Єдиний державний реєстр судових рішень
1Справа № 335/8339/25 3/335/2200/2025
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2025 року м.Запоріжжя
Суддя Вознесенівськогорайонного судум.ЗапоріжжяАпаллонова Ю.В.,розглянувши матеріалиадміністративної справи,яка надійшлаз Головногоуправління ДПСу Запорізькійобласті,про притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН- НОМЕР_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
-зач.1 ст.155-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Вознесенівського районного суду м. Запоріжжя надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 1312 від 18.08.2025 року на ім`я ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП при нижчевикладених обставинах.
ОСОБА_1 вчинила порушення порядку проведення розрахунків: проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій, а саме: при продажу 50 гр. виски «James Wild» за ціною 85,00 грн., програмний реєстратор розрахункових операцій не застосувався та розрахунковий документ встановленої форми на суму 85,00 грн. не видавався. Перевіркою встановлено реалізацію товарів за готівкові кошти на суму - 315,00 грн., по якім розрахункові операції проведені без застосування РРО, а саме: згідно опису наявності готівки на місці проведення розрахунків в скринці каси знаходились готівкові кошти у сумі 400.00 грн. (в т. ч. покупка 85,00 грн.), при ньому згідно Х-звіту по РРО сума готівкових коштів склала 0,00 грн. Перевіркою встановлено не застосування реєстратора розрахункових операцій при проведенні розрахункових операцій з урахуванням проведеної контрольної розрахункової операції на суму 1080,00 грн.(без урахуванням покупки - 135,00 грн.), а саме: згідно х-балансу з платіжного терміналу за 07.08.2025 роздрукованого об 15:20 в кафе-барі, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , проведено розрахункові операції через платіжний термінал з урахуванням проведеної контрольної розрахункової операції на суму 1215,00 грн., згідно Х-звіту за 07.08.2025 роздрукованого об 15:21 через РРО проведено розрахунків платіжними картками на суму 135,00 грн. Проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій, а саме: під час перевірки знято Фактичні залишки товарних запасів та складено відомосте ТМЦ, яку підписано особисто ФОП ОСОБА_1 , та встановлено нестачу деяких видів ТМ11 на складах та/або за місцем їх реалізації на суму 35480,00 грн. Неподання суб`єктом господарювання в установлений законом строк обов`язкової звітності про використання реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій, а саме: встановлено відсутність г-звіту ПРРО за 07,08.2025. В порушення п.11 ст.3 Закону України від 06,07.1995 №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операиій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (із змінами та доповненнями) перевіркою встановлено випадки використання режиму попереднього програмування найменувань та цін товарів, обліку їх кількості з порушенням порядку встановленого законодавством - відсутність найменування товару (пива) у фіскальних касовій: чеках при продажу товарів підакцизної групи. Відповідно до вимог ст. 155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Таким чином, встановлено не застосування програмного реєстратора розрахункових операцій при проведенні розрахункових операцій на загальну суму 2734 грн, чим порушено ч.1 ст. 155-1 КУпАП. Акт фактичної перевірки №11534/08/01/07/08/ НОМЕР_2 від 18.08.2025 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася про часта місце розгляду справи повідомлялася належним чином.
Частина 1 статті 155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за що встановлено відповідальність у вигляді накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказам по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За нормою ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, серед іншого, відомості про особу порушника. Протокол підписується особою, яка його склала, і особа, яка вчинила адміністративне правопорушення. При складанні протоколу порушникові роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені ст.268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення №1312 від 18.08.2025 року, складено правомочною особою, у відповідності до вимог положень ч.1 ст.256 КУпАП про адміністративне правопорушення, містить обов`язкові дані, передбачені вказаною статтею та є основним джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу порушника.
За встановлених фактичних обставин справи, судом беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП, оскільки вищезазначені факти її вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час розгляду адміністративного матеріалу, а саме: даних, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення №1312 від 18.08.2025 року; актом фактичної перевірки 11534/08/01/07/08/3411208836 від 18.08.2025 року.
При цьому, обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративної справи, з урахуванням наявних у справі належних доказів, судом не встановлено.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП - порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі.
Згідно з положеннями ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
При призначенні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1 в межах санкції ч.1 ст.155-1 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.40-1, 155-1, 251, 252, 283-285 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого за ч.1 ст.155-1 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 34 грн. (тридцять чотири грн). (отримувач: ГУК у Запорізькій області/ТГ м. Запоріжжя/21081100; код отримувача: (ЄДРПОУ) 37941997; номер розрахунку (IBAN): UA558999980313060106000008479; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 605,60грн. накористь держави. (отримувач: ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106; код отримувача: (ЄДРПОУ) 37993783; номер розрахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Згідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, призначеного судом.
Постанова можебути оскарженав апеляційномупорядку доЗапорізького апеляційногосуду, шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня винесення постанови.
Суддя Ю.В. Апаллонова