Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 461/5551/24
Провадження № 1-кс/461/5930/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.09.2025 року м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання заступника начальника першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури, ОСОБА_3 , про продовження строку дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, покладених на підозрювану:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Комарно Городоцького району Львівської області, українку, громадянку України, працюючу на посаді заступника голови з соціально економічних та гуманітарних питань Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, не депутата, не інваліда, раніше не судиму, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024140000000489, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, відомості про яке 29 квітня 2025 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -
в с т а н о в и в:
Заступник начальника першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури, ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить продовжити на 2 місяці строк дії обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, покладених на підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;
- не відлучатися з Львівської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні №12024140000000489 від 29.04.2024 щодо обставин вчинення злочину, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та іншими, які будуть допитані в ході досудового розслідування.
В обґрунтування внесеного клопотання покликається на те, що в провадженні СУ ГУНП у Львівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного 29.04.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024140000000489, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
25.07.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Комарно Городоцького району Львівської області, громадянці України, українці, зареєстрованій та проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 , працюючій на посаді заступника голови з соціально економічних та гуманітарних питань Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, повідомлено, про те, що вона підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
30.09.2025 завершується строк дії обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, покладених на підозрювану ОСОБА_4 ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 30.07.2025, однак підстави та ризики для покладення на підозрюваного цих обов`язків продовжують існувати, зважаючи на наступне.
При оцінці обставин, передбачених ст. 178 КПК України, досудове слідство дійшло до наступних висновків:
- наявні докази вчинення підозрюваною кримінального правопорушення є вагомими, належними та допустимими, отриманими у встановленому КПК України порядку;
- у разі визнання винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, ОСОБА_4 загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що відповідно до ст. 12 КК України, відноситься до тяжкого злочину.
Оцінюючи особу підозрюваного та обставини вчинення нею тяжкого злочину, в якому вона підозрюється, орган досудового розслідування приходить до переконання в тому, що наявні ризики, передбачені ст.177 КПК України, а тому є підстави для продовження строку дії обов`язків, з огляду на наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення та наступних ризиків:
Ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України (переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду) підтверджується тим, що підозрюваний ОСОБА_4 може ухилитися від органу досудового розслідування та суду, оскільки злочин, який їй інкримінується, є тяжким кримінальним правопорушенням, у разі доведення винуватості ОСОБА_4 їй може бути призначено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Будучи обізнаною про покарання, що їй загрожує, підозрюваний може переховуватися від органу досудового розслідування та суду, у тому числі за межами території України.
Соціальні зв`язки ОСОБА_4 не перешкоджають їй покинути своє місце проживання та переховуватись від органу досудового розслідування та суду. Матеріальний стан підозрюваного може забезпечити їй можливість переховуватись від органу досудового розслідування та суду з метою уникнення зазначеного покарання.
Водночас, суворість покарання, яке може бути призначено, є належним елементом при оцінці ризику переховування від суду чи скоєння іншого злочину.
Окрім цього, тяжкість інкримінованого правопорушення та усвідомлення можливості засудження до позбавлення волі вже самі по собі можуть бути підставою та мотивом для підозрюваного ОСОБА_4 до втечі з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Ризик, передбачений п. 3 ч.1 ст. 177 КПК України (незаконно впливати на свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому кримінальному провадженні) обґрунтовується тим, підозрювана ОСОБА_4 , може впливати на свідків, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , або інших учасників кримінального провадження, з метою зміни або відмови їх від показів.
Окрім цього, органом досудового розслідування ще не встановлено усіх осіб, яким можуть бути відомі обставини вчинення злочину, та не допитано їх в якості свідків.
Відтак, відсутність в ОСОБА_4 обов`язку, щодо не спілкування із свідками, призведе до отримання нею можливості конспірації злочинної діяльності шляхом надання свідкам порад та вказівок з використанням відомої їй інформації, узгодження зі свідками їхніх показань, зокрема, шляхом завуальованого спілкування в телефонних розмовах, з використанням маршрутизаторів (інтернет-роутерів) та месенджерів, які неможливо відслідкувати гласними засобами контролю.
Про неможливість запобігти такому ризику свідчить і той факт, що з урахуванням принципу безпосередності дослідження показань (ст. 23 КПК України) такі ще судом не допитані та надані ними під час досудового розслідування показання не можуть лягти в основу вироку відносно ОСОБА_4 .
Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному провадженні свідчать про об`єктивний зв`язок підозрюваного ОСОБА_4 із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому кримінальному провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.
Беручи до уваги те, що ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які були досліджені та встановлені під час обрання суддею запобіжного заходу не змінились та продовжують існувати, підстав для зміни чи скасування запобіжного заходу, немає.
Прокурор зазначає, що забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної ОСОБА_4 та запобігти описаним ризикам без продовження строку дії обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, покладених на останню ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 30.07.2025, неможливо.
До судового засідання прокурор подав клопотання, в якому просить проводити розгляд клопотання без його участі, зазначив, що клопотання підтримує та просить задовольнити.
Підозрювана ОСОБА_4 та її захисник ОСОБА_7 у судове засідання не з`явилися. Захисник ОСОБА_7 подала до суду заяву про розгляд клопотання без участі підозрюваної та її захисника.
На підставі ч.4 ст.107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Встановлено, що в провадженні СУ ГУНП у Львівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного 29.04.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024140000000489, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 будучи в.о.голови Франківської районної адміністрації Львівської міської ради скоїла зловживання службовим становищем, тобто умисно, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службовою особою свого службового становища, всупереч законним правам, свободам та інтересам держави, що спричинило тяжі наслідки, тобто у вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Так, згідно з розпорядженням Франківської районної адміністрації від 22.03.2023 №50-к покладено обов`язки щодо здійснення керівництва діяльністю районної адміністрації, виступання від її імені та несення повної персональної відповідальності перед Львівським міським головою, виконавчим комітетом та заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства за виконання завдань, покладених на районну адміністрацію; видача довіреностей, розпорядження коштами та майном районної адміністрації відповідно до чинного законодавства, укладає договори у межах наданих повноважень; організовує заходи щодо запобігання і протидії корупції; здійснює інші повноваження, передбачені законодавством України, ухвалами міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями Львівського міського голови та цим Положенням.
