Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 626/3073/25
Провадження № 3/626/873/2025
П О С Т А Н О В А
Іменем України
20.10.2025 року м. Берестин
Суддя Берестинського районного суду Харківської області Дудченко В.О., за участю прокурора Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону Сологуб Е.С.(відеоконференція), особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Красноград, Харківська область, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який був начальником служби пально-мастильних матеріалів логістичного управління в/ч НОМЕР_1 , щодо вчинення ним правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП-,
В С Т А Н О В И В:
До Берестинського районного суду Харківської області з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли протоколи про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією №584 та 585 від 17 вересня 2025 року, стосовно ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згіднопротоколу проадміністративне правопорушення№ 584від 17.09.2025року ОСОБА_1 , ОСОБА_1 , який перебуваючи на посаді начальника тилу-заступник начальника логістики військової частини НОМЕР_1 , будучи згідно з п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст, 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 30.05.2025 о 19.21, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2024 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Таким чином, ОСОБА_1 не виконав вимоги ч. 1, 7 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Крім того,згідно протоколупро адміністративнеправопорушення №584від 17.09.2025року ОСОБА_1 , ОСОБА_1 , який перебуваючи на посаді начальника тилу-заступник начальника логістики військової частини НОМЕР_1 , будучи згідно з п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст, 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 04.09.2025 о 14.09, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2023 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Таким чином, ОСОБА_1 не виконав вимоги ч. 1, 7 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданнівину у вчиненні нимправопорушень,передбачених ч.1ст.172-6КУпАПвизнав, пояснив, що не ухилявся від виконання обов`язку та вчинив дії з подачі декларацій з порушенням строків не навмисно.
Прокурор Сологуб Е.С. пояснив, що ОСОБА_1 був обізнаний про свій обов`язок подати декларації шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за встановленою формою однак, подав таку декларацію із запізненням. Просив суд визнати ОСОБА_1 винним за вчинення ним правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу. Крім того, прокурор просив об`єднати матеріали про адміністративні правопорушення в одне провадження.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , з`ясувавши позицію прокурора, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне:
Відповідно до положень ч.1ст.9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ч.1ст.172-6 КУпАПнастає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Майор ОСОБА_1 , який перебуваючи посаді начальника тилу-заступник начальника логістики військової частини НОМЕР_1 , будучи відповідно до п. п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам ч. 1, 7 ст. 45 Закону № 1700-VII несвоєчасно, а саме 30.05.2025 о 19:21 подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2023-2024 рік, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Згідно з ч.12 ст. 6 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно- господарських обов`язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов`язків згідно із законодавством.
Наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 06.09.2023 року №261 капітана ОСОБА_1 призначено на посаду начальника служби пально-мастильних матеріалів логістики військової частини НОМЕР_1 з 19.09.2024 року.
Наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 19.09.2024 року № 285 майора ОСОБА_1 призначено на посаду начальника тилу- заступник начальника логістики військової частини НОМЕР_1 з 19.09.2024 року.
Відповідно до п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VII військово посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з ч. 7 ст. 45 Закону № 1700-VII суб`єкти декларування з числа військовослужбовців Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також поліцейських поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій у порядку, визначеному частиною четвертою статті 24 Закону України "Про Національну поліцію" (крім суб`єктів декларування із числа військовослужбовців, зазначених у пунктах 1-5 цієї частини), зобов`язані подати визначені цією статтею декларації не пізніше 90 календарних днів з дня настання першої з таких обставин - припинення або скасування воєнного стану чи звільнення з військової служби (служби в поліції).
Дія цієї частини не поширюється на суб`єктів декларування з числа військовослужбовців:
1)які проходять військову службу на посадах міністрів, заступників міністрів, керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх заступників, на інших посадах в апаратах міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів системи правосуддя або які відряджені на такі посади;
2)які входять до складу військово-лікарських комісій, лікарсько-льотних комісій або відряджені до них;
3)які проходять службу у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або відряджені до них (крім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів);
4)які здійснюють (беруть участь у здійсненні) підготовку, організацію, проведення закупівель товарів, робіт та послуг відповідно до Закону України "Про оборонні закупівлі", Закону України "Про публічні закупівлі" або інших актів законодавства у сфері публічних (оборонних) закупівель, укладення договорів (контрактів), контроль за якістю товарів, робіт та послуг оборонного призначення, у тому числі.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи військовою посадовою особою, є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Таким чином ОСОБА_1 є суб`єктом декларування у розумінні п.п. «б» п.1 ч. 1, ст.3 та ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VIIта на нього поширюється дія зазначеногоЗакону.
Відповідно до копій декларацій за 2023, 2024 рік вбачається, що ОСОБА_1 подав щорічні декларації
- за 2023 рік 04.09.2025 року о 14:09 год. (термін подання не пізніше 01 квітня 2024року);
- за 2024 рік 30.05.2025 року о 19:21 год. (термін подання не пізніше 01 квітня 2025року).
Відповідно до вимог ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першоїстатті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-IX від 20.09.2023 року, який набрав чинності 12.10.2023 року, відновлено обов`язок подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та ряд інших зобов`язань, які були призупинені під час дії воєнного стану на території України.
Згідно п. 2-7Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно дост. 45 цього Законуі кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України «Про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені в ч.ч. 7-14 ст. 45 цього закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені ч.ч. 7-14 ст. 45 цього закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
ОСОБА_1 без поважних причин подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023, 2024 роки несвоєчасно, поза межами встановлених строків, чим порушив вимоги ч.1ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції»та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1ст. 172-6 КУпАП.
Доказів поважності причин несвоєчасного подання декларації за вищевказаний період ОСОБА_1 не надав.
За таких обставин, вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбаченихч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є підтвердженим та доведеним.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст.36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Враховуючи те, що матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 перебувають в провадженні одного судді та стосуються однієї особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тому зазначені матеріали відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.1ст.172-6КУпАПоб`єднати в одне провадження.
Таким чином, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь її вини, обставини, за яких скоєно правопорушення, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору, що стягується з правопорушника, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 172-6,245,283,284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративні матеріали №626/3073/25 (провадження 3/626/873/2025) та №626/3075/25 (провадження 3/626/874/2025), відносно ОСОБА_1 об`єднати в одне провадження та присвоїти їм єдиний номер №626/3073/25 (провадження 3/626/873/2025).
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Штраф підлягає сплаті в 15 денний термін (одержувач: ГУДКСУ у Харківській області 21081100; р/р UA298999980314090542000020611, код одержувача 37874947).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу у розмірі 1700, 00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. на користь держави, стягувач: Державна судова адміністрація України, (місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.
Суддя