Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
28 жовтня 2025 року Справа № 280/7952/25 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, 69057, ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі відповідач), відповідно до якого позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області, які полягають у не здійсненні ОСОБА_1 перерахунку та виплати основного розміру пенсії з 01 січня 2023 року на підставі довідки, виданої ГУ ДСНС в Запорізькій області;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії' ОСОБА_1 з 01 січня 2023 року на підставі наданої ГУДСНС в Запорізькій області.
Також, позивачем заявлено клопотання про витребування у відповідача довідок про розмір грошового забезпечення, виданих ГУ ДСНС в Запорізькій області на ім`я ОСОБА_1 на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду у справі № 280/2386/25.
В обґрунтування заявлених вимог зазначає, що перебуває на обліку в Головному управлінніПенсійного фонду УкраїнивЗапорізькій областіта отримує пенсіювідповідно доЗаконуУкраїни«Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»від09 квітня 1992 року №2262-XII (далі - Закон №2262-XII). Звернувся із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпеченнядоГоловногоуправління Пенсійного фонду УкраїнивЗапорізькій області,однак відповідачем відмовлено. Просить позов задовольнити.
Ухвалою судувід15 вересня2025рокувідкрито провадження у справі, призначено справудосудового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Також, вказаною ухвалою судді від відповідача витребувано засвідчені належним чином копії довідок про розмір грошового забезпечення, виданих ГУ ДСНС в Запорізькій області на ім`я ОСОБА_1 на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду у справі № 280/2386/25.
Відповідач 22 вересня 2025року разом із витребуваними доказами подав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позову в повному обсязі з наступних підстав. ЗакономУкраїни«Про внесення зміндодеяких законодавчих актівУкраїни» від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: «усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КабінетомМіністрів України(набрання чинності з 01 січня 2017 року). Скасування з 05 березня 2019 року в судовому порядку п. 1,2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) призвелодовідсутності взагалі підстав для перерахунку пенсії з 05 березня 2019 року. З 29 січня 2020 року п.6Постанови№103 (яким п.4Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова №704) викладено у новій редакції) втратив чинність у зв`язку із набранням законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного судувід29 січня 2020 року у справі №826/6453/18, якою визнано протиправним та скасовано пункт 6постанови№103. Підстави для задоволення позовної вимоги, а саме щодо перерахунку по довідкам станом на 01 січня 2023 року, основного розміру його пенсії відсутні. Відповідач просить про застосування судом шестимісячного строку зверненнядосуду та відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
На підставі матеріалів справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач перебуває на обліку в Головномууправління Пенсійного фонду УкраїнивЗапорізькій областіта отримує пенсіювідповідно доЗакону №2262-ХІІ.
Головним управлінням Державної служби з надзвичайнихситуаційуЗапорізькій областівидано довідку про грошове забезпечення для нарахування пенсії № 291 від 23 червня 2025 року станом на 01 січня 2023 року, на суму 20452,90грн.
На звернення позивача щодо перерахунку пенсії, відповідачем наданий листвід 20 серпня 2025 року за № 0800-0203-8/82344, у якому повідомлено про те, що умови проведення перерахункувідповідно до Постанови№ 704 були передбачені пунктом 1-2постанови Кабінету Міністрів України від21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103). Після визнання протиправними та скасування пунктів 1-2Постанови № 103 інших рішень уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсій не приймалося. Зміндо постанови№ 704, у частині збільшення розмірів посадових окладів та окладів за військове звання, що зазначені у наданих довідках,дотеперішнього часу не внесено, тож, підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії на підставі вказаної довідки, позивач звернувсядосуду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.
Відповідно достатті 46 КонституціїУкраїни,громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежнихвідних обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Законом № 2262-ХІІ визначені умови, норми і порядокпенсійногозабезпечення громадянУкраїниіз числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформаціїУкраїни,органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службіУкраїни,та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Згідно із частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки,доплати,підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, адо1 січня 2011року- страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому КабінетомМіністрів України.
Частина вісімнадцята статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки,доплати,підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно доположень статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КабінетомМіністрів України.У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно дочастини третьої статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органівПенсійного фонду Українита/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
30 серпня 2017 рокуКабінетомМіністрів Україниприйнято постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (набрала чинності з 01 березня 2018 року), якою зокрема затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, додаткові види грошового забезпечення та розміри надбавки за вислугу років, у тому числі військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу.