Таким чином, ОСОБА_4 обіймаючи посаду в.о.голови Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, що здійснює свою господарську діяльність за адресою: м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 85, обіймала посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто відповідно до положень примітки ст.364 КК України є службовоюособою, яка постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснює функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймає постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Так, 06.07.2023 у зв`язку із завданим ракетним ударом в ході збройної агресії російською федерацією, було пошкоджено багатоквартирні будинки в тому числі будинок №68, що по вул. Стрийській у м. Львові, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі, що потребувало невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів вказаних житлових будинків.
Так, у відповідності до рішення №701 Львівської міської ради від 11.07.2023 «Про визначення департаменту житлового господарства та інфраструктури, районних адміністрацій замовниками робіт з проведення заходів з ліквідації наслідків ракетного удару, аварійно відновлювальних та невідкладних робіт у будинках» з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка сталася 06.07.2023 внаслідок ракетного удару по житлових будинках м. Львова, для забезпечення безпечної експлуатації відповідно до рішення позапланового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол від 06.07.2023 №8), керуючись Порядком проведення окремих видів робіт на об`єктах культурної спадщини в умовах воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2022 №1342, Порядком виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, пов`язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2022 №473, виконавчий комітет вирішив:
1) визначити Галицьку районну адміністрацію замовником робіт з проведення заходів з ліквідації наслідків ракетного удару для будинків №№58,70, 72 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару 06.07.2023, та аварійно-відновлювальних робіт у будинках, ремонту покрівель та заміни пошкоджених вікон, які не є автентичними і не належать до предмета охорони на об`єктах культурної спадщини;
2) Визначити замовником протиаварійних демонтажних та невідкладних робіт основних конструктивних елементів будинків: Франківську районну адміністрацію щодо будинків №№62,64,66 на вул. Стрийській у м. Львов та укласти прямий договір з Львівським комунальним підприємством «Рембуд»; Галицьку районну адміністрацію щодо будинку №68 на вул. Стрийській у м. Львові та укласти прямий договір з Львівським комунальним підприємством «Рембуд».
07.07.2023 за адресою м. Львів, вул. Стрийська, біля будинків №62, 64, 66, 68, після проведення рятувальних робіт, відбулась зустріч між службовими та посадовими особами Львівської міської ради, Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, ЛКП «Рембуд» в тому числі за участю ОСОБА_5 , де обговорювався обсяг виконання аварійно-відновлювальних робіт та було визначено ЛКП «Рембуд» в якості підрядника до їх проведення, відповідно до Постанови, у зв`язку із підпорядкуванням Львівській міській раді та досвіду проведення будівельних робіт.
У невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 22.08.2023 у ОСОБА_5 , який на той час перебував на посаді директора ЛКП «Рембуд», відповідно до посадових обов`язків, володіючи інформацією про існування необхідності проведення аварійно-відновлювальних робіт та залучення ЛКП «Рембуд» в якості підрядника до їх проведення, виник умисел на розтрату бюджетних коштів, виділення, яких передбачалось для Франківської районної адміністрації Львівської міської ради на проведення аварійно-відновлювальних робіт.
Відповідно до статуту Львівського комунального підприємства «Рембуд», далі по тексту ЛКП «Рембуд», встановлено, що підприємство створено з метою отримання прибутку, забезпечення потреб населення в будівництві і капітальному ремонті житлового фонду, об`єктів комунального підприємства, тощо. Основними напрямками діяльності ЛКП «Рембуд» є проектування, будівництво, ремонт, реконструкція та ін. житла, промислових об`єктів, об`єктів соціально-культурного призначення, будівництво та ремонт індивідуальних житлових і дачних будинків, гаражів, тощо. ЛКП «Рембуд» створене Львівською міською радою згідно з Ухвалою міської ради від 01.08.1993 року та підпорядковане департаменту містобудування Львівської міської ради, що є правонаступником власника територіальної громади м. Львова і є органом, до сфери управління якого входить комунальне підприємство. З 08.04.2022 директором ЛКП «Рембуд» являється ОСОБА_5 .
ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що вчинення злочину за таких умов пов`язане з складними, трудомісткими і довготривалими процесами, які включають виготовлення необхідної проектно-кошторисної та іншої документації, укладання та виконання договору з проведення аварійно-відновлювальних робіт, а тому самостійно, без залучення інших осіб, не зможе вчинити злочин та будучи відповідальним, щодо їх проведення, вирішив залучити посадових осіб субпідрядних організацій, які будуть залучені до проведення аварійно-відновлювальних робіт, які братимуть участь у вчиненні кримінального правопорушення, які не були обізнані у злочинних намірах останнього.
Розроблений ОСОБА_5 , план заволодіння коштами Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, що будуть виділені з місцевого бюджету для фінансування аварійно-відновлювальних робіт, передбачав укладання з підконтрольними субпідрядними організаціями договорів на проведення аварійно-відновлювальних робіт, які в свою чергу укладали договори з підприємствами на постачання продукції (товарів, робіт, послуг) за цінами, що значно перевищують ринкові. Водночас фактичне постачання такої продукції (товарів, робіт, послуг) на адресу м. Львів, вул. Стрийська, 62, повинно було здійснюватись контрагентами на підставі окремо укладених договорів постачання, про те за ринковими цінами, із заволодінням надлишком сплаченим Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради коштами.
