Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 161/16383/25
Провадження № 3/161/5225/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2025 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого судді Пахолюка А.М.,
при секретарі Корнійчук А.А.,
з участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
прокурора Поліщук Н.В.,
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
12 серпня 2025 року до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли адміністративні справи відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 відповідно до складених: протоколу про адміністративне правопорушення №254 від 07 серпня 2025 року, протоколу про адміністративне правопорушення №255 від 07 серпня 2025 року, протоколу про адміністративне правопорушення №253 від 07 серпня.
Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27 серпня 2025 року справи про адміністративні правопорушення вчиненні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 за вищевказаними протоколами об`єднано в одне провадження.
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 254 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи державним виконавцем відділу Державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі ВДВС у місті Луцьку), відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) є суб`єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні».
Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 255, ОСОБА_1 , будучи державним виконавцем відділу Державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі ВДВС у місті Луцьку), відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) є суб`єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація «після звільнення»).
Також, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 253, ОСОБА_1 , будучи державним виконавцем відділу Державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі ВДВС у місті Луцьку), відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) є суб`єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).
В судовому засіданні ОСОБА_1 , винність в інкримінованому йому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст.172-6 КУпАП, визнав.
Прокурор в судовому засіданні зазначила про те, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити покарання в межах санкції статті у вигляді штрафу. Також, надала висновок прокурора щодо наявності у діяннях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що на підставі наказу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Івано-Франківськ № 4369/03 від 15.12.2023 року ОСОБА_1 призначений на посаду державного виконавця відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку (а.с. 18).
В подальшому наказом Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Івано-Франківськ № 711/03 від 21.03.2024 року ОСОБА_1 звільнено з посади державного виконавця відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку (а.с. 22).
Відповідно до вимог ст. 45 Закону, особи, зазначені у п. 1, п.п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до Закону України №3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» внесені зміни до п. 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», яким передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають відповідні декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному порядку.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Судом встановлено, що перебуваючи на посаді державного виконавця, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію до 00 год. 00 хв. 01.04.2024 року. Також, у зв`язку із звільненням з займаної посади, зобов`язаний був електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні не пізніше 21.04.2024 року та декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування до 00 год. 00 хв. 01.04.2025 року за 2024 рік (щорічна декларація (після звільнення).
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що щорічна декларація за 2023 рік фактично подана несвоєчасно, а саме 05.04.2024 року о 20 год. 31 хв., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 123-126).
Також, що моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларація «при звільненні» фактично подана несвоєчасно, а саме 22.04.2024 року о 22 год. 09 хв., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 25-28).
Крім того, моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларація після припинила діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (після звільнення) фактично подана несвоєчасно, а саме 23.07.2025 року о 12 год. 39 хв., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 75-78).
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларації, оскільки будь-яких поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати відповідні декларації у нього не було.
ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, яка продовжує діяльність за 2023 рік, декларацію у зв`язку із звільненням з займаної посади та декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушив вимоги ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: його власними письмовими поясненнями, протоколами за № 254 від 07.09.2025 року, № 255 від 07.08.2025 року, № 253 від 07.08.2025 року про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, наказом №4369/03 від 15.12.2023 року «Про призначення ОСОБА_1 », наказом № 711/03 від 21.03.2024 року «Про звільнення ОСОБА_1 », витягами з Державного реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.
За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст.172-6 КУпАП, оскільки, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання вищезазначених декларацій, маючи реальну можливість своєчасно подати такі декларації, в порушення вимог, передбачених ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією передбачені ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, які пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 , суд відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують його відповідальність, суд по справі не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який щиро розкаявся, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті Закону, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ст.ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. за наступними реквізитами: рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Пахолюк А.М.