Постанова № 130983989, 26.09.2025, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.09.2025
Номер справи
761/33963/25
Номер документу
130983989
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 761/33963/25

Провадження № 3/761/6888/2025

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Кваша А.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, (РНОКПП НОМЕР_1 ), проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП

ВСТАНОВИЛА

Відповідно до протоку про адміністративне правопорушення №50-33/1101 від 28 липня 2025 року, відповідно до статті 17 Закону Національне агентство здійснило перевірку Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І квартал 2025 року, поданого політичною партією «Самоврядна українська держава», ідентифікаційний код 36215722 до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.

За результатами перевірки відповідності відомостей, зазначених у Звіті Партії, відомостям з інформаційних баз даних державних органів, Національним агентством встановлено неповноту інформації, що полягає у невідображенні відомостей про грошові кошти на рахунку Партії.

Відповідно до відомостей ІКС ДПС України «Податковий блок» у Партії наявний поточний рахунок НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Ощадбанк», відомості про який відображено у Звіті Партії.

AT листом ощадний від 02.06.2025 банк України» «Державний № 46/12-11/63243/2025/БТ (вх. № 90249/0/07-25 від 03.06.2025) повідомив Національне агентство про наявний залишок коштів на початок та кінець звітного періоду в сумі 586,00 гривень.

Водночас у пункті 5 «Грошові кошти» розділу І «Майно та нематеріальні активи» Звіту Партії відсутні відомості щодо залишку коштів на рахунку НОМЕР_2 , відкритому в АТ «Ощадбанк».

Відповідно до пункту 1 частини одинадцятої статті 17 Закону у Звіті політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру обов`язково зазначається інформація про майно та нематеріальні активи станом на кінець звітного періоду, зокрема про грошові кошти на всіх рахунках, які належать партії, її місцевій організації, що в установленому порядку набула статусу юридичної особи.

Невідображення у Звіті Партії за І квартал 2025 року інформації про грошові кошти на рахунку Партії с порушенням пункту 1 частини одинадцятої статті 17 Закону.

Виявлене порушення зафіксовано у висновку про результати перевірки Звіту Партії за 1 квартал 2025 року від 24.06.2025 № 2334, затвердженому наказом Національного агентства від 24.06.2025 № 184/25, який опубліковано на офіційному вебсайті Національного агентства відповідно до вимог частини 25 статті 17 Закону.

Положенням частини 9 статті 17 Закону визначено, що політична партія зобов`язана подати до Національного агентства Звіт (у т. ч. її місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства.

Згідно з пунктами 1, 2 розділу ІІ Порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 507/36129, Звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту, до електронних форм, передбачених Реєстром, та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису керівника (уповноваженої особи) політичної партії.

Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Ресєтром відповідно до Закону.

Листом-зверненням від 26.03.2024 № 1 (вх. № 44980/0/07-24 від 11.04.2024) Партія надала відомості про ОСОБА_1 як керівника Партії.

Повноваження ОСОБА_1 як керівника Партії підтверджуються копією протоколу засідания Президії політичної партії «Самоврядна українська держава» від 23.03.2024 та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань.

Стаття 3 Закону передбачає, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

Відповідно до частини 1 статті 19 Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності, заборона політичної партії.

Звіт Партії за І квартал 2025 року подано до Національного агентства через Реєстр 02.05.2025 0 13:39 годині та підписано шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису керівником Партії ОСОБА_1 . Отже, останній підтвердив достовірність інформації, що викладена у Звіті Партії за 1 квартал 2025 року.

Таким чином, ОСОБА_1 як посадова особа керівник Партії порушив порядок подання Звіту, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 212-21 КУпАП.

Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 212-21 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що не мав умислу на подання недостовірних відомостей, зазначив, що звіт був поданий вчасно, просив врахувати, що в діяльності Партії не має корупційних порушень, Партія та її органзації не вели фінансової діяльності, крім того не було завдано збитків державним або суспільним інтересам, правам і свободам громадян, а також відсутні шкідливі наслідки. Просив врахувати, що має серйозні проблеми зі здоров`ям, та в період подання звіту переніс операції, має на утримані дитину з інвалідністю 3 групи, вказані обставини призвели до технічних помилок при здачі звіту. Просив звільнити його від адміністративної відповідальності та закрити провадження у справі.

Захисник Куліш Б.М. просив закрити провадження по справі № 761/33963/25 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 212-21 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП - у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, а також підтримав позицію виловлену в запереченнях на протокол про адміністративне правопорушення, як скеровано до суду.

Статтею 212-21 КУпАП встановлена відповідальність, зокрема за порушення встановленого порядку або строків подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.

Суддя, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 як керівник партії «Самоврядна українська держава» своїми діями, які виразилися у порушенні порядку подання Звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-21 КУпАП.

В той же час, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення та обставини вчинення ним адміністративного правопорушення, в тому числі наявність дії на території України воєнного стану, стан здоров`я ОСОБА_1 , а також те, що дії ОСОБА_1 , які полягають у неповноті інформації у Звіті Партії, не потягли за собою тяжких наслідків.

Разом з тим, судом враховуються дані про особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, його відношення до скоєного, вік, майновий стан останнього.

Наведені обставини визнаються судом такими, що пом`якшують відповідальність особи та значно знижують ступінь суспільної небезпеки скоєного адміністративного правопорушення.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Враховуючи, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, враховуючи наведені вище дані про особу правопорушника, який вперше вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-21 КУпАП, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, те, що негативних наслідків в результаті дій ОСОБА_1 не наступило, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 212-21 КУпАП на підставі ст.22 КУпАП, у зв`язку із малозначністю скоєного адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 22, 212-21, 283-285, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити, звільнивши його від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП, у зв`язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, та обмежитись усним зауваженням.

Постанова може бути оскаржена до Київсько го апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Києва.

Суддя Антоніна КВАША