У період з 22 серпня 2023 по 29 грудня 2023 рік ОСОБА_5 , розробив детальний план злочинної діяльності, що полягав у проведенні аварійно-відновлювальних робіт будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, за завищеними цінами, проводити, які будуть підконтрольні субпідрядні організації, з метою отримання надлишково сплачених коштів, який включав такі дії:
1) залучення інших осіб до діяльності для досягнення мети, без доведення їх до відома злочинних намірів;
2) створення протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів затвердженого головою Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який в подальшому використовувався при проведенні експертизи проектно-кошторисної документації;
3) розробку проектно-кошторисної діяльності по проведенню аварійно-відновлювальних робіт будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська та включення до неї завищеної вартості необхідних будівельних матеріалів, затвердження зазначеної проектно-кошторисної документації Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради;
4) проведення експертизи проектно-кошторисної документації аварійно-відновлювальних робіт будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, та отримання позитивного експертного звіту із наданням протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів та таким чином додаткового закріплення завищеної вартості необхідних матеріалів;
5) визначення субпідрядної організації, яка проводитиме аварійно-відновлювальні роботи будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
6) забезпечення виконання аварійно-відновлювальних робіт будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
7) визначення та використання підконтрольної субпідрядної організації для придбання за реальною ринковою вартістю у підприємства-виробника чи постачальника матеріалів, для проведення аварійно-відновлювальних робіт, здійснення націнки, їх реалізація за завищеною вартістю субпідрядній організації, що виконуватиме роботу з аварійно-відновлювальних робіт будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
8) забезпечення здійснення Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради оплат за виконані роботи за завищеними цінами;
9) виведення різниці коштів між реальною ринковою вартістю закуплених матеріалів та передбаченою укладеним договором, з метою заволодіння та розпорядження ними.
Діючи у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 22 серпня 2023 року, ОСОБА_5 з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації з проведення аварійно-відновлювальних робіт та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, залучив ФОП ОСОБА_8 , який не був обізнаний у злочинних намірах останнього.
В подальшому, відповідно у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 22.08.2023, ОСОБА_8 , підготував первинну кошторисну документацію на об`єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», далі по тексту об`єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням ринкових цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина первинної проектно-кошторисної документації на об`єкт, була складена ОСОБА_8 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, із відтиском печатки Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який було затверджено (схвалено) Головою Франківської районної адміністрації ОСОБА_9 , де були вказані ринкові ціни на будівельні матеріали, а саме: вікно напівкругле поз №3 Шир.хВис. (мм) 1650Х500 Тип: Вікно Сосна 78, матеріал: Turkul1933 вартістю 16 230,21 гривень за штуку; вікно напівкругле поз. №1 Шир.хВис. (мм) 1400х870 Тип: вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 23 948,67 гривень за штуку; вікно поз №4 Шир.хВис. (мм) 1140Х1750 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 38 208,82 гривень за штуку; вікно напівкругле поз. №10 Шир. х Вис.(мм) 1230х1730 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 41 825, 75 гривень за штуку; вікно поз. №5 Шир.хВис. (мм) 1445х1750 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 48 424,87 гривень за штуку; вікно напівкругле поз. №9 Шир.хВис. (мм)1530Х1730 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 52 051, 87 гривень за штуку; вікно поз №6 Шир.Вис. (мм) 1445Х2500 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 69 174,34 гривень за штуку.
22.08.2023 між Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради в особі ОСОБА_9 (Замовник) з однієї сторони та ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_5 (Підрядник) з іншої сторони, було укладено договір №96 підряду на об`єкт, відповідно до якого Замовник доручає, а Підрядник в межах твердої договореної ціни зобов`язується власними і залученими силами виконати і здати Замовникові відповідно до кошторисної документації та календарного плану роботи по об`єкту. Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором, визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 6765234, 00 грн. (шість мільйонів сімсот шістдесят п`ять тисяч двісті тридцять чотири гривні) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 09.10.2023 додатковою угодою №1 до договору №96 від 22.08.2023 на 13249, 20 гривень (тринадцять тисяч двісті сорок дев`ять гривень 20 копійок), а також додатковою угодою №3 від 29.12.2023 до договору №96 від 22.08.2023 на 1245352,80 гривень (один мільйон двісті сорок п`ять тисяч триста п`ятдесят дві гривні 80 копійок) і становить 5506632,00 гривень (п`ять мільйонів п`ятсот шість тисяч шістсот тридцять дві гривні).
В подальшому на виконання вказаного договору виконано частину робіт, які були передбачено проектною документаціє та складено акти виконання робіт за вересень, листопад та грудень 2023 року, останній акт складено 26 грудня 2023 року.
Незважаючи на те, що проектною документацією було передбачено придбання будівельних матеріалів дерев`яних вікон для будинку №62 по вул. Стрийській у м. Львові та роботи щодо їх встановлення згідно договору від 22.08.2023 виконано не було.
В свою чергу, ОСОБА_4 діючи з корисливих мотивів, умисно підписала додаткову угоду №3 до договору №96 від 22.08.2023 зменшивши суму договору до 5506 632 гривень, незважаючи на те, що усі роботи за договором виконані не було. При цьому, ОСОБА_4 перед собою ставила лише одну мету повторно укласти договір щодо виконання робіт в будинку №62 по вул. Стрийській у м. Львові, при цьому усвідомлюючи що ціни на будівельні матеріали та на роботинезбільшилися.
Всупереч Закону України «Про публічні закупівлі (зі змінами і доповненнями) від 25.12.2015 №992, а саме укладання без проведення процедури відкритих торгів, недотримання максимальної економії та не проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 22.08.2023, ОСОБА_8 , підготував другу кошторисну документацію на об`єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі. Коригування», далі по тексту об`єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
28.02.2022 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», якою установлено, що в умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі», далі по тексту Постанови.
Відповідно до пункту 3 цієї Постанови (в редакції від 22.03.2022) встановлено, що під час здійснення передбачених цією постановою закупівель замовники повинні відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.
Відповідно до ст. 5 Закон України «Про публічні закупівлі» (в редакції від 05.12.2021) до принципів здійснення публічних закупівель відноситься, зокрема, принцип максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Згідно вказаного договору №96 предметом такого було проведення робіт по об`єкту ДК 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація - Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі.
