Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 375/1276/25
Провадження № 3/375/928/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2025 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Банах-Кокус О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та фактично проживає на АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
16 травня 2025 року близько 00 годин 23 хвилини ОСОБА_1 перебуваючи на пров.Береговий, 17, у селі Насташка Білоцерківського району Київської області керував транспортним засобом Volkswagen Passat з державним номерним знаком НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився у встановленому законом порядку на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу Alcotes Drager ARНК-0514, тест № 4551, результат огляду склав 1,53 проміле, чим порушив пункт 2.9 «а» ПДР України.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
Відповідно до статті 245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною першою статті 130 КУпАП передбачено, що керування транспортнимизасобами особамив станіалкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо підвпливом лікарськихпрепаратів,що знижуютьїх увагута швидкістьреакції,а такожпередача керуваннятранспортним засобомособі,яка перебуваєв станітакого сп`яніннячи підвпливом такихлікарських препаратів,а таксамо відмоваособи,яка керуєтранспортним засобом,від проходженнявідповідно довстановленого порядкуогляду настан алкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо щодовживання лікарськихпрепаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакції,- тягнуть засобою накладенняштрафу наводіїв урозмірі однієїтисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
У пункті 2.9 «а» Правил дорожнього руху України зазначено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Подія та склад адміністративного правопорушення та наявність вини у діях ОСОБА_1 підтверджується поданими уповноваженим органом матеріалами, де міститься:
-протокол проадміністративне правопорушеннясерії ЕПР1№ 331825від 16травня 2025року,складений відносно ОСОБА_1 за порушеннячастини 1статті130КУпАП,який заформою тазмістом відповідаєвимогам статті 256 КУпАП, Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 листопада 2015 року №1395 (далі Інструкція № 1395, Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 6 листопада 2015року №1376);
- копія постанови серії ЕПР1 № 331825 від 16 травня 2025 року;
- довідка щодо наявності посвідчення водія від 16 травня 2025 року;
- направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції відносно ОСОБА_1 від 16 травня 2025 року;
- роздруківка чеку Драгер «ALCOTEST-6820» прилад ARHK-0514, тест № 4551 від 16травня 2025 року відповідно до якого результат тесту позитивний 1,53% (проміле);
- акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, результат за висновком позитивний становить 1,53% (проміле);
- рапорт працівника поліції від 16 травня 2025 року;
- відеозаписи з нагрудної камери поліцейських (вміщений на лазерний компакт-диск), де зафіксовано подію, у зв`язку з якою відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 130 КУпАП, момент проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 , що були переглянуті і досліджені судом (суддею) під час розгляду справи на робочому комп`ютері в залі суду.
Наявними матеріалами також підтверджується, що при складанні протоколу ОСОБА_1 роз`яснено його права та обов`язки, передбачені статтею 63 Конституції України, статтею 268 КУпАП, повідомлено про те, що розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності відбудеться у Рокитнянському районного суді Київської області. Зазначений протокол водій ОСОБА_1 підписав без будь-яких зауважень.
Установлення події та складу адміністративного правопорушення відбулося відповідно до приписів статті 266 КУпАП та вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України № 1452/735 від 9 листопада 2015 року.
У судовому засіданні захисник Шапошник Є.В. подав до суду клопотання про закриття провадження у справі обгрунтувавши наступним. Протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи. Працівниками поліції після зупинки транспортного засобу під керуванням ОСОБА_1 не було повідомлено останнього про причину зупинки, що передбачає ст. 35 ЗУ «Про Національну поліцію», а тому його зупинка була не правомірною і безпідставною. У зв`язку з чим всі наступні дії поліцейських та здобуті у справі дані, в тому числі процедура огляду водія, є неправомірними за правовим принципом «плодів зіпсованого дерева». В порушення вимог ч. 1 ст. 266 КУпАП та «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі » від 07.11.2015 № 1395, ОСОБА_1 не відсторонили від керування транспортним засобом. Огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння був проведений з використанням спеціального технічного засобу, який не відноситься до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки та який не відповідає вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність, у зв`язку з чим результат огляду спеціального технічного приладу «Alcotest 6820» № ARHK - 0514 за допомогою якого був проведений огляд ОСОБА_1 не є належним та допустим доказом у даній справі. Сторона захисту вважає, що ОСОБА_2 з результатами огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки не погодився, оскільки акт огляду ним підписаний не був. Направлення на огляд водія з метою виявлення стану сп`яніння від 16.05.2025 складено о 00 год 38 хв, а огляд проведено о 01 год 01 хв, тому в порушення вимог законодавства працівники поліції не направили ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння у закладі охорони здоров`я. Відтак, у матеріалах справи відсутні достатні та допустимі докази, які вказують на наявність в діях останнього складу адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
30 червня 2025 року до матеріалів справи захисником долучено адвокатський запит від 20травня 2025 року, відповідь на адвокатський запит з додатками від 28 травня 2025року, копію довідки МСЕК № 640929 виданої 1 серпня 2024 року та копія пенсійного посвідчення серії НОМЕР_2 виданого 21 березня 20025 року на ім`я ОСОБА_1 , копія витягу з наказу.
