Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 369/9147/24
Провадження № 2/369/2448/25
РІШЕННЯ
Іменем України
14.08.2025 м. Київ
Києво - Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Скрипник О.Г.,
при секретарі судових засідань Гребенюк Н.О.
представник позивача: Коваль В.Р.
представник відповідача: Ткачук В. П.
розглянувши у судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "ЗАРАЗ-5"до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з оплати за постачання теплової енергії,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "ЗАРАЗ-5" звернулося до Києво-Святошинського районного суду Київської області із позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач ОСОБА_1 є власницею нежитлового приміщення - магазину за адресою: АДРЕСА_1 ) згідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Позивач на належній правовій підставі здійснює постачання теплової енергії за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішенням Виконавчого комітету Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області від 29.09.2022 р. за № 361, для ТОВ «УК «ЗАРАЗ-5» встановлено тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання на опалювальний період 2022/2023 р.р.:
- для споживачів/населення житлових будинків, розташованих по АДРЕСА_1 2070,70 грн. /1 Гкал. з ПДВ;
- для бюджетних установ/організацій та релігійних установ/організацій 3407,40 грн./1 Гкал. з ПДВ;
- для інших споживачів на території села Чайки, Бучанського району, Київської області по вулиці Лобановського Валерія 6403, 89 грн. /1 Гкал. з ПДВ.
Рішенням Виконавчого комітету Борщівської сільської ради Бучанського району Київської області від 20.10.2023 року за № 601, у відповідності до роз`яснення Міністерства розвитку громад та територій України, № 7/10.2/8416-22 від 25.08.2022, вимог пункту 1 постанови КМУ від 29.04. 2022 № 502 та статті 1 Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування», Товариству встановлено тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії споживачам на території АДРЕСА_1 та іншим споживачам, а саме:
для споживачів/населення житлових будинків, розташованих по АДРЕСА_1 2070,70 грн./1 Гкал. з ПДВ;
для бюджетних установ/організацій та релігійних установ/організацій на території села Чайки Бучанського району Київської області по вулиці Лобановського Валерія 3 923,13 грн./1 Гкал. з ПДВ;
для інших споживачів на території АДРЕСА_1 839,96 грн./1 Гкал. з ПДВ. Позивач належним чином виконав та продовжує виконувати свої зобов`язання щодо надання теплової енергії, надає послуги своєчасно та у повному обсязі.
Разом з тим, Відповідач належним чином не виконує та не виконував у минулому свої зобов`язання по оплаті постачання теплової енергії, що і стало підставою для подання позову до суду.
Тому позивач просив суд: стягнути з відповідача заборгованість за послуги з постачання теплової енергії в загальній сумі 56 275, 69 грн та стягнути з відповідача судові витрати.
Ухвалою судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Волчко А.Я. від 29.05.2024 року справу відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання на 11 год. 00 хв. 12.11.2024 року.
22.07.2024 року представником Відповідача адвокатом Мневцем О.М. було подано до суду відзив на позовну заяву в якому заперечував проти задоволення позовних вимог. У відзиві наголошував на тому, що нежитлове приміщення обладнано індивідуальним засобом обліку теплової енергії, має окрему вхідну групу, та, відповідно, не використовує теплову енергію місць загального користування і допоміжних приміщень будинку. Крім того, зазначав, що з доданих до позовної заяви рахунків-фактур неможливо достеменно встановити яким чином, по яким показникам, за якою формулою та методикою були визначені щомісячні нарахування за теплову енергію, оскільки призначення платежів за кожним рахунком-фактурою є «теплова енергія(інші споживачі донарахування до min частки споживання». Також у відзиві на позовну заяву представник Відповідача зазначав, що 06.12.2023 року Відповідач звернувся до Позивача із заявою, в якій зазначив про встановлення індивідуального лічильника і просив не нараховувати вартість теплової енергії і скликати комісію для встановлення реального обсягу використання теплової енергії з документально підтвердженими витратами. Крім зазначеного, представник позивача вказував, що рахунки-фактури не містять показів вузла комерційного обліку, за показами яких здійснюється нарахування кожному споживачу, відповідно до вимог ч. 2 ст. 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Також зазначав, що позивачем не надано актів про подачу теплової енергії за заявлений період. В якості висновку представник Відповідача стверджував, що за наявними у справі доказами неможливо з`ясувати яким чином, на підставі яких показників здійснив відповідні розрахунки заборгованості за теплову енергію по об`єкту Відповідача, який обладнав належне йому приміщення індивідуальним засобом обліку теплової енергії.
