Рішення № 130660706, 30.09.2025, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2025
Номер справи
420/15545/25
Номер документу
130660706
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/15545/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Катаєвої Е.В., розглянувши у порядку письмового провадження в місті Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Служби зовнішньої розвідки України (вул. Нагірна,24/1, м. Київ, 04107), Пенсійного фонду України (вул. Бастіонна, 9, м. Київ, 01601), третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (вул. Крицак Валентини, 6, м. Херсон, 73036) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду через підсистему «Електронний суд» надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України (далі ПФУ), третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі ГУ ПФУ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 26.05.2025 року позов залишено без руху, надано строк на усунення недоліків позову.

На виконання ухвали суду позивач подав до суду заяву, до якої долучив позов до ПФУ, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ГУ ПФУ, в якому позивач просить суд: - визнати протиправною бездіяльність ПФУ стосовно нього ОСОБА_1 , щодо виконання абз.1 п.4 постанови КМУ від 23.02.2022 №144 «Про перерахунок пенсій особам, звільненим із розвідувальних органів» в частині, що стосується проведення перерахунку його пенсії, а саме неповідомлення Пенсійним фондом України в одноденний строк після набрання чинності цією постановою ГУ ПФУ про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком 1 і подання їх у п`ятиденний строк Службі зовнішньої розвідки України; - зобов`язати ПФУ відповідно до абз.1 п.4 постанови КМУ від 23.02.2022 №144 «Про перерахунок пенсій особам, звільненим із розвідувальних органів» повідомити ГУ ПФУ про необхідність підготовки списку на нього - ОСОБА_1 , пенсія якого підлягає перерахунку за формою згідно з додатком 1 до цієї постанови і подання його у п`ятиденний строк Службі зовнішньої розвідки України.

Ухвалою суду від 04.06.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.

Ухвалою суду від 13.08.2025 року залучено до участі у справі №420/15545/24 у якості другого відповідача Службу зовнішньої розвідки України (вул. Нагірна, 24/1, м. Київ, 04107). Розпочато розгляд адміністративної справи №420/15545/24 спочатку.

Позивач у позові зазначив, що йому призначена та виплачується пенсія відповідно до Закону України від 09.04.92 року №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон України №2262-XII). Він є пенсіонером розвідувальних органів.

17.07.2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №729 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704» (далі Постанова №729). Цією постановою було підвищено грошове забезпечення військовослужбовців розвідувальних органів, яке визначається постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова №704).

26.02.2022 року набрала чинності постанова КМУ України від 23.02.2022 року №144 «Про перерахунок пенсій особам, звільненим із розвідувальних органів» (далі Постанова № 144), пунктом 1 якої постановлено перерахувати з 01 серпня 2021 року пенсії, призначені за нормами Закону №2262-XII, особам з числа військовослужбовців розвідувальних органів (крім військовослужбовців строкової військової служби) виходячи з визначеного Постановою №704 розміру грошового забезпечення за відповідними (прирівняними) посадами військовослужбовців.

При цьому пунктом 4 Постанови №144 визначено порядок дій державних органів щодо проведення перерахунку пенсій та строки виконання, зокрема постановлено Пенсійному фонду України в одноденний строк після набрання чинності цією постановою повідомити своїм головним управлінням в областях, м. Києві про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком 1 і подання їх у п`ятиденний строк Міністерству оборони, Службі зовнішньої розвідки та Адміністрації Державної прикордонної служби.

Позивач вказує, враховуючи, що у нього виникло право на перерахунок пенсії він звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із запитом щодо здійснення з 01.08.2021 року перерахунку та виплати його пенсії за вислугу років відповідно до вимог Постанови №144 та отримав відповідь, що перерахунок йому пенсії не здійснювався, оскільки з Пенсійного фонду України не було повідомлень про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Позивач вважає, що бездіяльність Пенсійного фонду України є протиправною та такою, що порушує вимоги статей 3, 8, 9, 19, 24, 46 Конституції України, норми пенсійного законодавства України, Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» та гарантоване статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право мирно володіти своїм майном, та просить задовольнити позовні вимоги.

Відповідач ПФУ подав до суду відзив на позов, просив відмовити у задоволенні позову. У відзиві на позов представник відповідача не заперечував, що на виконання Закону України Про розвідку Кабінетом Міністрів України 14.07.2021 прийнято постанову №729 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, якою збільшено грошове забезпечення військовослужбовцям розвідувальних органів та 23.02.2022 постанову № 144 Про перерахунок пенсій особам, звільненим із розвідувальних органів, пунктом 4 якої встановлено Пенсійному фонду України в одноденний строк після набрання чинності цією постановою повідомити своїм головним управлінням в областях, м. Києві про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком 1 і подання їх у п`ятиденний строк Міністерству оборони, Службі зовнішньої розвідки та Адміністрації Державної прикордонної служби.