У відповідності до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі (зі змінами і доповненнями) від 25.12.2015 №992 вказано, що закупівлі здійснюються за такими принципами:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5) об`єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Всупереч вказаним принципам закупівлі, таких як конкуренція, максимальна економія, ефективність та пропорційність, замовником Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради, не дотримано вимог ст. 5 Закону №992, п.4.9 Кошторисних норм України, а саме укладання без проведення процедури відкритих торгів, недотримання максимальної економії та не проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, що призвело до виконання робіт та придбання матеріалів за завищеними цінами, що в подальшому призвело до завищення ЛКП «Рембуд» за погодженням з Замовником вартості виконаних робіт по об`єкту.
В свою чергу кошторисна частина другої проектно-кошторисної документації на об`єкт, була складена ОСОБА_8 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, який було затверджено в.о. голови Франківської районної адміністрації ОСОБА_4 , та який було надано ОСОБА_5 , де були вказані завищені ціни на будівельні матеріали, а саме блоки віконні дерев`яні, вартістю 22348,55 гривень за м2.
Виконуюча обов`язки голова Франківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем, тобто умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_5 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, 29.12.2023 уклала з ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_5 (Підрядник) з іншої сторони, договір №184 підряду на об`єкт, відповідно до якого Підрядник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, на свій ризик своїми силами, виконати та передати наступні роботи по об`єкту: ДК 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація; за ДК 021-2015 «Єдиний закупівельний словник» - Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі (Коригування). Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором , визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 2020660, 58 гривень ( два мільйони двадцять тисяч шістсот шістдесят гривень 58 копійок) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 13.03.2024 додатковою угодою №2 до договору №184 від 29.12.2023 на 419 658,96 (чотириста дев`ятнадцять тисяч шістсот п`ятдесят вісім гривень 96 копійок) і становить 1 601001,62 гривень (один мільйон шістсот одна тисяча одна гривня 62 копійки).
Після чого, ОСОБА_5 , продовжуючи діяти у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 27.12.2023, розуміючи, що для реалізації злочинного плану та приховування своїх злочинних дій, необхідно змінити проектно-кошторисну документацію по об`єкту з включенням до неї будівельних матеріалів за завищеною вартістю, з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення робіт, до чого залучив ФОП ОСОБА_8 ..
Водночас в.о. голови Франківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_4 , будучи службовою особою, посадовою особою Франківської районного адміністрації Львівської міської ради, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, вчинила зловживання службовим становищем тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд», в особі директора ОСОБА_5 , використання службового становища всупереч інтересам служби, безпідставно затвердила другу проектно-кошторисну документацію на об`єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», що стало підставою подальшої оплати коштів Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АБ «Укргазбанк», належний ЛКП «Рембуд» в сумі 6720 268,93 гривень, а саме оплачено блоки віконні дерев`яні, вартість яких була яких умисно завищена, чим завдала шкоди Львівській міській територіальній громаді на загальну суму 124 314 гривень.
Окрім цього, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023 у ОСОБА_5 , який на той час перебував на посаді директора ЛКП «Рембуд», відповідно до посадових обов`язків, володіючи інформацією про існування необхідності проведення аварійно-відновлювальних робіт та залучення ЛКП «Рембуд» в якості підрядника до їх проведення, виник умисел на розтрату бюджетних коштів, виділення, яких передбачалось для Франківської районної адміністрації Львівської міської ради на проведення аварійно-відновлювальних робіт.
ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що вчинення злочину за таких умов пов`язане з складними, трудомісткими і довготривалими процесами, які включають виготовлення необхідної проектно-кошторисної та іншої документації, укладання та виконання договору з проведення аварійно-відновлювальних робіт, а тому самостійно, без залучення інших осіб, не зможе вчинити злочин та будучи відповідальним, щодо їх проведення, вирішив залучити посадових осіб субпідрядних організацій, які будуть залучені до проведення аварійно-відновлювальних робіт, які братимуть участь у вчиненні кримінального правопорушення, які не були обізнані у злочинних намірах останнього.
Розроблений ОСОБА_5 , план заволодіння коштами Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, що будуть виділені з місцевого бюджету для фінансування аварійно-відновлювальних робіт, передбачав укладання з підконтрольними субпідрядними організаціями договорів на проведення аварійно-відновлювальних робіт, які в свою чергу укладали договори з підприємствами на постачання продукції (товарів, робіт, послуг) за цінами, що значно перевищують ринкові. Водночас фактичне постачання такої продукції (товарів, робіт, послуг) на адресу м. Львів, вул. Стрийська, 64, повинно було здійснюватись контрагентами на підставі окремо укладених договорів постачання, про те за ринковими цінами, із заволодінням надлишком сплаченим Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради коштами.
У період з 18 жовтня 2023 по 29 грудня 2023 рік ОСОБА_5 , розробив детальний план злочинної діяльності, що полягав у проведенні аварійно-відновлювальних робіт будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, за завищеними цінами, проводити, які будуть підконтрольні субпідрядні організації, з метою отримання надлишково сплачених коштів, який включав такі дії:
1) залучення інших осіб до діяльності для досягнення мети, без доведення їх до відома злочинних намірів;
2) створення протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів затвердженого головою Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який в подальшому використовувався при проведенні експертизи проектно-кошторисної документації;
3) розробку проектно-кошторисної діяльності по проведенню аварійно-відновлювальних робіт будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська та включення до неї завищеної вартості необхідних будівельних матеріалів, затвердження зазначеної проектно-кошторисної документації Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради;
4) проведення експертизи проектно-кошторисної документації аварійно-відновлювальних робіт будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, та отримання позитивного експертного звіту із наданням протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів та таким чином додаткового закріплення завищеної вартості необхідних матеріалів;
5) визначення субпідрядної організації, яка проводитиме аварійно-відновлювальні роботи будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
6) забезпечення виконання аварійно-відновлювальних робіт будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
7) визначення та використання підконтрольної субпідрядної організації для придбання за реальною ринковою вартістю у підприємства-виробника чи постачальника матеріалів, для проведення аварійно-відновлювальних робіт, здійснення націнки, їх реалізація за завищеною вартістю субпідрядній організації, що виконуватиме роботу з аварійно-відновлювальних робіт будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
8) забезпечення здійснення Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради оплат за виконані роботи за завищеними цінами;
9) виведення різниці коштів між реальною ринковою вартістю закуплених матеріалів та передбаченою укладеним договором, з метою заволодіння та розпорядження ними.