23.07.2024 року від представника Позивача Гуртовенко Софії Іванівни надійшов відповідь на відзив, в якій вказувала, що відповідно до п. 5 Індивідуального договору приєднання про надання послуг з постачання теплової енергії по будинку АДРЕСА_2 (надалі Договір) обсяг теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення розподіляється також на споживачів, приміщення яких обладнані індивідуальними системами опалення. А відповідно до вимог Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 р. № 315 (далі Методика) розподіл обсягів спожитих у будинку № 9 комунальних послуг здійснюється між споживачами для житлових та нежитлових приміщень (в тому числі приміщень з індивідуальним опаленням, вбудованих, вбудовано-прибудованих або прибудованих приміщень, а також приміщень, які обладнані окремим входом) і що розподіл між споживачами загального обсягу спожитої комунальної послуги у будинку АДРЕСА_1 за відповідний розрахунковий період (далі - розподіл) здійснюється з урахуванням показань вузлів комерційного та розподільного обліку, установлених як у приміщеннях, так і за їх межами, або приладів-розподілювачів теплової енергії, установлених на опалювальних приладах опалюваних приміщень, а в окремих випадках - розрахунково.
Крім цього вказувала, що відповідно до п. 1 Розділу VI Методики, для споживачів, приміщення яких оснащені приладами розподільного обліку теплової енергії (індивідуальними лічильниками), розподілене питоме споживання теплової енергії в розрахунку на 1 квадратний метр площі (1 кубічний метр об`єму) квартири (іншого приміщення) не може становити менше мінімальної частки питомого споживання теплової енергії. Якщо опалюване приміщення спожило менший обсяг теплової енергії, визначений за показаннями приладів розподільного обліку теплової енергії, ніж визначений за мінімальною часткою середнього питомого споживання, такому приміщенню донараховується обсяг спожитої теплової енергії. Мінімальна частка середнього питомого споживання теплової енергії дорівнює 50 % від середнього питомого споживання теплової енергії на опалення приміщень будинку. Відповідно до цього ж пункту середнє питоме споживання теплової енергії розраховується як сумарний обсяг теплової енергії, витраченої на опалення всіх опалюваних приміщень будівлі, віднесений до сумарної загальної/опалюваної площі/об`єму цих приміщень.
Також у відповіді на відзив представник Позивача зазначала, що згідно з положеннями п. 2 Розділу VI Методики дотримання вимоги щодо мінімального споживання теплової енергії в опалюваних приміщеннях, оснащених приладами розподільного обліку теплової енергії перевіряється у кожному розрахунковому періоді протягом опалювального періоду. При перевірці спожитий опалюваним приміщенням обсяг теплової енергії на опалення, визначений за показаннями приладу (приладів) розподільного обліку теплової енергії та віднесений до загальної/опалюваної площі/об`єму цього приміщення, порівнюється з мінімальною часткою середнього питомого споживання теплової енергії. У разі недотримання цієї вимоги опалюваному приміщенню донараховується обсяг теплової енергії.
На підтвердження відповідності нарахування суми за послуги з постачання теплової енергії представник Позивача надала приклад розрахунку донарахованої мінімальної частки за листопад 2022 року, а також копію звітів про використання теплової енергії будинком АДРЕСА_1 з листопада 2022 року по березень 2024 року.
В якості висновка представник Позивача вказала, що в рахунках про сплату за постачання теплової енергії вказана сума, яка розрахована згідно з умовами Договору та Методики № 315 і складається з обсягу спожитої теплової енергії на підставі показань вузла розподільного обліку приміщення Відповідача із врахуванням мінімальної частки споживання теплової енергії (відповідно до Методики розподілу), що помножено на тариф на теплову енергію.
Згідно розпорядження керівника апарату Києво-Святошинського районного суду Київської області Распутної Н.О. щодо повторного автоматичного розподілу справи N 2261 від 25.11.2024 року та протоколу повторного автоматичного розподілу судової справи між суддями від 26.11.2024 року, який проведений відповідно до пунктів 2.3.49, 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, дану справу передано для розгляду судді Скрипник О.Г.
Ухвалою судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Скрипник О.Г. цивільну справу за позовною заявою ТОВ "Управляюча компанія "ЗАРАЗ-5" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг було прийнято до провадження і призначено судове засідання у справі на 22.04.2025 о 12:00 год. в приміщенні Києво-Святошинського районного суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. Мельниченка, 1.
Судове засідання 22.04.2025 не відбулося через те, що представник Відповідача адвокат Мневець Олександр Миколайович не був ознайомлений з відповіддю на відзив і з метою забезпечення принципу змагальності сторін судове засідання було перенесено на 14.08.2025 року.
29.04.2025 року представником Відповідача - Мневцем Олександром Миколайовичем було подано через систему «Електронний суд» пояснення відповідача на відповідь на відзив на позову заяву, в якій вказував, що позивачем не надано доказів споживання відповідачем теплової енергії в меншому розмірі чим за показами приладу розподільного обліку теплової енергії і що оскільки нежитлове приміщення Відповідача обладнано індивідуальним засобом обліку теплової енергії і не використовує теплову енергію місць загального користування і допоміжних приміщень будинку, то нарахування мінімальної частки на підставі Методики № 315 не відповідають вимогам чинного законодавства.
У судове засідання 14.08.2025 року з`явилися представник Позивача ОСОБА_2 і представник Відповідача - Ткачук Владислав Петрович.
В судовому засіданні представник Позивача просив задовольнити в повному обсязі позовні вимоги, а представник Відповідача просив відмовити повністю у задоволенні позовних вимог.
Крім того, в судовому засіданні представник Відповідача наголошував на тому, що розрахунок донарахованої мінімальної частки не відповідає вимогам законодавства і що до матеріалів справи не було додано доказів споживання теплової енергії будинком АДРЕСА_1 і нежитловим приміщенням Відповідача, а також вказував, що у Відповідача відсутній помісячний розрахунок сум за послуги з постачання теплової енергії.
В свою чергу представник Позивача вказав на те, що у відповіді на відзив було додано звіти про використання теплової енергії як будинком АДРЕСА_1 , так і нежитловим приміщенням Відповідача і що відсутність помісячного розрахунку у Відповідача не є підставою для несплати заборгованості, натомість, задля отримання цієї інформації Відповідач міг звернутися до Позивача, проте, жодних дій для цього не вчинив.
Матеріали справи свідчать про те, що судом було створено всім учасникам судового процесу належні умови для доведення останніми своїх правових позицій, надання ними доказів, які, на їх думку, є достатніми для обґрунтування своїх вимог та заперечень та надано достатньо часу для підготовки до судового засідання тощо. Окрім того, судом було вжито всіх заходів, в межах визначених чинним законодавством повноважень, щодо всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи.
Суд, перевіривши матеріали справи та зібрані в ній докази, знаходить що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є власницею нежитлового приміщення - магазину за адресою: АДРЕСА_1 та, відповідно, співвласником вказаного багатоквартирного будинку. Позивач на належній правові підставі здійснює постачання теплової енергії за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідність тарифів, на підставі яких Позивачем нараховується сума, що підлягає сплаті, вимогам чинного законодавства підтверджується Рішенням Виконавчого комітету Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області від 29.09.2022 р. за № 361 і Рішенням Виконавчого комітету Борщівської сільської ради Бучанського району Київської області від 20.10.2023 року за № 601.
Наявність заборгованості по оплаті теплової енергії та її розмір підтверджується рахунками на сплату послуг з постачання теплової енергії, які містят найменування та платіжні реквізити виконавця комунальної послуги; адресну інформацію, найменування або прізвище, ім`я та по батькові споживача; період, за який здійснюється нарахування, обсяг донарахованої мінімальної частки і загальну суму до сплати.