За клопотаннязахисника всудове засіданнявикликані працівникипатрульної поліції,які оформлювалипротокол таскладали екіпажпатрульного авто,зокрема ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
Працівники поліції у судове засідання з`явилися та надали наступні пояснення на поставлені захисником запитання.
Зазначили, що всі водії та працівники поліції повинні дотримуватись вимог чинного законодавства, при документуванні адміністративного правопорушення стосовно ОСОБА_5 були дотримані вимоги законодавства, водія ОСОБА_1 було зупинено згідно частини 7 статті 35 ЗУ «Про Національну поліцію».
Після виявлення у ОСОБА_1 ознак алкогольного сп`яніння, водію було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння як на місці зупинки так і в найближчому медичному закладі, водій погодився пройти огляд на місці, з результатом огляду погодився, але від підпису в акті огляду відмовився. Направлення в медичний заклад на огляд було складено 00 год 38 хв, оскільки водію пропонували огляд на місці зунинки і в медичному закладі. Оскільки він погодився пройти огляд на місці - такий огляд проведено о 01 год 01хв.
На запитання адвоката Шапошника Є.В. «Чому ОСОБА_1 не відсторонили від керування транспортним засобом?» працівники поліції зазначали, що автомобіль був припаркований без порушень правил дорожнього руху, а тому залишився на місці зупинки транспортного засобу, при цьому вони попередили водія, що він не має права керувати транспортним засобом.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши позицію захисника, допитавши працівників патрульної поліції, та наявні докази у сукупності з відеозаписами з нагрудних камер патрульних поліцейських, суд (суддя) не встановив передумов для констатації істотних порушень процедури оформлення протоколу про адміністративне правопорушення та вважає, що установлення події та складу адміністративного правопорушення відбулося в цілому відповідно до приписів статті 266КУпАП та вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом Міністерствавнутрішніх справУкраїни таМіністерства охорониздоров`яУкраїни №1452/735від 9листопада 2015 року.
Згідно з пунктом 2 розділу І Інструкції Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженоїнаказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 9листопада 2015 року за №1452/735(надалі по тексту -Інструкція № 1452/735) огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Відповідно до пункту 3 розділу Іцієї Інструкції ознаками алкогольного сп`яніння є запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці.
У пунктах 1-7 розділу ІІ Інструкції № 1452/375 закріплено, що за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп`яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Огляд на стан алкогольного сп`яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп`яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції. Перед проведенням огляду на стан сп`яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп`яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. Установлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Відповідно до пунктів 8, 9 Інструкції № 1452/735, форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції. З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Відповідно до частини 2 статті 266КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Як слідує з досліджених відеозаписів, 16 травня 2025 року автомобіль Volkswagen Passat з державним номерним знаком НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції під час комендантської години. Факт руху транспорного засобу Volkswagen Passat з державним номерним знаком НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 зафіксовано на диску 2 у файлі clip-3 з 00 год 24 хв.
Встановивши наявність у водія ознак алкогольного сп`яніння, а саме - поведінка, що не відповідає обстановці, запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, поліцейський запропонував водію пройти огляд стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки за допомогою спеціального технічного приладу (газоаналізатора), або в найближчому медичному закладі в лікаря нарколога (clip - 1 диск - 2 з 00 год 38 хв). У подальшому водій ОСОБА_1 пройшов огляд на місці за наслідками проведеного огляду встановлено наявність у ОСОБА_1 стану алкогольного сп`яніння, що становить 1,53% (проміле). З результатом водій погодився (clip - 1 диск - 2 з 01 год 01 хв), також поліцейськими було повторно запропоновано пройти огляд у лікаря нарколога. Далі поліцейський перейшов до оформлення протоколу про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті130КУпАП. При складанні протоколу ОСОБА_1 роз`яснено його права та обов`язки, передбачені статтею 268 КУпАП. Протокол ОСОБА_1 підписав без будь-яких зауважень.
Твердження захисника стосовно того, що водій ОСОБА_1 не погодився з результатними огляду і його не було доставлено до найближчого закладу охорони здоров`я, відхиляються судом, оскільки з відеозапису з нагрудної камери поліцейських де зафіксовано подію будь-яких заперечень щодо результату огляду на місці зупинки транспортного засобу ОСОБА_1 не висловлював, а поліцейськими після проведеного огляду на місці зупики було запропоновано пройти огляд у лікаря нарколога.
На переконання суду (судді) посилання захисника на те, що водій ОСОБА_1 не погоджувався з результатом огляду на стан алкогольного сп`яніння, оскільки відмовився від підпису в акті огляду на стан сп`яніння, спрямовані захисником виключно на уникнення адміністративної відповідальності, оскільки водій ОСОБА_1 підписав протокол про адміністративне правопорушення без будь-яких зауважень; відмітки, позначки у протоколі щодо його незгоди з результатом огляду на стан алкогольного сп`яніння - відсутні.
