Постанова № 131497630, 03.11.2025, Тиврівський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
03.11.2025
Номер справи
145/1148/25
Номер документу
131497630
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 145/1148/25

Провадження №3/145/422/2025

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.11.2025 селище Тиврів

Суддя Тиврівського районного суду Вінницької області Патраманський І. І. , розглянувши матеріали, що надійшли від ВП №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності притягувався 10.09.2024 за ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 07.08.2025 серії ЕПР № 415796 07.08.2025 о 22:15 год по вулиці Промисловій в м. Гнівань Вінницького району Вінницької області водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом "ВАЗ 2110", д.н.з. НОМЕР_2 , перебуваючи в в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився за допомогою приладу "Drager Alcotest 6810", результат тесту 3,74 проміле алкоголю, чим порушив вимоги п. 2.9 ПДР України.

В судові засідання (16.09., 01.10., 03.11.2025) ОСОБА_1 не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений судом належним чином, що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (28.08.2025), та повернутими поштовими відправленнями від 25.09. та 23.10.25, згідно яких "адресат відсутній". Про причини своєї неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.

Відповідно до положень ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. За відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду.

Стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони на розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 130 КУпАП, у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Європейський суд з прав людини у рішенні "Пономарьов проти України" від 03.04.2008 зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Крім того, відсутність правопорушника під час розгляду адміністративного матеріалу за жодних обставин не може виступати як засіб уникнення адміністративної відповідальності особи, яка вчинила правопорушення, оскільки це буде означати безкарність такої поведінки.

Враховуючи викладене, а також належне повідомлення ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджено рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, його неявку в судові засідання без повідомлення причин неявки та відсутність клопотань про відкладення розгляду справи, суд вважає за можливе та необхідне провести розгляд справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки подальше безпідставне затягування справи може призвести до уникнення винуватою особою відповідальності.

Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи у відповідності до положень статті 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.

Відповідно до вимог ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.

Відповідно доп.п.а,б п.2.9.Правил дорожньогоруху (даліПДР)водієві забороняєтьсякерувати транспортнимзасобом устані алкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо перебуванняпід впливомлікарських препаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакції; керувати транспортним засобом у хворобливому стані, у стані стомлення, а також перебуваючи під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу.

Пунктом 2.5. ПДР визначено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Пунктом 1.9. ПДР передбачено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Положеннями частини першої ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Частиною 2 ст. 130 КУпАП передбачено відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.

Згідно зі ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Вина ОСОБА_1 у вчиненніправопорушення,передбаченого ч.2ст.130КУпАП,знайшла своєпідтвердження вході розглядусправи,оскільки підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 415796 від 07.08.2025 (а.с.2); результатом тесту "Drager Alkotest" №6810 №3774 від 07.08.2025, результат тесту - 3,74‰ (а.с.3); направленнями на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (а.с. 6); актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.7); відеозаписом з нагрудного відеореєстратора поліцейського (а.с.4); довідкою інспектора РПП Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Антонюка В., в якій зазначено, що згідно відомостей ІКС ІПНП інформація про наявність посвідчення водія у ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутня, але відповідно постанови від 10.09.2024 Вінницького міського суду №3/127/4801/24, останній позбавлений права керування транспортними засобами (а.с. 9); копією постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 10.09.2024, згідно якої ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП (а.с.11,12).

Досліджені судом докази узгоджуються між собою та доповнюють один одного, є належними, допустимими. достовірними та у своїй сукупності достатніми.

Таким чином, дослідивши наявні у справі докази та надавши їм оцінку, суд дійшов переконання, що ОСОБА_1 своїми діями порушив п. 2.9 (а) ПДР України, за що передбачена відповідальність за ст. 130 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння. Оскільки постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 10.09.2024 ОСОБА_1 визнано винуватим в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, то у даному випадку дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 130 КУпАП, про що вірно зазначено в протоколі серії ЕПР1 № 415796.

За наведенихобставин,суд дійшоввисновку продоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно зі ст. 33 КУпАП суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до довідки, складеної інспектором РПП Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Антонюка В., ОСОБА_1 10.09.2024 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до довідки, складеної інспектором РПП Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Антонюком В., транспортний засіб "ВАЗ21104",д.н.з. НОМЕР_2 належить ОСОБА_2 .

Відповідно до роз`яснень, що містяться у пункті 28 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 №14, адміністративне стягнення у виді оплатного вилучення транспортного засобу не можна накладати на особу, яка вчинила відповідне правопорушення, керуючи транспортним засобом, що належить іншій особі.

Оскільки з протоколу про адміністративне правопорушення від 07.08.2025серії ЕПР1№415796 убачається, що ОСОБА_1 не є власником транспортного засобу «ВАЗ21104»,д.н.з. НОМЕР_2 (власником транспортного засобу зазначений ОСОБА_2 ), тому суд вважає недоцільним застосування до ОСОБА_1 додаткового стягнення у вигляді оплатного вилучення транспортного засобу, який йому не належить.

Суд вважає необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 та запобігання вчинення ним нових правопорушень накласти адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами у межах санкції ч. 2 ст.130 КУпАП

Враховуючи вказанета характервчиненого правопорушення,особу правопорушника,ступінь йоговини, відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують його відповідальність згідно положень ст. 34, 35 КупАП, суспільну небезпеку вчиненого правопорушення, а також з урахуванням інших обставин справи, суд вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 2 ст. 130 КУпАП, у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки, оскільки саме цей вид адміністративного стягнення, на думку суду, забезпечить виховання ОСОБА_1 та сприятиме запобіганню вчиненню як ним, так і іншими особами, нових правопорушень.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Тому з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави 605 грн 60 коп. судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. 7, 23, 30, 33 35, 130, ст. 245, 251, 252, 268, 280, 283, 284, 308, 317-1 КУпАП, суд -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 ,визнати винниму вчиненніправопорушення,передбаченого ч.2ст.130КУпАП,і накластина ньогоадміністративне стягненняза цієюстаттею увиді штрафуу розмірі2000неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що становить 34000(тридцятьчотири тисячі)гривень 00копійок, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605(шістсотп`ять)грн 60коп.

Роз`яснити положення ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу та витрати на облік правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Тиврівський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили з моменту закінчення строку на апеляційне оскарження.

Реквізити длясплати штрафу: р/рахунок № UA 418999980313080149000002001, призначення платежу: 21081300; серія ЕПР1 номер протоколу 415796, одержувач: ГУК у Вінницькій обл./Він об./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37979858, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

Реквізити для сплати судового збору: р/рахунок №UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ 22030106, банк одержувача - Казначейство України, код за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Оригінал квитанції про сплату штрафу необхідно надати Тиврівському районному суду Вінницької області або направити поштою за адресою: 23300, вул. Шевченка, 3, с-ще Тиврів, Вінницька область.

С Суддя: І. І. Патраманський

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.