Рішення № 130811876, 07.10.2025, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.10.2025
Номер справи
620/433/25
Номер документу
130811876
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 жовтня 2025 року Чернігів Справа № 620/433/25

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Непочатих В.О., розглянувши в спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Міністерства оборони України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, оформленого протоколом № 20с від 20.09.2024 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні одноразової грошової допомоги, у зв`язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок захворювання, пов`язаного із захистом Батьківщини, солдата ОСОБА_4 ;

- зобов`язати Міністерство оборони України призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у розмірі 1/4 частини від 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для непрацездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому настала смерть (2022) в сумі 465187,50 грн., у зв`язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок захворювання, пов`язаного із захистом Батьківщини, солдата ОСОБА_4 , встановлену постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що проживала з ОСОБА_4 однією сім`єю без реєстрації шлюбу, тому має право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022.

Відповідач подав відзив, в якому просив відмовити позивачу у задоволенні позову та зазначив, що підставою для відмови позивачу в призначенні одноразової грошової допомоги Комісія визначила те, що вона не довела факту спільного проживання з ОСОБА_4 однією сім`єю в розумінні Сімейного кодексу України, як того вимагає стаття 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у відповідній редакції. Також зазначив, що в наказі командира військової частини НОМЕР_1 від 12.01.2023 № 12 серед близьких осіб солдата ОСОБА_4 вказано лише матір, батька та сина. Наведене узгоджується з пунктами 16, 17 послужного списку військовослужбовця, в якому немає згадки про ОСОБА_1 , а сімейний стан визначено розлучений. Тому вважає пункт 6 протоколу Комісії від 20.09.2024 № 20/с про відмову в призначенні ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги таким, що прийнятий на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законами України.

Представник третьої особи, Ільченка Василя Васильовича, подав письмові пояснення щодо позову в яких просив позов залишити без задоволення, посилаючись на відсутність належних доказів факту спільного проживання позивача з померлим ОСОБА_4 однією сім`єю без реєстрації шлюбу.

Третя особа, ОСОБА_2 , пояснення щодо позову або відзиву не подала.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що 10.08.2023 зверталася до Бахмацького районного суду із заявою про встановлення факту спільного проживання з ОСОБА_4 без реєстрації шлюбу понад 11 років (з 14.08.2009 по час смерті ОСОБА_4 ). Проте, ухвалою Бахмацького районного суду Чернігівської області від 11.08.2023 у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 відмовлено та роз`яснено її право на звернення з даною заявою до адміністративного суду з дотриманням правил підсудності.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 з 02.11.1991 по 14.08.2009 проживала в офіційному шлюбі з ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу від 02.11.1991 серії НОМЕР_2 та свідоцтвом про розірвання шлюбу від 14.08.2009 серії НОМЕР_3 (а.с. 21).

ІНФОРМАЦІЯ_2 у них народився син ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про народження від 24.07.1992 серії НОМЕР_4 (а.с. 22).

Після військового нападу російської федерації на Україну та оголошення військового стану, 26.02.2022 ОСОБА_4 був призваний на військову службу у військову частину НОМЕР_1 , що підтверджується наказом від 26.02.2022 № 43 (а.с. 23).

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер, що підтверджується копією лікарського свідоцтва про смерть № 267 від 24.08.2022 та копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5 від 30.08.2022. Смерть пов`язана з виконанням обов`язків військової служби, що підтверджується наказом від 12.01.2023 № 12 (а.с. 24, 25).

Батьку ОСОБА_3 і матері ОСОБА_2 призначено одноразову грошову допомогу в розмірі 1/2 частини від 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому настала смерть (2022), в сумі 930375,00 грн. у рівних частках кожному (протокол Комісії від 03.05.2024 № 36/975) (а.с. 87 - зворот).

Син ОСОБА_5 , 1992 року народження, за одноразовою грошовою допомогою не звертався.

На виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 16.11.2023 по справі № 620/13963/23 Комісією Міністерство оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум прийнято рішення, оформлене протоколом № 19/с від 30.08.2024 про призначення одноразової грошової допомоги цивільній дружині померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 в розмірі 1/4 частини від 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для непрацездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому настала смерть (2022) в сумі 465187,50 грн. (а.с. 86-зворот).

Однак, рішенням відповідача, оформленого протоколом № 20/с від 20.09.2024 скасовано пункт 1 рішення Комісії від 30.08.2024 року № 19/с та прийнято нове рішення про відмову ОСОБА_1 в призначенні одноразової грошової допомоги, у зв`язку із смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок захворювання, пов`язаного з захистом Батьківщини солдата ОСОБА_4 (а.с. 86).

