Рішення № 130300594, 16.09.2025, Андрушівський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
16.09.2025
Номер справи
272/719/25
Номер документу
130300594
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №: 272/719/25

Провадження № 2/272/612/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2025 року

Андрушівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючої - судді Чуб І.А.

секретаря судового засідання Хитоніній М.С.,

за участю: представника позивача Костюковича В.М.,

відповідача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Андрушівка в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" в особі Житомирської філії ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості ,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 27092,20 грн. та судовий збір у розмірі 2422,40 грн.. В обгрунтування вимог зазначає, що позивач з 01.09.2023 здійснює господарську діяльність з розподілу природного газу та відповідає за безаварійну (безперебійну) роботу газорозподільної системи у межах Житомирської області та частини Вінницької області. Між позивачем та відповідачем було укладено Типовий договір розподілу природного газу, згідно з умовами, що затверджені постановою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2498, зокрема відповідач приєднався до умов даного договору шляхом документально підтвердженого споживання природного газу та оплатою рахунків за послуги з розподілу природного газу. 28.03.2025 за результатом перевірки об`єкту відповідача, що за адресою: АДРЕСА_1 було складено акт про порушення № ПП-73 від 28.03.2025, у якому зафіксовано наявність порушення, що передбачене п.п. 3 п. 1 гл. 2 розд. XI Кодексу газорозподільних систем (несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу), а саме: було виявлено пошкодження пломб на обліковому (лічильного) механізму та пошкодження скла лічильника газу. З огляду на виявлені обставини, було складено протокол щодо направлення ЗВТ та/ або пломби на експертизу від 28.03.2025 та акт про монтаж/демонтаж засобу вимірювальної техніки від 28.03.2025 № 669, згідно з якими, лічильник газу № 1845510 марки «САМГАЗ» G-4 був направлений для проведення експертизи Житомирською філією ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ». Дані документи були підписані без жодних зауважень чи заперечень з боку представника відповідача ОСОБА_2 . 03.04.2024 за участі безпосередньо відповідача відбулось засідання комісії Житомирської філії ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» з експертизи ЗВТ та/або пломб, за результатом якого складено акт експертизи ЗВТ та/або пломб від 03.04.2025 № ЖТ0000814, у якому було встановлено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ. При зовнішньому огляді лічильника газу встановлено, що пломби заводу виробника пошкоджені, зі слідами повторного пломбування. Захисне скло відлікового механізму демонтується, що дає можливість доступу до відлікового механізму та втручання у його показники з зачеплення. Все вище викладене свідчить про несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, що призвело до викривлення результатів вимірювання, внаслідок чого спожиті об`єми обраховувались не коректно». З огляду на встановлені обставини, за участю відповідача було складено акт про порушення № МД-49 від 03.04.2025, де зафіксовано наявність порушення, що передбачене п.п. 3 п. 1 гл. 2 розд. XI Кодексу газорозподільних систем (несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу). 23.04.2025 відбулось засідання Комісії Житомирської філії ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» з розгляду актів про порушення, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) або зміна режиму нарахування об`ємів природного газу (далі - Комісія з розгляду актів про порушення) за участі відповідача. За результатом засідання комісії з розгляду актів про порушення було прийнято рішення про повне задоволення акту про порушення № ПП-73 від 28.03.2025 та акту про порушення № МД-49 від 03.04.2025, внаслідок чого, вирішено провести нарахування необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу згідно з аб. 1 п. 1 гл. З розд. XI Кодексу газорозподільних систем. Дані обставини були зафіксовані у протоколі засідання комісії з розгляду актів про порушення вимог Кодексу ГРМ № ПП-73 від 23.04.2025, рішенні комісії про повне або часткове задоволення акту про порушення від 23.04.2025 (щодо акту про порушення № ПП-73 від 28.03.2025), протоколі засідання комісії з розгляду актів про порушення вимог Кодексу ГРМ № МД-49 від 23.04.2025, рішенні комісії про повне або часткове задоволення акту про порушення від 23.04.2025 (щодо акту про порушення № МД-49 від 03.04.2025). Так, внаслідок задоволення актів про порушення актів про порушення № ПП-73 від 28.03.2025 та № МД-49 від 03.04.2025 було складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості (для побутових споживачів) від 23.04.2025 та рахунок № 0425-0400010749 від 23.04.2025, згідно з якими, відповідачу за період з 18.10.2024 (з дня останнього контрольного огляду вузла обліку) до 27.03.2025 (до дня виявлення порушення) донарахованого необлікований об`єм природного газу у розмірі 3579,37 метрів кубічних з вартістю 27092,20 грн. З огляду на те, що відповідач відмовився отримувати особисто вищевказані документи, а тому акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості (для побутових споживачів) від 23.04.2025 та рахунок № 0425-0400010749 від 23.04.2025 були направлені йому поштою разом з листом Житомирської філії ТОВ ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" від 29.04.2025 №ЖФ/104/3-ВИХ-5159-25. При цьому, відповідачу було направлено лист-вимогу Житомирської філії ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" від 20.05.2025 № ЖФ/103/1-ВИХ-6030-25 щодо необхідності сплати заборгованості у розмірі 27092,20 грн, проте відповідач залишив дану вимогу без реагування. Враховуючи вищевикладене, з огляду на несплату відповідачем суми боргу у розмірі 27092,20 грн., позивач звернувся до суду з позовною заявою щодо примусового стягнення даної заборгованості.

Представник позивачав судовомузасіданні позовнівимоги підтримавповністю звикладених у позовіпідстав тавраховуючи несплату відповідачем суми боргу у розмірі 27092,20 грн. просив позовні вимоги задовольнити та стягнути з відповідача вказану суму боргу та судові витрати

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та вказав, що не погоджується з обставинами викладеними у позові, так як з актом експертизи та порядком її проведення не згодний, про що вказав у акті, проте іншої незалежної експертизи не проводив та не клопотав про її проведення. Також зазначив, що був присутній на засіданні комісії, де розглядався акт про порушення, який було задоволено, з вказаним результатом він не погоджується, рішення комісії не оскаржував.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши письмові докази у справі, оцінивши всі докази в їх сукупності, дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, що відповідач є власником житлового будинку та земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується копією договору дарування від 28.03.2023 року та витягом з Державного реєстру речових прав та споживачем природного газу за рахунком НОМЕР_1 (а.с.18 зворот-19).

Позивач ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" в особі Житомирської філії ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" з 01.09.2023 здійснює господарську діяльність з розподілу природного газу та відповідає за безаварійну (безперебійну) роботу газорозподільної системи у межах Житомирської області та частини Вінницької області (Вінницький район: село Бухни; село Морозівка; Хмільницький район: село Махаринці).

Право ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІМЕРЕЖІ УКРАЇНИ"в особіЖитомирської філіїТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІМЕРЕЖІ УКРАЇНИ" на провадження господарської діяльності з розподілу природного газу визначено постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі - НКРЕКП) від 26.12.2022 № 1839 (з врахуванням змін та доповнень, що внесені постановами НКРЕКП від 31.08.2023 № 1596 та від 22.02.2024 № 371) (а.с.7, 7 зворот, 10-18).

Відповідно до п. 1.3 Типового договору розподілу природного газу передбачено, що: «Цей Договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного Кодексу України на невизначений строк. Фактом приєднання Споживача до умов цього Договору (акцептування договору) є вчинення Споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти Договір, зокрема надання підписаної Споживачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 1 (для побутових споживачів) або у додатку 2 (для споживачів, що не є побутовими) до цього Договору, яку в установленому порядку Оператор ГРМ направляє Споживачу Інформаційним листом за формою, наведеною у додатку 3 до цього Договору, та/або сплата рахунка Оператора ГРМ, та/або документально підтверджене споживання природного газу».

Між ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІМЕРЕЖІ УКРАЇНИ"в особіЖитомирської філіїТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІМЕРЕЖІ УКРАЇНИ" та ОСОБА_1 було укладено Типовий договір розподілу природного газу, згідно з умовами, що затверджені постановою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2498, зокрема ОСОБА_1 приєднався до умов даного договору шляхом документально підтвердженого споживання природного газу та оплатою рахунків за послуги з розподілу природного газу.

Відповідно до умов п. 2.3. Типового договору розподілу природного газу визначено, що при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем.

Згідно з п.п. З п. 1 гл. 2 розд. XI Кодексу газорозподільних систем визначено, що до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

Відповідно до п.4 гл.1 розд.І Кодексу газорозподільних систем встановлено, що несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи-втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновленнягазоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.

При цьому, п. 1 гл. 5 розд. XI Кодексу газорозподільних систем передбачено, що у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення.

28.03.2025 року за результатом перевірки об`єкту ОСОБА_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 було складено акт про порушення № ПП-73 від 28.03.2025, у якому зафіксовано наявність порушення, що передбачене п.п. З п. 1 гл. 2 розд. XI Кодексу газорозподільних систем (несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу), а саме було виявлено пошкодження пломб на обліковому (лічильного) механізму та пошкодження скла лічильника газу (а.с.19 зворот -20).

З огляду на виявлені обставини, було складено протокол щодо направлення ЗВТ та/ або пломби на експертизу від 28.03.2025 та акт про монтаж/демонтаж засобу вимірювальної техніки від 28.03.2025 № 669, згідно з якими, лічильник газу № 1845510 марки «САМГАЗ» G-4 був направлений для проведення експертизи Житомирською філією ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ». Дані документи були підписані без жодних зауважень чи заперечень з боку представника відповідача ОСОБА_2 (а.с.21 зворот).

Відповідно до положень п. 2 гл. 10 розд. X Кодексу газорозподільних систем визначено, що експертиза ЗВТ та/або пломби має бути проведена протягом десяти робочих днів з дня складання протоколу (крім випадку проведення експертизи ЗВТ та/або пломби суб`єктами судово-експертної діяльності, діяльність яких регулюється Законом України «Про судову експертизу»).

Згідно з аб. 1 п. 4 гл. 10 розд. X Кодексу газорозподільних систем передбачено, що споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) зобов`язаний бути присутнім під час проведення експертизи.

03.04.2025 року за участю споживача ОСОБА_1 було проведено експертизу лічильника типу САМГАЗ G4 зав.№1845510, 1996 року виготовлення, показник 89142,43 куб.м, згідно висновку якої встановлено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, що підтверджується актом екпертизи №ЖТ 0000814 ЗВТ (а.с.20 зворот), з результатом якої ОСОБА_1 не згідний.

З огляду на встановлені обставини, за участю ОСОБА_1 , 03.04.2025 року було складено акт про порушення № МД-49 від 03.04.2025, де зафіксовано наявність порушення, що передбачене п.п. 3 п. 1 гл. 2 розд. XI Кодексу газорозподільних систем (несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу) (а.с.20, 20 зворот).

Відповідно до п. 10 розд. X Кодексу газорозподільних систем встановлено, що після проведення експертизи ЗВТ проводиться його позачергова повірка відповідно до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016 № 193 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 24.02.2016 за № 278/28408.

03.04.2024 Державним підприємством «ВІННИЦЬКИЙ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ» було видано довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 2793 від 03.04.2025, зокрема визнано непридатним лічильник газу ОСОБА_1 внаслідок невідповідності його метрологічних характеристик вимогам ДСТУ 9034:2020: «похибка перевищує допустиме значення за витрати» (а.с.20).

Згідно з п. 8 гл. 5 розд. XI Кодексу газорозподільних систем визначено, що акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

23.04.2025 року за участю безпосередньо ОСОБА_1 відбулося засідання комісії Житомирської філії ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ», де було розглянуто акт про порушення №МД-49 від 03.04.2025 року, складений на підставі акту експертизи ЗВТ та/або пломб від 03.04.2025 № ЖТ0000814, згідно якого експертизою встановлено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ. При зовнішньому огляді лічильника газу встановлено, що пломби заводу виробника пошкоджені, зі слідами повторного пломбування. Захисне скло відлікового механізму демонтується, що дає можливість доступу до відлікового механізму та втручання у його показники з зачеплення. Все вище викладене свідчить про несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, що призвело до викривлення результатів вимірювання, внаслідок чого спожиті об`єми обраховувались не коректно» (а.с.22 зворот, 23).

Відповідно до п. 11 гл. 5 розд. XI Кодексу газорозподільних систем встановлено, що за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

23.04.2025 відбулося засідання Комісії Житомирської філії ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» з розгляду актів про порушення, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) або зміна режиму нарахування об`ємів природного газу за участі ОСОБА_1 .