Пунктом 4Постанови№ 704 (в редакції, чиннійдо24 лютого 2018 року) було установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарногороку(але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарногороку), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13,14.
Також додатки 1, 12, 13,14 до Постанови№ 704 містять примітки,відповідно дояких, зокрема посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарногороку(але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарногороку), на відповідний тарифний коефіцієнт.
21 лютого 2018 року відповідно дочастини 4 статті 63 ЗаконуУкраїниПро пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб КабінетомМіністрів Україниприйнято постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (набрала чинності 24 лютого 2018 рокуроку).
Постановою №103 (яка набрала чинності 24 лютого 2018 рокуроку) до Постанови № 704 внесено зміни, внаслідок яких пункт 4Постанови№ 704 викладено у новій редакції: 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018року,на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і14.
При цьому, згідно пунктом 1 Примітки Додатку 1Постанови№ 704 Тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (в редакціїпостанови Кабінету Міністрів України№ 1041від20 грудня 2017 року) посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарногороку(але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарногороку), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифридо4,99 відкидаються,від5 і вище - заокруглюютьсядодесяти гривень.
Згідно з Примітками Додатку14Схема тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарногороку(але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарногороку), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли розмір окладу визначений у гривнях з копійками, цифридо4,99 відкидаються,від5 і вище - заокруглюютьсядодесяти гривень.
Виходячи з наведених вище приписів законодавства, пунктом 4постанови№ 704 (в редакціїпостанови№ 103) визначено, що при обчисленні розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу використовується такий показник, як розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018року,тоді як згідно примітокдовказаних додатків розрахунковою величиною визначено процентний показниквідрозміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарногороку.
На момент набрання чинності Постановою №704, п.4 вказаного нормативного акту викладений у редакції згідно з п.6постанови від21 лютого 2018 року №103, а саме: 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018року,на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і14.
В подальшому, постановою Шостого апеляційного адміністративного судувід29 січня 2020 року по справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6Постанови№103.
Відновлено дію пункту 4Постанови№704 у редакції, яка передбачає використання розрахункової величини, яка дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарногороку(але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарногороку).
При цьому, 01 січня 2017 року набрав чинності ЗаконУкраїниПро внесення зміндодеяких законодавчих актівУкраїни від06 грудня 2016 року №1774-VIII, пунктом 3 розділу ІІ якого встановлено, що мінімальна заробітна плата після набрання чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.Довнесення зміндозаконівУкраїнищодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини вона застосовується урозміріпрожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарногороку,починаючи з 1 січня 2017року.
За приписами частини 3 статті 7 Кодексу адміністративного судочинстваУкраїни(далі - КАСУкраїни), у разі невідповідності правового акта КонституціїУкраїни,законуУкраїни,міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною РадоюУкраїни,або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договоруУкраїни.
Суд звертає увагу, що під час розв`язання правової колізії між нормами пункту 3 розділу ІІ Закону №1774-VІІІ та пункту 4Постанови№704, у редакціїдовнесення змін Постановою №103, та примітокдододатків 1, 12, 13,14 Постанови№704, перевагу належить віддати положенням закону як акту права вищої юридичної сили.
Верховний Суд у постановівід15 березня 2023рокуу справі №420/6572/22 щодо застосування положень пункту 4Постанови№ 704, приходитьдонаступних висновків.
(1) з 01 січня 2020 року положення пункту 4Постанови№ 704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою № 704 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018рокуне відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік у тому числі як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів.
(3) встановлене положеннями пункту 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1774-VІІІ обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою № 704 жодним чином не впливає на спірні правовідносини, оскільки такою розрахунковою величною є, прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарногороку.Розмір мінімальної заробітної плати не є розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, а застосований з іншою метою - для визначення мінімальної величини, яка враховується як складова при визначенні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням».
Такий самий підхід Верховний Суд застосував також у справах № 120/8603/21-а (постановавід31 серпня 2022року), № 120/648/22-а (постановавід16 листопада 2022року), № 640/17686/21 (постановавід4 січня 2023року), № 440/1185/21 (постановавід10 січня 2023року).