Діючи у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 18 жовтня 2023 року, ОСОБА_5 з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації з проведення аварійно-відновлювальних робіт та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, залучив ФОП ОСОБА_8 , який не був обізнаний у злочинних намірах останнього.
В подальшому, відповідно у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023, ОСОБА_8 , підготував первинну кошторисну документацію на об`єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №64 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», далі по тексту об`єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням ринкових цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина первинної проектно-кошторисної документації на об`єкт, була складена ОСОБА_8 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, із відтиском печатки Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який було затверджено (схвалено) Головою Франківської районної адміністрації ОСОБА_9 , де були вказані ринкові ціни на будівельні матеріали, а саме: блоки віконні дерев`яні кількість: r2 (0,304х0,608х2) вартістю 19390, 55 гривень за м2, блоки віконні дерев`яні кількість: r2 (1,1х1,45х2) вартістю 19390,55 гривень за м2., блоки віконні дерев`яні арочні кількість: r2(0,85х1,4х1) вартістю 19900, 55 гривень за м2, блоки віконні дерев`яні кількість: r2 (1,8х1,5х5+1,8х1,2х17+1.8х1,6х5) вартістю 19390,55 за м2, блоки віконні дерев`яні арочні кількість: r2(1,8х1,5х2+1,8х1,2х5+1,8х1,6х2) вартістю 19900,55 гривень за м2, блоки віконні дерев`яні кількість: r2(2,68х1,5х1+1,96х6,35х1) вартістю 19390, 55 гривень за м2.
18.10.2023 між Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради в особі ОСОБА_9 (Замовник) з однієї сторони та ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_5 (Підрядник) з іншої сторони, було укладено договір №117 підряду на об`єкт, відповідно до якого Замовник доручає, а Підрядник в межах твердої договореної ціни зобов`язується власними і залученими силами виконати і здати Замовникові відповідно до кошторисної документації та календарного плану роботи по об`єкту. Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором, визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 10770907,40 грн. (десять мільйонів сімсот сімдесят тисяч дев`ятсот сім гривень 40 копійок) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 26.10.2023 додатковою угодою №1 до договору №117 від 18.10.2023 на 92880,16 гривень (дев`яносто дві тисячі вісімсот вісімдесят гривень 16 копійок), а також додатковою угодою №2 від 29.12.2023 до договору №117 від 18.10.2023 на 4360023, 36 гривень ( чотири мільйони триста шістдесят тисяч двадцять три гривні 36 копійок) і становить 6318 003,88 гривень (шість мільйонів триста вісімнадцять тисяч три гривні 88 копійок).
В подальшому на виконання вказаного договору виконано частину робіт, які були передбачено проектною документаціє та складено акти виконання робіт за жовтень, листопад та грудень 2023 року, останній акт складено 26 грудня 2023 року.
Незважаючи на те, що проектною документацією було передбачено придбання будівельних матеріалів дерев`яних вікон для будинку №64 по вул. Стрийській у м. Львові та роботи щодо їх встановлення згідно договору від 18.10.2023 виконано не було.
В свою чергу, ОСОБА_4 діючи з корисливих мотивів, умисно підписала додаткову угоду №2 до договору №117 від 18.10.2023 зменшивши суму договору до 6318 003,88 гривень, незважаючи на те, що усі роботи за договором виконані не було. При цьому, ОСОБА_4 перед собою ставила лише одну мету повторно укласти договір щодо виконання робіт в будинку №64 по вул. Стрийській у м. Львові, при цьому усвідомлюючи що ціни на будівельні матеріали та на роботинезбільшилися.
Всупереч Закону України «Про публічні закупівлі (зі змінами і доповненнями) від 25.12.2015 №992, а саме укладання без проведення процедури відкритих торгів, недотримання максимальної економії та не проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023 ОСОБА_8 , підготував другу кошторисну документацію на об`єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №64 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі. Коригування», далі по тексту об`єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина другої проектно-кошторисної документації на об`єкт, була складена ОСОБА_8 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, який було затверджено в.о. голови Франківської районної адміністрації ОСОБА_4 , та який було надано ОСОБА_5 , де були вказані завищені ціни на будівельні матеріали, а саме блоки віконні дерев`яні арочні вартістю 26 530,55 гривень за м2, блоки віконні дерев`яні арочні вартістю 26 530,55 гривень за м2, блоки віконні дерев`яні вартістю 22 348,55 гривень за м2, черепиця керамічна «Creaton Ratio Nuance 200» вартістю 1307, 91 гривня.
Виконуюча обов`язки голова Франківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем, тобто умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_5 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, 29.12.2023 уклала з ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_5 (Підрядник) з іншої сторони, договір №186 підряду на об`єкт, відповідно до якого Підрядник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, на свій ризик своїми силами, виконати та передати наступні роботи по об`єкту: ДК 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація; за ДК 021-2015 «Єдиний закупівельний словник» - Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №64 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі (Коригування). Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором, визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 6450848, 75 гривень ( шість мільйонів чотириста п`ятдесят тисяч вісімсот сорок вісім гривень 75 копійок) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 13.03.2024 додатковою угодою №2 до договору №186 від 29.12.2023 на 589587, 97 (п`ятсот вісімдесят дев`ять тисяч п`ятсот вісімдесят сім гривень 97 копійок ) і становить 5861260, 78 гривень (п`ять мільйонів шістдесят одна тисяча двісті шістдесят гривень 78 копійок).
