Рішення № 130660636, 30.09.2025, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2025
Номер справи
420/20562/25
Номер документу
130660636
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/20562/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях (вул. Академіка Корольова, 5, м. Одеса, 65114, код ЄДРПОУ 45239068) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС В Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, в якому позивач просить:

визнати протиправним дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонських областях (філія ГСЦ МВС) що виразились у зменшенні відсотків премії, що вказані в довідці за вих. № 31/30/18-395-25 від 06.05.2025 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік;

зобов`язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонських областях (філія ГСЦ МВС) скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 15.03.2018 № 200, визначити розміри премії 115 відсотків від посадового окладу, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2023 рік та розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених ст. 7 закону України про Державний бюджет України, відповідно на 2023 рік для перерахунку пенсії з 01 лютого 2023 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області і отримує пенсію за вислугу років від 17.09.2009 відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до приписів частини другої статті 21 Закону України від 13.03.2014 № 876-VII "Про Національну гвардію України" військовослужбовці Національної гвардії України користуються правовими і соціальними гарантіями відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", цього Закону, інших актів законодавства. Отже у позивача, як колишнього військовослужбовця Національної гвардії України виникло право на перерахунок пенсії відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб. На виконання судового рішення Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонських областях (філія ГСЦ МВС) складено довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, в якій премія визначена не в належному розмірі у відсотках. У зв`язку з виникненням між позивачем та відповідачем нових спірних правовідносин, вирішення яких не охоплюється вищезазначеним рішенням суду та оскільки між сторонами у справі виникли спірні правовідносини, які набули іншого характеру за ознаками фактичних обставин і норм права, якими ці правовідносини врегульовані, позивач звернувся з даним позовом до суду.

За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України.

Від відповідача надійшов відзив на позов, з огляду на який відповідач наголосив, що розміри премій станом на 01.01.2023 року за тарифними розрядами передбачені додатком 2 до розпорядження командувача Національної гвардії України від 01.03.2022 № Р-12 «Про грошове забезпечення військовослужбовців Національної гвардії України». Звертаємо увагу суду, що відповідно до п.5 ПКМУ № 794 від 30.08.2017 року Надати право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: 1) установлювати: надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення; А тому згідно розпорядження командувача Національної гвардії України № Р-12 від 01.03.2022, визначено відсоток надбавки за особливості проходження служби та премії за відповідними тарифними коефіцієнтами станом на 01.01.2023 року. Відповідно до п. 3 розпорядження командувача Національної гвардії України № Р-12 від 01.03.2022, зазначено, що дія цього розпорядження не застосовується до розміру грошового забезпечення військовослужбовців, які звільнені з військової служби і виключені зі списків особового складу до дня підписання цього розпорядження. Отже, таке розпорядження командувача Національної гвардії України винесено для належного забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу, При цьому, позивачем не доведено того, що він проходив військову службу у період дії вищевказаного розпорядження. За таких обставин, у відповідача відсутні підстави для включення у довідку для перерахунку пенсії додаткових видів забезпечення та премії згідно Розпорядження Командувача Національної гвардії України № Р-12 від 01.03.2022 року. (встановдлених до 23 тарифного розряду, якому відповідає і посада відповідача, а саме у розмірі 190%). Зазначене узгоджується з рішенням Харківського окружного суду та Постановою Другого апеляційного адміністративного суду у справі 520/33728/23, а також з висновками висловленими Великою Палатою Верховного суду у схожих за своєю суттю правовідносинах у постанові від 13.02.2020 у справі 592/5164/16-а. Листом МВС від 29.01.2025 № 2471/51-2025 «Про виконання судових рішень» встановлено єдиний порядок оформлення довідок про розміри основних та додаткових видів грошового забезпечення на виконання рішень суду. Вказаний порядок стосується як колишніх осіб військовослужбовців Національної Гвардії України, так і осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які звільнялися з Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Зазначеним листом рекомендовано, на першому етапі заповнити показники складових грошового забезпечення, які пенсіонер отримував би, якщо б проходив службу станом на 1 число календарного року, зазначеного в рішенні суду, а саме зазначаються діючі оклади грошового забезпечення згідно з Постановою КМУ № 704, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премія). У результаті отримуємо розмір грошового забезпечення за аналогічною посадою, військовим званням, вислугою років, надбавками, доплатами, підвищеннями і премією, які отримував би колишній військовослужбовець, особа рядового та начальницького складу, а на цей час пенсіонер, якби проходив службу станом на 1 січня календарного року. Після цього заповнюються показники за посадовим окладом і окладом за військовим званням, які розраховуються шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до Постанови КМУ № 704. Розмір премії та надбавки за особливості проходження служби розраховуються таким чином, щоб загальний розмір грошового забезпечення був аналогічним розміру, розрахованому за окладами згідно з Постановою КМУ № 704. При цьому розмір премії не може бути меншим ніж 10 відсотків посадового окладу. Аналогічна позиція зазначена і у листі Головного управління Національної Гвардії України від 16.05.2024 року № 27/13/4-8386/13 де конкретно зазначено « Ураховуючи зазначене, на виконання рішень судів, які набули законної сили, щодо перерахунку грошового забезпечення, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, розрахованих шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, на відповідні тарифні коефіцієнти, слід ураховувати, що розмір грошового забезпечення після перерахунку повинен відповідати розміру грошового забезпечення військовослужбовця за відповідною (аналогічною) посадою на дату проведення перерахунку, що досягається за рахунок коригування розміру надбавки за особливості проходження служби та розміру щомісячної премії (при цьому розмір щомісячної премії не може бути менший ніж 10 відсотків посадового окладу)». У зв`язку з тим, що посада, яку займав Позивач на момент звільнення, відноситься до переліку посад Національної Гвардії України, а тому ініціатором та розпорядником інформації про нарахування та виплату надбавок, доплат, підвищень за відповідними посадами є саме Головне управління Національної Гвардії МВС України.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного: ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеської області та отримує пенсію призначену на підставі Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що на виконання судового рішення від 10 квітня 2025 року у справі №420/586/25 Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонських областях (філія ГСЦ МВС) складено довідку про розмір грошового забезпечення від 06.05.2025 № 31/30/18-395-2025 станом на 01.01.2023.