Також захисник вказував на те, що зупинивши транспортним засіб під керуванням ОСОБА_1 поліцейський взагалі не повідомив водію причину зупинки, таким чином працівники поліції безпідставно зупинили транспортний засіб під керуванням ОСОБА_1 .
Як вбачається зі відеозаписів, в обґрунтування причин зупинки автомобіля під керуванням ОСОБА_1 , поліцейський зазначив статтю 35 ЗУ «Про Національну поліцію», та повідомив, що водій рухався у комендантську годину.
Відповідно достатті 31Закону України«Про Національнуполіцію» поліціяможе застосовуватитакі превентивнізаходи: 1) перевірка документів особи; 2) опитування особи; 3) поверхнева перевірка і огляд; 4) зупинення транспортного засобу.
Відповідно допункту 2.4Правил дорожньогоруху навимогу поліцейськоговодій повинензупинитися здотриманням вимогцих Правил,а також: пред`явити для перевірки документи (посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб, чинний страховий поліс), дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу.
Більше того, в умовах дії воєнного стану на працівників правоохоронних органів покладаються завищені вимоги щодо виявлення правопорушень та попередження вчинення нових, а тому будь-яку вимогу про зупинку транспортного засобу та перевірку документів водія, зокрема, у нічний час доби, а також під час комендантської години, установлення його особи не слід розцінювати незаконною.
Щодо зауважень захисника про те, що водія не було відсторонено від керування автомобілем як це передбачено у статті 266 КУпАП, судом (суддею) надається негативна оцінка цьому факторові в розрізі послідовності та належності дотримання своїх обов`язків працівниками поліції, можливих негативних наслідків для громадської безпеки і безпеки дорожнього руху для невизначеного кола водіїв. Проте, відсторонення водія від подальшого керування у даному разі, слід розглядати як наслідок оформлення протоколу про адміністративне правопорушення застаттею 130 КУпАП, а не як складову процедури огляду на стан сп`яніння.
Крім того, з досліджених відеозаписів також вбачається, що працівники поліції зазначали, що оскільки автомобіль припаркований без порушень Правил дорожнього руху, зазначений автомобіль не вилучається працівникам патрульної поліції, а залишається на місці зупинки транспортного засобу.
Таким чином, судом (суддею) не було встановлено підстав для повернення протоколу про адміністративне правопорушення, та, відповідно - для закриття провадження у справі.
Також судом (суддею) враховується, що ОСОБА_1 як особа, яка отримувала посвідчення водія, є таким, що проходив підготовку в автошколі задля його отримання, де одним з основних напрямків підготовки, як і під час здачі іспитів на право керування транспортним засобами, є знання Правил дорожньогоруху України.
Пунктом 2.9 «а» Правил дорожнього руху України передбачено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до статті 17Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Отже, висновки суду (судді) з приводу винуватості особи, доведеності події і склад адміністративного правопорушення за частиною 1 статті 130 КУпАП та, відповідно, відхилення заперечень захисту і заявленого клопотання про закриття провадження у справі ґрунтуються на тому, що установлення події та складу адміністративного правопорушення відбулося в цілому відповідно до приписів статті 266 КУпАП та вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільнимнаказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України № 1452/735 від 9 листопада 2015 року.
При цьому суд (суддя) керується сукупністю наявних доказів, а не самим лише протоколом про адміністративне правопорушення та зазначає, що таких невідповідностей процедури, застосованої до ОСОБА_1 , які б свідчити про порушення основоположних прав та свобод особи та були б достатніми для закриття провадження у справі за пунктом 1 статті247 КУпАП не встановлено, доказів зворотного представлено не було.
Щодо можливих непроаналізованих заперечень захисника суд (суддя) посилається на позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, його усталену практику, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (справа «Серявін проти України», § 58, рішення від 10 лютого 2010 року).
У рішенні у справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від29червня 2007 року Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП доведена повністю та підтверджується зібраними у справі доказами.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 є винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, тому на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у межах санкції частини 1 статті130 КУпАП у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за статтями 34, 35 КУпАП судом не встановлено.
Згідно з вимогами статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
У відповідності до вимог пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 605,60 грн.
Керуючись статтями 23,33-35,40-1,130,268,276,277,279,280,283,285,294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним увчиненні адміністративногоправопорушення,передбаченого частиною1статті 130КупАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, у виді штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Реквізити для сплати штрафу - (Рахунок отримувача: UA488999980313030149000010001; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; код класифікації доходів бюджету: 21081300).
Стягнути зОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Реквізити для сплати судового збору (Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців з моменту набрання нею законної сили.
Стягувачем за цією постановою державний орган, за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.
Боржником за цією постановою є особа, яка притягається до адміністративної відповідальності (анкетні дані, що видалося за можливе установити, наведені в вступній частині постанови).
Відповідно до статті 307 КУпАП, встановлено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно зі ст. 308 КУпАПу разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 статті 307 цього Кодексу (п`ятнадцять днів з дня вручення постанови), постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу тавитрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Олена БАНАХ-КОКУС
Постанова суду набирає законної сили ________
Постанову може бути пред`явлено до виконання до _______