Після чого, ОСОБА_5 , продовжуючи діяти у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 18.10.2023, розуміючи, що для реалізації злочинного плану та приховування своїх злочинних дій, необхідно змінити проектно-кошторисну документацію по об`єкту з включенням до неї будівельних матеріалів за завищеною вартістю, з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення робіт, до чого залучив ФОП ОСОБА_8 .
Водночас в.о.голови Франківської районної адміністрації ОСОБА_4 , будучи службовою особою, посадовою особою Франківської районного адміністрації Львівської міської ради, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, вчинила зловживання службовим становищем тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд», в особі директора ОСОБА_5 , використання службового становища всупереч інтересам служби, безпідставно затвердила другу проектно-кошторисну документацію на об`єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №64 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», що стало підставою подальшої оплати коштів Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АБ «Укргазбанк», належний ЛКП «Рембуд» в сумі 9 932157,97 гривень, чим завдала шкоди Львівській міській територіальній громаді на загальну суму 655 325 гривень, а саме оплачено блоки віконні дерев`яні, вартість яких була яких умисно завищена.
Окрім цього, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023 у ОСОБА_5 , який на той час перебував на посаді директора ЛКП «Рембуд», відповідно до посадових обов`язків, володіючи інформацією про існування необхідності проведення аварійно-відновлювальних робіт та залучення ЛКП «Рембуд» в якості підрядника до їх проведення, виник умисел на розтрату бюджетних коштів, виділення, яких передбачалось для Франківської районної адміністрації Львівської міської ради на проведення аварійно-відновлювальних робіт.
ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що вчинення злочину за таких умов пов`язане з складними, трудомісткими і довготривалими процесами, які включають виготовлення необхідної проектно-кошторисної та іншої документації, укладання та виконання договору з проведення аварійно-відновлювальних робіт, а тому самостійно, без залучення інших осіб, не зможе вчинити злочин та будучи відповідальним, щодо їх проведення, вирішив залучити посадових осіб субпідрядних організацій, які будуть залучені до проведення аварійно-відновлювальних робіт, які братимуть участь у вчиненні кримінального правопорушення, які не були обізнані у злочинних намірах останнього.
Розроблений ОСОБА_5 , план заволодіння коштами Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, що будуть виділені з місцевого бюджету для фінансування аварійно-відновлювальних робіт, передбачав укладання з підконтрольними субпідрядними організаціями договорів на проведення аварійно-відновлювальних робіт, які в свою чергу укладали договори з підприємствами на постачання продукції (товарів, робіт, послуг) за цінами, що значно перевищують ринкові. Водночас фактичне постачання такої продукції (товарів, робіт, послуг) на адресу м. Львів, вул. Стрийська, 66, повинно було здійснюватись контрагентами на підставі окремо укладених договорів постачання, про те за ринковими цінами, із заволодінням надлишком сплаченим Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради коштами.
У період з 18 жовтня 2023 по 29 грудня 2023 рік ОСОБА_5 , розробив детальний план злочинної діяльності, що полягав у проведенні аварійно-відновлювальних робіт будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, за завищеними цінами, проводити, які будуть підконтрольні субпідрядні організації, з метою отримання надлишково сплачених коштів, який включав такі дії:
1) залучення інших осіб до діяльності для досягнення мети, без доведення їх до відома злочинних намірів;
2) створення протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів затвердженого головою Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який в подальшому використовувався при проведенні експертизи проектно-кошторисної документації;
3) розробку проектно-кошторисної діяльності по проведенню аварійно-відновлювальних робіт будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська та включення до неї завищеної вартості необхідних будівельних матеріалів, затвердження зазначеної проектно-кошторисної документації Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради;
4) проведення експертизи проектно-кошторисної документації аварійно-відновлювальних робіт будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, та отримання позитивного експертного звіту із наданням протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів та таким чином додаткового закріплення завищеної вартості необхідних матеріалів;
5) визначення субпідрядної організації, яка проводитиме аварійно-відновлювальні роботи будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
6) забезпечення виконання аварійно-відновлювальних робіт будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
7) визначення та використання підконтрольної субпідрядної організації для придбання за реальною ринковою вартістю у підприємства-виробника чи постачальника матеріалів, для проведення аварійно-відновлювальних робіт, здійснення націнки, їх реалізація за завищеною вартістю субпідрядній організації, що виконуватиме роботу з аварійно-відновлювальних робіт будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
8) забезпечення здійснення Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради оплат за виконані роботи за завищеними цінами;
9) виведення різниці коштів між реальною ринковою вартістю закуплених матеріалів та передбаченою укладеним договором, з метою заволодіння та розпорядження ними.
Діючи у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 18 жовтня 2023 року, ОСОБА_5 з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації з проведення аварійно-відновлювальних робіт та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, залучив ФОП ОСОБА_8 , який не був обізнаний у злочинних намірах останнього.
В подальшому, відповідно у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023, ОСОБА_8 , підготував первинну кошторисну документацію на об`єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №66 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», далі по тексту об`єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням ринкових цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина первинної проектно-кошторисної документації на об`єкт, була складена ОСОБА_8 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, із відтиском печатки Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який було затверджено (схвалено) Головою Франківської районної адміністрації ОСОБА_9 , де були вказані ринкові ціни на будівельні матеріали, а саме: блоки віконні дерев`яні кількість: r2 (0,6х1х6) вартістю 19390,55 гривень за м2, блоки віконні дерев`яні арочні кількість: r2 (0,8х0,7х2) вартістю 19 900,55 гривень за м2, блоки віконні дерев`яні кількість: r2 (1,13х1х2+1,7х0,65х6+1,7х1х15+1,54х1х1) вартістю 19 390,55 за м2, блоки віконні дерев`яні кількість: r2 (1,7х1,2х36) вартістю 19390,55 гривень за м2, блоки віконні дерев`яні кількість: r2 (2,9х1,2х1+5,005х1,2х1) вартістю 19 390,55 за м2, блоки віконні дерев`яні арочні кількість: r2 (2,25х2,3х6) вартістю 19 900,55 за м2.