Правова позиція, висловлена у постанові Верховного Судувід02 серпня 2022рокуу справі № 440/6017/21 (на яку є покликання у постановівід12 вересня 2022рокуу справі № 500/1813/21) відображена також у постанові Верховного Судувід19 жовтня 2022рокуу справі № 400/6214/21, спір у якій - подібнодоцієї справи - стосувався перерахунку і виплати грошового забезпечення військовослужбовця за період з 29 січня 2020рокупо 6 листопада 2020року відповідно допункту 4Постанови№ 704 у зв`язку з ухваленнямпостановиШостого апеляційного адміністративного судувід29 січня 2020рокуу справі № 826/6453/18.
У справах, про які мовиться вище, правовий висновок Верховного Суду про те, що з 1 січня 2020рокурозрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою № 704, є прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарногороку,побудований головним чином - як випливає з їх змісту - на принципі подолання правової колізії, за яким перевагу у застосуванні має нормативний акт вищої юридичної сили.
Правовий висновок Верховного Суду, викладений, у постановівід 02 серпня 2022рокуу справі № 440/6017/21, та повторений у постановах, зокрема,від 12 вересня 2022рокуу справі № 500/1813/21,від19 жовтня 2022рокуу справі № 400/6214/21, має бути врахований при застосуванні положень пункту 4Постанови№ 704, розміри посадового окладу та окладу за військовим званням, мають бути визначені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарногороку(але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарногороку), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додаткамидо Постанови№ 704 ).
За правилами частини2статті 51 Закону № 2262-XII, пункту 4 Порядку № 45 такий перерахунок пенсії повинен бути проведений з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто з 01 лютого 2023 року, а не з 01 січня 2023 року, як вказує у позові позивач.
Згідно з частиною 5 статті 242 КАСУкраїнипри виборі і застосуванні норми правадоспірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Застосовуючи висновки Верховного Судудообставин справи, суд висновує, що відповідач, не здійснивши перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 рокувідповідно довимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, положеньпостанови№ 704, із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військовим званням, процентної надбавки за вислугу років, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13,14 до постанови№ 704, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01 лютого 2023 року (з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії), діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законамиУкраїни.
Щодо доводів відповідача у відзиві про те, що позивачем подано позов з пропуском строку, суд вважає за необхідне зазначити, що в даному випадку системний аналіз законодавства дає підстави для висновку, що за загальним правилом не існує строкового обмеження стосовно виплати пенсії у визначеному законодавствомрозміріза минулий час, яку особа не отримувала з вини державного органу у повному обсязі, а тому такі доводи відзиву не можуть бути визнані обґрунтованими.
Крім того, суд звертає увагу, що відповідачем відмовлено у перерахунку листомвід 20 серпня 2025 року, при цьому, зазначена довідка для перерахунку пенсії видана уповноваженим органом 10 вересня 2025 року, отже позивач звернувсядосуду у межах строку, установленого частиною2статті 122 КАСУкраїни,- протягом 6 місяціввіддня, коли позивач дізнався про порушення своїх прав.
Згідно з частинами 1,2статті 77 КАСУкраїникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Відповідно доположень статті 90 КАСУкраїнисуд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає, щовідповідно дочастини 1 статті 139 КАСУкраїнипри задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплатівідповідно доположень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Таким чином, понесені позивачем судові витрати на оплату судового збору врозмірі1211,20 грн.підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 139, 241-246, 255, 262 КАСУкраїни,суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головногоуправління Пенсійного фонду УкраїниуЗапорізькій областіщодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки, виданої ГоловнимуправлінняДержавної службиУкраїниз надзвичайнихситуаційуЗапорізькій області від23 червня 2025 року № 291 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду УкраїнивЗапорізькій областіздійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 лютого 2023 року на підставі довідки ГоловногоуправлінняДержавної службиУкраїниз надзвичайнихситуаційуЗапорізькій області від23 червня 2025 року № 291 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, з урахуванням раніше виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головногоуправління Пенсійного фонду УкраїнивЗапорізькій областісудові витрати зі сплати судового збору врозмірі1211,20 грн.
Рішення суду набирає законної силивідповідно довимог статті 255 КАСУкраїнипісля закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняттяпостановисудом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в порядок та строки, передбачені статтями 295, 297 КАСУкраїни.Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішеннядоТретього апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 28 жовтня 2025 року.
Суддя Д.В. Татаринов