Рішення № 1310312, 25.12.2007, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
25.12.2007
Номер справи
12/364-07
Номер документу
1310312
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

І м е н е м У к р а ї н и

РІШЕННЯ

25 грудня 2007 р. Справа 12/364-07

за позовом: Ямпільської міської ради (24500, Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Жовтнева, 94/2, ідент.код 03772660)

до: Комунального підприємства "Ямпіль-комунсервіс" (24500, Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Чорноморця, 17) та

Виконавчого комітету Ямпільської міської ради (24500, Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Жовтнева, 94/2)

про скасування свідоцтва про право комунальної власності

Головуючий суддя

При секретарі судового засідання

Представники

позивача : Боднар О.В.- за дорученням

1-го відповідача : Сторожук Б.В.- начальник, Копачевський В.І.- за дорученням

2-го відповідача : Петровська Л.М.- за дорученням

ВСТАНОВИВ :

Подано позов про скасування свідоцтва про право комунальної власностіна адмінбудинок, майстерню, гаражі, склади, теплиці, котельні, вбиральні, що розташовані у м. Ямпіль Вінницької області по вул. Чорноморця, 17, видане комунальному підприємству "Ямпіль-комунсервіс" на підставі рішення Виконавчого комітету Ямпільської міської ради № 296 від 19.09.2003р.

В судовому засіданні 25.12.07р. представник позивача позовні вимоги підтримав. Представники Комунального підприємства "Ямпіль-комунсервіс" (далі - КП "Ямпіль-комунсервіс") та Виконавчого комітету Ямпільської міської ради позовні вимоги визнали з підстав невідповідності законодавству рішення, на підставі якого видано свідоцтво про право власності, просять позов задовільнити.

З пояснень представників сторін та наданих документів вбачається таке.

Пунктом 1.1 статуту КП "Ямпіль-комунсервіс", зареєстрованого Ямпільською райдержадміністрацією 08.04.2003р. відповідно до рішення 8 сесії Ямпільської міськради 4 скликання від 27.03.2003р., визначено, що КП "Ямпіль-комунсервіс" засноване на майні територіальної громади міста Ямполя. Органом управління майном являється Ямпільська міська рада.

Згідно п. 3.1 дійсного статуту "Майно, що закріплене за підприємством є спільною власністю територіальної громади м.Ямполя, управління якою здійснює орган управління майном, тобто Ямпільська міська рада. Основні засоби належать підприємству на правах користування. Здійснюючи право користування Підприємство користується цим майном /без права розпорядження/. На зазначене майно не може бути звернене стягнення на вимогу кредиторів Підприємства.

Рішенням виконавчого комітету Ямпільської міської ради №296 від 19.09.2003р. було оформлено право комунальної власності на адмінбудинок, майстерню, гаражі, склади, теплиці, котельні, вбиральні, що розташовані в м.Ямполі, Вінницької області по вул.Чорноморця, 17 комунальному підприємству "Ямпіль-комунсервіс".

Рішенням № 15 3 сесії 5 скликання Ямпільської міської ради від 22.06.2006 року було відмінено рішення виконавчого комітету Ямпільської міської ради №296 від 19.09.2003 року "Про оформлення права комунальної власності на адмінбудинок, майстерню, гаражі, склади, теплиці, котельні, вбиральні КП "Ямпіль-комунсервіс" по вул.Чорноморця, 17, в м. Ямполі, в зв"язку з тим, що рішення № 296 від 19.09.03р. прийняте виконавчим комітетом міської ради з порушенням вимог чинного законодавства, а саме п.п.30 п.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", згідно якого прийняття рішень щодо відчудження відповідно до закону комунального майна відноситься до виключної компетенції міської ради.

Другим пунктом рішення № 15 від 22.06.06р. було зобов'язано Ямпільське бюро технічної інвентаризації погасити існуючі документи (свідоцтво на право комунальної власності видане комунальному підприємству на адмінбудинок, майстерню, гаражі, склади, теплиці, котельні, вбиральні розташовані по вул.Чорноморця,17, в м.Ямполі, Вінницької області.).