18.10.2023 між Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради в особі ОСОБА_9 (Замовник) з однієї сторони та ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_5 (Підрядник) з іншої сторони, було укладено договір №118 підряду на об`єкт, відповідно до якого Замовник доручає, а Підрядник в межах твердої договореної ціни зобов`язується власними і залученими силами виконати і здати Замовникові відповідно до кошторисної документації та календарного плану роботи по об`єкту. Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором, визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 9915713, 36 грн. (дев`ять мільйонів дев`ятсот п`ятнадцять тисяч сімсот тринадцять гривень 36 копійок) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 26.10.2023 додатковою угодою №1 до договору №118 від 18.10.2023 на 86058, 70 гривень (вісімдесят шість тисяч п`ятдесят вісім гривень 70 копійок), а також додатковою угодою №2 від 29.12.2023 до договору №118 від 18.10.2023 на 5018440,16 гривень ( п`ять мільйонів вісімнадцять тисяч чотириста сорок гривень 16 копійок) і становить 4811214, 50 гривень (чотири мільйони вісімсот одинадцять тисяч двісті чотирнадцять гривень 50 копійок).
В подальшому на виконання вказаного договору виконано частину робіт, які були передбачено проектною документаціє та складено акти виконання робіт за жовтень, листопад та грудень 2023 року, останній акт складено 26 грудня 2023 року.
Незважаючи на те, що проектною документацією було передбачено придбання будівельних матеріалів дерев`яних вікон для будинку №66 по вул. Стрийській у м. Львові та роботи щодо їх встановлення згідно договору від 18.10.2023 виконано не було.
В свою чергу, ОСОБА_4 діючи з корисливих мотивів, умисно підписала додаткову угоду №2 до договору №118 від 18.10.2023 зменшивши суму договору до 4811 214,50 гривень, незважаючи на те, що усі роботи за договором виконані не було. При цьому, ОСОБА_4 перед собою ставила лише одну мету повторно укласти договір щодо виконання робіт в будинку №66 по вул. Стрийській у м. Львові, при цьому усвідомлюючи що ціни на будівельні матеріали та на роботинезбільшилися.
Всупереч Закону України «Про публічні закупівлі (зі змінами і доповненнями) від 25.12.2015 №992, а саме укладання без проведення процедури відкритих торгів, недотримання максимальної економії та не проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023 ОСОБА_8 , підготував другу кошторисну документацію на об`єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №66 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі. Коригування», далі по тексту об`єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина другої проектно-кошторисної документації на об`єкт, була складена ОСОБА_8 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, який було затверджено в.о. голови Франківської районної адміністрації ОСОБА_4 , та який було надано ОСОБА_5 , де були вказані завищені ціни на будівельні матеріали, а саме: блоки віконні дерев`яні вартістю 22348,55 гривень за м2, блоки віконні дерев`яні арочні вартістю 26 530,55 гривень за м2, бруси обрізні з хвойних порід ІІ сорт 150Х150 мм вартістю 10233, 17 гривень за м3,бруси обрізні з хвойних порід ІІ сорт 200х200 мм вартістю 10233,17 гривень за м3, бруси обрізі з хвойних порід ІІ сорт 180х180 мм вартістю 10233,17 гривень за м3.
Виконуюча обов`язки голова Франківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем, тобто умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_5 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, 29.12.2023 уклала з ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_5 (Підрядник) з іншої сторони, договір №185 підряду на об`єкт, відповідно до якого Підрядник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, на свій ризик своїми силами, виконати та передати наступні роботи по об`єкту: ДК 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація; за ДК 021-2015 «Єдиний закупівельний словник» - Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №66 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі (Коригування). Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором, визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 6 550 536, 65 гривень ( шість мільйонів п`ятсот п`ятдесят тисяч п`ятсот тридцять шість гривень 65 копійок) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 13.03.2024 додатковою угодою №2 до договору №185 від 29.12.2023 на 572879,32 (п`ятсот сімдесят дві тисячі вісімсот сімдесят дев`ять гривень 32 копійки ) і становить 5977 657,33 гривень (п`ять мільйонів дев`ятсот сімдесят сім тисяч шістсот п`ятдесят сім гривень 33 копійки) з ПДВ.
Після чого, ОСОБА_5 , продовжуючи діяти у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 18.10.2023, розуміючи, що для реалізації злочинного плану та приховування своїх злочинних дій, необхідно змінити проектно-кошторисну документацію по об`єкту з включенням до неї будівельних матеріалів за завищеною вартістю, з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення робіт, до чого залучив ФОП ОСОБА_8 .
Водночас в.о.голови Франківської районної адміністрації ОСОБА_4 , будучи службовою особою, посадовою особою Франківської районного адміністрації Львівської міської ради, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, вчинила зловживання службовим становищем тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд», в особі директора ОСОБА_5 , використання службового становища всупереч інтересам служби, безпідставно затвердила другу проектно-кошторисну документацію на об`єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №66 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», що стало підставою подальшої оплати коштів Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АБ «Укргазбанк», належний ЛКП «Рембуд» в сумі 9910794,42 гривень, чим завдала шкоди Львівській міській територіальній громаді на загальну суму 706 612 гривень, а саме оплачено блоки віконні дерев`яні, вартість яких була яких умисно завищена.
Внаслідок вказаних дій в.о.голови Франківської адміністрації Львівської міської ради завдано шкоду Львівській міській територіальній громаді на загальну суму 1486251 гривень, що у відповідності до примітки 4 статті 364 КК України становить тяжкі наслідки, тобто наслідки які у двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян.
Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використанням службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
25.07.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Комарно Городоцького району Львівської області, громадянці України, українці, зареєстрованій та проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 , працюючій на посаді заступника голови з соціально економічних та гуманітарних питань Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, повідомлено, про те, що вона підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Обставини, які дають достатні підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, підтверджуються доказами, які містяться в матеріалах кримінального провадження, а саме:
- документами, вилученими в ході проведення тимчасових доступів до речей та документами, що перебували у володінні ЛКП «Рембуд» (ЄДРПОУ: 20775826), що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Дністерська, 16, а саме: договорами підряду №№96,184,117,186,118,185,174,292, актами приймання виконаних будівельних робіт до вказаних договорів та іншою документацією;
- висновком експерта №3915-Е від 27.11.2024 за результатами проведення судової товарознавчої експертизи;
- довідкою (висновком) спеціаліста Західного офісу Держаудитслужби від 24.12.2024 щодо завищення вартості виконаних робіт;
- висновком №3447-Е від 09.12.2024 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи;
- іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності та взаємозв`язку.
Отримані на даному етапі досудового розслідування відомості задокументовані у відповідний процесуальний спосіб, передбачений КПК України, і вказують на причетність ОСОБА_4 до вчинення зазначеного злочину, при цьому таке цілком узгоджується і з практикою Європейського суду з прав людини, який неодноразово зазначав, що наявність «обґрунтованої підозри» у вчинені правопорушення передбачає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що зазначена особа могла вчинити правопорушення (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Влох проти Польщі»).
На даному етапі кримінального провадження стороною обвинувачення та слідчим суддею не вирішуються питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення.
Враховуючи вищезазначене, з огляду на здобуті під час досудового розслідування докази, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використанням службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Санкція ч. 2 ст. 364 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
30.07.2025 слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова підозрюваній ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у виді особистого зобов`язання строком на два місяців, тобто до 30.09.2025, із покладенням на ОСОБА_6 відповідних обов`язків:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;
- не відлучатися з Львівської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні №12024140000000489 від 29.04.2024 щодо обставин вчинення злочину, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та іншими, які будуть допитані в ході досудового розслідування;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Строк дії обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, покладених на підозрювану ОСОБА_4 ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 30.07.2025, закінчується 30.09.2025.
Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 24.09.2025 строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до 4 місяців, тобто до 25 листопада 2025 року.
Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України, обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.
Слідчим суддею встановлено, що ризики, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана ОСОБА_4 може вчинити дії, передбачені ст. 177 КПК України, які наведені в ухвалі слідчого судді Галицького районного суду від 30.07.2025 року, та існування яких стало підставою длязастосування до підозрюваної запобіжного заходу, на даний час продовжують існувати.
Слідчий суддя приходить до висновку, що продовжує існувати ризикпереховування ОСОБА_4 від органів досудового розслідування та/або суду, оскільки у разі визнання винуватою, їй може бути призначено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Будучи обізнаною про покарання, що їй загрожує, підозрюваний може переховуватися від органу досудового розслідування та суду, у тому числі за межами території України. Тяжкість інкримінованого правопорушення та усвідомлення можливості засудження до позбавлення волі вже самі по собі можуть бути підставою та мотивом для підозрюваного ОСОБА_4 до втечі з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Також продовжує існувати ризик, що підозрювана може незаконно впливати на свідків та інших учасників у даному кримінальному провадженні шляхом їх переконання, з метою надання ними неправдивих показань, які б виправдовували її у вчиненні інкримінованого злочину.
Також слідчим судею враховано ту обставину, що в рамках кримінального провадження не допитано усіх свідків, показання яких будуть мати важливе значення для встановлення усіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також не встановлено усіх осіб, які можуть бути причетними до вчинення злочину. Відповідно, ОСОБА_4 може намагатись вплинути на таких осіб з метою надання показань, які б виправдовували її у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, а також узгоджувати з ними свої показання та створювати штучні докази непричетності до вчинення інкримінованого злочину;
Для завершення досудового розслідування необхідно провести низку слідчих (розшукових) дій спрямованих на всебічне, повне і неупереджене дослідження обставин кримінального провадження, що перешкоджає завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу.
Зокрема необхідно: отримати висновки судових почеркознавчих експертиз призначених про протоколах узгодження цін, що були додатками до договорі «Коригування»; провести допити усіх свідків у кримінальному провадженні, з числа службових осіб ТзОВ «МАКСТРАНСГРУП», ПП «ЛеоДім», ТзОВ «Будівельна компанія «НАШ СТАНДАРТ», які були субпідрядниками виконання вказаних будівельних робіт та перевірки причетності таких до вчинення вказаного кримінального правопорушення; з врахуванням відомостей отриманих в ході проведення слідчих (розшукових) дій здійснити остаточну правову кваліфікацію кримінальних правопорушень, скласти остаточні повідомлення про підозру та вручити такі повідомлення; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
З огляду на викладене, слідчий суддя вважає, що обставини у кримінальному провадженні з часу застосування запобіжного заходу не змінилися, встановлені ризики на момент розгляду клопотання про продовження строку дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України не зникли та продовжують існувати, а відтак приходить до висновку, що клопотання прокурора необхідно задовольнити та продовжити підозрюваній ОСОБА_4 строк дії обов`язків на 2 місяці, тобто до 30.11.2025 року.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 176-178, 183, 193, 194, 196, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в :
клопотання заступника начальника першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури, ОСОБА_3 , задовольнити.
Продовжити підозрюваній ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, покладених на неї ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 30.07.2025, на 2 місяці, тобто до 30.11.2025, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;
- не відлучатися з Львівської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні №12024140000000489 від 29.04.2024 щодо обставин вчинення злочину, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та іншими, які будуть допитані в ході досудового розслідування.
Роз`яснити підозрюваній її обов`язки та наслідки їх невиконання.
Контроль завиконанням ухвали покласти на уповноваженого прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 30.09.2025 року.
Слідчий суддя ОСОБА_10