Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 214/10894/25
3/214/3511/25
П О С Т А Н О В А
Іменем України
17 листопада 2025 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., розглянувши адміністративну справу, що надійшла із Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, директора ТОВ «Солар Інвест Груп», юридична адреса: м. Кривий Ріг, вул. Володимира Великого, буд. 14А, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
26 вересня 2025 року у відношенні директора ТОВ «Солар Інвест Груп» ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, яким встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, в результаті чого: занижено податок на прибуток на загальну суму 539233 грн. 00 коп., у тому числі: за 2022 рік 68399 грн. 00 коп., за 2023 рік 56996 грн. 00 коп., за 1 квартал 2024 року 54450 грн. 00 коп., за півріччя 2024 року 126270 грн. 00 коп., за три квартали 2024 року 248418 грн. 00 коп., за 2024 рік 409248 грн. 00 коп., за 1 квартал 2025 року 4590 грн. 00 коп. В цьому ж протоколі зазначено, що порушення є триваючим, акт перевірки №3478/04-36-07-14-04/41289005 від 11.08.2025 року.
Оскільки ОСОБА_1 був належним чином повідомленим про час і місце розгляду справи, але не з`явився без поважних причин, а також не подав заяву про відкладення розгляду справи чи необхідність особистої присутності, суд дійшов висновку, що розгляд справи може бути проведений у його відсутність.
Відповідно дост. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
У розумінніст. 280 КУпАП, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язаний з`ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, що тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Як роз`яснив Верховний Суд у своїй постанові від 23.11.2018 року по справі №489/4756/16-а, триваюче правопорушення - це проступок, пов`язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов`язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об`єктивно існує цей обов`язок, виконанням обов`язку відповідним суб`єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Так, як убачається з матеріалів справи, які надійшли до суду 11 листопада 2025 року, а саме як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення, порушення, яке інкримінується ОСОБА_1 , є триваючим, тобто триває з дати порушення та виявлено актом перевірки №3478/04-36-07-14-04/41289005 від 11.08.2025 року, а відтак, стягнення за його вчинення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно з п. 7ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбаченихст. 38 КУпАП.
Отже, оскільки строк накладення стягнення, визначений ч. 2ст. 38 КУпАП, закінчився, тому провадження у справі підлягає закриттю згідно з п. 7 ч. 1ст. 247 КУпАП.
У зв`язку із закриттям провадження у справі без накладення на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного стягнення, судовий збір в порядкуст. 40-1 КУпАПстягненню не підлягає.
Керуючись ст. 33-35,38, ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 247,280,283,284,294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.163-1 КУпАП,закрити у зв`язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч. 2ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Попов.