Ухвала суду № 130799588, 02.10.2025, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
02.10.2025
Номер справи
308/12434/25
Номер документу
130799588
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 308/12434/25

1-кс/308/5785/25

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 жовтня 2025 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області - ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 та його адвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, клопотання начальника відділення розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого відділу Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області майора поліції ОСОБА_6 , у рамках кримінального провадження, відомості про яке 02.06.2023 року внесені до ЄРДР за №4202307000000140, погоджене з прокурором, відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, працюючого начальником відділу технічного нагляду департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради, раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України, -

про відсторонення від посади,-

В С Т А Н О В И В :

З внесеного слідчим клопотання, погодженого з прокурором та доданих до нього матеріалів слідує, що відділенням розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Ужгородського районного управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023070000000140 від 02 червня 2023 року за підозрою ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до наказу № 9/К від 23.12.2021 ОСОБА_4 , з 23.12.2021 призначений на посаду головного спеціаліста відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради (далі Департамент).

На підставі наказу №38/К від 01.07.2025 ОСОБА_4 переведено на посаду начальника відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради.

Наказом № 01 від 04.01.2022 директора Департаменту затверджено положення «Про відділ технічного нагляду департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради» (далі-Положення).

Таким чином ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради здійснював адміністративно-господарські функції щодо здійснення контролю за якістю та обсягами виконаних підрядних робіт і дотриманням підрядником затвердженого графіку виконання робіт, оформлення актів робіт, виконаних з недоліками, здійснення контролю за усуненням підрядником дефектів, погодження актів приймання виконаних робіт, наданих підрядником, та подання їх для оплати та інше, тобто у відповідності до примітки до ст. 364 КК України, являвся службовою особою.

Між Департаментом міської інфраструктури Ужгородської міської ради в особі директора департаменту ОСОБА_7 , який діє на підставі Положення про департамент міської інфраструктури, затвердженого рішенням ХІІ сесії VIII скликання Ужгородської міської ради № 479 від 28.10.2021 (Замовник) з однієї сторони, та товариством з обмеженою відповідальністю «СПМК 23», в особі ОСОБА_8 , що діє на підставі модельного Статуту, з другої сторони (Підрядник) укладено договір підряду № 23-22/1212111 від 16.09.2022, предметом якого є «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина, 2» у м. Ужгород.

На виконання умов вказаного договору підряду, ТОВ «СПМК 23» зобов`язалось перед Департаментом міської інфраструктури Ужгородської міської ради, відповідно до п. 6.1.2. виконати якісно та у встановлений термін передбачені договором роботи відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації.; п. 6.1.3. надавати Замовнику документи, що підтверджують якість матеріалів та обладнання, що використовуються. Підрядник гарантує відповідність якості матеріалів і обладнання, що використовуються ним для виконання робіт, матеріалам та обладнанню, затвердженим проектною документацією.; п. 6.1.6. виконати роботи за договором з дотриманням будівельних норм і правил, що діють в Україні. Оформити відповідно до чинних норм України виконавчу документацію, акти прихованих робіт, протоколи випробувань та інші документи, які входять до компетенції Підрядника.; п 6.1.10. відшкодувати відповідно до законодавства та договору підряду завдані Замовнику збитки та сплатити неустойку у випадку наявності вини Підрядника, доведеної у встановленому чинним законодавством порядку. Відповідно до п. 6.3.1.договору, Замовник зобов`язаний до початку провадження робіт забезпечити Підрядника затвердженою проектно-кошторисною документацією і всіма необхідними документами, що дозволяють виконання робіт Підрядником; п. 6.1.1 передбачено, що Підрядник зобов`язаний почати будівництво не пізніше 3-х календарних днів після передачі будівельного майданчика та проектно-кошторисної документації. Термін виконання робіт до вересня 2023 року.

Замовник на виконання умов договору підряду зобов`язаний забезпечити прийняття від Підрядника виконаних робіт і проведення з ним розрахунків в порядку, передбаченому умовами договору та діючим законодавством.

Відповідно до п. 3.1 загальна вартість доручених робіт за договором встановлюється згідно з договірною ціною і становить 16 500 000, 00 грн. (дванадцять мільйонів двісті шістдесят п`ять тисяч дев`ятсот п`ятдесят грн. 00 коп.), з ПДВ. Відповідно до п. 3.1.1 Фінансування по договору буде здійснюватися відповідно до бюджетних призначень, а саме: у 2022 році в сумі 9 588 000,00 грн. (дев`ять мільйонів п`ятсот вісімдесят вісім тисяч грн. 00 коп.). у 2023 році в сумі 6 912 000,00 (шість мільйонів дев`ятсот дванадцять тисяч грн.. 00 коп.).

Пунктами 5.1 та 5.2 даного договору, передбачено порядок здачі та приймання виконаних робіт, а саме здача-приймання виконаних робіт проводиться (щомісячно) поетапно згідно з календарним планом виробництва робіт та оформляється приймально здавальними актами, після завершення кожного етапу робіт Підрядник передає Замовнику акт про виконані роботи для підписання.

Відповідно до додаткової угоди № 1 від 29.11.2022 до договору підряду № 22-02/1212111 від 16.09.2022 по об?єкту: «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина 2» у м. Ужгород, у зв?язку із збільшенням бюджетних призначень на 2022 рік, згідно рішення сесії Ужгородської міської ради від 10.11.2022 року № 962, Сторони дійшли згоди про перерозподіл фінансування з 2023 року на 2022 рік у сумі 2 437 500,00 грн. (Два мільйони чотириста тридцять сім тисяч п?ятсот грн. 00 коп.), шляхом внесення змін та доповнень до п.3.1.1. Договору підряду № 22-02/1212111 від 16.09.2022 року, вказаний пункт викладено у наступній редакції: «3.1.1. Фінансування по договору буде здійснюватися відповідно до бюджетних призначень, а саме: у 2022 році в сумі 12 025 500,00 грн. Дванадцять мільйонів двадцять п?ять тисяч п?ятсот грн 00 коп.), у 2023 році в сумі 4 474 500,00 грн. (Чотири мільйони чотириста сімдесят чотири тисячі п`ятсот грн 00 коп.)»

Відповідно до додаткової угоди № 2 від 30.12.2022 до договору підряду № 22-02/1212111 від 16.09.2022 по об?єкту: «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина 2» у м. Ужгород, у зв?язку із завершенням бюджетного року, Сторони дійшли згоди про перерозподіл фінансування з 2022 року на 2023 рік у сумі 5 010,00 грн. (П?ять тисяч десять грн 00 коп.), шляхом внесення змін та доповнень до п.3.1.1. Договору підряду № 22-02/1212111 від 16.09.2022 року, вказаний пункт викладено у наступній редакції: «3.1.1. Фінансування по договору буде здійснюватися відповідно до бюджетних призначень, а саме: у 2022 році в сумі 12 020 490,00 грн. (Дванадцять мільйонів двадцять тисяч чотириста дев?яносто грн.. 00 коп.), у 2023 році в сумі 4 479 510,00 грн. (Чотири мільйони чотириста сімдесят дев`ять тисяч п`ятсот десять грн.. 00 коп.)».

Наказом директора Департаменту від 20.09.2022 № 122 в цілях оперативної організації та контролю якості, відповідності виконання будівельно-монтажних робіт, використання будівельних матеріалів згідно проектно-кошторисної документації і державних будівельних норм України, та перевірки відповідності об`ємів фактично виконаних робіт актам виконаних робіт, головного спеціаліста відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради ОСОБА_4 (сертифікат серії АТ № 008869) призначено відповідальним за ведення технічного нагляду по об?єкту:

- «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина 2» (далі - Об`єкт).

Враховуючи викладене, ОСОБА_8 та ОСОБА_4 діючи умисно, використовуючи службове становище, з метою заволодіння грошовими коштами місцевого бюджету, усвідомлюючи протиправність своїх дій, будучи обізнаними із Правилами визначення вартості будівництва (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013), затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства № 293 від 05.07.2013, загальними умовами укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 (зі змінами), в порушення умов виконання договору № 23-22/1212111 від 16.09.2022, предметом якого є «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина, 2» у м. Ужгород, ОСОБА_8 засвідчив своїм підписом та скріпив печаткою ТОВ «СПМК 23» та ОСОБА_4 засвідчив своїм підписом: Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № (б/н) приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2022 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2022 року, Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2022 року, Акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за березень 2023 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2023 року, які не відповідають обсягам та вартості, зазначених первинною звітною документацією з будівництва, у зв`язку з не виконанням робіт на загальну вартість 234 962,96 грн. (двісті тридцять чотири тисячі дев?ятсот шістдесят дві гривні 96 копійок).

Надалі, ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , достовірно знаючи те, що видані ними, завідомо неправдиві офіційні документи, а саме - Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № (б/н) приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2022 року; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2022 року, Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2022 року, Акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за березень 2023 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2023 року, до договору підряду № 22-02/1212111 від 16.09.2022 року, діючи в порушення п. п. 31, 76, 99 Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005, знаходячись в приміщенні Ужгородської міської ради, за адресою м. Ужгород, пл. Поштова, буд. №3, ОСОБА_8 передав представнику Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради Закарпатської області ОСОБА_9 , довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № (б/н) приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2022 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2022 року, Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2022 року, Акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за березень 2023 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2023 року, які містили неправдиві відомості, які вніс ОСОБА_8 , та в яких було зазначено про вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 14 792 167, 20 грн., з метою підтвердження факту виконаних робіт, а саме виконання частини робіт по договору «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина, 2» № 22-02/1212111 від 16.09.2022, та в подальшому заволодіння коштами місцевого бюджету на суму 234 962,96 грн. (двісті тридцять чотири тисячі дев?ятсот шістдесят дві гривні 96 копійок).

Після підписання представником Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради Закарпатської області ОСОБА_9 вказаних актів та довідок, дані офіційні документи були передані до управління Державної казначейської служби України, де зареєстровані та взяті на облік.

Органом досудового розслідування встановлено, що відповідно до висновку експерта №CE-19/109-24/16708БТ судової будівельно-технічної експертизи від 23 травня 2025 року, обсяги та вартість фактично виконаних будівельних робіт, на об?єкті: «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина, 2 в м. Ужгород», не відповідають обсягам та вартості, зазначених первинною звітною документацією з будівництва (а саме: Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № (б/н) приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2022 року; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2022 року, Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2022 року, Акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за березень 2023 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2023 року, до договору підряду № 22-02/1212111 від 16.09.2022). Загальна вартість не виконаних робіт становить 234 962,96 грн (двісті тридцять чотири тисячі дев?ятсот шістдесят дві гривні 96 копійок).

Причинним зв`язком завищення вартості виконання на об?єкті: «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина, 2 в м. Ужгород» є фактична невідповідність обсягам робіт зазначених у актах приймання виконаних будівельних робіть, а саме: заповнення дверних прорізів ламінованими дверними блоками із застосуванням анкерів і монтажної піни, серія блоку ДГ-21-9; встановлення блоків дверних внутрішніх щитової конструкції однопольних з глухим полотном, Дг 21-9, площа 1,80 м; Монтаж світильників для люмінесцентних ламп, які встановлюються на штирах, кількість ламп понад 2 до 4 шт.; встановлення світильників; встановлення умивальників одиничних з підведенням холодної та гарячої води; відсутність умивальника у кількості 1 шт.; відсутність змішувача для умивальника у кількості 1 шт.; відсутність сифону до умивальника у кількості 1 шт.;

Судовим експертом встановлено, що блоки дверні внутрішні щитової конструкції однопольні з глухим полотном, ДГ 21-9, площа 1,80 м2 змонтовані іншого розміру, тому не відповідають акту приймання виконаних будівельних робіт.

Окрім того встановлено, що підрядником не в повному обсязі здійснено заповнення дверних прорізів ламінованими дверними блоками із застосуванням анкерів і монтажної піни, серія блоку ДГ-21-9; Блоки дверні внутрішні щитової конструкції однопольні з глухим полотном, ДГ 21-9, площа 1,80 м2; здійснено монтаж світильників для люмінесцентних ламп, які встановлюються на штирах, кількість ламп понад 2 до 4 шт.; встановлено світильники; установлено унітазів з безпосередньою приєднаним бачком, унітазів Компакт підлогових, умивальників. змішувачів для умивальників, сифонів до умивальників, сповіщувачів ПС автоматичних димових фотоелектричних, радіозотопних, світлових у нормальному виконанні, сповіщувачі пожежні димові СПД2, установлення міліцейського ліхтаря, оповіщувача зовнішнього світлозвукового Джміль-1.

