Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 331/6451/25
Провадження № 3/331/2259/2025
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Олександрівського районного суду міста Запоріжжя Кольц Д.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділу поліції № 2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області за протоколами серії ВАД №682169 від 03.11.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, уродженця м. Оріхів Запорізької області, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 2ст. 187 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно матеріалів протоколу серії ВАД №682169 від 03.11.2025 року - 20.02.2024 року Вінницьким районним судом Вінницької області року у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з обов`язком з`являтись на реєстрацію до відділу поліції за місцем проживання у першу та останню суботу кожного місяця, однак 01.11.2025 року ОСОБА_1 на реєстрацію не з`явився, чим порушив правила адміністративного нагляду.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав. Пояснив, що не прийшов на реєстрацію, оскільки погано себе почував.
Кодексом України про адміністративні правопорушеннявизначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.Вній,зокрема,повиннібутивикладенівсіобставинивчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно дост. 9 КпАП Україниадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зіст. 280 КУпАПорган (посадова особо) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяло майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 187КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліціїувказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції
У судовому засіданні були дослідженні письмові матеріали справи, а саме:
-протокол про адміністративне правопорушення ВАД №682169 від 03.11.2025, в якому викладено суть правопорушень;
-письмові пояснення ОСОБА_1 , які тотожні тим, які він надав в судовому засіданні;
-рапорт дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції В. Цимбал-Люшні від 03.11.2025 року, де остання вказала, що ОСОБА_1 , у відношенні якого встановлено адміністративний нагляд, до обов`язків якого входить з`являтись на реєстрацію до відділу поліції 01.11.2025 року на реєстрацію не з`явився;
-ухвала Вінницького районного суду Вінницької області від 20.02.2024 ( справа №128/611/24), якою відносно ОСОБА_1 було встановлено адміністративний нагляд із обов`язком з`являтись на реєстрацію до відділу поліції у першу та останню суботи кожного місяця;
-довідка про ознайомлення особи, яка перебуває під адміністративним наглядом в відділі поліції № 2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, з положеннямист. 395 КК України,ст. 187 КУпАП, згідної якої ОСОБА_1 ознайомлений під власний підпис із нормамист. 395 КК України: «Порушення правил адміністративного нагляду» таст. 187 КУпАП«Порушення правиладміністративного нагляду»та провідповідальність якає запорушення вказаних правил від 25.09.2025 року;
-постанова Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя від 23.07.2025 ( справа №335/7257/25, провадження № 3/335/1967/2025), якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу;
-довідка про ознайомлення з постановою про встановлення адміністративного нагляду, де ОСОБА_1 ознайомлений зі змістом ухвали Вінницького районного суду Вінницької області від 20.02.2024 ( справа №128/611/24);
--реєстраційний лист особи, що перебуває під адміністративним наглядом у відділі поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області, де зазначено, що ОСОБА_1 на реєстрацію 01.11.2025 року не з`явився,
З огляду на досліджені докази, та пояснення особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, які він надав у судовому засідання, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2ст.187 КУпАП.
Матеріалами справи про адміністративне правопорушення та поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності підтверджується наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, та накладення на нього передбаченого чинним законодавством стягнення, суддя у відповідності до вимогст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан порушника, обставини, що пом`якшують та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.ст.40-1,283 КУпАП,ст.4 Закону України «Про судовий збір»з правопорушника слід стягнути судовий збір.
При вищевикладеному, керуючись ст.187, ст. ст.268,283,284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 187 КУпАПта накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірідесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп.
Реквізити для сплати штрафу: Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»)
Роз`яснити правопорушнику, що згідно зіст. 307 КУпАПштраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною ч. 1ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статтіКУпАП;
- витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі605 (шістсот п`ять) гривні 60 копійок.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Кодкласифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Олександрівський районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги.
Суддя Д.М. Кольц