Рішення № 130766958, 06.10.2025, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.10.2025
Номер справи
420/25050/25
Номер документу
130766958
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/25050/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Міністерства освіти та науки України (код ЄДРПОУ 38621185, місце знаходження: 01135, м. Київ, просп. Берестейський, 10) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державного підприємства «ІНФОРЕСУРС» (код ЄДРПОУ 37533381, місце знаходження: 03057, м. Київ, вул. Довженка Олександра, 3) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 25 липня 2025 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Міністерства освіти та науки України (код ЄДРПОУ 38621185, місце знаходження: 01135, м. Київ, просп. Берестейський, 10) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державного підприємства «ІНФОРЕСУРС» (код ЄДРПОУ 37533381, місце знаходження: 03057, м. Київ, вул. Довженка Олександра, 3), в якій позивач просив:

Визнати протиправними дії Міністерства освіти і науки України, які полягають у внесенні відомостей в Єдину державну електронну базу з питань освіти щодо порушення позивачем - ОСОБА_1 черговості здобуття освіти, визначеної статтею 10 Закону України «Про освіту», а саме: в розділі «На підставі даних, що містяться в ЄДЕБО, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної ч. 2 ст. 10 ЗУ «Про освіту» - вказано «Ні, порушує».

Зобов`язати Міністерство освіти і науки України внести зміни до даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо порушення позивачем - ОСОБА_1 черговості здобуття освіти, визначеної статтею 10 Закону України «Про освіту», а саме: в розділі «На підставі даних, що містяться в ЄДЕБО, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної ч. 2 ст. 10 ЗУ «Про освіту» - вказати «Так, не порушує».

Ухвалою від 31 липня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач здобуває першу вищу освіту за денною формою навчання за освітнім рівнем бакалавр в Одеському національному технологічному університеті (період навчання: 30.09.2023-30.06.2027). Раніше здобутої вищої освіти за будь-яким із рівнів ОСОБА_1 не має, що підтверджується випискою з Єдиної державної електронної бази з питань освіти та відсутністю дипломів про здобуту вищу освіту.

Позивач зазначив, що він отримав довідку від 04 липня 2025 року № 667257 про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти з метою її подачі до ТЦК та СП. Натомість, в супереч вимогам законодавства отримана довідка містить недостовірну інформацію про те, що поточне здобуття позивачем першої вищої освіти порушує послідовність, визначену частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту». Наявність в Єдиній державній електронній базі з питань освіти недостовірної інформації про порушення ОСОБА_1 послідовності здобуття вищої освіти перешкоджає реалізації його права на отримання відстрочки від мобілізації і конституційного права на освіту.

На адвокатський запит, 10 липня 2025 року відповідач надав відповідь, згідно з якої ОСОБА_1 порушує визначену законодавством послідовність здобуття першої вищої освіти.

Представник позивача зазначає, що підставою для таких помилкових тверджень відповідача стало те, що раніше позивач не закінчивши здобуття вищої освіти та не отримавши диплому, був відрахований з цього ж учбового закладу через невиконання учбового плану, а повторне його зарахування до цього ж учбового закладу і продовження здобуття освіти за тим самим рівнем начебто має вважатися порушенням визначеної послідовності здобуття вищої освіти.

Представник позивача вважає таку позицією відповідача помилковою і протиправною та такою, що суперечить вимогам законодавства про освіту і порушує конституційні права і свободи позивача, оскільки згідно з виписки з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документів про освіту та інформації про навчання особи позивач не має дипломів про здобуття вищої освіти.

За даними ЄДЕБО позивач отримав лише свідоцтво серії НОМЕР_2 від 19.06.2010 року про базову загальну середню освіту та атестат серії НОМЕР_3 від 12.05.2012 року про повну загальну середню освіту.

В даний момент позивач здобуває першу вищу освіту та цей факт свідчить про те, що позивачем не порушується визначена статтею 10 Закону України «Про освіту» послідовність здобуття ним відповідного рівня освіти (вищої освіти).

Відповідач, в порушення вимог Закону України «Про освіту» не врахував, що єдиним належним доказом про здобутий рівень освіти є виключно диплом. Як зазначалося, згідно даних ЄДЕБО позивач не має таких дипломів.