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до статей 40, 41 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» гарантії правового і соціального захисту громадян України, які виконують конституційний обов`язок щодо захисту Вітчизни, забезпечуються відповідно до законів України «Про Збройні Сили України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв`язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей» та іншими законами.

Виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов`язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII).

Відповідно до частини першої статті 16 Закону № 2011-ХІІ одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.

Згідно пункту 1 частини другої статті 16 Закону № 2011-ХІІ одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов`язаних з виконанням обов`язків військової служби.

Військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов`язки військової служби, за умов, визначених Законом України «Про військовий обов`язок і військову службу». Військовозобов`язані та резервісти вважаються такими, що виконують обов`язки військової служби, служби у військовому резерві, за умов, визначених Законом України «Про військовий обов`язок і військову службу», указами Президента України (частина третя статті 16 Закону № 2011-ХІІ).

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024 строк дії режиму воєнного стану продовжувався.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 № 168 установлено, що сім`ям загиблих осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15000000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією постановою, можуть реалізувати це право з дня його виникнення. Днем виникнення такого права є дата загибелі особи, зазначеної у пункті 1 цієї постанови, в період дії воєнного стану, що зазначена у свідоцтві про смерть.

Виплата одноразової грошової допомоги, передбаченої у цьому пункті, здійснюється також сім`ям осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови, які померли внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого у період дії воєнного стану під час захисту Батьківщини, участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, не пізніше ніж через один рік після поранення (контузії, травми, каліцтва).

Згідно статті 16-1 Закону № 2011-ХІІ (в редакції, чинній на момент загибелі військовослужбовця) у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста. Члени сім`ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Як слідує з матеріалів справи, підставою для відмови позивачу в призначенні одноразової грошової допомоги Комісія визначила те, що ОСОБА_1 не довела факту спільного проживання з ОСОБА_4 однією сім`єю в розумінні Сімейного кодексу України.

Так, суд зазначає, що механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві визначає Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975.

Відповідно до пункту 5 Порядку від 25.12.2013 № 975 члени сім`ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно пункту 10 Порядку від 25.12.2013 № 975 члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи: заяву кожного повнолітнього члена сім`ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності малолітніх та/або неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги; витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу); витяг з особової справи про склад сім`ї військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

До заяви, зокрема, додаються копії: свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові); документів (відповідних сторінок за наявності), що посвідчують особу членів сім`ї, з даними про прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) особи, до яких внесено відомості про реєстрацію місця проживання, та довідку про реєстрацію місця проживання (у разі коли відомості про реєстрацію місця проживання до таких документів не внесені); рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім`ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).

У разі наявності рішення суду, яке набрало законної сили, з питань призначення та виплати одноразової грошової допомоги члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується допомога, подають уповноваженому органові документи, копії документів, зазначені в абзацах другому - шістнадцятому цього пункту, та копію відповідного рішення суду.

У відповідності до пункту 13 Порядку від 25.12.2013 № 975 керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого обов`язково додаються документи, зазначені в пунктах 10 та 11 цього Порядку.

Розпорядник бюджетних коштів у місячний строк після надходження всіх зазначених документів приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову в її призначенні, або про повернення документів на доопрацювання (у разі, коли документи подано не в повному обсязі, потребують уточнення чи подано не за належністю) і надсилає зазначене рішення разом з документами уповноваженому органу для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, а в разі відмови чи повернення документів на доопрацювання - для письмового повідомлення заявника з обґрунтуванням мотивів відмови чи повернення документів на доопрацювання.

Позивач позовні вимоги аргументує тим, що в розумінні статті 3 Сімейного кодексу України вона є членом сім`ї загиблого військовослужбовця ОСОБА_4 , оскільки після розірвання шлюбу проживали з ним однією сім`єю у цивільному шлюбі.

Як зазначено вище, коло осіб, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю військовослужбовця, визначене статтею 16-1 Закону № 2011-ХІІ (в редакції, чинній на момент загибелі військовослужбовця), а саме: у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста. Члени сім`ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Разом з тим, щодо доказів, на підставі яких позивач доводить наявність факту спільного проживання однією сім`єю з померлим військовослужбовцем ОСОБА_4 без реєстрації шлюбу (довідка Курінського старостинського округу Бахмацької міської ради від 06.06.2023, рапорт ОСОБА_4 від 26.02.2022 про перерахування грошового забезпечення та всіх інших видів доходів на рахунок ОСОБА_1 , виписка АТ «КБ «Приватбанк» по картковому рахунку ОСОБА_1 про зарахування заробітної плати ОСОБА_4 , квитанції Приватбанку про оплату позивачем послуг з постачання електроенергії в будинку по АДРЕСА_1 , скріншоти з мобільного додатку «Вайбер» з перепискою між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , накладна про придбання пам`ятника померлому ОСОБА_4 наявність у позивача документів на ім`я померлого ОСОБА_4 (трудової книжки, водійського посвідчення, посвідчення тракториста-машиніста, посвідчення монтажника будівельних машин та механізмів, довідки в/ч № НОМЕР_6 , медичні документи) та надання оцінки рішенню відповідача з урахуванням цих доказів, суд зазначає наступне.

На розгляді Великої Палати Верховного Суду перебувала справа № 560/17953/21 за позовом фізичної особи до Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, оформлене протоколом засідання від 22.07.2021 № 116, щодо відмови особі у призначенні одноразової грошової допомоги, зобов`язання Міністерство оборони України призначити та виплатити особі одноразову грошову допомогу в розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року у зв`язку зі смертю члена її сім`ї.

Так, в постанові від 18.01.2024 у вказаній справі Велика Палата Верховного Суду вказала, що під час розгляду цієї справи підлягає вирішенню питання, чи можливо встановити факт проживання однією сім`єю без шлюбу з метою звернення до відповідних органів за призначенням одноразової грошової допомоги в межах розгляду справи в порядку адміністративного судочинства, та з урахуванням встановлення наявності або відсутності цього факту надати оцінку рішенню суб`єкта владних повноважень, яке прийнято до встановлення судом такого факту, та дійшла висновку, що юридичні факти, які належать встановлювати в судовому порядку, вирішуються судами цивільної юрисдикції за правилами ЦПК України.

За таких обставин, з`ясуванню підлягає перевірка правомірності рішення відповідно до вимог законодавства, тобто у межах повноважень та у спосіб, передбачений нормативно-правовими актами.

Так, суд зазначає, що разом із заявою про призначення і виплату одноразової грошової допомоги від 17.08.2023 (а.с. 26) позивач не надала відповідачу документи, які відповідно до Сімейного кодексу України підтверджують, що вона була членом сім`ї загиблого або перебувала на його утриманні відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зокрема, до заяви не були додані наявні в матеріалах справи докази, що підтверджують факт спільного проживання однією сім`єю з померлим військовослужбовцем ОСОБА_4 без реєстрації шлюбу, що в свою чергу позбавляє суд можливості оцінити рішення суб`єкта владних повноважень в цій частині, а тому відповідач обґрунтовано не встановив наявність у позивача права на отримання частки одноразової грошової допомоги відповідно до пункту 2 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168.

Суд звертає увагу, що позивач не позбавлена права на повторне звернення до відповідача із відповідною заявою та наданням документів, визначених Порядком від 25.12.2013 № 975, оскільки оскаржуваним рішенням було повернуто документи позивача саме на доопрацювання, що прямо передбачено чинним законодавством.

Щодо інших посилань учасників справи, то суд критично оцінює такі з огляду на їх необґрунтованість, та зазначає, що згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Відтак, комісія Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум урахувавши всі обставини, що мали значення для прийняття рішення, обґрунтовано прийняла оскаржуване рішення, оформлене пунктом 6 протоколу засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 20.09.2024 № 20/с щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні одноразової грошової допомоги, у зв`язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок захворювання, пов`язаного із захистом Батьківщини, солдата ОСОБА_4 .

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, оформленого протоколом № 20с від 20.09.2024 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні одноразової грошової допомоги, у зв`язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок захворювання, пов`язаного із захистом Батьківщини, солдата ОСОБА_4 ; зобов`язання Міністерства оборони України призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у розмірі 1/4 частини від 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для непрацездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому настала смерть (2022) в сумі 465187,50 грн., у зв`язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок захворювання, пов`язаного із захистом Батьківщини, солдата ОСОБА_4 , встановлену постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975, задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що в задоволенні позову ОСОБА_1 необхідно відмовити повністю.

У зв`язку з відмовою в задоволенні позову підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 72-74, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_7 ) до Міністерства оборони України (просп. Повітрофлотський, 6, м. Київ, 03168, код ЄДРПОУ 00034022), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 07.10.2025.

Суддя Василь НЕПОЧАТИХ