Але Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 Про введення воєнного стану в Україні, затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 введено воєнний стан, який продовжено по теперішній час.

Міністерством соціальної політики України до Кабінету Міністрів України направлено лист від 25.03.2022 №3065/0/2-22/54 (додається) в якому зазначено, що реалізація механізму обміну інформацією про одержувачів пенсій, визначеного Постановою №144, в умовах війни може спричиняти ризики доступу до персональних даних, що наражатиме на небезпеку осіб зазначеної категорії та членів їхніх сімей. З метою усунення таких ризиків Мінсоцполітики вважає за доцільне забезпечити проведення визначеного Постановою № 144 перерахунку пенсій особам, звільненим із розвідувальних органів, після закінчення правового режиму воєнного стану в Україні.

Представник вказує, що з метою здійснення перерахунку, передбаченого Постановою № 144, було розроблено проєкт постанови КМУ Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 144, яким передбачалось проводити перерахунок пенсій за заявою особи та наданою довідкою про розмір грошового забезпечення. Пенсійним фондом України було опрацьовано та погоджено зазначений проєкт змін без зауважень. Оскільки зазначені зміни не внесені, листом від 02.02.2024 № 2800-030203-5/6835 Пенсійний фонд України звернувся до Міністерства соціальної політики України з пропозицією прискорити опрацювання проєкту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року №144. Міністерство соціальної політики України, як орган, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціальної політики, листом від 28.02.2024 № 4662/0/2-24/54 (додається) повідомило, що позиція, висловлена в листі від 25.03.2022 № 3065/0/2-22/54, залишилася незмінною.

Представник ПФУ зауважує, що на широкомасштабне вторгнення військ російської федерації на територію України, передбачений Постановою №144 механізм обміну інформацією про одержувачів пенсій в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні, створює ризики доступу до персональних даних. Тому, Пенсійним фондом України не допущено бездіяльності щодо ненаправлення до ГУ ПФУ в Херсонській області повідомлення про необхідність підготовки списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком 1 Постанови №144 в частині, що стосується ОСОБА_1 , а вимоги Позивача щодо визнання такої бездіяльності протиправною є безпідставними.

У наданих до суду поясненнях ГУ ПФУ не погоджується з позовними вимогами позивача, при цьому не заперечує, що пунктом 4 Постанови №144 на Пенсійний фонд України покладений обов`язок в одноденний строк після набрання чинності цією постановою повідомити своїм головним управлінням в областях, м. Києві про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком 1 і подання їх у п`ятиденний строк Міністерству оборони, Службі зовнішньої розвідки та Адміністрації Державної прикордонної служби.

Щодо осіб, яких було звільнено із служби у розвідувальних підрозділах органів державної безпеки колишнього СРСР, Служби безпеки, що ліквідовані, довідки видаються Службою зовнішньої розвідки із зазначенням грошового забезпечення за відповідними посадами в такому державному органі з урахуванням п.п. 1 і 2 цієї постанови.

Міністерству соціальної політики разом із Пенсійним фондом України доручено забезпечити проведення перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою.

Оскільки, до Головного управління не надходило повідомлень від Мінсоцполітики та Пенсійного фонду України про необхідність підготовки списків, то Головним управлінням не направлялися запити до уповноважених органів про надання довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Представник ГУ ПФУ зауважує, що на теперішній час у Головного управління відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивача.

Також представник повідомляє, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.02.2025 у справі №420/38544/24, що набрало законної сили 25.03.2025, яким зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області з 01.04.2019 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Фінансово-економічного управління Служби зовнішньої розвідки України №1421 від 09.10.2024 року, виданої станом на 05.03.2019, з урахуванням раніше виплачених сум, у квітні 2025 року проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 в межах покладених зобов`язань.

Представник СЗР надав до суду відзив на позов, в якому просив прийняти законне рішення у справі та зазначив, що законодавством, зокрема Порядком №45, встановлений алгоритм дій щодо перерахунку пенсій, у тому числі пенсіонерів розвідувальних органів. На сьогоднішній день іншого порядку щодо формування і надання Довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій чинним законодавством України не передбачено.

Одночасно на сьогоднішній день також діє постанова КМУ №144. Пункт 4 Постанови КМУ №144 встановлює, що Пенсійний фонд України в одноденний строк після набрання чинності цією постановою повинен повідомити своїм головним управлінням в областях, м. Києві про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком 1 і подання їх у п`ятиденний строк Міністерству оборони, Службі зовнішньої розвідки та Адміністрації Державної прикордонної служби.

