Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/40518/25-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2025 року м. Київ
суддя Печерського районного суду м. Києва Гречана С.І.,
за участю секретаря судових засідань Слободяна В.О.,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 ;
за ч. 1 ст. 172-6, за ч. 1 ст. 172-6, за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Учасники судового провадження:
особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , прокурор - Грушковський В.Ю.
В С Т А Н О В И В :
З протоколу про адміністративне правопорушення № 3845 від 01.08.2025, складеного оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Терновим І.А. вбачається, що ОСОБА_1 обіймаючи до 14.07.2023 посаду старшого секретаря апарату Господарського суду Київської області, будучи державним службовцем 9 рангу в межах категорії «В» посад державної служби, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та абзацу 1 частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 09.07.2025, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2023 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 3846 від 08.08.2025, складеного оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Терновим І.А. вбачається, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду осаду старшого секретаря апарату Господарського суду Київської області, будучи державним службовцем 9 рангу в межах категорії «В» посад державної служби, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та абзацу 1 частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 20.02.2024, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2023 по 14.07.2023) неохоплений раніше поданими деклараціями, (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 3845 від 01.08.2025, складеного оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Терновим І.А. вбачається, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду старшого секретаря апарату Господарського суду Київської області, будучи державним службовцем 9 рангу в межах категорії «В» посад державної служби, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та абзацу 1 частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 08.07.2024, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів, зокрема дій Управління стратегічних розслідувань в м. Києві при провадженні в цій справі, своїм висновком вважав що існують обґрунтовані підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просив призначити їй стягнення у виді штрафу.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнала у повному обсязі, та пояснила, що їй відомо про те, що на неї, як посадову особу, державного службовця категорії «В» поширювалася дія Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно, що вона є суб`єктом декларування. Також пояснила що причиною несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, декларації особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за 2023 рік та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2023 по 14.07.2023) неохоплений раніше поданими деклараціями, (при звільненні), є її необізнаність про відновлення декларування
Вислухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши долучені до нього матеріали, суд дійшов наступних висновків.
Наказом Господарського суду Київської області від 03.08.2022 № 121-K-01 «Про призначення ОСОБА_1 » останню з 04.08.2022 призначено на посаду старшого секретаря апарату зазначеного суду в порядку переведення з посади провідного інспектора відділу автоматизованого документообігу та обробки внутрівідомчої службової кореспонденції (Канцелярія) апарату цього ж суду.
Відповідно до наказу Господарського суду Київської області від 05.09.2022 № 139-K-01 «Про присвоєння рангу державного службовця ОСОБА_1 » останній з 06.09.2022 присвоєно 9 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби.
Беручи до уваги посадову інструкцію старшого секретаря, вказана посада відноситься до категорії «В» посад державної служби.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про державну службу» посада старшого секретаря апарату Господарського суду Київської області відноситься до категорії «В» посад державної служби.
ОСОБА_1 , будучи старшим секретарем апарату Господарського суду Київської області, є державним службовцем категорії «В».
04.08.2022 ОСОБА_1 прийняла присягу державного службовця.
Наказом Господарського суду Київської області від 11.07.2023 № 89-K-01 «Про звільнення ОСОБА_1 » останню з 14.07.2023 звільнено із займаної посади за власним бажанням.
Статтею 8 Закону України «Про державну службу» визначено, що державний службовець зобов`язаний, зокрема, дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про державну службу» державним службовцям, які займають посади державної служби категорії «В», присвоюють - 6, 7, 8, 9 ранг.
Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем, є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону № 1700-VII та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб`єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Крім того, пунктом 2 частини 2 розділу ІІ Порядку визначено, що суб`єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини першої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.
ОСОБА_1 , будучи особою, яка у 2022 році не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію після звільнення за 2023 рік та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2023 по 14.07.2023) неохоплений раніше поданими деклараціями, (при звільненні), відповідно до статті 45 цього Закону України «Про запобігання корупції», і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», була зобов`язана подати такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), щорічну декларацію після звільнення за 2023 рік ОСОБА_1 подала лише 09.07.2025 о 09 год. 10 хв., декларацію за 2022 рік подала - 08.07.2025 о 22 год. 29 хв., декларацію при звільненні за період неохоплений раніше поданими деклараціями 20.02.2024 о 21 год. 19 хв., а отже несвоєчасно без поважних причин.
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 зазначила, що їй відомо, що на неї, як державного службовця, поширювалася дія Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно, що вона була суб`єктом декларування. Вказала, що причиною несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, декларації особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за 2023 рік та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2023 по 14.07.2023) неохоплений раніше поданими деклараціями, (при звільненні), є її необізнаність про відновлення декларування. Крім того, з місця роботи, про необхідність подачі декларацій повідомлено також не було.
Отже, поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, декларації особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за 2023 рік та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2023 по 14.07.2023) неохоплений раніше поданими деклараціями, (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, судом не встановлено.
За такого, ОСОБА_1 обіймаючи посаду старшого секретаря апарату Господарського суду Київської області, будучи державним службовцем 9 рангу в межах категорії «В» посад державної служби, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та абзацу 1 частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 09.07.2025 о 09 год. 10 хв. несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2023 рік, несвоєчасно 20.02.2024, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2023 по 14.07.2023) неохоплений раніше поданими деклараціями, (при звільненні), несвоєчасно 08.07.2024, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті.
Оцінивши наведені докази в їх сукупності, відповідно до вимог статей 251, 252 КУпАП, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.
При накладенні стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, ступінь її вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та вважає за доцільне застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст.ст. 172-6, 275-280, 283-287 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Роз`яснюється, що в разі не сплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Київського апеляційного суду через районний суд, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк виконання постанови три місяці.
Суддя Світлана ГРЕЧАНА