Відповідно до довідки від 06.05.2025 № 31/30/18-395-2025 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року за посадою: старший офіцер бойової та спеціальної підготовки військової частини НОМЕР_2 внутрішніх військ МВС України, яку він займав на день звільнення зі служби становить:

Посадовий оклад 7515,00 грн.;

Оклад за військовим званням (майор) - 2040,00 грн.;

Надбавка за вислугу років 40% - 3822,00 грн.;

Надбавка за особливості проходження служби 50% - 6688,50 грн.;

Надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 10% - 751,50 грн.;

Надбавка за класну кваліфікацію або кваліфікаційну категорію 5% - 375,75 грн.;

Премія 27,69% - 2080,90 грн.

Всього: 23273,65 грн.

Представник позивача звернувся до Військової частини НОМЕР_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою, в якій просив, зокрема, надати інформацію про розміри щомісячних основних і додаткових видів грошового забезпечення та розмір щомісячної премії за посадою: Старший офіцер групи бойової та спеціальної підготовки військової частини НОМЕР_2 УПТРК ВB MBC України, у разі її відсутності за відповідною (аналогічною) посадою станом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 року з обов`язковим зазначенням розмірів у відсотках.

На вказане звернення Військововою частиною НОМЕР_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 листом від 18.07.2023 року повідомив, що розміри щомісячних основних і додаткових видів грошового забезпечення за посадою «старший офіцер відділу бойової та спеціальної підготовки» складають:

посадовий оклад на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 - 4 930,00 грн. (чотири тисячі дев`ятсот тридцять гривень 00 копійок);

оклад за військове звання (майор) на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 - 1 340,00 грн. (одна тисяча триста сорок гривень 00 копійок);

надбавка за вислугу років (50% від посадового окладу та окладу за військове звання) на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 - 3 135,00 грн. (три тисячі сто тридцять п`ять гривень 00 копійок);

надбавка за особливості проходження служби (50% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років) на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 - 4 705,50 грн. (чотири тисячі сімсот дві гривні 50 копійок);

надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10% від посадового окладу) на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 - 493,00 грн. (чотириста дев`яносто три гривні 00 копійок);

щомісячна премія (% від посадового окладу) на 01.01.2021 - 3 944 грн., (80%), на 01.01.2022 - 5 669,50 грн. (115%), на 01.01.2023 - 5 669,50 грн. (115%).

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до вимог ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі Закон № 2262-ХІІ).

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

30 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова № 704), якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.

Вказана постанова набрала чинності з 01 березня 2018 року.

Пунктом 2 цієї постанови установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з пунктом Постанова № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.07.2018 № 623 затверджено «Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту» (далі Інструкція №623), яка визначає порядок, умови та розміри виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу), а також порядок виплат одноразової грошової допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 1 розділу XVI Інструкції № 623 передбачено, що керівники органів управління (підрозділів) мають право в межах фонду преміювання та економії грошового забезпечення здійснювати преміювання осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби. Преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі, визначеному наказом ДСНС на відповідний рік, але не менше 10 відсотків фонду посадових окладів.