Цей пункт рішення Ямпільським районним бюро технічної інвентаризації не виконаний, з посиланням на те, що повноважень на виконання п. 2 рішення № 15 від 22.06.06р. згідно з тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації, ст. 321 ЦК України "Непорушність права власності" та ст. 13 Конституції України бюро не має. Про що зазначено у листі № 601 від 16.10.2006р.

Наведене стверджується :

- актом прийому-передачі цілісного майнового комплексу;

- статутом КП "Ямпіль-комунсервіс";

- рішенням №296 від 19.09.2003р.;

- рішенням № 15 3 сесії 5 скликання Ямпільської міської ради від 22.06.2006р.;

- листом № 601 від 16.10.2006р.;

- відзивами відповідачів;

- ішими матеріалами справи.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши і оцінивши надані докази, суд дійшов такого висновку.

Стаття 393 Цивільного кодексу України визначає, що правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується. Власник майна, права якого порушені внаслідок видання правового акта органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, має право вимагати відновлення того становища, яке існувало до видання цього акта.

Пунктом 30 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачена виключна компетенція сільських, селищних, міських рад щодо прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об'єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.

Рішення № 296 від 19.09.03р. прийняте виконавчим комітетом міської ради скасовано рішенням № 15 3 сесії 5 скликання Ямпільської міської ради від 22.06.2006р., як прийняте з порушенням вимог чинного законодавства, а саме п. 30 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", згідно якого прийняття рішень щодо відчудження відповідно до закону комунального майна відноситься до виключної компетенції міської ради.

З урахуванням наведеного, так як рішення на підставі якого видано свідоцтво про право комунальної власності скасовано Ямпільською міською радою, позовні вимоги про скасування цього свідоцтва підлягають задоволенню.

На відповідачів покладаються понесені позивачем судові витрати пропорційно задоволеним вимогам, а саме: 85 грн. на сплату держмита і 118 грн. на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, оскільки спір доведено до суду з їх вини.

На доказ сплати державного мита надано платіжне доручення № 1157 від 14.11.07р. на суму 102 грн. Відповідно до Декрету КМУ "Про державне мито", мито із немайнових позовів має сплачуватися в розмірі 85 грн. В позові ставиться немайнова вимога, про скасування свідоцтва про право комунальної власності. Таким чином із вказаних немайнових вимог розмір державного мита складає 85 грн., тоді як позивачем сплачено 102 грн. З урахуванням наведеного, та відповідно до ст. 47 ГПК України позивачу слід повернути 17 грн. зайво сплаченого державного мита.

За згодою представників сторін в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення суду.

Керуючись ст.ст. 33, 43, 49,82, 84,115,116 ГПК України,-

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити.

Скасувати свідоцтво про право комунальної власності на адмінбудинок, майстерню, гаражі, склади, теплиці, котельні, вбиральні, що розташовані у м. Ямпіль Вінницької області по вул. Чорноморця, 17, видане комунальному підприємству "Ямпіль-комунсервіс" на підставі рішення Виконавчого комітету Ямпільської міської ради № 296 від 19.09.2003р.

Стягнути з Комунального підприємства "Ямпіль-комунсервіс" (24500, Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Чорноморця, 17) на користь Ямпільської міської ради (24500, Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Жовтнева, 94/2, ідент.код 03772660) - 42,50 грн. витрат на сплату державного мита та 59 грн. витрат на сплату інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.

Стягнути з Виконавчого комітету Ямпільської міської ради (24500, Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Жовтнева, 94/2) на користь Ямпільської міської ради (24500, Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Жовтнева, 94/2, ідент.код 03772660) - 42,50 грн. витрат на сплату державного мита та 59 грн. витрат на спліту інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.

Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Повернути з Державного бюджету України через відповідний орган Держказначейства на користь Ямпільської міської ради (24500, Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Жовтнева, 94/2, ідент.код 03772660) - 17 грн. зайво сплаченого дежавного мита згідно платіжного доручення № 1157 від 14.11.07р. (оригінал платіжного доручення знаходитья в матеріалах справи № 12/364-07).

Дане рішення скріплене печаткою суду є підставою для повернення зайво сплаченого державного мита.

Рішення надіслати сторонам.

Суддя

Повний текст рішення суду оформлено і підписано 08 січня 2008 р.