З наведених підстав позивач просить задовольнити позовні вимоги.

До суду 07 серпня 2025 року від відповідача Міністерства освіти і науки України надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник позовні вимоги не визнає та просить відмовити, посилаючись на те, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Додатком 9 до зазначеного Порядку затверджено форму довідки, яка формується за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти та має підтверджувати статус здобувача вищої освіти, а також на підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти формувати висновок щодо того, чи порушує поточне здобуття освіти послідовність, визначену частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту».

Міністерство зазначає, що алгоритм встановлення послідовності рівнів здобуття освіти, який використовується під час формування довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, викладений в листі Міністерства освіти і науки України від 03.06.2024 № 1/9758-24 (додається), повністю відповідає нормам освітнього законодавства.

Щодо тлумачення застосування норм освітнього законодавства представник відповідача зазначив, що повторне зарахування на тому самому рівні національної рамки кваліфікації означає, що особа знову формуватиме такі знання, уміння, навички та загальні компетентності на тому самому рівні освіти. У термінах визначення послідовності здобуття освіти це свідчить про здобуття освіти в непослідовному порядку.

Так, згідно з інформацією, яка міститься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, здобувай освіти ОСОБА_1 01.09.2012 зарахований на навчання за освітнім рівнем бакалавра до Одеського національного технологічного університету, відрахований 01.07.2015 за невиконання вимог навчального плану.

15.09.2023 повторно зарахований на навчання за освітнім рівнем бакалавра до Одеського національного технологічного університету.

Таким чином, ОСОБА_1 здобуває освіту в непослідовному порядку.

Саме тому у довідці, сформованій відповідно до вимог законодавства на підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, у відповідному полі зазначено «Ні, порушує».

Стосовно зобов`язання Міністерство внести зміни до ЄДЕБО, представник відповідача зазначив, що згідно із цим Положенням, технічний адміністратор ЄДЕБО забезпечує оброблення в ЄДЕБО інформації про прийом, відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та освіти дорослих, в тому числі післядипломної освіти.

Так, відповідно до Положення, суб`єкти освітньої діяльності та їх територіально відокремлені структурні підрозділи (відокремлені підрозділи), що надають освітні послуги у сфері дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, засновники яких не мають органів управління освітою (суб`єкти освітньої діяльності приватної форми власності), а також професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, освіти дорослих, в тому числі післядипломної освіти вносять до ЄДЕБО та підтримують в повному, актуальному та достовірному стані інформацію за переліком, визначеним у пунктах 6-9 розділу III цього Положення (крім інформації про сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, результати зовнішнього незалежного оцінювання, участь у вступних кампаніях до закладів освіти (коли, до яких закладів освіти, на які професії, спеціальності, спеціалізації, рівні, форми навчання особа подавала заяви в електронній формі) та інформації, зазначеної в підпункті 6 пункту 6) для таких суб`єктів освітньої діяльності.

Інформація вноситься до ЄДЕБО користувачами ЄДЕБО протягом п`яти робочих днів з моменту її створення або отримання, якщо інший строк не встановлений законодавством.

З огляду на зазначене, представник відповідача зазначає, що питання внесення інформації про здобувача освіти до ЄДЕБО, а також надання довідки, яка формується за даними ЄДЕБО і має підтверджувати статус здобувача вищої освіти, належить до компетенції суб`єктів освітньої діяльності.

Своєю чергою представник позивача надав відповідь на відзив (вхід. № 82693/25 від 13.08.2025), відповідно до якої наполягав на задоволенні позовних вимог.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.

Позивач є студентом за денною формою навчання за освітнім рівнем бакалавр в Одеському національному технологічному університеті (період навчання: 30.09.2023-30.06.2027), структурний підрозділ: факультет нафти, газу та екології, що підтверджено студентським квитком СК № 14722555.

Відповідно до довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти від 04 липня 2025 року № 667257, на підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі питань освіти, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної частиною другою ст. 10 Закону України «Про освіту» - «Ні, порушує».

Суд встановив, що позивач має такі документи про освіту:

Свідоцтво про базову загальну середню освіту серії НОМЕР_4 від 19.06.2010 року, видане навчально-виховним комплексом «Загальноосвітня школа І-ІІІ студентів дошкільний заклад» с. Виноградівка.