Частинами 5-6 статті 8 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" визначено, що інформація, зазначена в пунктах 6-10 частини третьої цієї статті, може надаватися виконавцем як додаток до рахунка на оплату комунальних послуг та/або надаватися споживачам за допомогою доступу до електронних систем обліку розрахунків споживачів. Зазначена інформація має надаватися також за зверненням споживача. Додатково до інформації, зазначеної в частині третій цієї статті, виконавець забезпечує споживачу доступ до інформації про динаміку споживання комунальних послуг, а саме:
1) інформації про щомісячний обсяг споживання комунальних послуг за останні три роки (або з дня набрання чинності договором про надання комунальних послуг, якщо з такого дня минуло менше трьох років);
2) інформації про щоденні, щотижневі, щомісячні та щорічні обсяги споживання комунальних послуг за останні два роки (або з дня набрання чинності договором про надання комунальних послуг, якщо з такого дня минуло менше двох років), якщо вузли обліку дають змогу отримувати таку інформацію.
Таким чином Відповідач мав змогу отримати від Позивача інформацію про щомісячний обсяг споживання комунальних послуг за останні три роки.
Відповідно до п. 5 Індивідуального договору приєднання про надання послуг з постачання теплової енергії по будинку АДРЕСА_2 (надалі Договір) обсяг спожитої споживачем послуги визначається як частина обсягу теплової енергії, спожитої у будинку для потреб опалення, визначеної та розподіленої згідно з вимогами Закону України Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання, та складається з:
обсягу теплової енергії на опалення приміщення споживача безпосередньо;
частини обсягу теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення, який складається з обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування і допоміжних приміщень будинку;
обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення.
А відповідно до пункту 11 Договору обсяг спожитої у будинку послуги визначається як обсяг теплової енергії, спожитої в будинку за показаннями засобів вимірювальної техніки вузла (вузлів) комерційного обліку або розрахунково відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 р.№ 315 (далі Методика розподілу).
Відповідно до абз. 3 п. 3 Розділу I Методики розподіл між споживачами загального обсягу спожитої комунальної послуги у будівлі/будинку за відповідний розрахунковий період (далі - розподіл) здійснюється з урахуванням показань вузлів комерційного та розподільного обліку теплолічильників, установлених як у приміщеннях, так і за їх межами, або приладів-розподілювачів теплової енергії, установлених на опалювальних приладах опалюваних приміщень, а в окремих випадках - розрахунково.
Відповідно до п. 1 Розділу VI Методики для споживачів, приміщення яких оснащені приладами розподільного обліку теплової енергії (індивідуальними лічильниками), розподілене питоме споживання теплової енергії в розрахунку на 1 квадратний метр площі (1 кубічний метр об`єму) квартири (іншого приміщення) не може становити менше мінімальної частки питомого споживання теплової енергії. Якщо опалюване приміщення спожило менший обсяг теплової енергії, визначений за показаннями приладів розподільного обліку теплової енергії, ніж визначений за мінімальною часткою середнього питомого споживання, такому приміщенню донараховується обсяг спожитої теплової енергії.
Відповідно до цього ж пункту середнє питоме споживання теплової енергії розраховується як сумарний обсяг теплової енергії, витраченої на опалення всіх опалюваних приміщень будівлі, віднесений до сумарної загальної/опалюваної площі/об`єму цих приміщень.
Згідно з положеннями п. 2 Розділу VI Методики дотримання вимоги щодо мінімального споживання теплової енергії в опалюваних приміщеннях, оснащених приладами розподільного обліку теплової енергії перевіряється у кожному розрахунковому періоді протягом опалювального періоду. При перевірці спожитий опалюваним приміщенням обсяг теплової енергії на опалення, визначений за показаннями приладу (приладів) розподільного обліку теплової енергії та віднесений до загальної/опалюваної площі/об`єму цього приміщення, порівнюється з мінімальною часткою середнього питомого споживання теплової енергії. У разі недотримання цієї вимоги опалюваному приміщенню донараховується обсяг теплової енергії.
Відтак, факт споживання послуги з теплової енергії нежитловим приміщенням відповідача підтверджується інформацією зі звітів про використання теплової енергії будинком АДРЕСА_1 з листопада 2022 по березень 2024 року, рахунками на оплату послуг з постачання теплової енергії, а також звітами про використання теплової енергії будинком АДРЕСА_1 з листопада 2022 року по березень 2024 року,.