З огляду на викладене ОСОБА_4 та ОСОБА_8 , умисно, діючи в інтересах Підрядника - ТОВ «СПМК 23», спричинив тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави, в особі територіальної громади міста Ужгорода, на загальну суму 234 962,96 грн (двісті тридцять чотири тисячі дев?ятсот шістдесят дві гривні 96 копійок).

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, тобто заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб.

Крім того, у невстановлений органом досудового розслідування час та місці директор ТОВ «СПМК 23» ОСОБА_8 за попередньою змовою з головним спеціалістом відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради ОСОБА_4 , діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в порушення п. п. 31, 76, 99 Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 (зі змінами), з метою заволодіння грошовими коштами місцевого бюджету, внесли неправдиві дані в Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № (б/н) приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2022 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2022 року, Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2022 року, Акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за березень 2023 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2023 року, в які вніс неправдиві відомості про вартість виконаних будівельних робіт на загальну суму 14 792 167, 20 грн. по об`єкту «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина, 2», хоча фактично загальна вартість не виконаних робіт становить 234 962,96 грн. (двісті тридцять чотири тисячі дев?ятсот шістдесят дві гривні 96 копійок).

Після цього, ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , засвідчили своїм підписом та ОСОБА_8 скріпив печаткою ТОВ «СПМК 23» Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акт № (б/н) приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2022 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2022 року, Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2022 року, Акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за березень 2023 року, Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2023 року, на загальну суму 14 792 167, 20 грн., по об`єкту «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина, 2», які не відповідають вимогам нормативно правових актів у галузі будівництва, та в яких завищена вартість виконаних будівельних робіт на 234 962,96 грн (двісті тридцять чотири тисячі дев?ятсот шістдесят дві гривні 96 копійок), посвідчивши тим самим факт, що має юридичне значення, і надавши зазначеному документу статусу офіційного, тим самим вніс завідомо неправдиві дані в офіційні документи.

Підписання Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2022 року, Акту № (б/н) приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2022 року; Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2022 року, Акту № 3 приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік; Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2022 року, Акту № 4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року; Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за березень 2023 року, Акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за березень 2023 року, на загальну суму 14 792 167, 20 грн., по об`єкту «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина, 2», стало правовою підставою для виставлення товариством з обмеженою відповідальністю «СПМК 23» (код ЄДРПОУ код ЄДРПОУ 33186783), юридична адреса: юридична адреса якого Закарпатська область, місто Іршава, вулиця Волошина, будинок 11, рахунку фактури на оплату виконаних будівельних робіт та витрат по об`єкту «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі поліклініки під розміщення ВПО по вул. Сергія Мартина, 2», на загальну суму 14 792 167, 20 (з ПДВ).

Після цього ОСОБА_4 , продовжуючи свою протиправну діяльність передав вищевказані складені документи, які містили завідомо недостовірні відомості для подальшого підпису керівнику Департаменту ОСОБА_9 , який не будучи обізнаним з протиправними намірами вказаних вище осіб, їх підписав та скріпив печаткою Департаменту.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

09.09.2025 о 09 год. 00 хв., ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Підозрюваний ОСОБА_4 в силу виконання своїх службових обов`язків має широке коло знайомих, у тому числі і серед службових осіб Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради. У кримінальному провадженні на даний час ще не встановлені всі та не допитані як свідки працівники Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради та інші особи щодо обставин, що мають доказове значення у даному провадженні, а також вирішується питання щодо призначення та проведення судових експертиз, стороною обвинувачення витребовуються документи, що можуть мати доказове значення, а тому сторона обвинувачення, враховуючи службове становище відповідно до займаної посади підозрюваного не виключає можливості вчинення ним безпосередньо чи за посередництва інших осіб з метою уникнення кримінальної відповідальності спроб незаконного впливу на вказаних осіб та інших учасників кримінального провадження, а також спроб знищення, спотворення чи підроблення документів, що можуть мати доказове значення.

