Єдиний державний реєстр судових рішень 290/1153/25
П О С Т А Н О В А
Іменем України
22 жовтня 2025 рокуселище Романів
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України, про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею172-11 частиною 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП):
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України,який маєреєстраційний номероблікової карткиплатника податківв Державномуреєстрі фізичнихосіб -платників податків НОМЕР_2 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , солдата, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , -
В С Т А Н О В И В :
До Романівського районного суду Житомирської області 15.10.2025 року надійшов протокол про військове адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 172-11 КУпАП.
Відповідно до протоколу про військове адміністративне правопорушення серії в/ч НОМЕР_1 №250 від 25 вересня 2025 року, військовослужбовець призваний за мобілізацією військової частини НОМЕР_1 солдат ОСОБА_1 22 вересня 2025 року о 18 годині 00 хвилин, в умовах особливого періоду вчасно не з`явився до місця несення служби після відпустки, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .Самостійно повернувся до розташування свого підрозділу за адресою: АДРЕСА_2 о 14 годині 15 хвилин 25 вересня 2025 року.
Дії ОСОБА_2 кваліфіковано як адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 172-11 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 з`явився та вину свою у вчиненні даного правопорушення визнав у повному обсязі, а також підтвердив обставини , що викладені у протоколі про військове адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалах.
Згідно зі статтею 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться у межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису тощо.
Як зазначено в статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Частиною 3 статті 172-11 КУпАП передбачена відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби), а також військовозобов`язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез`явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез`явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб.
Дослідивши матеріалисправи проадміністративне правопорушення,заслухавши особу,яка притягаєтьсядо відповідальності,суддею встановлено,що вдіях ОСОБА_1 є ознакискладу адміністративногоправопорушення,передбаченого статтею172-11частиною 3 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом провійськове адміністративнеправопорушення серії в/ч НОМЕР_1 №250 від 25 вересня 2025 року, службовою характеристикою відносно ОСОБА_1 , письмовими та усними поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що містяться в матеріалах справи, а також надані під час судового розгляду, письмовими поясненнями ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , копією військового квитка серії НОМЕР_3 ,довідкою, що видана військовою частиною НОМЕР_1 від 26 вересня 2025 року за № 2481, а тому суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею172-11 частиною 3 КУпАП, є доведеною.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують його відповідальність суддею не встановлено.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі статтею 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, а тому вважає, що до нього слід застосувати стягнення у вигляді штрафу в межах нижньої межі санкції частини 3 статті 172-11 КУпАП,що буденеобхідним дляйого виправленнята достатнімдля виконаннязавдань КУпАП.
Підстави для застосування іншого, більш м`якого або суворого стягнення, відсутні.
Накладаючи на ОСОБА_1 адміністративне стягнення,суддя такожстягує знього судовийзбір урозмірі,визначеному частиною2статті 4Закону України«Про судовийзбір».
Керуючись статтями 33-35, 38, 40-1, 172-11 ч.3, 280, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею172-11 частиною 3 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення за частиною 3 статті 172-11 КУпАП у виді штрафу в розмірі п`ятиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.
Штраф стягнути на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/ТГ смт. Романів/21081100; Код отримувача: 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA328999980313020106000006819; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету:Адміністративні штрафи та санкції.
У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно частини 2 статті 308КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605(шістсотпять)гривень 60копійок. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до суду Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.В. Ковальчук