Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 366/3450/25
Провадження №3/366/2040/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
04.11.2025 с-ще Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області Слободян Н.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Державного агентства з управління зоною відчуження про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
24.10.2025 о 11 год. 50 хв., ОСОБА_1 перебувала на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника в районі відселеного с. Замошня без спеціального дозволу-перепустки, чим порушила режим території природно-заповідного фонду, а саме ч. 3 ст. 7 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України», п. 3 ст. 3, ст. 12 ЗУ «Про правовий режим території, що зазнала радіаційного забруднення», за що відповідальність передбачена ст. 91 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 за викликом суду не з`явилась та згідно із заявою від 24.10.2025, просила провести розгляд справи без її участі.
Враховуючи положення ст. 268 КУпАП, суддя приходить до висновку про розгляд справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тим більше, що ст. 268 КУпАП не містить імперативних положень про обов`язкову участь при розгляді справ у судовому засіданні осіб, які притягаються до відповідальності за ст. 91 КУпАП.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення та дослідивши наявні в ній докази, оцінивши їхза своїмвнутрішнім переконанням,що ґрунтуєтьсяна всебічному,повному іоб`єктивному дослідженнівсіх обставинсправи вїх сукупності,керуючись закономі правосвідомістю, суддяприходить довисновку,що протоколпро адміністративнеправопорушення складенийправильно,відомості,які уньому відображенівідповідають фактичнимобставинам справи,правопорушення кваліфіковановірно,а наявнів матеріалахсправи доказиє належними,допустимими і достатнімиу своїйсукупності,та доводять,що вдіях ОСОБА_1 є подіяі склададміністративного правопорушення,передбаченого ст.91КУпАП,а самепорушення іншихвимог режимуцих територійта об`єктівприродно-заповідногофонду,які полягалив порушеннівимог ч.3ст.7Закону України«Про природно-заповіднийфонд України»,ч.2ст.3,ст.12Закону України«Про правовийрежим території,що зазналарадіаційного забруднення»,відповідно дояких у зонах відчуження та безумовного (обов`язкового) відселення забороняється перебування осіб, які не мають на це спеціального дозволу.
Її провина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 000023 від 24.10.2025;
- картою-схемою природоохоронних науково-дослідних відділень Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника від 24.10.2025.
Із матеріалів справи не встановлено обставин, які б виключали адміністративну відповідальність ОСОБА_1 .
Суддя, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які пом`якшують чи обтяжують відповідальність, суддею не встановлено.
Суддя враховує, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності притягається вперше (відомостей, які б свідчили про те, що вона раніше притягалась до адміністративної відповідальності матеріали справи не містять, обов`язок долучення таких відомостей в силу ч. 2 ст. 251 КУпАП покладено на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення) та ніде не працює.
З огляду на встановлені обставини справи, суддя приходить до висновку про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу за санкцією ст. 91 КУпАП без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів, оскільки вони як такі відсутні.
Саме такий вид адміністративного стягнення на переконання судді буде достатнім та необхідним для виконання завдань КУпАП, зокрема він забезпечить запобігання вчинення правопорушником нових правопорушень, пов`язаних з ухиленням від виконання батьками своїх обов`язків, її виховання у дусі точного і неухильного додержанняКонституціїі законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків та відповідальності перед суспільством.
Статтею 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 24, 40-1, 91, 283-285 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі у розмірі9неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що становить153(стоп`ятдесят три)гривні.
отримувач коштів: ГУК уКиїв.обл/Іванківська сел/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37955989, банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.), рахунок отримувача: UA228999980313000106000010812, код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збіру розмірі605,60грн.(шістсотп`ять гривень60копійок)
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
У відповідності до ч. 1 ст. 307, ч.ч. 1, 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії цієї постанови, а в разі її оскарження не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Документ,що підтверджуєсплату штрафу,або йогокопія непізніше трьохробочих днівпісля закінченнязазначеного строкумає бутинадісланий доІванківського районногосуду Київськоїобласті.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, ця постанова буде направлена для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, його роботи або за місцезнаходженням його майна, де з правопорушника буде стягнуто подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена особами, визначеними ч. 2 ст. 294 КУпАП до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Іванківський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня вручення копії постанови.
Строк пред`явлення до виконання цієї постанови становить три місяці.
Суддя Н.П.Слободян