Враховуючи наведене, потреби досудового розслідування щодо повного, всебічного і неупередженого досудового розслідування та прийняття законних та справедливих процесуальних рішень, виправдовують такий ступінь втручання у права та законні інтереси підозрюваного як застосування заходу забезпечення кримінального провадження відсторонення ОСОБА_4 від посади, який є обґрунтовано необхідним та в повній мірі відповідає меті його застосування та завданням кримінального провадження.

Незастосування такого заходу забезпечення досудового розслідування як відсторонення ОСОБА_4 від посади, враховуючи наявні ризики його неналежної процесуальної поведінки та виконання процесуальних обов`язків, може негативно вплинути щодо виконання завдання досудового розслідування щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування та судового розгляду.

З урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинених ним злочинів та забезпечення завдань кримінального провадження, слідчий просить відсторонити підозрюваного ОСОБА_4 від займаної посади строком на 2 місяці.

У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав з викладеними в такому мотивами та просив його задоволити. Зазначив, що злочин є корупційним та вчинений з використанням службового становища.

Захисник ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_5 у судовому засіданні заперечила проти задоволення внесеного слідчим клопотання. Зазначила, що всі документі вилучені, а тому вважає клопотання безпідставним. Додала, що її підзахисний є батьком двох дітей та єдиним годувальником у сім`ї.

Підозрюваний ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримав думку свого захисника.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали внесеного клопотання з додатками, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно п.4 ч.2 ст.131 КПК України відсторонення від посади є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.

Положеннями ст.132 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

У відповідності до ч.1 та ч.2 ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 157 КПК України визначено, що при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов`язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Водночас, слідчий суддя на вказаному етапі досудового розслідування не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів, визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу.

Встановлено, що відповідно до наказу №38/К від 01.07.2025 ОСОБА_4 переведено на посаду начальника відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради.

З матеріалів клопотання слідує, що органом досудового розслідування, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, один з яких відповідно до вимог ст.12 КК України відноситься до категорії тяжкого злочину і за який йому може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, повністю підтверджується зібраними матеріалами досудового розслідування.

Частиною 5 статті 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» - чітко визначено, що особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 , як начальник відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради, є особою, яка має владні повноваження, яка наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, що відповідно до п. 1 примітки до ст. 364 КК України, є службовою особою.

Крім цього, слідчий суддя бере до уваги те, що інкриміноване підозрюваному ОСОБА_4 кримінально-каране діяння з ознаками корупції вчинено останнім безпосередньо на займаній посаді із використанням свого службового становища.

Відповідно до ч.1 ст.157 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

З огляду на викладені фактичні обставини справи та приймаючи до уваги те, що у матеріалах кримінального провадження наявні достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_4 перебуваючи на посаді начальника відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради, з використанням своєї посади та зв`язків, може перешкоджати кримінальному провадженню, зокрема має можливість приховати або знищити документи, а також незаконними засобами впливати на свідків, враховуючи наведені вище вимоги закону, а також відсутність негативних наслідків відсторонення підозрюваного від посади для інших осіб, слідчий суддя приходить до переконання, що досягнути завдання кримінального судочинства неможливо без відсторонення ОСОБА_4 від посади, а тому клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення.

Що стосується тверджень сторони захисту, то такі суд вважає способом захисту.

Поряд з цим, вирішуючи питання на який строк має бути відсторонено ОСОБА_4 від займаної посади, слідчий суддя приймає до уваги вимоги п.2 ч.1 ст.219 КПК України, відповідно до яких досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що ОСОБА_4 слід відсторонити від посади у межах строку досудового розслідування строком на два місяці, тобто до 09.11.2025 року, оскільки на думку суду саме даного строку буде достатньо для вчинення тих слідчий та процесуальних дій, про які слідчий зазначає у даному клопотанні.

Керуючись ст. ст.7-29,154 - 157,309,369-372 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого задоволити.

Відсторонити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні злочинів передбачених ч. 4 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України, від посади начальника відділу технічного нагляду департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради, строком на 2 (два) місяці, в межах строку досудового розслідування, а саме до 09.11.2025 року.

Відповідно до ч. 4 ст. 157 КПК України, копію ухвали надіслати особі, яка звернулася з відповідним клопотанням та підозрюваному.

Дана ухвала підлягає негайному виконанню в порядку, передбаченому для виконання судових рішень.

Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1