Атестат про повну загальну середню освіту, Серія СК № 42762329 від 12.05.2012 року, виданий навчально-виховним комплексом «Загальноосвітня школа І-ІІІ студентів дошкільний заклад» с. Виноградівка.

Згідно з інформацією, яка міститься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, ОСОБА_1 01.07.2017 був відрахований з Одеського національного технологічного університету за освітнім ступенем бакалавр, структурний підрозділ: факультет нафти, газу та екології, за невиконання вимог навчального плану.

Також згідно з інформацією, яка міститься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, ОСОБА_1 30.08.2024 року переведено в Одеському національному технологічному університеті за освітнім ступенем бакалавр, структурний підрозділ: навчально-науковий інститут холоду, кріотехнологій та екоенергетики ім. В.С. Мартиновського, спеціальність: 141, дати початку та закінчення навчання: 30.09.2023 30.06.2027.

Суд встановив, що на адвокатський запит, 10 липня 2025 року відповідач надав відповідь, згідно з якої ОСОБА_1 порушує визначену законодавством послідовність здобуття першої вищої освіти.

Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню, з огляду на таке.

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов`язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, який було продовжено відповідними Указами Президента України та діє до теперішнього часу.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.

Статтею 1 Закону України №3543 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закон №3543, в редакції на час виникнення спірних відносин) визначено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Абзацом 5 статті 1 Закону №3543 визначено, що особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Статтею 1 Закону України «Про оборону України» передбачено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Статтею 22 Закону №3543 визначені обов`язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Статтею 23 Закону №3543 передбачена відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Так, відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону №3543 призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону № 2145-VIII рівнями освіти є: дошкільна освіта; початкова освіта; базова середня освіта; профільна середня освіта; перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; фахова передвища освіта; початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень вищої освіти; другий (магістерський) рівень вищої освіти; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII (далі Закон № 1556-VII) вища освіта - це сукупність систематизованих знань, умінь і практичних навичок, способів мислення, професійних, світоглядних і громадянських якостей, морально-етичних цінностей, інших компетентностей, здобутих у закладі вищої освіти (науковій установі) у відповідній галузі знань за певною кваліфікацією на рівнях вищої освіти, що за складністю є вищими, ніж рівень повної загальної середньої освіти.

Згідно з абз. 1-5 ч. 1 ст. 5 Закону № 1556-VII підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітніми програмами на таких рівнях вищої освіти: початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень; другий (магістерський) рівень; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень.

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності до розв`язування складних спеціалізованих задач у певній галузі професійної діяльності.

Другий (магістерський) рівень вищої освіти передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності до розв`язування задач дослідницького та/або інноваційного характеру у певній галузі професійної діяльності.

Третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності розв`язувати комплексні проблеми в галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності.

Освітньо-науковий рівень вищої освіти передбачає здобуття особою теоретичних знань, умінь, навичок та інших компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, розв`язання комплексних проблем у галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення (абз. 6-10 ч. 1 ст. 5 Закону № 1556-VII).

Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону № 1556-VII здобуття вищої освіти на кожному рівні вищої освіти передбачає успішне виконання особою освітньої програми, що є підставою для присудження відповідного ступеня вищої освіти:1) молодший бакалавр; 2) бакалавр; 3) магістр; 4) доктор філософії/доктор мистецтва.

16.05.2024 постановою Кабінету Міністрів України № 560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі, - Порядок № 560).

Відповідно до абз. 1 п. 62 Порядку № 560 здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України Про освіту, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, надають до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки довідку про здобувача освіти, сформовану в Єдиній державній електронній базі з питань освіти за формою, визначеною у додатку 9, та документи (нотаріально засвідчені копії документів), що підтверджують зарахування на навчання до інтернатури згідно з додатком 5.

Також суд встановив, що відповідно до Указу Президента України від 30.09.2010 № 926 "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні" постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 № 752, затверджено Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти.

Міністерству освіти і науки, молоді та спорту: забезпечено створення до 01.01.2012 та функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти; розробити та затвердити порядок формування та функціонування зазначеної Єдиної бази.