Відповідно до п. 8 розділу XVI Інструкції № 623 виплата премій здійснюється щомісяця за минулий місяць під час виплати грошового забезпечення за поточний місяць. Розмір премій визначається наказом керівника органу управління (підрозділу), керівникам органу управління (підрозділу) - наказами вищих керівників.

З наведеного випливає, що конкретний розмір премії осіб рядового і начальницького складу визначається наказом керівника органу управління (підрозділу).

Разом з тим, механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XII, визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Внаслідок визнання нечинними змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, з 05.03.2019 діє редакція пункту 5 Порядку № 45, що була чинною до внесення таких змін.

Так, пунктом 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою КМУ № 103, передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

З наведеного висновується, що премія має бути зазначена у відповідній довідці про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію.

Аналогічний висновок суду щодо подібних правовідносин (зазначення обласними територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки розміру премії у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії) викладено Верховним Судом у постанові від 05.03.2024 у справі № 380/19324/23, відповідно до якого «надбавка за особливості проходження служби та премія у довідках про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, 01 січня 2021 року, 01 січня 2022 року, які видаються особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на виконання рішення суду, у справах щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військове звання, які обчислені шляхом множення відповідних коефіцієнтів, зазначених у Постанові №704, на 50% розміру мінімальної заробітної плати, установленого законом на 01 січня відповідного року, зазначаються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію».

Як встановлено з матеріалів справи, на виконання судового рішення від 10 квітня 2025 року у справі №420/586/25 Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонських областях (філія ГСЦ МВС) складено довідку про розмір грошового забезпечення від 06.05.2025 № 31/30/18-395-2025 станом на 01.01.2023.

Відповідно до довідки від 06.05.2025 № 31/30/18-395-2025 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року за посадою: старший офіцер бойової та спеціальної підготовки військової частини НОМЕР_2 внутрішніх військ МВС України, яку він займав на день звільнення зі служби Премія становить 27,69%.

Водночас, з листа Військовової частини НОМЕР_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 листом від 18.07.2023 року вбачається, що розміри щомісячних основних і додаткових видів грошового забезпечення за посадою «старший офіцер відділу бойової та спеціальної підготовки» складають:

посадовий оклад на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 - 4 930,00 грн. (чотири тисячі дев`ятсот тридцять гривень 00 копійок);

оклад за військове звання (майор) на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 - 1 340,00 грн. (одна тисяча триста сорок гривень 00 копійок);

надбавка за вислугу років (50% від посадового окладу та окладу за військове звання) на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 - 3 135,00 грн. (три тисячі сто тридцять п`ять гривень 00 копійок);

надбавка за особливості проходження служби (50% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років) на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 - 4 705,50 грн. (чотири тисячі сімсот дві гривні 50 копійок);

надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10% від посадового окладу) на 01.01.2021, на 01.01.2022, на 01.01.2023 - 493,00 грн. (чотириста дев`яносто три гривні 00 копійок);

щомісячна премія (% від посадового окладу) на 01.01.2021 - 3 944 грн., (80%), на 01.01.2022 - 5 669,50 грн. (115%), на 01.01.2023 - 5 669,50 грн. (115%).

Таким чином, дії відповідача щодо зазначення у спірній довідці відсоткового значення премії 27,69% є протиправними, оскільки не відповідає постанові Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 15.03.2018 № 200.

На підставі вищевикладеного суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивача шляхом визнання протиправними дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонських областях (філія ГСЦ МВС) що виразились у зменшенні відсотків премії, що вказані в довідці за вих. № 31/30/18-395-25 від 06.05.2025 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік, та зобов`язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонських областях (філія ГСЦ МВС) скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 15.03.2018 № 200, визначити розміри премії 115 відсотків від посадового окладу, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2023 рік та розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених ст. 7 закону України про Державний бюджет України, відповідно на 2023 рік для перерахунку пенсії з 01 лютого 2023 року.

Саме такий спосіб судового захисту суд вважає ефективним та достатнім для відновлення порушених прав позивача у межах спірних правовідносин.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

В процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов слід задовольнити.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 7, 9, 77, 139, 241-246, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях (вул. Академіка Корольова, 5, м. Одеса, 65114, код ЄДРПОУ 45239068) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонських областях (філія ГСЦ МВС) що виразились у зменшенні відсотків премії, що вказані в довідці за вих. № 31/30/18-395-25 від 06.05.2025 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік.

Зобов`язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонських областях (філія ГСЦ МВС) скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік, в яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 15.03.2018 № 200, визначити розміри премії 115 відсотків від посадового окладу, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2023 рік та розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених ст. 7 закону України про Державний бюджет України, відповідно на 2023 рік для перерахунку пенсії з 01 лютого 2023 року.

Стягнути з Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонських областях (філія ГСЦ МВС) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.

Суддя Д.К. Василяка