Ухвала суду № 130802115, 06.10.2025, Стрийський міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
06.10.2025
Номер справи
456/4924/25
Номер документу
130802115
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №456/4924/25

Провадження № 2-а/456/105/2025

УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю

06 жовтня 2025 року місто Стрий

Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Валовін Ю. В. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову серії ЕНА № 5647298 від 04.09.2024 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі за ч. 2 ст. 122 КУпАП.

Ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 17.09.2025 позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення залишено без руху.

01.10.2025 на адресу суду надійшла заява позивача про усунення недоліків позовної заяви.

Відповідно до частини 8 статті 171 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

Пунктом 2 частини 1 стаття 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що даний позов слід передати на розгляд іншому суду, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 2КАС України завданнями адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з частин 1 статті 5КАС України кожнаособа маєправо впорядку,встановленому цимКодексом,звернутися доадміністративного суду,якщо вважає,що рішенням,дією чибездіяльністю суб`єктавладних повноваженьпорушені їїправа,свободи абозаконні інтереси,і проситипро їхзахист шляхом: 1)визнання протиправнимта нечиннимнормативно-правовогоакта чиокремих йогоположень; 2)визнання протиправнимта скасуванняіндивідуального актачи окремихйого положень; 3)визнання дійсуб`єкта владнихповноважень протиправнимита зобов`язанняутриматися відвчинення певнихдій; 4)визнання бездіяльностісуб`єкта владнихповноважень протиправноюта зобов`язаннявчинити певнідії; 5)встановлення наявностічи відсутностікомпетенції (повноважень)суб`єкта владнихповноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Відповідно до частини 1 статті 25КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються завибором позивачаадміністративним судомза зареєстрованиму встановленомузаконом порядкумісцем проживання(перебування,знаходження)цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Таким чином, у випадку альтернативної підсудності саме позивач має виключне право визначити суд, який буде розглядати справу за його позовом.

Так, у позовній заяві зазначено місце проживання позивача ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 .

Крім того, відповідно до відповіді № 1854205 від 03.10.2025 з Єдиного державного демографічного реєстру ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Місцезнаходження відповідача Управління патрульної поліції у Львівській області зазначено позивачем як: м. Львів, вул. Перфецького, 19.

Таким чином, враховуючи місце проживання позивача справа за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення підсудна Бориспільському міськрайонному суду Київської області, а враховуючи місцезнаходження відповідача Залізничному районному суду м. Львова.

Таким чином, позовна заява подана з порушенням правил підсудності, крім того позивач не визначає та не обґрунтовує у позові підсудність справи, проте у прохальній частині позовної заяви зазначає, що у зв`язку з віддаленістю місця розгляду справи та місця його проживання просить розглянути справу без його присутності.

За таких обставин, виходячи з принципу доступності правосуддя, суд вважає за доцільне визначити підсудність даної справи за місцем проживання позивача, а відтак суд дійшов висновку, що справу слід передати на розгляд до Бориспільського міськрайонного суду Київської області.

Положеннями ст. 29 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої цієї статті, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Згідно зіст.30КАС України спори між судами про підсудність не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Керуючись ст. 25, 29, 30, 171, 248, 256 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу № 456/4924/25, провадження № 2-а/456/105/2025 за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення передати за підсудністю до Бориспільського міськрайонного суду Київської області (Київська область, м. Бориспіль, вул. Героїв Небесної Сотні, 8).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Юлія ВАЛОВІН