяців
Оrже, заробітна плата працівникам Товариства не виплачувалась на vмовах визначених трудовим договором, чим порушено вимоги ч. 1 ст. 10 ЗУ № 2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». При позаплановій перевірці стану виконання припису, проведеної з 27.06.2025 по 30.06.2025 встановлено, що порушення не усунуто.
Згідно виконавчого провадження стягнуто на виплату заробітної плати одній звільненій працівниці Товариства: за червень місяць 2024 рокv 5 514.25 грн., за липень місяць 2024 року 9 439. 35 грн.
Тобто, виплата заборгованості по заробітній платі працівникам Товариства на
виконання вимоги пункту 1 припису склала 14 953,60 грн.
Таким чином, з моменту попередньої перевірки заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємства зменшилася лише на 15,0 тис. грн.
Виникла заборгованість із виплати заробітної плати працівникам Товариства за період з лютого по червень 2025 року.
Відповідно до кредитного сальдо оборотно-сальдової відомості по рахунку № 661 сума заборгованості з виплати заробітної плати станом на 01.06.2025 становить 1329.2 тис. грн. перед 17 працівниками, з них: перед 8 працюючими та 9 звільненими.
Згідно письмової інформації, наданої посадовими особами ПрАТ "СК "Саламандра", на момент проведення перевірки (станом на 30.06.2025) заборгованість з виплати заробітної плати становить 1383,9 тис. грн. перед 17 працівниками, з них:
перед 8 працюючими (з яких 5 жінок та 3 чоловіків) в сумі 1319.5 тис. грн;
перед 10 звільненими (з яких 9 жінок та 1 чоловік) в сумі 64,4 тис. грн.
Не виплачена заробітна плата:
-за червень 2024 року - 55.9 тис . грн;
-за липень 2024 року - 111.2 тис. грн;
-за серпень 2024 року 154.3 тис. грн:
-за вересень 2024 року 117.7 тис. грн;
-за жовтень 2024 року 1 І 7. 8 тис. гон;
-за листопад 2024 рокvу 117.7 тис. rрн:
-за грудень 2024 року 113,1 тис. грн:
-за січень 2025 рокv 110.9 тис. грн:
- за лютий 2025 року 110.9 тис. грн.:
- за березень 2025 року 109,4 тис. грн.:
- за квітень 2025 року 109, 3 тис. грн.:
- за травень 2025 року 111, 0 тис. грн.:
за першу половину червня 2025 року 54,7 тис. грн. Термін заборгованості складає 12. 5 місяців.
Дані суми заборгованості із виплати заробітної плати свідчать про невиконання вимог припису від 24.02.2025 №ПНС/ПЛ/2294/209/П, щодо приведення порядку виплати заробітної плати у відповідність до вимог статті 10 Закону України «Про організацію трvдових відносин в умовах воєнного стану».
Документи, які свідчать про вжиття заходів тимчасовим адміністратором щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам Товариства на умовах визначених трудовим договором при проведенні перевірки не надано.
Вимоги пункту 1 припису від 24.02.2025 № ПНС/ПЛ/2294/209/П типчасовим адміністратором ПрАТ «СК «Саламандра» ОСОБА_1 не виконано.
Як встановлено судом, Національний банк України ухвалив рішення №166-рш про застосування ПрАТ СК Саламандра заходу впливу у вигляді анулювання ліцензій. Рішення про застосування заходу впливу набрало чинності 14 травня 2024 року.
Згідно з ч. 1. ст. 57 Закону України «Про страхування» тимчасова адміністрація запроваджується Регулятором у страховику, щодо якого прийнято рішення Регулятора про звернення до суду із заявою про відкриття ліквідаційної процедури страховика.
Відповідно до ч. 5 ст. 57 Закону України «Про страхування» завданням тимчасового адміністратора є організація збереження активів страховика, документів, інформації, систем обліку та реєстрації, баз даних, а також інші завдання, визначені рішенням Регулятора про призначення тимчасової адміністрації.
Частиною 6 ціжї ж статті встановлено, що тимчасова адміністрація призначається на строк до дня призначення господарським судом ліквідатора для здійснення ліквідаційної процедури страховика.
14 травня 2024 року Національним банком України прийнято рішення №167-рш про призначення тимчасової адміністрації в ПрАТ «СК «Саламандра» та відсторонення органів управління ПрАТ «СК «Саламандра» від управління. Тимчасовим адміністратором призначено Шкурка Віктора Михайловича.
Рішенням Правління Національного Банку України від 25 липня 2024 року №273-рш достроково припинено повноваження тимчасового адміністратора ПрАТ «СК «Саламандра» ОСОБА_2 . Призначено тимчасовим адміністратором ПрАТ «СК «Саламандра» незалежного експерта ОСОБА_1 .
Згідно ч. 1 ст. 66 Закону України «Про страхування» прийняття Регулятором рішення про застосування до страховика заходу впливу у вигляді відкликання ліцензії страховика з підстав, визначенихпунктами 2-13,15частини другої статті 123 цього Закону, є підставою для звернення Регулятора до господарського суду з позовом про ліквідацію страховика.