Таким чином сукупний аналіз наведених норм права доводить, що військовозобов`язаний має право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації виключно, якщо особа здобуває рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти із дотриманням послідовності, визначеної частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту».

Повертаючись до обставин справи у цій справі, суд зазначає таке.

Так, суд встановив, що позивач має рівень освіти повна загальна середня освіта, що підтверджено атестатом про повну загальну середню освіту, Серія СК № 42762329 від 12.05.2012 року, виданий навчально-виховним комплексом «Загальноосвітня школа І-ІІІ студентів дошкільний заклад» с. Виноградівка.

Згідно з інформацією, яка міститься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, ОСОБА_1 01.07.2017 був відрахований з Одеського національного технологічного університету за освітнім ступенем бакалавр, структурний підрозділ: факультет нафти, газу та екології, за невиконання вимог навчального плану.

Також згідно з інформацією, яка міститься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, ОСОБА_1 30.08.2024 року переведено в Одеському національному технологічному університеті за освітнім ступенем бакалавр, структурний підрозділ: навчально-науковий інститут холоду, кріотехнологій та екоенергетики ім. В.С. Мартиновського, спеціальність: 141.

Таким чином, позивач був відрахований з вищого навчального закладу і так й не набув рівень освіти - перший (бакалаврський) рівень вищої освіти.

Відповідно до наданої відповіді Міністерства освіти та науки України на заяву позивача вбачається, що позивачу застосовано критерії непослідовності визначені частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", оскільки позивач вже проходив навчання за бакалаврським рівнем освіти.

Разом з цим суд не погоджується з доводами відповідача, що позивачем було порушено послідовність отримання рівня освіти, оскільки позивач не завершив навчання та не отримав документ про набуття відповідного бакалаврського рівня освіти.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що процес здобуття освіти позивачем є послідовним у розумінні частини другої статті 10 Закону України «Про освіту», проте МОНУ в порушення чинного законодавства України не забезпечило належного функціонування системи ЄДЕБО.

Тому, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача є правомірними та належать задоволенню шляхом визнання протиправною відмову Міністерства освіти і науки України щодо визнання поточного здобуття освіти позивача таким, що не порушує послідовності визначеної частиною другою ст. 10 Закону України «Про освіту» та зобов`язання Міністерство освіти і науки України вжити заходи щодо внесення змін до Єдиної державної електронної бази з питань освіти інформації про відсутність порушення послідовності здобуття освіти, визначеної частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту» щодо позивачем, а саме: в розділі «На підставі даних, що містяться в ЄДЕБО, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної ч.2 ст. 10 Законом України "Про освіту"» - вказати «Так, не порушує».

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову не довів, з посиланням на відповідні докази правомірності своїх дій, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та належать задоволенню.

У зв`язку з тим, що позов задоволено, сплачений судовий збір належить стягненню з відповідача МОН України на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 205,246, 255,295,297 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Міністерства освіти та науки України (код ЄДРПОУ 38621185, місце знаходження: 01135, м. Київ, просп. Берестейський, 10) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державного підприємства «ІНФОРЕСУРС» (код ЄДРПОУ 37533381, місце знаходження: 03057, м. Київ, вул. Довженка Олександра, 3) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправною відмову Міністерства освіти і науки України (код ЄДРПОУ 38621185, місце знаходження: 01135, м. Київ, просп. Берестейський, 10) щодо визнання поточного здобуття освіти ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) таким, що не порушує послідовності визначеної частиною другою ст. 10 Закону України «Про освіту».

Зобов`язати Міністерство освіти і науки України (код ЄДРПОУ 38621185, місце знаходження: 01135, м. Київ, просп. Берестейський, 10) вжити заходи щодо внесення змін до Єдиної державної електронної бази з питань освіти інформації про відсутність порушення послідовності здобуття освіти, визначеної частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту» щодо ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), а саме: в розділі «На підставі даних, що містяться в ЄДЕБО, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної ч.2 ст. 10 Законом України "Про освіту"» - вказати «Так, не порушує».

Стягнути з Міністерства освіти і науки України (код ЄДРПОУ 38621185, місце знаходження: 01135, м. Київ, просп. Берестейський, 10) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір в розмірі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко