Постанова № 131598090, 14.10.2025, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.10.2025
Номер справи
759/16907/25
Номер документу
131598090
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/16907/25

пр. № 3/759/6149/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Косик Л.Г., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агенства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника політичної партії "Сила нації", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ,

за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , обіймаючи посаду керівника політичної партії "Сила нації", що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Кучера, 2, кв. 149, всупереч вимогам ст. 17 ЗУ «Про політичні партії в Україні», порушив порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І квартал 2025 року, а саме за результатами перевірки відомостей, зазначених у звіті партії за І квартал 2025 року, встановлено неповноту інформації, що полягає у невідображення у звіті партії відомостей про одержання партією внесків, наданих шляхом фінансування заходів або діяльності на користь партії. Датою вчинення правопорушення є 01.04.2025 рік. Датою виявлення правопорушення є 25.05.2025 рік.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 212-21 КУпАП.

ОСОБА_1 до суду не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи сповіщався засобами зв`язку. Надіслав письмові заперечення, які долучені до матеріалів справи.

Дослідивши всі надані докази, що узгоджуються між собою, суддя приходить до наступних висновків.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.

Відповідальність за ст. 212-21 КУпАП настає за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Суддею досліджено - протокол про адміністративне правопорушення № 50-33/1089 від 22.07.2025, копію звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, копію висновку про результати перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 27.05.2024 № 2183, копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно «ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «СИЛА НАЦІЇ», Статут політичної партії «СИЛА НАЦІЇ».

Дослідивши докази, надавши їм оцінку, суд дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.

Доводи про те, що ОСОБА_1 не був ознайомлений зі складеним щодо нього протоколом, а також з правами та обов`язками, передбаченими ст. 268 КУпАП, є неспроможними з огляду на те, що листами Національного агенства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 двічі було запрошено до НАЗК для надання пояснень по суті виявленого порушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення, проте своїм правом ОСОБА_1 не скористався. Окрім цього, вказаними листами ОСОБА_1 роз`яснено його права та обов`язки, визначені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.

Посилання ОСОБА_1 на те, що він не є суб`єктом відповідальності за ст. 212-21 КУпАП, не заслуговують на увагу з огляду на наступне.

Так, згідно з положеннями ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Статтею 3 Закону України ««Про політичні партії в Україні» визначено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

26 грудня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року № 3337-ІХ, що відновив звітування політичних партій та обов`язок Національного агентства перевіряти Звіти.

Відповідно до п. 1.8 роз`яснення НАЗК щодо застосування та дотримання окремих положень Закону України «Про політичні партії в Україні» стосовно фінансування та подання звітності політичних партій - звіт подається до Національного агентства за підписом керівника політичної партії (уповноваженої особи політичної партії).

Отже, керівник політичної партії забезпечує виконання вимог щодо дотримання порядку та строків подання щоквартальних звітів партії та своїм підписом підтверджує достовірність та повноту інформації, яка повинна бути відображена у цих звітах, відтак адміністративна відповідальність за ст. 212-21 КУпАП покладається на керівника партії як посадову особу.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, керівником політичної партії «СИЛА НАЦІЇ» (код ЄДРПОУ 39334006) є ОСОБА_1 , а відтак доводи останнього про те, що він не є суб`єктом даного адміністративного правопорушення є неспроможними.

Клопотання ОСОБА_1 про перенесення розгляду справи на дату після завершення воєнного стану є необґрунтованим та не вказує на відсутність можливості у останнього з`явитися до суду для розгляду справи, взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, суд вважає за необхідне призначити адміністративне стягнення в межах санкції, передбаченої ст. 212-21 КУпАП, у виді штрафу.

На переконання судді, застосування такого заходу, як усне зауваження, буде недостатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень.

На підставі викладеного, керуючись ст. 212-21, ст. 221, ст. 283-285, ст. 294 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6800 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, який становить 605 гривень 60 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником та прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя: Л.Г. Косик