Службою, відповідно до пункту 2 Порядку №45, листом №17/1091/ПБ від 21.07.2021 повідомлено Пенсійний фонд України про виникнення підстав щодо проведення перерахунку раніше призначених пенсій (копія додається), а також надіслано листа № 19/712-ВС/Н від 13.06.2022 до Мінсоцполітики щодо готовності з боку СЗРУ проведення відповідної роботи у встановленому порядку для здійснення перерахунку пенсій особам, звільненим із розвідувального органу (копія додається). Однак списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, від органів Пенсійного фонду України до СЗРУ у порядку, визначеному пунктом 3 Порядку №45 та пунктом 4 Постанови КМУ №144 на сьогоднішній день не надходили. Одночасно зазначаємо, що до СЗРУ ОСОБА_1 з приводу надання довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 17.07.2021 у відповідності до вимог Постанови КМУ №144 не звертався.

Справа розглянута в порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що позивач отримує пенсію за Законом України №2262-ХІІ, є пенсіонером розвідувальних органів.

Після надбання законної сили постанов КМУ, №144 щодо перерахунку пенсій особам, звільненим із розвідувальних органів та наявності у нього права на вказаний перерахунок позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із запитом щодо здійснення з 01.08.2021 року перерахунку та виплати його пенсії за вислугу років відповідно до вимог Постанови №144 та отримав відповідь, що перерахунок йому пенсії не здійснювався, оскільки з Пенсійного фонду України не було повідомлень про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Позивач вважаючи порушеними його права на перерахунок пенсії звернувся до суду з даним позовом.

Спірні правовідносини виникли з підстав наявності у позивача отримання довідки про грошове забезпечення за посадою з якою він звільнений станом на 17.07.2021 для перерахунку пенсії з 01.08.2021 року.

Частиною 2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.5 Закону України «Про розвідку» розвідувальними органами є, зокрема, Служба зовнішньої розвідки України.

Статтею 28 Закону встановлено, що співробітниками розвідувальних органів є військовослужбовці та державні службовці кадрового складу, а також військовослужбовці, державні службовці та працівники, які не належать до кадрового складу цих органів. Перелік посад кадрового складу розвідувального органу визначається Президентом України. На співробітників розвідувальних органів, які є військовослужбовцями, поширюються положення законодавства про проходження військової служби, соціальний та правовий захист військовослужбовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.

Згідно зі ст.45 Закону пенсійне забезпечення співробітників розвідувальних органів з числа військовослужбовців здійснюється у порядку та розмірах, встановлених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до частин 1,2,4 ст.63 Закону України №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом наддасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, необхідною умовою для перерахунку пенсій є підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

17.07.2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 729 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 704», а саме пункт 4 доповнений абзацом такого змісту:

Установити, що посадові оклади військовослужбовців розвідувальних органів (крім військовослужбовців строкової військової служби) встановлюються відповідно до розмірів посадових окладів, установлених цією постановою для відповідних посад військовослужбовців Збройних Сил (додаток 2), із коефіцієнтом:

для військовослужбовців кадрового складу - 1,8;

для військовослужбовців, які не належать до кадрового складу, - 1,4..

Підпункт 2 пункту 5 після слова відсотків доповнити словами і цифрами (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків).

Підпункт 1 пункту 6 викладений в такій редакції: « 1) надбавку за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців розвідувальних органів), особам рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 16, а військовослужбовцям розвідувальних органів (крім військовослужбовців строкової військової служби) - в розмірі 3 відсотків посадового окладу за кожний календарний рік вислуги років, але не більше 50 відсотків посадового окладу».

Отже у військовослужбовців розвідувальних органів виникли підстави для перерахунку пенсії.

26.02.2022 року набрала чинності постанова КМУ України від 23.02.2022 року № 144 «Про перерахунок пенсій особам, звільненим із розвідувальних органів», пунктом 1 якої постановлено перерахувати з 01.08.2021 року пенсії, призначені за нормами Закону № 2262-XII, особам з числа військовослужбовців розвідувальних органів (крім військовослужбовців строкової військової служби) виходячи з визначеного Постановою № 704 розміру грошового забезпечення за відповідними (прирівняними) посадами військовослужбовців.

Згідно з п.4 Постанови №144 визначено Пенсійному фонду України в одноденний строк після набрання чинності цією постановою повідомити своїм головним управлінням в областях, м. Києві про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком і подання їх у п`ятиденний строк Міністерству оборони, Службі зовнішньої розвідки та Адміністрації Державної прикордонної служби.