За результатом засідання Комісії з розгляду актів про порушення було прийнято рішення про повне задоволення акту про порушення № ПП-73 від 28.03.2025 та акту про порушення № МД-49 від 03.04.2025, внаслідок чого, вирішено провести нарахування необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу згідно з аб. 1 п. 1 гл. З розд. XI Кодексу газорозподільних систем. Дані обставини були зафіксовані у протоколі засідання комісії з розгляду актів про порушення вимог Кодексу ГРМ № ПП-73 від 23.04.2025, рішенні комісії про повне або часткове задоволення акту про порушення від 23.04.2025 (щодо акту про порушення № ПП-73 від 28.03.2025), протоколі засідання комісії з розгляду актів про порушення вимог Кодексу ГРМ № МД-49 від 23.04.2025, рішенні комісії про повне або часткове задоволення акту про порушення від 23.04.2025 (щодо акту про порушення № МД-49 від 03.04.2025).

Відповідно до п. 11 гл. 5 розд. XI Кодексу газорозподільних систем передбачено, що при задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.

Згідно з вимогами п.п. 1 абз. З п. 11 гл. 5 розд. XI Кодексу газорозподільних систем встановлено, що розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об`єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, у якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість у повному обсязі має бути оплачена споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ.

Відповідно до аб. 1 п. 1 гл. 3 розд. XI Кодексу газорозподільних систем передбачено, що у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 20 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

П. 12 гл. 5 розд. XI Кодексу газорозподільних систем визначено, що вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, яка пред`являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

Внаслідок задоволення актів про порушення актів про порушення № ПП-73 від 28.03.2025 та № МД-49 від 03.04.2025 було складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості (для побутових споживачів) від 23.04.2025 та рахунок № 0425-0400010749 від 23.04.2025, згідно з якими, ОСОБА_1 за період з 18.10.2024 (з дня останнього контрольного огляду вузла обліку) до 27.03.2025 (до дня виявлення порушення) донарахованого необлікований об`єм природного газу у розмірі 3579,37 метрів кубічних з вартістю 27092,20 грн., що підтверджується детальним розрахунком усіх складових донарахованого необлікованого об`єму природного газу і його вартості (а.с.23 зворот, 24).

ОСОБА_1 відмовився отримувати вищевказані документи, тому акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості (для побутових споживачів) від 23.04.2025 та рахунок № 0425-0400010749 від 23.04.2025 були направлені йому поштою разом з листом Житомирської філії ТОВ ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" від 29.04.2025 № ЖФ/104/3-ВИХ-5159-25 (а.с.24 зворот).

З метою досудового врегулювання спору позивачем на адресу відповідача ОСОБА_1 також було направлено лист-вимогу Житомирської філії ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" від 20.05.2025 № ЖФ/103/1-ВИХ-6030-25 щодо необхідності сплати заборгованості у розмірі 27092,20 грн. (а.с.25), однак вищевказана заборгованість залишена відповідачем без оплати.

Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч. 1 4 ст. 12 ЦПК України).

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ч. 1 ст. 13 ЦПК України).

Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2 ст. 77 ЦПК України).

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України).

Статтею 89 ЦПК України визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідач доказів на спростування актів про порушення, рішення комісії не подав. Також не оспорив та не спростував правильність проведення експертизи та розміру нарахованої заборгованості, таким чином, в судовому засіданні встановлено наявність всіх складових правопорушення щодо несанкціонованого втручання в роботу газового приладу з боку споживача, а отже позивачем ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" в особі Житомирської філії ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" було правомірно прийнято рішення щодо здійснення нарахування вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу та складено акт-розрахунок, що з урахуванням наведеного є підставою для задоволення позову в повному обсязі.

Враховуючи задоволення позову, згідно ч. 1 ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений та документально підтверджений судовий збір в сумі 2422,40 грн..

Керуючись ст. ст. 12, 13, 76, 80 - 81, 89, 141, 259, 264, 265, 268, 279, 354 ЦПК України, суд

ухвалив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , на користь ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" (код ЄДРПОУ 44907200) в особі Житомирської філії ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" (код ВП у ЄДРПОУ 45204957) заборгованість в розмірі 27092 грн. 20 коп. та судовий збір в сумі 2422,40 грн..

Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Житомирського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п.1 п.п.15.5 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Андрушівський районний суд Житомирської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Позивач: ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" (код ЄДРПОУ 44907200) в особі Житомирської філії ТОВ "ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ" (код ВП у ЄДРПОУ 45204957), адреса розташування:10002, м.Житомир, вул. Фещенка-Чопівського, 35.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_2 ,

адреса проживання: АДРЕСА_2 .

Повний текст судового рішення складено 18.09.2025 року.

Суддя:І. А. Чуб