24.06.2024 року Господарським судом Полтавської області відкрито провадження у справі №917/943/24 за позовом Національного банку України до ПрАТ «СК «Саламандра» про ліквідацію.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 24.09.2024 зупинено провадження у цій справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 320/35687/24, що розглядається Київським окружним адміністративним судом.
На даний час підстави для зупинення провадження не відпали.
Нормами ст.. 123 Закону України «Про страхуванн» визначено , що Регулятор приймає рішення про відкликання ліцензії страховика одночасно з рішенням про віднесення страховика до категорії неплатоспроможних з підстав, визначенихстаттею 124цього Закону. З дати прийняття рішення про відкликання ліцензії страховика зупиняється виконання страховиком грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав, та припиняються заходи, спрямовані на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім випадків виходу з ринку страховика без припинення юридичної особи.
Також судом установлено, що постановами приватних виконавців від 29 серпня 2024 року, 26 вересня 2024 року, 27 вересня 2024 року, 28 січня 2025 року, 04 квітня 2025 року, 16 вітня 2025 року, 25 черавня 2025 року в рамках відкритих виконавчих проваджень накладені арешти на рахунки ПрАТ «СК «Саламандра».
Статтею 59 Закону України «Про страхування» визначені права та обов`язки тимчасового адміністратора, а саме тимчасовий адміністратор має право:
1) звертатися до Регулятора за консультацією для прийняття рішень, що належать до його компетенції;
2) отримувати від страховика інформацію та доступ до документів, необхідних для виконання своїх повноважень;
3) залучати до роботи у процесі здійснення тимчасової адміністрації на підставі цивільно-правових договорів інших осіб (радників, аудиторів, юристів, оцінювачів та інших). Такі договори можуть бути розірвані за ініціативою адміністратора в односторонньому порядку відповідно до цивільного законодавства у день повідомлення другої сторони про таке розірвання;
4) здійснювати постійний контроль за проведенням страховиком будь-яких операцій;
5) отримувати винагороду за здійснення функцій тимчасової адміністрації (крім службовця Регулятора) за рахунок страховика, у якому призначено тимчасову адміністрацію;
6) отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом;
7) запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою;
8) отримувати інформацію з державних реєстрів;
9) подавати до Регулятора заяву про дострокове припинення своїх повноважень;
10) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом, нормативно-правовими актами Регулятора та рішенням Регулятора про призначення тимчасової адміністрації.
Тимчасовий адміністратор зобов`язаний:
1) неухильно дотримуватися вимог законодавства;
2) здійснювати заходи щодо захисту майна страховика;
3) проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності страховика та подавати результати такого аналізу до Регулятора разом із документами, що підтверджують відповідну інформацію;
4) звітувати перед Регулятором, подавати відомості, документи та інформацію щодо діяльності тимчасового адміністратора у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Регулятора;
5) розкривати інформацію про фінансовий стан страховика та хід здійснення тимчасової адміністрації у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Регулятора;
6) вживати заходів для забезпечення нерозголошення конфіденційної інформації та захисту персональних даних відповідно до встановлених законодавством вимог;
7) надавати державному реєстратору в електронній формі через веб-портал електронних сервісів відомості, необхідні для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому законодавством;
8) вживати заходів для недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти Регулятора про наявність конфлікту інтересів;
9) надсилати до органів Національної поліції України чи прокуратури повідомлення про факти порушення законодавства, виявлені в діяльності працівників підприємств та організацій, що містять ознаки дії (бездіяльності), що становлять адміністративні чи кримінальні порушення;
10) виконувати інші повноваження, передбачені законодавством.
Таким чином , тимчасовий адміністратор діє лише в межах закону та наданих йому повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач як тимчасовий адміністратор, в межах наданих йому повноважень вчиняв дії щодо надходження коштів, а саме дострокового припинення Договору на строковий вклад (депозит), проте після закінчення терміну зберігання вкладу , на кошти , що знаходились на ньому накладений арешт.
Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.
Відповідно до п. п. 1, 3 8 ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
Відповідачем в порядку ст. 77 КАС України не подано доказів на спростування доводів позивача.
Стаття 62 Конституції України передбачає, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС Україниза наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві вимоги позивача є обґрунтованими, та, відповідно, такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку про те, що постанова № ПНС/ПЛ/2294/209ПНС/ПЛ/14263/ПАА024682/П/ПТ/ПС від 30 червня 2025 року , якою накладено на позивача ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1360 гривень за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-6 КпАП України, є протиправною та підлягає скасуванню.
Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5, 6-11, 77, 121-123, 143, 243-246, 286, 293, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 доПівнічно-східногоміжрегіонального управлінняДержавної службиз питаньпраці провизнання протиправноюта скасуванняпостанови проадміністративне правопорушення задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправною та скасувати постанову ПНС/ПЛ/2294/209ПНС/ПЛ/14263/ПАА024682/П/ПТ/ПС від 30 червня 2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 188-6 КУпАП .
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст. 188-6 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці судовий збір у розмірі 484 грн. 48 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Другого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
позивач ОСОБА_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ;
відповідач Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці, місцезнаходження: м. Полтва, вул.. Матвійчука Юліана,119, код ЄДРПОУ 44730367.
Головуючий Ж.В.Кузіна