Єдиний державний реєстр судових рішень
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
м. Вінниця
10 жовтня 2025 р. Cправа № 120/13959/25
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сало Павло Ігорович, розглянувши матеріали:
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙЕН ТРАНС"(код ЄДРПОУ 42327780, місцезнаходження: вул. Академіка Янгеля, буд. 4, м. Вінниця, 21007), від імені та в інтересах якого діє адвокат Карпенко Максим Борисович (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса для листування: вул. Академіка Янгеля, 4, м. Вінниця, 21007),
до: Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) нагляду у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 39816845, місцезнаходження: вул. Василя Порика, 29, 3 поверх, м. Вінниця, 21021)
про: визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
06.10.2025 через підсистему "Електронний суд" до суду надійшла позовна заява за підписом представника Карпенка М.Б., подана від імені та в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙЕН ТРАНС" до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного контролю (нагляду) у Вінницькій області про визнання протиправною та скасування постанови від 15.07.2025 № ОПШ000511.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що на підставі направлення про рейдову перевірку (перевірку на дорозі) від 06.06.2025 № ОНР002604 посадовими особами Відділу державного нагляду (контролю) у Хмельницькій області 12.06.2025 проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
За результатами здійснення рейдової перевірки старшим державним інспектором Відділу державного нагляду (контролю) у Хмельницькій області Майстришин О.К. було складено акт рейдової перевірки № ЕАР003259 від 12.06.2025, відповідно якого встановлено, що 12.06.2025 о 12.21 год в м. Волочиськ Хмельницького району Хмельницької області ТОВ "ЛАЙЕН ТРАНС" було здійснено перевезення вантажів водієм ОСОБА_1 за відсутності оформленої індивідуальної контрольної книжки водія.
20.06.2025 та 07.07.2025 позивачем отримано запрошення Відділу державного нагляду (контролю) у Вінницькій області про розгляд справи про порушення абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", на які надано відповіді з поясненнями та їх додатковими підтвердженнями щодо відсутності факту порушення вимог законодавства.
В подальшому на підставі вищезазначеного акту відповідачем винесено постанову від 15.07.2025 № ОПШ000511, якою на позивача накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 17 000,00 грн.
Позивач із вказаною постановою не погоджується, вважає її протиправною, а тому звертається до суду з позовом про її скасування.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України та підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду. Судовий збір сплачений позивачем у передбачених законом порядку і розмірі. Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено.
Отже, позовну заяву належить прийняти до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
Визначаючись щодо того, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, суд враховує положення ч. 2 ст. 257 КАС України, згідно з якими за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 260 КАС України).
З огляду на викладене та беручи до уваги, що за характером спірних правовідносин, предметом доказування і складом учасників ця справа має ознаки адміністративної справи незначної складності, суд доходить висновку про можливість її розгляду та вирішення в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В силу вимог ч. 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Про витребування доказів за власною ініціативою суд постановляє ухвалу (ч. 3 ст. 80 КАС України).
Згідно з ч. 4 ст. 11 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
З огляду на вищезазначені норми, для забезпечення повного та всебічного з`ясування всіх обставин у справі і постановлення законного та обґрунтованого рішення по суті спору, суд доходить висновку про необхідність витребування у відповідача додаткових письмових доказів.
Керуючись ст.ст. 32, 171, 256, 257, 259, 260, 261, 262, 294 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЙЕН ТРАНС" до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного контролю (нагляду) у Вінницькій області про визнання протиправною та скасування постанови.
2. Розгляд справи здійснювати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
3. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті розпочнеться через 30 днів з дня відкриття провадження у справі.
4. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву з дотриманням вимог, передбачених ст. 162 КАС України.
5. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив в порядку, визначеному ст. 163 КАС України.
6. Встановити відповідачу 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку, визначеному ст. 164 КАС України.
7. Витребувати з Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного контролю (нагляду) у Вінницькій області та зобов`язати її у 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду усі матеріали, що стали підставою для винесення спірної постанови від 15.07.2025 № ОПШ000511.
8. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Сало Павло Ігорович