На підставі отриманих списків Міністерство оборони, Служба зовнішньої розвідки, Адміністрація Державної прикордонної служби, з яких особи були звільнені із служби, готують довідки про розмір грошового забезпечення, яке буде враховуватися під час перерахунку пенсій, щодо кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатком (для осіб, пенсії яких перераховуються відповідно до пункту 1 цієї постанови) і (для осіб, пенсії яких перераховуються відповідно до пункту 2 цієї постанови) та в місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Представник ПФУ не заперечує, що вказані вимоги постанови КМУ ним не виконані. При цьому посилається на введення воєнного стану в Україні. У той же час не можуть бути задоволені вимоги позивача щодо направлення списку відносно нього особисто, оскільки це відповідає вимогам Порядку №45. Список це перелік кого-либо, чого-либо. Отже форма списку у Порядку №45 передбачає перелік всіх пенсіонерів, яким необхідно підготувати довідки для перерахунку пенсії.

Між тим, відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завдання адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Ефективний захист означає, що потрібний результат досягається без необхідності повторних судових чи інших процедур

Згідно з правовою позицією Конституційного Суду України (КСУ) право на судовий захист як вид державного захисту прав і свобод людини і громадянина передбачає і конкретні гарантії ефективного поновлення в правах шляхом здійснення правосуддя; відсутність такої можливості обмежує це право, яке за змістом ч. 2 ст. 64 Конституції України не може бути обмежено навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану (абз. 15 п. 3 мотивувальної частини Рішення КСУ від 7 травня 2002 р. № 8-рп/2002).

Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац десятий пункту 9 мотивувальної частини Рішення від 30 січня 2003 р. № 3-рп/2003)

Враховуючи викладене, а також те, що представник відповідача СЗР у відзиві не заперечує права позивача на перерахунок пенсії з 01.08.2021 року за грошовим забезпеченням станом на 17.07.2021 року, суд вважає , що ефективним засобом захисту порушених прав позивача буде зобов`язання відповідача СЗР виготовити та надати до ГУ ПФУ довідку про грошове забезпечення позивача станом на 17.07.2021 року для перерахунку пенсії з 01.08.2021 року.

Вказаний спосіб захисту прав позивача також буде відповідати правовим висновкам Верховного Судувикладеним у постанові від 02.08.2022 року по справі №440/6017/21, якій зазначив, що юридична природа соціальних виплат, у тому числі пенсій, розглядається не лише з позицій права власності, але й пов`язує з ними принцип захисту "законних очікувань" (reasonable expectations) та принцип правової визначеності (legal certainty), що є невід`ємними елементами правової держави та принципу верховенства права.

У справі "Кечко проти України" (заява №63134/00) ЄСПЛ наголосив, що в межах свободи дій держави перебуває право визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідних для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними (пункт 23). Тобто коли соціальна чи інша подібна виплата закріплена законом, вона має виплачуватися на основі чітких і об`єктивних критеріїв, і якщо людина очевидно підходить під ці критерії - це породжує у такої людини виправдане очікування в розумінні статті 1 Першого протоколу.

Верховний Суд зауважив, що до моменту отримання належної довідки від повноважного органу у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.

Таким чином, суд дійшов висновку, що задоволення позовних вимог позивача шляхом зобов`язання відповідача СЗР виготовити та надати до ГУ ПФУ довідку про грошове забезпечення позивача станом на 17.07.2021 року для перерахунку пенсії з 01.08.2021 року буде відповідати принципу захисту "законних очікувань" (reasonable expectations) та принципу правової визначеності (legal certainty), що є невід`ємними елементами правової держави та принципу верховенства права, та ефективному захисту порушених прав позивача.

Враховуючи позовні вимоги позивача та застосований спосіб захисту його прав судові витрати позивача по сплаті судового збору розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 2,3,6,7,8,9,12,139,241-246 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Служби зовнішньої розвідки України (вул. Нагірна,24/1, м. Київ, 04107, код ЄДРПОУ 33240845), Пенсійного фонду України (вул. Бастіонна, 9, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00035323), третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (вул. Крицак Валентини, 6, м. Херсон, 73036, код ЄДРПОУ 21295057) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Зобов`язати Службу зовнішньої розвідки України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 17.07.2021року у відповідності до вимог статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992року №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови КМУ від 30.08.2017 №704, постанови КМУ від 14.07.2021 року №729 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704» для перерахунку його пенсії з 01.08.2021 року.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили у порядку ст.255 КАС України.

Рішення може бути оскаржене у порядку та строки встановлені ст.295-297 КАС України.

Суддя Е.В. Катаєва