Постанова № 131096319, 14.08.2025, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.08.2025
Номер справи
757/23619/25-п
Номер документу
131096319
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/23619/25-п

П ОС Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 серпня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Чорної А.І., прокурора Сироватка В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Київського обласного управління Департаменту внутрішньої безпеки, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 обіймаючи посаду майора служби цивільного захисту, головний фахівець відділу інженерно-технічних заходів та оповіщення управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Київській області, як суб?єкт декларування, несвоєчасно, а саме 18.04.2024 о 20 год. 18 хв., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, за наступних обставин:

Присягу працівника органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 прийняв 31.07.2013.

Наказом ГУ ДСНС України у Київській області від 30.08.2021 № 290 о/с капітана служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено на посаду головного фахівця відділу інженерно-технічних заходів та оповіщення управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Київській області.

Відповідно до наказу ГУ ДСНС України у Київській області від 15.08.2022 № 269 о/с ОСОБА_1 присвоєно звання майора служби цивільного захисту.

Відповідно до пункту 6 Положення «Про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року N? 5936, особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону у країни «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 відноситься до осіб начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту та є суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов?язаного з корупцією.

Суб?єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 4 і 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб?єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов?язані подавати декларацію особи. уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1 статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в», «г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи головним фахівцем відділу інженерно-технічних заходів та оповіщення управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Київській області зобов?язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік не пізніше 31 березня 2024 року.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 подав до Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік 18.04.2024 о 20 годині 18 хвилини, тобто несвоєчасно.

Разом з тим, згідно листа Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції від 14.04.2025 N? 47-06/31706-25 встановлено факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 .

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи майором служби цивільного захисту, головним фахівцем відділу інженерно-технічних заходів та оповіщення управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Київській області, відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», Закону України N? 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоечасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 31.03.2024), а саме лише 18.04.2024 о 20 годині 18 хвилини подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Дата вчинення правопорушення 18.04.2024.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин епізоду невчасного подання ним декларацій, визнав частково, підтримав письмові пояснення від 14.05.2025, за змістом яких вказав, що невчасно подав декларацію у зв`язку із хворобою вітчима.

Прокурор Сироватко В.В. в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення та просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення за протоколом та призначено стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення, чатково письмовими та усними поясненнями ОСОБА_1 , інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Позицію ОСОБА_1 щодо наявності у нього поважних обставин, які перешкодили йому вчасно подати декларацію, суд вважає безпідставною, оскільки він був обізнаний із вимогами Закону про запобігання корупції і ті обставини, які він наводив в обґрунтування своїх дій, не можуть бути прийняті судом до уваги як підстава відсутності в його діях складу корупційного адмінправопорушення.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.Е. Константінова