Постанова № 130393976, 11.09.2025, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.09.2025
Номер справи
761/33606/25
Номер документу
130393976
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 761/33606/25

Провадження № 3/761/6869/2025

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп`ян Т.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника політичної партії «Християнсько-демократичний союз», адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ,

за ст.212-21 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії Християнсько-демократичний союз», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», порушив порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 1 квартал 2025 року.

Так, за результатами перевірки відповідності відомостей, зазначених у Звіті Партії, відомостям, що містяться у реєстрах, інших інформаційно-телекомунікаційних та довідкових системах, Національним агентством встановлено неповноту інформації, що полягає у невідображені відомостей про грошові кошти на банківських рахунках.

Відповідно до даних ІКС ДПС України «Податковий блок» Львівська обласна організація Партії (ідентифікаційний код 25230280) має рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АТ «ПУМБ» (відомості з ІКС ДПС України «Податковий блок» додаються).

Листом від 12.05.2025 №? DP2-07.8/218БТТ (вх. №? 82693/0/07-25 від 14.05.2025) АТ «ПУМБ» повідомлено, що станом на кінець звітного періоду на рахунку Львівської обласної організації Партії НОМЕР_1 наявний залишок грошових коштів у розмірі 1 400,00 гривень (копія листа АТ «ПУМБ» додається).

Водночас у пункті 5 «Грошові кошти» розділу І «Майно та нематеріальні активи» Звіту Львівської обласної організації Партії за І квартал 2025 року відсутні відомості про відкриті банківські рахунки та грошові кошти на них (звіт Львівської обласної організації Партії за І квартал 2025 року додається).

Відповідно до пункту 1 частини одинадцятої статті 17 Закону у звіті політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру обов?язково зазначається інформація про майно та нематеріальні активи станом на кінець звітного періоду, зокрема про грошові кошти на всіх рахунках, які належать партії, її місцевій організації, що в установленому порядку набула статусу юридичної особи.

Листом від 20.06.2025 №? 1 (вх. №? 96891/0/07-25 від 20.06.2025) Партія повідомила, що не мала доступу до рахунку Львівської обласної організації Партії та врахує інформацію щодо залишку коштів в наступному звітному періоді (копія листа Партії додається). Водночас зазначена в листі інформація не спростовує факту наявності складу адміністративного правопорушення та не може бути взята до уваги, оскільки відомості про залишок коштів на рахунку Львівської обласної організації Партії відображено у Звіті за IV квартал 2024 року, отже Партія була про це обізнана (звіт Львівської обласної організації Партії за IV квартал 2024 року додається)

Отже, не відображення у Звіті Львівської обласної організації Партії за І квартал 2025 року інформації про грошові кошти на рахунку у сумі 1 400,00 гривень є порушенням пункту 1 ч. 11 статті 17 Закону «Про політичні партії в Україні», відповідальність за що встановлена ст. 212-21 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про день та час судового розгляду, не з`явився. При цьому, 13.08.2025 на адресу суду надійшли письмові пояснення ОСОБА_1 . Як вбачається зі змісту заяви, ОСОБА_1 зазначає, зокрема, що протокол складений на нього як на фізичну особу, при цьому, відповідальність має нести політична партія як юридична особа. Крім того, зазначив, що в Партії не має корупційних правопорушень, Партія та її організації не вели фінансової діяльності, не завдано збитків державним або суспільним інтересам, правам і свободам громадян, відсутні шкідливі наслідки, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, з урахуванням стану війни, просив врахувати норми ст. 22 КУпАП та визнати правопорушення малозначним зі звільненням від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням та закривши провадження у справі на підставі ч. 2 ст. 284 КУпАП.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення №50-33/1093, звіти про майно, доходи, витрати і зобов`язанням фінансового характеру політичної партії за ІV квартал 2024 року - І квартал 2025 року, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копії висновків за результатами перевірок звітів, статут Партії, та інші матеріали у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

ОСОБА_1 у відповідності до витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є керівником політичної партії «Християнсько-демократичний союз».

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про політичні партії» політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Форма та порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру затверджуються Національним агентством з питань запобігання корупції.

Звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру обов`язково включає такі розділи: "Майно та нематеріальні активи станом на кінець звітного періоду", в якому має бути наведено повну та достовірну інформацію щодо майна (грошові кошти на всіх рахунках, цінні папери, нерухоме майно, транспортні засоби, інше рухоме майно, вартість якого перевищує п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня звітного року) та нематеріальних активів, які належать партії, її місцевій організації, що в установленому порядку набула статусу юридичної особи, на праві власності або праві користування; «Внески та інші надходження за звітний період", в якому має бути наведено повну та достовірну інформацію про внески (грошові внески; майнові внески; внески роботами або послугами; внески нематеріальними активами; внески, надані шляхом фінансування заходів або діяльності на користь політичної партії чи її місцевої організації, яка у встановленому порядку набула статусу юридичної особи; кошти державного фінансування (у разі його отримання відповідно до закону); доходи, майно та нематеріальні активи, які не є внесками відповідно до цього Закону; кошти, які не є ні доходами, ні внесками, отримані політичною партією, місцевою організацією політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, протягом звітного кварталу); "Платежі та інші витрати за звітний період", в якому має бути наведено повну та достовірну інформацію про платежі з окремого рахунку, відкритого для зарахування коштів з державного бюджету, інших рахунків політичної партії та її місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи (з узагальненням інформації за кожним видом рахунків окремо); повернення грошових внесків (чи їх частин) та помилкових грошових надходжень, повернення майнових внесків та нематеріальних активів, внесків, здійснених шляхом фінансування заходів або діяльності на користь політичної партії за згодою партії, повернення до державного бюджету невикористаної частини коштів державного фінансування, перерахування до державного бюджету сум внесків, які неможливо повернути особам, які їх здійснили; 4) "Зобов`язання фінансового характеру станом на кінець звітного періоду", в якому має бути наведено повну та достовірну інформацію про всі фінансові зобов`язання політичної партії (її місцевої організації, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи). Якщо фінансове зобов`язання політичної партії (її місцевої організації, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи) виникло у звітному періоді та було виконано політичною партією (її місцевою організацією, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи) у цьому самому звітному періоді, таке фінансове зобов`язання не відображається у звіті політичної партії про її майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру. Уся інформація у звіті політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру повинна бути диференційована залежно від того, стосується вона політичної партії (як окремої юридичної особи) чи всіх інших її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи. При цьому інформація, що стосується місцевих організацій партії, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи, вноситься щодо кожної такої організації окремим додатком.

Так, відповідно до висновків про результати перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І квартал 2025 років, складеного уповноваженою особою НАЗК встановлено, що ОСОБА_1 як керівником партії у звітах неповно та недостовірно відображено інформацію про грошові кошти на рахунку у сумі 1 400,00 гривень.

Положеннями ст. 212-21 КУпАП встановлена відповідальність, зокрема за порушення встановленого порядку або строків подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.

Таким чином, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 як керівник партії «Християнсько-демократичний союз» своїми діями, які виразилися у порушенні порядку подання Звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-21 КУпАП.

В той же час, доводи ОСОБА_1 про те, що на нього не покладено обов`язку подання звітів про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, є неспроможними та повністю спростовуються дослідженими судом доказами, долученими до протоколів про адміністративні правопорушення. Крім того, суд не вбачає підстав для застосування до ОСОБА_1 положень ст.22 КУпАП.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особа правопорушника, його відношення до скоєного та майновий стан останнього.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 605 /шістсот п`ять/ гривень 60 /шістдесят/ копійок.

Керуючись ст.ст.23-24, 27, 33-36, 212-21, 268, 283-285 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 300-т неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 /п`ять тисяч сто/ гривень.

Стягнути судовий збір з ОСОБА_1 на користь держави у розмірі 605 /шістсот п`ять/ гривень 60 /шістдесят/ копійок.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст.32 КУпАП.

Відповідно до вимог ст.ст.307-308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а у разі оскарження або внесення подання - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя