Постанова № 131314267, 28.10.2025, Крюківський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
28.10.2025
Номер справи
537/4989/25
Номер документу
131314267
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Провадження № 3/537/1648/2025

Справа № 537/4989/25

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28.10.2025 Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області Маханьков О.В.,розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у м. Кременчук Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.130 ч.1 КУпАП України,

В С Т А Н О В И В :

25.05.2025 року о 23 год. 13 хв. в м. Кременчуці, вул. Юрія Руфа, буд 2Д гр. ОСОБА_1 керував ТЗ BMW 320 XDRIVE ДНЗ НОМЕР_2 перебуваючи в стані наркотичного сп`яніння. Медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився у встановленому законом порядку у медичному закладі КНМП (Кременчуцька міська лікарня планового лікування) у лікаря нарколога та підтверджується висновком мед. закладу №331, чим порушив п.2.9АПДР, за що передбачена відповідальність за ч. 1ст. 130 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Адвокат Ядрова Л.О., яка діє в інтересах ОСОБА_1 направила клопотання в якому просила адміністративну справу закрити за відсутністю складу правопорушення, та розгляд справи проводити без її участі.

Іспектор ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні підтвердила обставини зазначені в протоколі.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушенняє охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України,поваги доправ,честі і гідності інших громадян,до правил співжиття,сумлінного виконання своїх обов`язків,відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).

Відповідно дост. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Статтею 280 КУпАП, передбачено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 130 КУпАП України встановлено відповідальність як за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, так і за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до вимог ст.245КУпАП України завданнями провадження в справахпроадміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне іоб`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з ст.251КУпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюютьсяпротоколомпро адміністративнеправопорушення,поясненнямиособи,яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами,показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Частиною другою статті 19Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Статтею 245КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Стаття 280КУпАП закріплює обов`язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.

Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Пунктом 11 частини першої статті 23 Закону України від 02 липня 2015року №580-VIII "Про Національну поліцію"(далі - Закон №580-VIII) визначено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожньогоруху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів.

Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України "Про дорожній рух" від 30 червня 1993 року №3353, встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306(із змінами та доповненнями, далі -ПДР України).

Пунктами1.3та 1.9.ПДР України встановлено, що учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

За змістом частини першої статті 69 КАС України(в редакції, чинній на час розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанції), доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частиною першою статті 70КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.

Відповідно до статті 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідно допротокола серіяЕПР1№413586від 05.08.2025,складений поліцейськимвзводу №1роти №1БПП вм.Кременчук УППв Полтавськійобласті сержантаполіції ВелькоК.А.25.05.2025року о23год.13хв.в м.Кременчуці,вул.Юрія Руфа,буд 2Дгр. ОСОБА_1 керувавТЗ BMW320XDRIVEДНЗ НОМЕР_2 . Під час спілкування з водієм ОСОБА_1 були виявлені ознаки наркотичного сп`яніння згідно зі спільним наказом МОЗ та МВС №1452/735, а саме: звужені зіниці, які не реагують на світло, та неприродна блідість. Водію було запропоновано пройти медичний огляд на визначення стану сп`яніння у встановленому законом порядку в медичному закладі охорони здоров`я КНМП, проте водій погодився. Результат експрес-тесту канабіс - позитивний.

Водія було доставлено до КНМП для проходження лабораторного дослідження. Після проведення огляду було складено відповідні матеріали. Водночас водію було вручено письмове зобов`язання з`явитися до БПП м. Кременчука.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був належним чином повідомлений про необхідність з`явитися за адресою: м. Кременчук, пров. Захисників Азовсталі, 3, для ознайомлення з висновком лікаря-нарколога №331 від КНМП «Кременчуцька міська лікарня планового лікування», де підтверджено стан наркотичного сп`яніння.

Під час виїзду за адресою проживання, яку вказав водій ( АДРЕСА_1 ), двері ніхто не відчинив. Спроби зв`язатися з громадянином ОСОБА_1 телефоном ( НОМЕР_3 ) результату не дали домовленість про зустріч не була досягнута, на зв`язок він не виходив.

Згодом громадянину ОСОБА_1 повторно направлено поштове повідомлення про запрошення до БПП м. Кременчук (вул. Захисників Азовсталі, 3) для складання адміністративних матеріалів 25.07.2025 року. Проте ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не з`явився, тому було складено протокол згідно висновку мед. закладу №331.

Відповідно до висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 331 від 11.06.2025 виданого КНМП «Кременчуцька міська лікарня планового лікування» встановлено, що ОСОБА_1 перебуває у стані наркотичного сп`яніння.

Підстави, які б давали можливість суду вважати, що вказані докази є сумнівними та неправдивими, відсутні, оскільки вони узгоджуються між собою та є такими, що повністю відповідають обставинам справи.

За таких обставин суд вважає, що гр-н. ОСОБА_1 дійсно керував транспортним засобом, перебуваючи у стані наркотичного сп`яніння, чим порушив вимоги ч.1ст.130 КУпАП.

Таким чином, в адміністративній справі маються достатні докази та підстави для її розгляду, оскільки вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення та записами зробленими в ньому.

Отже, оцінюючи наявні письмові докази в їх сукупності, дослідивши всебічно і повно всі обставини справи в їх сукупності, враховуючи подію та характер адмінправопорушення, беручи до уваги відомості про особу правопорушника, дослідивши всебічно і повно всі обставини справи в їх сукупності, керуючисьзакономта правосвідомістю, суд приходить до висновку про доведеність вини гр. ОСОБА_1 , у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченогост.130 ч.1 КУпАПі вважає за можливе накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу .

Обставини які б пом`якшували та обтяжували адміністративну відповідальність правопорушнику судом не встановлені.

Відповідно до довідки ст. інспектора відділення адміністративної практики батальйону ПП в м. Кременчук ДПП старший лейтенант поліції Тетяна Глова від 06.08.2025 року громадян ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року, протягом року не вчиняв адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП. Посвідчення водія отримав серії НОМЕР_4 від 19.07.2024 року.

Відповідно дост. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. ст.24, ст.130ч.1 ,283,294 КУпАП, суд ,-

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 , у вчинені правопорушення, передбаченогост.130 ч.1 КУпАПі накласти на ньогоадміністративне стягнення у видіштрафу в сумі 17000/сімнадцять тисяч/гривень в прибуток держави з позбавленням права керування транспортним засобом на один рік.

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постановине пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу в розмірі 34000/ тридцять чотири тисячі/грн.00коп.

Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК Полтав.обл/Полтавська/21081300, рахунок отримувача № UA048999980313050149000016001, Код отримувача за ЄДРПОУ: 37959255, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави - 605/шістсот п*ять /грн. 60 коп. судового збору.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача № UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету22030106, призначення платежу 101 _____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, стягнутий з ______(ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору). При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя : Маханьков Олександр Васильович