Згідно За змістом ст. ст.610, 612 ЦК України порушеннямзобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Боржник вважається таким, що прострочив виконання, якщо він не виконав його у строк, передбачений умовами договору або встановлений законом.
Згідно зі ст. 5Закону України "Про житлово-комунальні послуги"до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
З огляду на ч. ч. 1, 2 ст. 10Закону України "Про житлово-комунальні послуги"ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування. Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком у разі визначення управителя органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах відповідно до Закону України "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку " визначається на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу. Така ціна протягом строку дії договору управління може змінюватися виключно за погодженням сторін з підстав та в порядку, визначених таким договором. Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, якщо інше не визначено договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, та включає: 1) витрати на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, крім витрат на обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги, у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем; 2) винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20Закону України "Про житлово-комунальні послуги"споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 20Закону України "Про житлово-комунальні послуги"та ст. ст.67,68 ЖК України власникзобов`язаний своєчасно вносити оплату житлово-комунальні послуги.
У відповідності до ст. 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
Відповідно до п. п. 2 п. "а" ч. 1ст. 28Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, послуги з постачання гарячої води, які встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), транспортні та інші послуги.
Частиною 1ст. 73Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Як передбачено ст. 4ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно зі ст. 12ЦПК України кожнасторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Крім того, як зазначено у ст. ст.76,77 ЦПК України, суд встановлює наявність або відсутність обставин, якими обґрунтовують свої вимоги і заперечення сторони, на підставі доказів, що містять інформацію щодо предмета доказування.
За змістом ч. 2 ст. 78ЦПК України обставинисправи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно з ч. 1ст. 81ЦПК України кожнасторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини четвертої статті 263ЦПК України привиборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
З урахуванням встановлених судом обставин у справі та проаналізованих правових норм суд приходить до наступних висновків.
Так як у ході розгляду справи було надано докази того, що позивач є постачальником теплової енергії в будинку, в якому знаходиться нежитлове приміщення Відповідача, у матеріалах справи відсутні докази того, що відповідач сплачував позивачу у повному обсязі кошти за постачання теплової енергії у заявлений ним період, суд вважає доведеним факт того, що відповідач не виконує свої зобов`язання.
Разом з тим, відповідач належним чином не виконує свої зобов`язання по оплаті теплової енергії, що і стало підставою для подання позову до суду.
За правилами ст. 526ЦК України зобов`язаннямає виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 2Закону України "Про житлово-комунальні послуги"предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 7Закону України "Про житлово-комунальні послуги"індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
На підставі належним чином оцінених доказів поданих позивачем, встановивши наявність у відповідача заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги, суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення з відповідача ОСОБА_1 на користь позивачаТОВ Управляюча Компанія "Зараз-5"суми заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг в розмірі 56 275, 69 грн.
Витрати по сплаті судового збору у відповідності до ст. 141ЦПК України покладаютьсяна відповідача.
Відповідно до ст. ст.15,16,525,625, ЦК України, ст. ст.2,7,9,20,26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", та керуючись ст. ст.4,5,12,76-82,141,258-259,263-265,268 ЦПК України,суд,-
УХВАЛИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "ЗАРАЗ-5" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з оплати за постачання теплової енергії задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "ЗАРАЗ-5" (Код ЄДРПОУ: 43239181) заборгованість з оплати за постачання теплової енергії у розмірі 56 275, 69 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "ЗАРАЗ-5" (Код ЄДРПОУ: 43239181) (Код ЄДРПОУ: 43239181) судовий збір в розмірі 3028,00 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Інформація про учасників справи.
Інформація про позивача:Товариство з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "ЗАРАЗ-5", код ЄДРПОУ43239181, місцезнаходження: вул. В. Лобановського, буд. 23, с. Чайки, Бучанський район, Київська область.
Інформація провідповідача: ОСОБА_1 .
Адреса реєстрації: АДРЕСА_3 ;
Адреса знаходження нерухомого майна: 08135, Київська область, Бучанський (Києво-Святошинський) район, с. Чайки, вул. В. Лобановського, буд. № 9 (нежитлове приміщення-магазин), РНОКПП НОМЕР_1 .
Повний текст рішення складено 25.08.2025 року.
Суддя: Оксана СКРИПНИК