Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 353/868/25
Провадження № 3/353/213/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2025 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю.,за участю прокурора Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Гарасимика Т.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , з середньо-спеціальною освітою, одруженого, працюючого на посаді водія у ФОП - ОСОБА_2 , депутата Обертинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, гр. України, за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи депутатом Обертинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області та у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме в строк до 01.02.2024 року, не подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, а фактично подав таку декларацію 26.02.2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Також ОСОБА_1 , будучи депутатом Обертинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області та у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме в строк до 01.02.2024 року, не подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, а фактично подав таку декларацію 27.02.2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради. ОСОБА_1 , будучи депутатом Обертинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 1 ч. 1 Закону України «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до законодавства, у паперовій та/або електронній формі протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов`язку подати документи.
Згідно з п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно достатті 45цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинностіЗаконом України"Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені участинах сьомій - чотирнадцятійстатті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 26.02.2024 року подав щорічну електронну декларацію за 2021 рік та 27.02.2024 року подав щорічну електронну декларацію за 2022 рік, тоді як граничною датою подання ним вищевказаних декларацій було 31.01.2024 року.
Таким чином ОСОБА_1 , порушивши вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Гарасимик Т.О. вважає доведеним вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, ОСОБА_1 . Просив визнати його винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення в мінімальному розмірі в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме у виді штрафу в розмірі 51 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав, розкаявся у вчиненому. Просив його суворо не карати. Зазначив, що він є волонтером та у січні 2024 року займався волонтерською діяльністю, пов`язаною з допомогою для Збройних Сил України, а тому несвоєчасно подав електронні декларації про доходи.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією № 440 та № 441 від 29.09.2025 року, які складені старшим оперуповноваженим 8-го відділу Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Михайлюком В.П.з заповненнямвсіх необхіднихреквізитів,встановлених ст.256КУпАП,з якихвбачається,що ОСОБА_1 несвоєчасно,без поважнихпричин,а саме26.02.2024року та27.02.2024року,подав деклараціюособи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування,за 2021та 2022роки,тоді якграничний термінподачі був31.01.2024року;повідомленнь Національногоагентства зпитань запобіганнякорупції від08.07.2025року,з якихвбачається,що буввиявлений фактвчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень,пов`язаних зкорупцією,передбачених ч.1ст.172-6,ч.1ст.172-6 КУпАП,а саменесвоєчасного поданнядекларацій особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; листа Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції від 24.07.2025 року, спрямованого до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України з метою вжиття необхідних заходів та притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП; копії рішення Обертинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області № 001-01/2020 від 09.11.2020 року, з якого встановлено, що ОСОБА_1 наділений повноваженнями депутата Обертинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності за законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_3 за вчинення ним адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , заслухавши думку прокурора та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненних правопорушень, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати у відповідності з вимогамист. 36 КУпАПадміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених в мінімальному розмірі.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 36 ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення:
-зач. 1 ст. 172-6 КУпАП- у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.;
-зач. 1 ст. 172-6 КУпАП- у виді штрафу в розмірі 51 (п`ятдесят одного) неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) грн. 00 коп.
На підставіст. 36 КУпАПпризначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51 (п`ятдесят одного) неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/р UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.
Роз`яснити, що відповідно дост. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом п`ятнадцяти днів з моменту отримання постанови про накладення штрафу, зазначена постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. В порядку примусового виконання з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.
СуддяУ. Ю. ЛУКОВКІНА